Autor Tema: Chipovanje golfa 6  (Pročitano 13708 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TiNi

  • PoLo 9N3 2009 1.4 16v
  • VW Klub Prijatelj
  • Sr. Member
  • ***
  • Poruke: 526
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +24/-17
  • Pol: Muškarac
  • Crni PoLo i Audi Q3 babin
  • Auto: Audi Q3
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #20 poslato: Novembar 13, 2012, 01:20:23 pre podne »
Ne znam da li ste upuceni ali Milos (E-Bay) je uradio stage 2  wub  driving  nadam se da ce on da se javi i da pise o tome.... samo da kazem da je tooootalno drugi auto, ide mnoogo dobro...   KO DRUGOM JAMU KOPA TRECOM POTPISUJE   lollol
LiVE TO BE THE BEST

Van mreže vento

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 50
  • Lokacija: sarajevo
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 6
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #21 poslato: Novembar 13, 2012, 02:56:40 pre podne »
Neznam mozda grijesim ali ovaj RaceChip za CR motore je meni kao OK! jednostavna ugradnja i dobije se primjer sa 110KS na 140KS sasvim dovoljno i realno

Van mreže PJRevs

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #22 poslato: Novembar 13, 2012, 08:57:13 pre podne »
Za tu snagu racunaj da moras skinuti DPF,staviti bolji filter a to je onda malo skuplje +400eur na cenu remapa sigurno.

Nema potrebe za skidanjem DPF-a, niti za boljim filterom, tacka.

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #23 poslato: Novembar 13, 2012, 02:36:53 posle podne »
Stavljati sport filter na dizelna je potpuna glupost ;) Mislim da je to vec prepricana prica i zasto ne valja ga stavljati ;)

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #24 poslato: Novembar 13, 2012, 06:38:07 posle podne »
Za tu snagu racunaj da moras skinuti DPF,staviti bolji filter a to je onda malo skuplje +400eur na cenu remapa sigurno.

Nema potrebe za skidanjem DPF-a, niti za boljim filterom, tacka.
Za tu snagu racunaj da moras skinuti DPF,staviti bolji filter a to je onda malo skuplje +400eur na cenu remapa sigurno.

Nema potrebe za skidanjem DPF-a, niti za boljim filterom, tacka.

Daj konkretno objasnjenje?Zasto tako mislis?

Onda ces me ubediti da si u pravu
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2012, 06:39:59 posle podne od strane TT_tuning »

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #25 poslato: Novembar 13, 2012, 06:47:09 posle podne »
 za filter i sam se uvjerio ;) imao i to original skupi i auto mi slabije islo, kad bi stavio CAI pravi CAI ali tipa filter u onom okruglom kucistu onda mora da se gasi protokomjer i sve naravno da se potpomogne na kraju sa chipom e onda ima ucinka ali samo tipa na turbini od 3.0TDI motora ;)
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2012, 06:55:23 posle podne od strane Skodamaniak »

Van mreže Strucnjak

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: scirocco
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #26 poslato: Novembar 17, 2012, 08:14:28 posle podne »
Ne znam dal bas moze da se izvuce 70 konja samo remap-om... Vise je realno da ces imati oko 140. Moj drugar je radio bas na Golf 6 i dosta bolje ide... Pogotovo 3-4 brzina. Ako mislis da je lose po motor, i ja sam jedno vreme bio od tih, to je glupost, tek kad ga cipujes, osetis kako motor dise... Da radi bez opterecenja. Treba da te pravi cip izadje oko 400-500 evra, ja sam moj platio 450 i 50 za ruke i dyno. Samo nemoj da ides da ti neko budzi za 100 evra... Tu se svi opeku.

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2012, 12:48:33 pre podne »
ne moze na svakom modelu da se dobije 70ks, ali na ovom od 110ks moze.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #28 poslato: Novembar 18, 2012, 01:03:58 pre podne »
ma ispod 180 ks neces imati ;)



imace kurcinu.

nele pg   tvoj motor kao serijski ima toliko problema sa vibracijama da su mu osim plivajuce remenice na alternatoru i plivajuceg kvacila ugradili i dodatni varijator na pumpi za ulje.
raspitaj se malo koliko kosta najmanja havarija na 2,0 pa vidi hoces li ga cipovanjem dizati na 300 ili 1000ks.


Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #29 poslato: Novembar 18, 2012, 10:07:02 pre podne »
Treba da te pravi cip izadje oko 400-500 evra, ja sam moj platio 450 i 50 za ruke i dyno. Samo nemoj da ides da ti neko budzi za 100 evra... Tu se svi opeku.

Ne mora da znaci da ti treba 400+ evra za pravo cipovanje. Necu da pricam nasiroko, ali imam vezu da radim cip za 100 evra umesto 300-350 koliko inace kosta u jednoj od nasih najpouzadnijih tuning kuca.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #30 poslato: Novembar 18, 2012, 10:36:46 pre podne »
Nino bre oni daju garanciju na čip kako ne znaš

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #31 poslato: Novembar 18, 2012, 03:21:38 posle podne »
Jeste rekose zene u brijacnici 

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #32 poslato: Novembar 18, 2012, 08:44:21 posle podne »
lollol
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže fandjo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Nedodjija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #33 poslato: Novembar 24, 2012, 01:05:15 pre podne »
Molio bih Milosa(E-Bay),da se javi da podjeli iskustva cipovanjem sa nama ..

Van mreže Ebay

  • VW Početnik
  • Poruke: 99
  • Lokacija: Batajnica
  • Karma: +17/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF VI GTI
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #34 poslato: Decembar 07, 2012, 04:11:53 pre podne »
Evo i Milosa :) javljam se.

Slucajno naleteh na ovu temu i vidim da se spominjem.

Naime, ja sam uradio na mom autu Stage 2 projekat... Auto je 1.6tdi (gti :D) 105ks, fabricki... Ja sam prvo bio uradio obican chip u Revochip-u posle cega mi je auto imao 140ks, bio sam prezadovoljan, auto je isao bruka, osetno jaci.. Pogotovo 3,4 brzina, tu se dosta osecalo kada obilazim.. Stvarno je auto vukao nenormalno, ja sam bio prezadovoljan.. Potrosnja mi je bila ista oko 6,4L prosecno, toliko mi je i bez chipa bila potrosnja.. To je potrosnja sa 18'' tockovima, sa 15'' je dosta manja.. Uklonjena je blokada, posle cega sam auto testirao na autoputu i kranja brzina posle chipa je bila tacno 218, toliko sam ga maximalno vozio, ako nekoga interesuje.. Ubrzanje od 0-100 se smanjilo za 1,7 sekundi, sve sam precizno merio, pre i posle chipa. Chip je odradjen vrhunski, stvarno nikakav problem..
E onda je dosao red na STAGE 2 projekat. Oduvek sam zeleo da ga uradim, ali uvek me je nesto kocilo da ne diram vise nista.. Jednog dana odlucih da pozovem Saleta i Peru i da pitam da li bi mogli da uklonimo DPF, kako bi malo dobio na zvuku i jos koji "konjic"... E onda je usledio odgovor od njih, da ne diram samo to, pa da posle opet dolazim za HIBRID, vec da odmah odradimo to kako treba, i da to bude prvi u svetu 1.6tdi stage 2 projekat.... Na kraju se odlucih da odradimo taj projekat, pa kako god bude bilo... Projekat je trajao malo duze, posto je bila komplikovanija izrada hibrida nego sto su mislili, posto je to prvi 1.6tdi sa takvim projektom, pa je sve moralo detaljno da se  proracunava i sa maximalnom paznjom da se odradi... Sve su odradili kako treba sto se tice uklanjanja dpf i montiranja hibrida, onda je usledilo chipovanje, stelovanje itd.. Posle toga auto je izbacio 180KS... Ima oko 350 obrtni moment, ali nismo radili poslednji test, posto sam ja zurio kuci.. Dogovorili smo se kada budem bio u prolazu, da odradimo poslednji test i tada cemo znati koliko ima tacno posle optimizacije na putu.. Razlika je nebo i zemlja.. Ubrzanje sada iznosi 6,8 sekundi do 100, a krajnja brzina je 240km/h..... Rezultati vise nego impresivni... Ja sam prezadovoljan.. Chip je uradjen tako da auto pocinje da vuce tu na oko 2400 obrtaja, kako bi se sacuvalo kvacilo. Stvarno svaka cast SALETU I PERI i Mehanicarima koji su radili.. Pratio sam sve vreme radove, momci su pedantni i sto je najbitnije znaju da urade ono sto su uzeli da rade. Tako da ko god ima nedoumica oko chipovanja, neka ih okrene i od mene iskrene preporuke sto se tice chipa... Dobija se pismena garancija, sto je super. Ozbiljna je firma u pitanju.
zaboravih ono sto mozda vecinu zanima, sta je sa potrosnjom? Testirao sam i to.. Jedan rezervoar sam vozio onako kako uvek vozim, malo normalna voznja, nekada me ponese, pa sam ostriji na gasu i uglavnom je gradska voznja u pitanju, potrosnja je iznosila 6 litara.. Sledeci rezervoar je bio skroz normalna voznja, potrosnja je iznosila 5,6 litara.. I naravno dosao je red da potrosim jedan na "gazenje do kraja" ceo rezervoar sam vozio pun gas, gde god je bilo moguce, vozio sam i na autoputu i grad, 1,2,3 brzina.... potrosnja je 7,4 litre.. Racunajuci da je auto vozen beograd-novi sad- beograd 150-240 km/h.

