Autor Tema: Golf 6 kočnice zarđale - razočarenje  (Pročitano 1322 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Golf 6 kočnice zarđale - razočarenje
« poslato: Jul 01, 2014, 10:54:55 pre podne »
Pozdrav forumaši,

Otišao vam ja na godišnji na 3 nedelje i parkirao kola u garažu. Garaža je podzemna, nova, sa savršenom prirodnom i veštačkom ventilacijom. Kada sam se vratio sa godišnjeg, primetim ja da mi se čuje zadnji levi točak (kao da grebe disk o pločicu), ali ne konstantno, nego jednom-dva puta u sekundi zagrebe. Prilikom kočenja se čuje još jače. Pomislim ja da je to rđa i odlučim da ukočim par puta oštrije, da vozim malo sa blago podignutom ručnom, u nadi da će se to očistiti. Prešao sam tako možda oko 20 km i nije bilo promena. Oteram vam ja auto u VW servis i oni konstantuju da ima rđe na disku tačno ispod pločice (tu gde je bila pločica te 3 nedelje). Očiste to oni i sve sada radi super.

Na neki način ja to smatram velikim razočarenjem u VW. Pre ove šestice sam vozio četvorku, pre nje trojku GTI i nikada pre nisam imao sličnih problema. Uopšte mi nije jasno kako je to smelo da se desi tako...

Eto, ako se nekom desi tako nešto, nadam se da će se setiti ove priče :)

Adj u zdravlje!
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 6 kočnice zarđale - razočarenje
« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2014, 11:34:21 pre podne »
To se desava na svakom autu.

Mozda si prosao kroz vecu baru pa je vise vise vode ostalo izmedju plocice i diska i samim tim vise korodiralo.
Obrati paznju kad peres auto kako brzo disk pozuti kad se nakvasi a kamoli kad stoji duze vreme.

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Golf 6 kočnice zarđale - razočarenje
« Odgovor #2 poslato: Jul 01, 2014, 11:51:33 pre podne »
Oteram vam ja auto u VW servis i oni konstantuju da ima rđe na disku tačno ispod pločice (tu gde je bila pločica te 3 nedelje). Očiste to oni i sve sada radi super.
Na neki način ja to smatram velikim razočarenjem u VW.
Zasto razocarenje? To sto se tebi desilo je normalno. Pre nego sto si parkirao auto u garazi, kocnice su bile nakvasene. Verovatno si oprao auto i odmah ga parkirao u garazi. Kada operes auto ubijes jedan krug od 5 km pa ga tek onda parkiras u garazi. Stajalo je 3 nedelje dovoljno do uhvati korozija na kocnicama. To je sasvim normalna pojava. Ko preventivu mozes koristiti da ostavljas garazirano suvo auto kada ides na put gde ces se duze zadrzati.Verovatno postoje i sprejevi kojima mogu da se poprska da ne bi koroziralo.

Van mreže kruska

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1812
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +79/-68
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 6 kočnice zarđale - razočarenje
« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2014, 12:19:57 posle podne »
brate jesi ti stvarno ovakvu temu otvorio?

Van mreže Darko80

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2289
  • Age: 43
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +117/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 LZ9Y
Odg: Golf 6 kočnice zarđale - razočarenje
« Odgovor #4 poslato: Jul 01, 2014, 01:35:49 posle podne »
To bi bilo to, sto se toga tice ;)