Autor Tema: benzin u nafti ?!  (Pročitano 9692 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
benzin u nafti ?!
« poslato: Jun 07, 2008, 10:45:50 posle podne »
ode keva na pumpu i navika od Yuga, zeleni pistolj i natankuje 6L benzina, mislim da je 95_ica, kad je skontala napuni golfa do kraja naftom !!

znaci odnos nefta/benzin je 50L nafte i 6L benzina ....

po meni ovo nije strasno, mislim da nece biti problema, jos ako ga redovno punim naftom, odnos ce biti sve manji, ali ajde da Vas cujem ?!

iskustva ??

koliko znam neki likovi sipaju u losije D zimi benzin ,radi lakseg paljenja ,ali u kom odnosu ne znam.....

odo da se vozikam,pa cu  da vidim kako se ponasa, a keva kaze da ne lupa i da se normalno ugasio na okret kljuca.... znaci nema dodatne `ksplozije`...

     

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
benzin u nafti ?!
« Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2008, 11:30:08 posle podne »
Ma nemas problema,ta bosch pupma sve guta. Da,zimi sipaju benzin sa naftom,da ne zaledi....

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
benzin u nafti ?!
« Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2008, 03:59:44 pre podne »
pazi i da si nasuo pun rezervoar benzina dizel motor ide ,prosto nevjerovatno ali sam i to dozivio:)ide kao lud,ali motor cagrljaaaa,kod mene u kraju-pesterska visoravan se u apsolutno sve dizelase zimi sipa benzin,bilo da su iz 80 ili 2005godine,jer ipak -40C je ebeno.prosek benzina na 50L nafte je oko 6-7L,tako da opusteno,nema nista da mu skodi--provjereno:)

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
benzin u nafti ?!
« Odgovor #3 poslato: Jun 08, 2008, 11:41:58 pre podne »
Nije strasan procenat, cuo sam da ljudi zimi sipaju oko 1l benz. na 10 l nafte.

Mozes da sipas slobodno 1 litar dvotaktola u razervar, nece mu skoditi, a sacuvaces elemente u bosch pumpi.

Van mreže PEDJA_COACH

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2043
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +12/-9
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: Golf 3
benzin u nafti ?!
« Odgovor #4 poslato: Jun 08, 2008, 01:42:24 posle podne »
Daj da sipam onda malo kerozina umoju mashinu,mozda dobijem na snazi i da bude   hehehehehe

Nije strashno!  
SVI SRECNI! :D

http://eurodubs.com/

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
benzin u nafti ?!
« Odgovor #5 poslato: Jun 08, 2008, 02:41:47 posle podne »
auto ide ko metak    od sad cu jacu mesavinu da pravim  

salim se naravno  

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']QUOTE[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Mozes da sipas slobodno 1 litar dvotaktola u razervar, nece mu skoditi, a sacuvaces elemente u bosch pumpi.[/quote]

  nisam cuo za ovo ?? Kosta da sipam sad dok mi je pun rezervoar ???

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
benzin u nafti ?!
« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2008, 09:50:29 posle podne »
Da sipaj na pun litar slobodno.

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
benzin u nafti ?!
« Odgovor #7 poslato: Jun 09, 2008, 12:16:27 pre podne »
kad hoces da isperes bosch pumpu,sipaj 2L petroleja na pun rezervoar,to je extra i za motor i za elemente bosch pumpe.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
benzin u nafti ?!
« Odgovor #8 poslato: Jun 09, 2008, 12:30:14 pre podne »
gde da nadjem petrolej  

mislim da ce sutra dobiti litar dvotaktola  

nego, pocelo danas u toku voznje nesto da mi lupa, sitno onako, kao ventili ili mozda bas pumpa....ali na kratko....

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
benzin u nafti ?!
« Odgovor #9 poslato: Jun 09, 2008, 09:21:31 posle podne »
nista strasno,normalna reakcija motora,prodje za par dana.isprobano:)

Van mreže MIKELY

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 38
  • Lokacija: Bijela (Herceg Novi) Beograd
  • Karma: +0/-0
    • http://
benzin u nafti ?!
« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2008, 11:48:34 pre podne »
Ljudi iskreno da vam kazem imam neka poznavanja dizel agregata i moram odma da vam kazem da taj benzin u gorivu moze da napravi prava sranja! Bos pumpa se podmazuje naftom, ona nema svoje ulje tako da nafta igra vaznu ulogu! svakim sipanjem supera vi povecavati koeficjent trenja u pumpi i samim tim i sansu pa vam rikne bosh pumpa ( ili lucas isto sranje) Par litara na pun rezervar nije strasno al moja je preporika ako bas zivite u krajevima dje su temperature mnoigo niske sipajte ovaj dvotaktol!!! U slucaju da se zajebete kao sto je stdeyan tu gresku mozete da ispravite tako sto u rezervar sipate pola litra motornog ulja ulja i bez brige moze da se vozite!