Ako nekoga zanima nesto vise, slobodno neka pita, tu sam da odgovorim na sve :)
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 04:15:56 pre podne od strane Ebay »

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #35 poslato: Decembar 07, 2012, 09:21:38 pre podne »
odlican ste posao napravili i ti i Revo chip :) jako zanimljiv projekat, mala potrosnja, a dosta konja :) posle optimizacije na putu si dobio sigurno jos koji ks

pekar

  • Gost
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #36 poslato: Decembar 07, 2012, 05:31:41 posle podne »
odlican poso, sve cestitke na konjicima tapsac sad samo pun gas pa polako ;)

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #37 poslato: Decembar 08, 2012, 12:59:09 pre podne »
Sve je to lepo ali pitanje koliko će ti to auto trajati ali nema veze do tada ćeš ga sigurno prodati a i imaćeš problema sa diznama zbog našeg goriva.

Van mreže Ebay

  • VW Početnik
  • Poruke: 99
  • Lokacija: Batajnica
  • Karma: +17/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF VI GTI
Odg: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #38 poslato: Decembar 08, 2012, 01:43:21 pre podne »
Druze auto se vozi bez ikakvih problema, chip je radjen do te granice, da se pazilo na to da dizne mogu da podrze tu snagu.. Na sve se maximalno pazilo..  Menjanjem dizni, mogao bi jos da podignem snagu, ali ovo je vise nego dovoljno.. Verujem da cu ga voziti dugo bez ikakvih problema, jer nisam neizivljen pa da ga vozim po ceo dan pun gas, to samo kada me malo ponese, ostalo je normalna voznja. Nema razloga da ista strada, posto ga uopste negazim 1,2 brzina..

Van mreže Mrkn

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
    • Forum SEAT Kluba Srbija
  • Auto: SEAT Leon FR 2.0 TDI
Re: Chipovanje golfa 6
« Odgovor #39 poslato: Decembar 08, 2012, 10:02:48 pre podne »
Nisi pomenuo cime si merio brzinu i ubrzanje... Iskreno malo mi ne pije vodu da auto od 180 KS ubrzava 6.8 do 100, ispade da ljudi iz BMWa treba da se zakopaju u zemlju jer njihov 123d bi-turbo dizel sa 204 KS ubrzava do 100 za 7 sekundi...
Jesi li se uporedjivao sa nekim kolima slicnih karakteristika?

Tapatalk Post
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2012, 11:38:29 pre podne od strane Mrkn »
S E A T