Autor Tema: vw Polo 1.4 16v povecana potrosnja benzina  (Pročitano 4237 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gost1vw

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Vojvodina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo
vw Polo 1.4 16v povecana potrosnja benzina
« poslato: Oktobar 30, 2016, 10:33:24 posle podne »
Pozdrav svima,
primetio sam u zadnje vreme da mi vw Polo 1.4 16v 55kw iz 2001god. trosi vise benzina nego inace.Do sada mi je u gradu(a uglavnom po gradu i okolini vozim,pretezno gradska voznja) trosio oko 9.5-10 lit benzina,medjutim u zadnjih dva meseca potosnja se povecala na nekih 11-11.5 lit.Neko kaze da je mozda zbog hladnijeg vremena,ali meni je prosle zime na primer isto trosio nekih 10-ak litara.Uradio sam kompletan i to veliki servis,nevezano za ovaj problem sa gorivom,medjutim stanje je isto.Inace sve ostalo lepo radi,pali iz prve,nema plavi,crni dim i sl
Pre dve godine menjana je lamdba sonda,otkriven je njen kvar na dijagnostici. Zatim u maju 2015. Check Engine lampica mi je pokazivala "siromasna-premrsava smesa goriva"i nakon toga su ciscene dizne i leptir klapna valjda sa ultrazvukom i posle na dijagnostici kazu da se sad dizne lepo otvaraju manje od 3 milisekunde,da nisu zapusene i slicno i nakon toga se nije palila Check Engine lampica. Medjutim sada od pre dva meseca od kada mi trosi vise benzina lampica Check Engine prijavljuje nesto poput "lose sagorevanje goriva"
Da li neko ima ideju o cemu bi moglo da se radi? Ucinilo mi se jedanput-dvaput da kao da sam malo osetio i miris benzina u kolima,jednom dok je bio u leru i jednom kad sam ukljucio ventilator za grejanje i kada je topao vazduh ulazio u kabinu.Medjutim to se vrlo malo osetio benzin,da sam se zapitao da se nisam mozda istripovao sa tim mirisom benzina a da ga ustvari nema.
Da li neko zna moguce razloge/kvarove na autu koji dovode do ove povecane potrosnje?Nadam se da nije nesto ozbiljnije u pitanju jer sam se dosta izbekeljio para pre koji dan za veliki servis i registraciju+tehnicki,pa kontam da cu auto kod automehanicara nositi tek posle NG.Hvala unapred na odgovorima i predlozima.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: vw Polo 1.4 16v povecana potrosnja benzina
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2016, 06:21:26 posle podne »
senzor temperature vode i hladnog starta ti dodaje vise goriva
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup