Autor Tema: Kondenzator  (Pročitano 15722 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Kondenzator
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 01, 2010, 12:39:43 pre podne »
pa kablovi su 50 kvadrata,tako da nije do kablova,inace pojacalo je hifonics txi1500D tako da nije da ne vuce struju biggrin...
 

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Kondenzator
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 01, 2010, 12:50:03 pre podne »
ma sta to vuce .. u punoj snazi ni 120a :)onda batice 2 accu 3 kondezatora dva alternatora .. i nece da svetluca:)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Kondenzator
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 01, 2010, 12:54:04 pre podne »
kako mislis ne vuce nista?? ozb ili se zezas....pa videcu za sad posto jos nisam uzeo drugi wufer,kad bude dosao neki od min 500w rms onda cu da gledam da sredim i to,valjda ce do tad akumulator da dodje pri kraju,pa ce da dodje jaci ;)
 

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Kondenzator
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 01, 2010, 12:56:03 pre podne »
ma zezam se bwe ... 100a u opste nije naivna struja ... on ima dva osiguraca po 70a ako se ne varam ..
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Kondenzator
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 01, 2010, 12:57:46 pre podne »
da 2 po 70A biggrin
 

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Kondenzator
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 01, 2010, 12:59:54 pre podne »
stavish jos jedan wufer ... ugasis auto dva puta udari bas sa loshim akumulatorom .. i onda zaustalvjas prolaznike da te gurnu .. _:)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Kondenzator
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 01, 2010, 01:16:39 pre podne »
pa tako je bilo na jednom skupu kod arene..i to sa salovim wuferom biggrin radila muzika 5 min ali bukvalno toliko,i posle da upalim,nece lollol i onda sam jurio jel ima neko kablove pa da upalim auto
 

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Kondenzator
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 01, 2010, 01:44:42 pre podne »
ma kablovi su out .. 2 3 dobra druga pa guraj guraj .. guraj .. i tek posle 5 minuta vidis da nisi dao kontakt :))
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Kondenzator
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 01, 2010, 02:52:25 pre podne »
posto se vi sprdate ponovi cu jos jednom. Ako imas dobar akumulator, ne treba kondenzator, ko god ima ozbiljniji setup njemu to ne treba. Ko ne veruje pokazacu mu ja moju instalaciju. ja imam 2.5kw rms muzike u kolima, i ne blicaju svetla i nemam sugavi kondenzator jer mi ne treba, bitan je samo dobar akumulator i kablovi, pozeljno sto jaci alternator i to je to. A to za sta je izmisljen kondenzator je filozofsko pitanje, ja kazem da je izmisljen da bi se needukovanima otimale pare, a vi sad kako hocete. Necu da se svadjam sa vama, samo sam vam preneo nesto iz mog licnog iskustva a vi bacajte pare ako vam se bacaju.  ;)
Neprimeren potpis

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Kondenzator
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 01, 2010, 02:55:19 pre podne »
svrele sto se ljutis :) ... sa toliko a u akumulatorima ti netreba ... a ako neko hoce da ima gepek i nece da stavlja 2acc i alternator mu je 60 70a ... sta onda da radi :)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Kondenzator
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 01, 2010, 03:01:34 pre podne »
zavisi od snage pojacala matori. Eto sreckoas ima taj hifonics. super, imam i ja hifonics pojacalo isto tako da je to dobro sto je uzeo, ali akumulator mu je los garant. 100 evra i uzmi exide xxl i zavrsis posao, kakvi bre kondenzatori i govna. Sa tim akumulatorom taj hifonics ima da ubija. Moras brate napraviti razliku izmedju akumulatora i kondenzatora, akumulator, sama rec kaze, akumulira struju kakvu jedan kondenzator nece nikad moci da akumulira.  ;) Znaci taj ako on ima akumulator neki obican, on moze 80A max da isporucuje konstantno bez pada napona a to pojacalo vuce oko 120A recimo, znaci kondenzator mora da isporuci tih extra 40A struje da ne bi doslo do pada napona, sto ce da uradi na 2 sekunde, i sta onda, kad pojacalo nastavi da vuce 120A a kondenzator prazan? Kita eto sta.  biggrin
Drugo ja takvo pojacalo ne bih nikad montirao na obican aku, to ne moze da isporuci ni pola snage svoje sa obicnim akumulatorom, sreckoas savet jedan, smanji gain na pojacalu dok ne kupis dobar akumulator jer ce ti se pojacalo grejati haos jer dobija premalo struje. Ako ja mogu sa 90A alternatorom da guram 2.5kw moze i on da gura sa 70A taj hifonics da ga *ebem, samo mu treba bolji aku i to je to. Pozeljno je sto jaci alternator da se brze pune akumulatori naravno, ali najbitnije je dobra kablaza i dobar akumulator pa sve ostalo.
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2010, 03:03:50 pre podne od strane svrle »
Neprimeren potpis

