Autor Tema: Bobina Golf 2 16v  (Pročitano 2354 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gridcaha

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad/Sombor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • GTI the best!!!
    • Portfolio
  • Auto: GOLF 2 GTI
Bobina Golf 2 16v
« poslato: Januar 23, 2012, 08:02:17 posle podne »
PozdraVW drugari....

Imam problema sa bobinama na mom golfu GTI 16V KR...prvo da pitam da li je normalno da se bobina menja na svake dve godine, bar ja tako moram jer jednostavno zvekne....pre dve godine sam imao slucaj da je auto samo stao na semaforu tj ugasio se i ni da mrdne, verglao, verglao ali ni na sekund da upali! Odslepao sam ga kod majstora, rekao mi je da su kablovi otisli....bacio sam se u potragu za njima ali je, imao sam takav utisak, lakse pronaci nuklearnu bombu nego kablove za KR-a, bar u ns, nigde ih nema! E uspeo sam naci neke polovne, a dobre, tako majstor rekao i opet nista....tek kada smo promenili bobinu auto je upalio bez problema! Da napomenem da sam u medjuvremenu kupio nove kablove preko ebay-a i zamenio stare!

Ove godine, ista prica, ulazim u auto, palim ali nista, nema zivota....skinem bobinu sa drugog golfa, upali iz prve.....da li je moguće da tako brzo odlaze ili je kod mene nesto drugo problem!

Bio sam kod majstora koji mi je rekao da kupim bobinu od fijat krome ili tempre, nisam siguran, motor 2.0 i da nju stavim umesto Golfove original, kaze da daje mnogo vise struje i da necu imati problema....sada ja pitam vas, da li taj visak struje moze da s.ebe nesto drugo na autu i da li je zaista moguce bobinu sa fijata montirati na Golf!?

Uh, smorio sam sam sebe ovim textom  bonk

Van mreže gridcaha

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad/Sombor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • GTI the best!!!
    • Portfolio
  • Auto: GOLF 2 GTI
Odg: Bobina Golf 2 16v
« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2012, 03:36:05 posle podne »
Niko ne zna?  boodala bonk

Van mreže gridcaha

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad/Sombor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • GTI the best!!!
    • Portfolio
  • Auto: GOLF 2 GTI
Odg: Bobina Golf 2 16v
« Odgovor #2 poslato: Januar 25, 2012, 05:59:07 posle podne »
Da, kvalitet je veoma tesko naci, gotovo neizvodljivo! Pa nije reko visak struje nego da je jaca, daje jacu struju pa ce bolje da pali auto, nemam pojma! Do sada sam zamenio samo dve bobine, jedna je skroz iscurila, nesto crno je bilo ispod nje, a drugu sam zamenio i bacio, nisam probao na drugom autu!

Van mreže fantazi

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf II
Odg: Bobina Golf 2 16v
« Odgovor #3 poslato: Januar 25, 2012, 07:45:03 posle podne »
ja sam pre neki dan zamenio na mk2 1.3,ali ne zato sto je crkla nego zato sto je ostalo parce od dzeka od kabla,pa dok sam ga izvadio s.ebao sam zastitnu keramiku na ulazau u bobinu,pa odma po maloj vlazi bacala struju pored. nova placena 1200din. po mom misljenju ne bi trebalo tako brzo da ti crkne,ali posto si polovnu stavio naravno da ne znas koliko je stara i koliko bi trebao radni vek da joj traje. jesi pokusavao novu da nadjes,koja joj je cena,za mene je polovna 1000din a nova kao sto sam rekao,zato te i pitam jesi se raspitivao za novu....

Van mreže gridcaha

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad/Sombor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • GTI the best!!!
    • Portfolio
  • Auto: GOLF 2 GTI
Odg: Bobina Golf 2 16v
« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2012, 02:37:39 posle podne »
I za mene je nova 1000 dinara, nije problem dati tih 1000 dinara nego da li uzimati original z golfa ili tu od fijata!?

Van mreže gridcaha

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad/Sombor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • GTI the best!!!
    • Portfolio
  • Auto: GOLF 2 GTI
Odg: Bobina Golf 2 16v
« Odgovor #5 poslato: Januar 31, 2012, 07:41:27 posle podne »
A da li neko zna gde bi mogao da nađem kablove za 16v da ne koštaju 150 evra! Našao sam na ebayu za nekih 30 evra, malo manje, jel ima kod nas negde po toj ceni!?