Autor Tema: Golf 4  (Pročitano 9138 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STrider

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Age: 38
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4
« Odgovor #40 poslato: Avgust 07, 2010, 05:45:51 posle podne »
Turbo benzinci se kupuju zbog uzivanja u voznji, gotovo niko ne ugradjuje plin u njih. Neko je negde spomenuo da to predstavlja svetogrdje, i ja se slazem sa njim.
Moze neko da prica sta god hoce u vezi plina, jedina njegova prednost je sto je duplo jeftiniji od benzina. I ja imam plin u Audiju
p.s.ja nikad nisam rekao nista lose o Golfu sa tim turbakom, naravno da bih i ja radije vozio takav nego ovaj moj
p.s. moj san je Audi S2, ali prakticno je nemoguce kupiti taj auto u nasoj zemlji. On bi pojeo i mk6 GTI, a po performansama je priblizan Golfu R, iako je model star 20 godina
p.p.s. sorry za off
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly...

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 38
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: Golf 4
« Odgovor #41 poslato: Avgust 07, 2010, 07:27:49 posle podne »
Pa nznm bas da ih neko kupuje zbog uzivanja u voznji, pogresna ti je to konstatacija skroz  biggrin Ako ce neko da uziva u voznji nije bitno koji je motor. I mnogi sa foruma koji imaju te motore imaju i plin ugradjen. Pitaj Wela misli li da je svetogrdje kad naspe plina za 2-3 crvene a dok ga nije imao sipao je benzina za 5-6 istih  ;)

pekar

  • Gost
Odg: Golf 4
« Odgovor #42 poslato: Avgust 07, 2010, 08:00:35 posle podne »
Pa nznm bas da ih neko kupuje zbog uzivanja u voznji, pogresna ti je to konstatacija skroz  biggrin Ako ce neko da uziva u voznji nije bitno koji je motor. I mnogi sa foruma koji imaju te motore imaju i plin ugradjen. Pitaj Wela misli li da je svetogrdje kad naspe plina za 2-3 crvene a dok ga nije imao sipao je benzina za 5-6 istih  ;)

da se ja nadovezem,ja imam turbaca,GTI i veruj mi brate da je kupljen bas zbog uzivanja,i sigurno nece videti plin dok je kod mene, ;)  kao ni jedan moj predhodni automobili,koji su takogje bili dvojka i trojka GTI  driving

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 38
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: Golf 4
« Odgovor #43 poslato: Avgust 07, 2010, 08:18:17 posle podne »
Ok ako je tako, ono je bilo samo moje misljenje... Ali ja to sigurno ne bih vozio radi uzivanja, vec zbog divljanja   boodala

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Golf 4
« Odgovor #44 poslato: Avgust 08, 2010, 12:31:50 pre podne »
Svetogrdje je jedino jer nema sta pametnije da se kaze, pa onda to zvuci kao "argument"
Plin ugradjuju i najnoviji automobili, a vidjao sam BMW 750 i SEL600 da teraju plin.
Kod Rasica da vidis sta dolazi na ugradnju plina. Novi novcati Pezoi i Toyote visoke klase.
Svetogrdje je voziti na plin, ali je zato predivno voziti na dizel. Bog nas blagoslovio tako. Kako god okrenes, nisi se ogresio Nafta religiju, a realno i dalje vozis traktor na dizel koji ce otrovati motor.
Sad nemoj samo kao Buzuki da krenes da pricas kako auta na plin lose idu i da tvoj Audi80 se drugacije ponasa. Babe i zabe.
Na plin ne osetim potrosnju, na benzin osetim poprilicno. Greota bre.
Neko misli da je benzin jedino pogonsko sredstvo, ja bi ga vozio i na Cedevitu i riblje ulje, ako je isplatljivije i nema gubitaka u snazi.
Turbo sa foruma bi (racunali smo) na 140.000km ustedeo do 10.000e da je ugradio plin.  wacko Daleko da su male pare, kad ti je plata, kako rece, 20.000din?

Sto se teme tice, covek kupuje bezinca kojeg ce da malo vozi. Cena izmedju 1.6 i 1.8T motora nije velika, moze se povoljno naci. Odrzavanje ajd da kazemo jeftinije kod 1.8T (bolja izrada), registracija malo skuplja 1.8T, slicna i potrosnja.
Razlika u snazi? Ogromna.

Iz tog razloga ne razumem da neko trazi 1.6 motor pored 1.8T, pretpostavljam da je neznanje u pitanju.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže STrider

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Age: 38
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4
« Odgovor #45 poslato: Avgust 08, 2010, 01:05:31 pre podne »
Da ima gubitka u snazi ima, u pitanju je obican lovato uredjaj, ali nije nesto preterano velika, mozda se meri u desetinkama ubrzanja do stotke...naravno da je sekvent bolje resenje, ali je zato triput skuplja ugradnja
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Golf 4
« Odgovor #46 poslato: Avgust 09, 2010, 02:54:43 pre podne »
to je ono sto kazem poredis babe i zabe
Audi80 sa uredjajem ugradjenim kod komsije i auta novije generacije
nije isto
definitivno ne stavljam tursku kopiju kod Zileta koji ugradjuje taxistima
kod trojke sam osetio razliku na plin i benz po snazi
kod cetvorke - razlike nema
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!