Autor Tema: g 60 prepravljanje na turbo pomoc  (Pročitano 11853 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže phantoom

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 448
  • Age: 31
  • Lokacija: prijepolje
  • Karma: +27/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2
g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« poslato: Decembar 27, 2012, 12:52:48 pre podne »
ovako nasao sam neki g 60 kojem je vrisnuo g loader pa sam ja mislio da ga uzmem i da mu stavim turbo koi pompa isti pritisak kao g loader znaci ne treba mi da ima vise  od 160 hp  sad me zanima dali moram da radim mapu i ta sranja ako ide isti pritisak turbine kao sto je bio g loadera  bonk  bonk bonk i kolko izadje remont g loadera puklo mu je deklo

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2012, 11:04:16 pre podne »
Ima tu dosta posla ali ideja je odlična i bolja je turbina od g-ladera. Osnovno ti treba: napred interkuler, turbina i izduvna grana, odliv za ulje u karter- to uzmeš od TDI-ja, blow off ventil, boost kontroler, to ti je osnovno, bitno ti je onda da uzmeš neku manju turbinu a ako hoćeš veću turbinu onda moraš i dizne menjati, regulator goriva, map senzor i onda se radi mapa a onako ja mislim da ne treba ali neka me neko ispravi ako grešim. Kod g-ladera bilo šta da je puklo nema remonta nego samo drugo kućište a to je polovno min. 200 evra i pitanje je u kakvom je stanju. Plus delovi za remont 300 evra plus ruke, nakupi se tu oko 600 evra što je po meni skupo i ne isplati se raditi i bolje ti je u svakom slučaju turbina ili neki drugi motor.
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2012, 11:06:11 pre podne od strane SKYLINE »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2012, 12:15:42 posle podne »
to je trpanje para u suplju vrecu
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže phantoom

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 448
  • Age: 31
  • Lokacija: prijepolje
  • Karma: +27/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2012, 12:25:21 posle podne »
ne treba mi 200 ili 250 hp. hocu da ima 160 samo da umesto loadera stavim turbinu koja ce da pumpa isti pritisak ako se ne varam loader pumpa 0.8-0.9 bar

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #4 poslato: Decembar 27, 2012, 01:20:22 posle podne »
Druže pusti ti PaulGT, to ti je odličan posao i mnogi to rade pa nisi lud da daješ svakih 3 god. po 300 i kusur evra na remont g-ladera a i u startu na g-laderu gubiš 18 ks jer on koristi snagu preko radilice da bi pokrenuo g-lader i u startu je baš spor a sa turbinom odmah imaš snagu i jeftinije je za održavanje a i kasnije ako hoćeš da imaš 200 i kusur konja lakše je to postići sa turbinom nego sa g-laderom a i ta turbina će duže trajati od g-ladera jer da bi imao 200 i kusur konja sa g-laderom treba ti manja remenica 65 mm a ako ne i manja a onda svakih 30.000 km radiš remont g ladera. Na g laderu može da se radi i RS obrada ali šalješ kućište u Nemačku i pitanje je da li ćeš ikada i videti to kućište a RS obrade se kreću od 250 evra pa na gore.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #5 poslato: Decembar 27, 2012, 02:49:19 posle podne »
bravo strucnjak. koliko si ti ladera reparirao i motorora preslozio? jos jedan u nizu google majstor. jak si na tasaturi u pm
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #6 poslato: Decembar 27, 2012, 03:05:17 posle podne »
Čovek je lepo napisao da je uzeo motor i da mu je g lader riknuo i hoće da ugradi turbinu. Znači dok kupi kućište, delove za remont plus ruke izađe ga min. 600 evra a za te pare može drugi motor da kupi ili da ugradi turbinu ali svakako mu se ne isplati da traži drugi polovan g lader, e to je trpanje para u šuplju vreću, aj da mu je ostao čitav pa da ga remontuje e onda bi mu se tek isplatilo i to nema veze sa guglanjem nego sa čistom ekonomijom ;) Svi ste vi tako osetljivi kada neko nema mišljenje kao vi. Lako je sa tuđim parama raspolagati, neka čovek baci sve na papir i da vidi šta mu se više isplati i drugo je ovde koji niko ne zna da umesto g ladera da ubaci turbinu a to je prosto kao pasulj i svaki majstor bi to trebao da zna da složi.

