Autor Tema: Sta da radim sa ovim felnama?  (Pročitano 12459 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Sta da radim sa ovim felnama?
« poslato: April 22, 2012, 07:02:23 posle podne »
Pozdrav svima, evo i moje prve otvorene teme, nadam se da je na dobrom mestu  :huh:
Ovako, problem je sledeci.
Ovih dana sam se mucio sa registraciom kola, na kraju sve uspesno zavrsio i odlucio da vratim "letnje patike" na svog mezimca... i tek tada uocio da je felnama HITNO potrebna pomoc, a sada i meni...
Molio bih vas da iznesete svoje misljenje da li se isplati bilo sta ulagati u ovo:


e ova je kriticna :(



Nadam se da sam uspeo da ubacim slike, pomucio sam se :D
E, sad dok jos nije kasno, dobro bi mi dosli saveti i vasa misljenja... kupio sam za sada onu skid boju, joooooj ljudi, pazite kad otvarate to cudo......
Ja sam uzeo neku Italijansku koja ima 2 cepa, kod prvog nije bio problem a kada sam otvarao drugi..... DIREKTNO MI JE PRSNULO U OKO, da vam ne pricam koliko sam se uplasio, sva sreca bio sam kuci i uspesno isparo sve (trajalo je pola sata)  bonk ali na svu srecu sve je proslo ok  biggrin
Izvinjavam se za mali off, ali cisto da skrenem paznju ljudima  :rolleyes:

E sad probao sam danas tu skid boju i RADI, probao sam na jednoj felni i zaista skida boju, kasnije sam planirao da isprskam nekom podlogom, recimo spric git, zatim standardna srebrna boja, pa na kraju bezbojni lak.

Da li je to moguce uraditi bez skidanja guma ili da ipak idem kod vulkanizera da ih skine?

Jojj imam jos puno pitanja ali to cu kasnije jer je i ovo mnogo  bonk

Hvala svima na razumevanju ...  beer

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #1 poslato: April 22, 2012, 07:06:15 posle podne »
skidol , pa smirglanje .. wash prajmer i na kraju farbanje
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #2 poslato: April 22, 2012, 11:26:38 posle podne »
Bolje je da skines gume pre farbanja, lakse je i za spemanje, a dobra priprema je vise od pola posla ;)


Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #3 poslato: April 22, 2012, 11:39:58 posle podne »
Ma joj ne pitaj :D kod prve reg. su mi napravili grsku pa sam saobracajnu dobio sa mesec dana kasnjenja... i na njoj je pisao datum 16.4.2012. I tu nastaje problem jer sam totalno zaboravio da sam auto registrovao 17.3.2011. Pogledam nalepnicu i vidim taj datum, dakle istekla registracija pre mesec dana :(((
da sve bude jos smesnije 3 puta su me zaustavili u tih mesec dana i NIKO NIJE PRIMETIO... pogledaju saobracajnu i (hvala Bogu) "Dovidjenja, srecan put."
Inace PUKLA mi je cela soferka negde na leto i zamenio sam je novom, tako da nalepnicu nisam ni imao ni to nisu primetili sva sreca a za vadjenje nove mi nije padalo na pamet da se vucem po redovima i placam 2000, iako kosta 216din, kada se izgubi ili vadi nova onda je sa dodatnim taksama oko 1800din.... skinuo sam staru sa izlomljene soferke i drzao je u kolima ciso ako neko bude trazio  lollol
E sad kad sam skontao da ce mi uzeti tablice, nastao je haossss, ne dam tablice NIKOM, platio sam ih, MOJE SU i kraj price...
kako bih izbegao novo maltretiranje i dodatne troskove da vadim druge nove tablice, pocinje akcija u 8 ujutru TEHNICKI, (prosao sve kao da je 2011 god :D)
Snalazenje za kes na drugi deo grada, pa uplacivanje taksi u banci koje je trajalo 1 sat, radi jedan salter, a nas 20ak :D onako nervozan odem na kafu i oko 14h odlazim u sup, i kazu nema brojeva POLUDIM i krenem da zovem prijatelja koji je malo veci faktor od onog koji mi je bezobrazno rekao "Pa sta ti mislis da svi tebe cekamo..." prvo sam mu na to ljubazno odgovorio: "Dobro gospodine, greska je moja, reci te mi sta ja sad da radim sa ovim uplatnicama, jer mi se nakon danasnjeg dana, tablice prebacuju u neaktivne?" na sta mi je odgovorio:"Da li ti ja licim na nekog koga to zanima..." e tu sam izgoreo, uzeo telefon i krenuo da zovem malo vecu njusku od njega, kad ono ja o vuku, vuk na vrata..... imena necu da spominjem, uredno sam se pozdravio sa covekom kojeg sam krenuo da zovem i ispricao mu o cemu se radi i kako se ponaso njegov kolega..... otisli su sa strane, posle 5 minuta, vraca se isti onaj bezobrazni cika i daje mi broj iz NJEGOVOG DZEPA, pa nije ni cudo sto NEMA BROJEVA  batine batine batine nasmejao sam se uzeo broj i sve zavrsio kako valja i dolikuje  biggrin
E sad imao sam srece posto u zakonu pise da je rok za produzenje registracije 30 dana, a meni je registacija istekla pre 31 dan, e sad da li opet nesto nisu skontali ili sta vec, ne zanima me pobio sam svoju nalepnicu sa datumom 16.04.2013, a sve se desavalo 17.04. sto znaci da je gledao datum u saobracajnoj (iako se gleda registraciona nalepnica) ali eto... ispada da mi registrovao kola juce  lollol lollol lollol
Bilo kako bilo, izasao sam presrecan jer sam sebi ustedeo mnoooogooo zivaca, vremena a i 3600din za izdavanje NOVIH tablica i saobracajne dozvole :D