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Kondenzator
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 01, 2010, 03:10:53 pre podne »
slazem se ja sa tobom .. sve ali ponovo postoji ono ali ... acu ma koliko jak bio nema tako dobar odziv .. .. osim naravno nekih koji su bas pravljeni za to tipa exide ...

eto ti klasican primer .. uzmi jedan agregat .. tipa 1kw i na njega nakaci pojacalo ... neka bude 50w ne treba wishe ... pojacalo nece raditi ni do pola .. jel jednostavno agregat nema brzinu da mu daje pikove snage dok recimo nakaci brusilicu od 900w ona ce raditi bez problema . jel joj je potrosnja konstantna ..

ja kada sam pravio zurku za ebenih 15kw muzike sam morao da nadjem agregat od 120kw koji je trosio nafte u pm a da ti nepricam koliko je bucan bio :) ..

znaci samo se o tome radi .. da u tom jendom trenutku kada loopi da on pripomogne .. niko niej reko da ce on raditi na kondezatoru ..
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Kondenzator
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 01, 2010, 03:17:15 pre podne »
ti pricas o obicnim akumulatorima. Exide xxl nije obican aku. To je aku napravljen da brzo daje struju. Zato je snaga alternatora relativno nebitna, jer pojacalo ne uzima struju iz njega, nego iz aku-a, a alternator posle dopunjava akumulator. O tome se radi, srce dobre muzike je dobar aku koji moze da isporucuje struju kada treba. Kada imas krs aku, kondenzator moze pomoci, ali samo donekle, za ozbiljno pojacalo mora ozbiljan akumulator. Nemoj sad da trazim klipove od ljudi koji imaju po 30KW snage u kolima a nemaju kondenzatore, samo dobre akumulatore i to je to.   biggrin
Neprimeren potpis

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Kondenzator
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 01, 2010, 03:20:45 pre podne »
pa o tome mi i pricmao .. gomila ljudi ovde nema ni najbolje obicne acu a imaju odnekele dobru muziku ... samim tim smo zakljucili da im kondezator moze pomoci :)

a za drag se onine koriste ... jel je njima svaki A bitan ... a oni kada se isprazne naglo znaju da vuku dragocenu struju .. ali to sa nekim pojacalom od 200 300w ne moze da se dogodi
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Kondenzator
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 01, 2010, 03:22:39 pre podne »
ok, slazem se da moze pomoci, ali zar nije bolje da za 100 evra koliko kosta neki bolji kondenzator stavis napred neki besan aku kao taj exide xxl sto sam rekao i da uzivas. Sreckoas ako ima bedan aku, nece mu pomoci 10 kondenzatora da gura taj hifonics od kilovat i po.  biggrin
Neprimeren potpis

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Kondenzator
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 01, 2010, 03:44:54 pre podne »
1.5kw po nalepnici :))a li dobro neka je :)) radi za sve pare ...
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Kondenzator
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 01, 2010, 03:51:06 pre podne »
ima bar 1.2kw, nije to SAL to je HIFONICS, amerikanac, ne lazi oni puno u vezi tih stvari.  biggrin  ;) Ja imam sve americke komponente u kolima sto se tice muzike, ameri su zakon za tu opremu stvarno.
Neprimeren potpis

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Kondenzator
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 01, 2010, 04:00:00 pre podne »
ajde kada imas pristupa takvoj opremi :) nabavish mi jedno pojacalo .. nista vishe od 600 do 800w na 4Ohms ... da gura moju malenu bebicu .. ili sta preporucujes za njega ... Alpine SWR-1242D
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Kondenzator
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 01, 2010, 05:07:58 pre podne »
Zlotjko imam ja pojacalo da ti odma prodam ako treba


nego kondenzatori imaju svoje opravdanje i funkciju, a to sam vec milion puta ponovio vec sam dosadan sam sebi, pa sto svrle boys onda oni nemci puni para i znanja rokaju tolke kondenzatore vezano u gepek?! pa zato sto imaju svrhu biggrin nego ajde javi se na msn sta si ufitiljio tapsac, sad imas Image Dynamics pa si digo nos B) lollol
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2010, 05:10:57 pre podne od strane DYNABLASTER »

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Kondenzator
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 01, 2010, 12:11:55 posle podne »
zasto sto imajau para pa trpaju i sto treba i sto ne treba.  biggrin
Neprimeren potpis