Van mreže dzonibgd

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 55
  • Lokacija: nbgd
  • Karma: +55/-44
  • Pol: Muškarac
  • Dođe vreme kada pametni zaćute, budale progovore..
  • Auto: vw golf mk2 gti 16v
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2012, 03:29:29 posle podne »

Van mreže phantoom

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 448
  • Age: 31
  • Lokacija: prijepolje
  • Karma: +27/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #8 poslato: Decembar 27, 2012, 04:43:45 posle podne »
 mahac nisam rad da vracam g lader u bilo kom slucaji osim da ga dobijem na poklon  lollol cisto logicno sam razmisljao zasto bi ista moralo da se dira ako ide isti pritisak turbine kao sto je bio g ladera

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #9 poslato: Decembar 27, 2012, 04:53:46 posle podne »
SKYLINE@moj predhodni post je tebi bio upucen. ja phantoma razumijem u potpunosti, ali ti pametujes na svaku. inzinjeri projektovali motor 1.8 i vrsili proracune za G lader,ali si ti negdje procitao da je neko nakelemio turbo pa pametujes. jel znas sta sve treba uradit na osnovi bloka i glavi da bi radio na turbo? omjer kompresije, klipovi, klipnjace,radilica i da ne nabrajam vise. nije to samo stavit karter od turbo dizela i granu sa turbinom i da to vozi. bolje vozit motor bez ladera nego se upustat u montiranje turba na atmosverac. uzmi citaj nesto pametnije nego da mlatis ko' p...a po samaru.
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2012, 05:02:08 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže phantoom

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 448
  • Age: 31
  • Lokacija: prijepolje
  • Karma: +27/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #10 poslato: Decembar 27, 2012, 05:16:46 posle podne »
brate cim je imao g lader nije atmosverac jer mu lader vec pumpao na 0.8 bar  bonk
 

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #11 poslato: Decembar 27, 2012, 05:45:29 posle podne »
aj nek neko ko se razume u ovo lepo napravi temu i ispise sta je sve to potrebno za stavnjanje turba na umesto g lader-a , i ja zelim da saznam , ali iz prepucavanja ne mozemo dobiti konkretan tacan odgovor. Posteno :D

Van mreže javozimgolfa

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #12 poslato: Decembar 27, 2012, 05:48:10 posle podne »
ajde stvarno,i ja bi isto radio to... dala mi baba nesto para od penzije,pa da vidim jel se uklapam  lollol

Van mreže phantoom

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 448
  • Age: 31
  • Lokacija: prijepolje
  • Karma: +27/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #13 poslato: Decembar 27, 2012, 05:59:17 posle podne »
e ovako ovo sam dobio kao neke odgovore sto su ljudi probali da urade


Valjalo bi da se odradi al moze fino i raditi bez mape kad se fino
uskladi pritisak turba i gorivo ako ces ici sa standardnim diznama i gorivom
onda trazi turbinu sa BMW-ea e30 2.4td
navodno su se dobro pokazale na tom motoru.
A i licno sam se cuo s momkom iz SA koji ima tu turbinu umjesto g-ladera i kaze da fino
auto radi i da mu drzi pritisak do 0.9bara...
E jedino imas malo prostora pozadi,ja sam prepravio staru izduvnu od 1.6b tako sto sam naso gusanu plocu i navario umjesto one pecurke dje se kace kandje il uzmes od tdi-ja al i nju bi trebalo malo prilogodjavati kako turbini tako i prostoru ispod usisne...
Uglavnom da se to odraditi ja licno imam mali problema al kod mene je bio citav kupus
sa instalacijom pa sam je zamjenuo i sad sam presao na veci pritisak goriva i vece dizne pa je malo teze uskladiti omjer zraka i goriva...