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
benzin u nafti ?!
« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2008, 08:00:39 posle podne »
   ja sam onda svuju BP sjebao  

nisam sipao ni dvotaktol ,kao sto Kosta rece , ni petrolej , kao sto rece borko83, ali kad sam procitao tvoj post, odmah sam sisao dole i sipao 1/2L
OMW  15w-40 ulja ....

meni malo bilo to cudno da sipam ulje u naftu ,ali kad vas trojca to velite ja sipao  

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
benzin u nafti ?!
« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2008, 10:35:46 posle podne »
Pa dvotaktol i jeste ulje samo sto je namenjeno da podmaze kud prodje i sagori, kao kod mopeda.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
benzin u nafti ?!
« Odgovor #13 poslato: Jun 18, 2008, 11:45:42 posle podne »
znam da jeste, ali u nedostatku dvotaktola natocio ulje  

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
benzin u nafti ?!
« Odgovor #14 poslato: Jun 20, 2008, 02:12:23 posle podne »
Pozeljno je da se rezervoar odmah isprazni jer benzin pored pumpe moze da spali karike. Evo meni se juce desilo da mi je lik sipao 5l bezolovnog.  Da ne pisem sta sam im sve rekao i momentalno slep u servis na praznjenje i ispiranje rezervoara. Sada ide racun za servis i gorivo na nadoknadu.

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: benzin u nafti ?!
« Odgovor #15 poslato: Januar 22, 2009, 09:31:14 posle podne »
Poz.Ja sam Pedja sa Lekinog brda i od skoro sam clan.Vozom Golfa 1 Dizel i vidim da se prica o zaledjivanju nafte,pa reko da i ja pitam nesto o tome.Evo sta se desava,a moj mehanicar kaze da je zaledila nafta i da mora da se cisti sace u rezervoaru i da se cisti rezervoar,pa mi recite da li je u pravu?Isao sam skoro kod rodjaka u selo vrlo blizu Zlatibora.Kada sam krenuo odavde sipao sam mu aditiv protiv smrzavanja i sve je bilo super,ali posle par dana pocelo da me smara.Auto ide jedno vreme normalno i odjednom izgubi ceo gas i cim stanes ugasi se.Upali da kazemo posle ok,ali trokira,malo ga isturiras i dobije gas.Ide tako lepo opet jedno vreme i opet isto izgubi gas,bukvalno ga nema.Uz to sam i u Uzicu nasuo 1/2 litra supera.Mehanicar u pravu ili ne?

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: benzin u nafti ?!
« Odgovor #16 poslato: Januar 22, 2009, 10:46:28 posle podne »
Vidi Pedja!Ja isto vozim keca dizela,i pre dve nedelje se i meni desila ista stvar kao i tebi,sipao sam aditiv u naftu i sve je bilo ok jedno vreme,medjutim cim je stisnuo malo jaci minus meni se zaledila nafta u rezervoaru,i auto je prvo poceo tesko da pali iako sam stavio nov akumulator ,pa je onda poceo delimicno da gubi gas,a posle toga nije hteo gas da prima uopste.Pa mi je majstor rekao da ostavim auto dok malo ne otopli,i cim je otoplilo majstor je ponovo dosao kod mene,upalio je auto tako sto je pre paljenja toplom vodom prelio filter za naftu,bosh pumpu ona creva sto dovode i odvode naftu u rezervoar,i,kad je auto upalio posto je rezrvoar bio pun sipao je u njega malo vise od 1/2 litre obicnog benzina dok je auto radio,cisto da ga provuce kroz instalaciju,i meni je rekao da ne bi bilo lose da ocistim rezervoar,mada i ne moram,dovoljno je nastavim sa sipanjem benzina u naftu bar dok je zima,a posle i ne moram.Tako da ja sad to i radim,na 10 litara nafte sipam 1/2 litre benzina,i to lepo u kanti prvo izmesam pa tek onda sipam u auto,i evo da kucnem u drvo auto ide ko zmaj.Probao sam da sipam i evrodizel kao on je otproniji na niske temperature od D2,medjutim taj evrodizel je dosta suvlji i desavalo mi se da se motor jako puno greje,pa sam zbog toga i odustao od njega,i nastavio sam da primenjujem ovaj recept sa benzinom i naftom,koji za sad uspesno deluje.
« Poslednja izmena: Januar 22, 2009, 10:47:59 posle podne od strane golfo »

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: benzin u nafti ?!
« Odgovor #17 poslato: Januar 22, 2009, 10:58:54 posle podne »
Golfo pozdravi majstora  lollol
Za obojicu vazi, mijenjajte filter goriva na vrijeme + sipati cisti D2 i nema zime. Gdje da zaledi na -10 nema sanse, osim ako se u filteru natalozi svega i svacega i onda se stegne. A ako se simptomi nastave i sa novim filterom, onda ocistiti rezervoar i sitku na njemu. Neki dan se burazeru isto desilo i to dan posle sipanja aditiva. Zamijenim mu filter i radi kao doxa biggrin Ti aditivi znaju da razloze prljavstinu koja je zalijepljena upravo za sitku u rezervoaru ili je natalozena na dnu i sva ta prljavstina se nastani u filteru.

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: benzin u nafti ?!
« Odgovor #18 poslato: Januar 22, 2009, 11:12:05 posle podne »
Vazi pozdravi cu ga he he.Druze kod mene je bilo -20 jer zivim na planini,a filter nafte je stavljen nov,mozda je problem bio u tome da je u nafti bilo vode,mada hvala ti na savetu icu  sutra da kupim nov filter za naftu,jer sigurno da je ovaj pun prljavstine,s obzirom da je auto sa smrznutom naftom stojao dve nedelje.

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: benzin u nafti ?!
« Odgovor #19 poslato: Januar 22, 2009, 11:14:32 posle podne »
Druze i ja sam odrastao u predjelu gdje je zimi normalna temp i do -30, tako da odlicno znam kako izgleda  ;) A voda u nafti, svakako havarija.