Sorry svima, zbog ogromnog offa koji je rebao da bude mali, ali nadam se MateiNho da nemas slicnih problema a ako ih imas, da ce ti bar nesto pomoci...  beer ako ti nesto bude trebalo tu sam  ;)

E sad ti meni reci, sta da radim sa felnama  lollol ?

Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #4 poslato: April 22, 2012, 11:50:41 posle podne »
Bobane, slazem se definitivno... igrao sam se malo danas da probam kako ce ici ali nije to to kad je guma na felni, a nisam siguran ni da li cu ostetiti gumu sa tim skidolom a da opet vijam 185/55/15 nema sanse :D
Probacu ovih dana da odem do vulkanizera da ih skine pa onda ko covek da odradim  ;)
Da li je moguce da sam skinem gume sa felni, to nikad nisam probao, pa kad sve odradim ih nosim kod vulkanizera???
Razmisljao sam da ih nosim na peskarenje ali ne znam koliko ce me izaci to, a i volim kad posvetim vreme svom ljubimcu i svo sto mogu i znam radim sam... a posto su felne u ovakvom stanju, mislim da su odlicne za "vezbanje"  lollol

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #5 poslato: April 22, 2012, 11:51:38 posle podne »
ne cuce mu ove felnice nesto ... bolje pazari neke lepse ;)
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #6 poslato: April 23, 2012, 12:03:41 pre podne »
e jbga Stoske, rado bih ja, ali uvek postoji to ALI  boodala
Eto sad me registracija malo pomuzla  biggrin, a imam jos dosta sitnijih i bitnijih troskova, a bio bih jako srecan kada bih mu uzeo druge felne, mada ni sam jos ne znam koje i kakve :D
Dok mu ne sredim limariju i ne ofarbam celog ili prelepim mat folijom (jedino zbog cene) nema nista od novih felni, sa je tu je  badmood
Zato sam i pitao za savete, da li bi mogao da ih "izvucem" da budu bar pristojne jos ovo leto?
Inace smirgla je spremna kao sto si napisao.... sa jedne je skinuta boja, tako da sad nema nazad ... :rolleyes:

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #7 poslato: April 23, 2012, 12:08:58 pre podne »
ok .. ja sam tu ako nesto zapne
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #8 poslato: April 23, 2012, 12:19:57 pre podne »
Hvala kolega  ;) cenicu to  ;)

Sad me jos pored svega muci i pitanje u koju boju sve ofarbati?

Mislim da nije izvodljivo da "kraci" budu crni a ostalo sivo ili neka druga boja, dosta je zaobljena felna, jos me muci kako to da izvedem ili da se ne upustam u to?

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2012, 12:21:16 pre podne »
nemoj to .. bice previse nabudzeno .. probaj poklopce da nadjes .. i rokni ih u sivo
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #10 poslato: April 23, 2012, 01:25:49 pre podne »
99% idu u sivu... a ako poludim video sam pre koji dan one drecave (fluorescentne boje) pa cu i njih i golfa u istu boju i  driving

videcu kako ce se sve odvijati, prvo pripremu da dobro odradim, do tad ce se vec nesto smisliti  B)