ovo je od drugog


Nista ti ne treba izduvnu granu uradi od inoxa oblozi azbestom uglavi kalibrinu turbinu i gledaj kako se zemlja vrti sa 0.8boost imas 200ks i idi na regulator goriva na 3,3bara ubijace


a evo  i jedan link


http://www.atpturbo.com/root/help/install/G60/g60install.htm

Van mreže luka mk2

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1456
  • Age: 35
  • Lokacija: podgorica crna gora
  • Karma: +69/-57
  • Pol: Muškarac
  • since 1997
  • Auto: Corrado g60, clio rs172
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #14 poslato: Decembar 27, 2012, 07:03:11 posle podne »
nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi pljuju po g laderu ... kao da turbina ne crkava...

Van mreže IVAN_VXR

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Lokacija: Ljubuški-Dubrovnik
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat G60,Golf 2 G60
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #15 poslato: Decembar 27, 2012, 07:10:33 posle podne »
Normalno da pljuju po njemu jer neznaju ništa o njemu niti su ga ikada servisirali..nego samo gas(pogotovo kad je hladan) da se pokazu frajeri..
Osobno vozim G60 par godina,imam i 2 auta koja su G60.Pored sebe imam jos najmanje 5 frendova koji voze naturpijane G60 motore sa snagama razne varijacije..i nikad ni jedan slican turbo motor mu ne moze primirisat.

a za phantoma,lader ti je pukao,mozes ga baciti u smece..Skini jedino malu remenicu  boodala
Da si bar nekad promjenio mali remen na njemu i promjenio dovodno crijevo od podmazivanja to ti se nikad nebi tako dogodilo.

Van mreže luka mk2

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1456
  • Age: 35
  • Lokacija: podgorica crna gora
  • Karma: +69/-57
  • Pol: Muškarac
  • since 1997
  • Auto: Corrado g60, clio rs172
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #16 poslato: Decembar 27, 2012, 07:17:36 posle podne »
to crijevo nikad niko ne mijenja...zivu si istinu rekao za sve. ja ih volim pa neka pljulju...neka pregledaju beljove snimke da vide sto radi Gmoc

Van mreže phantoom

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 448
  • Age: 31
  • Lokacija: prijepolje
  • Karma: +27/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 2
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #17 poslato: Decembar 27, 2012, 07:18:14 posle podne »
drug nije meni pukao nego sam nasao motor za male pare kojem je pukao lader   coilleo2tj

Van mreže IVAN_VXR

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Lokacija: Ljubuški-Dubrovnik
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat G60,Golf 2 G60
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #18 poslato: Decembar 27, 2012, 07:29:48 posle podne »
Da,neka pregledaju..ja sam na tom motoru radio cijelu glavu i kompletan usis.Obradio sve do maximuma.
To crijevo je pleteno,a unutar njega je mala plasticna cijev koja je jako krhka i puca.Potrebno ga je mjenjati svakih 3-5 godina,a kosta jadnih 30 eura.
Mali remen moze izdrzati jako dugo,on cak nikad ni nece puknuti sam od sebe..najvise zna puknuti jer se unutra zaribaju 2 mala ležaja istih dimenzija koji idi i u altenator.Oni imaju vlastito podmazivanje i njima proce vjek trajanja...

A savjet za onoga tko ima ispravan lader,ugrađivajte samo originalne ležajeve,i originalne djelove..samo sa njima mozete imati 100 % ispravan lader(ako vec unutar nije pukao dio kanala).
Meni i mom drustvu nikad lader nije pukao,a ima nas punoo..
Osobno ih servisiram,a sad ujedno i pravim 16VG60 motor za svoga golfa Edition One.

Sa ugradjenom turbinom nikad to vise nece biti isto,nikad.Samo losije,bolje nikad.
Turbina na 16v je druga stvar,a taj zahvat i poprilično košta.


Van mreže MICOB

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 5,5
Odg: g 60 prepravljanje na turbo pomoc
« Odgovor #19 poslato: Decembar 27, 2012, 07:35:07 posle podne »

Da si bar nekad promjenio mali remen na njemu i promjenio dovodno crijevo od podmazivanja to ti se nikad nebi tako dogodilo.

+1  tapsac