Svaka ideja je dobrodosla  alealeee

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #11 poslato: April 23, 2012, 02:28:47 pre podne »
Ja bih ofarbao u tamnije sivo, ona titanium boja, eventualno posle crvena trakica po falcu :)
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #12 poslato: April 23, 2012, 02:29:49 pre podne »
boja cvekle ne bi bila losa  lollol
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #13 poslato: Maj 25, 2012, 01:31:34 pre podne »
E ovako, danas sam imao viska vremena i odlucio da konacno nesto pocnem da radim na felnama i bilo je ludo i ne zaboravno  bonk
Odakle da pocnem, eh da od piiiiiip skid boje, koja mi je oduzela nekih 2 sata i 2 kile zivaca (dragocenih)...
Prvo me iznervirao vulkanizer i oterao sam ga u 168pm, NEMA VREMENA DA SKINE GUME .... MRS U 168...
Idemo, pocinjemo sa gumama ako budu smetale noz u ruku i skidam ih... jer moram to danas da radim pa da me ubijes... uporan decko  badmood
1. Namazem, pa spaklicom stuzi ko konj skinem LAK,
2. Namazem, pa spaklicom stuzi ko konj skinem SIVU farbu, reko sad ce aluminijum zasijati, kad ono PLAVA boja
3. Namazem, pa spaklicom stuzi ko konj skinem PLAVU boju, pa pomislih evo aluminijuma kad ono GIT, PRIMER... sta god da je POPIZDEO SAM  angry2
I pocnem da razmisljam kao STOJAN (iz svima poznatog filma RANE) "Ako se pristedi, za koju godinu ima da k...m do covek" samo je mu mom slucaju bilo "Ovim tempom zavrsicu ih za mesec dana, ako pre toga ne zavrsim na psihijatriji, NOSI TO NA PESKARENJE PA FARBAJ!!!"
Ali djavo ne da mira sedim i razmisljam tako i prsnem UZMEM BRUSILICU, "Hteo si SAM da ih SREDIS e sad sredjuj pa kud puklo da puklo...a ako ne uspe PREREZI IH NA POLA I GOTOVA PRICA!!!" (izvinite na velikim slovima morao sam sad ide smireniji deo bicedobro)

Uzmem brusilicu (najjbolji alat ikada izmisljen kakav skidol, smirgle, celicne cetke i drugi lopovi vremena) i pocnem da skidam: lak, sivu, plavu ma sve u sekundi  clap odusevio sam se ma kako god da je ispalo, ali malo im fali do "ogledalo efekta"  lollol konacno vidim aluminijum koji sam trazio toliko duuugo  bleh

I tako bzvze predjem dve felne samo da se utesim da sam stigao nesto da uradim danas  biggrin
Evo malo slikica kako je ispalo







E kad sam video da su progledale, palo mi na pamet da ih ispoliram  biggrin a kako je pocelo nista nije iskljuceno, sve ispoliram, a posto cepove nemam, a tesko je ispolirati taj deo, njega cu da ofarbam.... ma jos nista ne znam ali bice EXTRA VERUJTE MI  lollol
U najgorem slucaju stavicu ih ovako, meni su vec lepse  lollol

E sad mogu saveti (Stoske racunam na tebe) gume cu skinuti svakako ali NE kod onog marmuna  :angry:

Sta je tu je sad nema nazad   driving

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #14 poslato: Maj 25, 2012, 01:58:11 pre podne »
ti tek ima da se nerviras ..  zato lagano uz  beer sve ce da se sredi ..  skidanje gume sa felni je 100 dindzi ..

jel ima vecih ostecenja na felni ??.. tj ti si to sigurno pobrusio ..

ajmo sad 120 , 180 , 240 , 320  da malo dobije podlogu za dalji rad  biggrin

hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #15 poslato: Maj 25, 2012, 02:24:13 pre podne »
Ma znam da je smesno, nego mi covek kaze da nema vremena da skine 2 gume, alo bree minut posla, nema veze odnecu kod drugog taj nije radio...

Veruj mi sad nervoze nema, nego sam poludeo dok se nisam otarasio stare farbe tj. nisam je skinuo svugde da ne ostetim felnu posto je brusilica dosta gruba alatka za felnu  biggrin

Ima sitnih oderotina po falcu (standard od nasih puteva) to cu lepo izvuci, ali video sam na jednoj, vidi se na prvoj slici na kolima (prednji levi tocak) kao neka pukotina oko 5 cm, ne znam sta sa tim da radim (ona ne pusta nigde ali ne znam.....)

Gledao sam boje u farbari imali su samo bronzanu i zlatnu za felne..... jos ne znam sta cu stvarno mi dodje da ih drljam smirglom i ispoliram  biggrin

Bice sve lakse kad skinem gume a i kvalitetnije  tapsac

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #16 poslato: Maj 25, 2012, 02:27:46 pre podne »
farbaj .. taj falc moze da se odradi git-om i da bude kao novo .. 

ako farbas hoces li spricgit da pucas ili samo farbu ??
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #17 poslato: Maj 25, 2012, 02:31:49 pre podne »
ma moram neku podlogu kontao sam onako kao sto si rekao...wash primer ili kako vec (jel mu to dodje kao spricgit samo za alu ?)
gledao sam u farbari je spricgit oko 500-600 din, kontam da mi je dosta jedan?
pa onda 3-4 sloja boje i na kraju 2 sloja laka? jel to ok?

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #18 poslato: Maj 25, 2012, 02:33:11 pre podne »
pa ne moras wash prjmer ako hoces spricgit ..

rokni mu spricgit , pa pregituj sitna ostecenja koja se bas vide .. i samo rokaj bojom
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže VW 3maj

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 cabrio
Odg: Sta da radim sa ovim felnama?
« Odgovor #19 poslato: Maj 25, 2012, 02:36:29 pre podne »
Znaci sad poskidam boju skroz, malo smirglam, pa spicgit i njega posle finom vodobrusnom sredim, pa onda udri po farbi ?
Jbga dosta sam gledao i citao ali ovo je prvi put da se igram u praksi a ove felne su rodjene za to  lollol