Autor Tema: Golf mk1 ABF ili KR  (Pročitano 14554 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 15, 2011, 12:16:05 pre podne »
Nije pitanje para vec ko da ti to sve napravi kako treba.,sednes i vozis a ne svaki drugi dan na KR-u,cupaj dizne-daj kontakt,gurni klapnu od k-glave da vidis kako spricaju dizne.Ako sviraju,to je to.,sad daj crevo od pumpe,montiraj satic da vidis koliko gura itd.Kad se setim koliko puta,muka mi bude.Pa zovi draska iz zemun polja pa u krug. big_boss
Kupi KR,pocupaj sva govna,kupi granu za karburatore,po otpadima nadji sa neke alfe dellortove 40 karb x2,servisiraj ih i gas.
To ti je moj predlog.Auto za svaki dan bez preklapanja gasa.,ciglu pod pedalu od pon do petka vece. driving
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2011, 09:20:20 posle podne od strane Pile »

Van mreže Mily

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +18/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTI
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 15, 2011, 08:14:40 pre podne »
Nije pitanje para vec ko da ti to sve napravi kako treba.,sednes i vozis a ne svaki drugi dan na KR-u,cupaj dizne-daj kontakt,gurni klapnu od k-glave da vidis kako spricaju dizne.Ako sviraju,to je to.,sad daj crevo od pumpe,montiraj satic da vidis koliko gura itd.Kad se setim koliko puta,muka mi bude.Pa zovi draska iz zemun polja pa u krug. big_boss
Kupi KR,pocupaj sva govna,kupi granu za karburatore,po otpadima nadji sa neke alfe dellortove 30 karb x2,servisiraj ih i gas.
To ti je moj predlog.Auto za svaki dan bez preklapanja gasa.,ciglu pod pedalu od pon do petka vece. driving

Vidi ga ovaj !!! Jel to kucas iz Dubai-a Ja bi se javio da sam dosao  batine  Evo vam ga Pile strucnjak,on je napakovao jedno 10 kockica,dvojkica KR,ABF,VR...  zadnja ona crna sto je bila kod Gedore driving

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 15, 2011, 11:53:15 pre podne »
He majke ti ga,nisam tu,u Johannesburgu sam. mahac
Nemogu da nadjem ovde kocku sa 3- vrata,sve 5v majke im juznjacke.Noviju godinu tipa 2004,2005,par soma majke im ga. boodala
Najbolja mu varijanta da stavi karbone,jbg samo treba sipati i dobro ulje koristiti.

Mily Vanili,nemeres ti bez GTi,a driving
« Poslednja izmena: Oktobar 15, 2011, 11:55:09 pre podne od strane Pile »

Van mreže MACNE_GTI

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3510
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd-kaludjerica
  • Karma: +53/-31
  • Pol: Muškarac
  • Tata kako se pise ljubav?? Pisi sine GTI
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #43 poslato: Novembar 17, 2011, 04:05:06 posle podne »
Sto se mene tice ovde moze lock-delete...
PRODAJEM PLAVOG KAMELEONA.
Ne, crvenog...
Ne, zelenog... Uuuu... Ekstraaa... Ne prodajem ga !!
XD

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #44 poslato: Novembar 17, 2011, 05:00:01 posle podne »
sta bi sad??
 

Van mreže MACNE_GTI

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3510
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd-kaludjerica
  • Karma: +53/-31
  • Pol: Muškarac
  • Tata kako se pise ljubav?? Pisi sine GTI
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #45 poslato: Novembar 17, 2011, 05:21:59 posle podne »
Uzeo sam abf-a,cekam vec 3 nedelje da mi stigne...
PRODAJEM PLAVOG KAMELEONA.
Ne, crvenog...
Ne, zelenog... Uuuu... Ekstraaa... Ne prodajem ga !!
XD

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #46 poslato: Novembar 17, 2011, 08:00:18 posle podne »
Idemoooo!  driving
Neprimeren potpis

Van mreže MACNE_GTI

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3510
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd-kaludjerica
  • Karma: +53/-31
  • Pol: Muškarac
  • Tata kako se pise ljubav?? Pisi sine GTI
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #47 poslato: Novembar 17, 2011, 08:14:12 posle podne »
Hehe sad kad stigne jurim delove koji su mi potrebni za pakovanje u mog golfa pa polako,do februara da e pretrese limarijski I ubaci motor pa posle polako...
PRODAJEM PLAVOG KAMELEONA.
Ne, crvenog...
Ne, zelenog... Uuuu... Ekstraaa... Ne prodajem ga !!
XD

Van mreže drfedja

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf IV TDI PD130 highline
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #48 poslato: Novembar 18, 2011, 04:55:52 posle podne »
Ako mene neko pita izmedju KR-a i ABF-a, naravno uvek ABF. Jaci je, vise momenta, vise HP, bolja osnova za tunning.
Moguce su sve kombinacije sa ABF-om. Dakle, radice sasvim lepo i sa K-jetronicom od KR-a. ABF ima viši blok od KR-a i 9a, pa mora druga izduvna grana da ide i zbog klirensa može da se desi da na MK1 udara grana u pod.
Odličan swap za mk2 i mk1 je i 9a, 6a i ACE 2.0 16v, sa bregastim od ABF-a ili KR-a. Daje istu snagu kao i ABF, dakle oko 150-160HP na radilici i mnogo torka na niskim obrtajima. Tzv. shortblock (9a - Passat, 6a/ACE Audi B3/B4) koristi kraće klipnjače od ABF-a, pa je blok manje podesan za visoke obrtaje, ali će bez problema vrteti do 7500, a na nižim vuče ko čipovan TDI. :D
KR je prilično lenj na nižim obrtajima i lepo ide kada se razvrti. Treba mu kratak prenos u menjaču. 9a i ABF se super ponašaju i sa dužim prenosima. Dakle, za ulicu je po meni za mk1 možda najbolji izbor 9a sa bregastim i karburatorima.
Man walks into a service station and asks the mechanic, 'Do you have a windscreen wiper for a Lada?'
The mechanic scratches his head, thinks for a bit, and replies, 'Well, it seems like a reasonable trade - yes I do!' :D

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #49 poslato: Novembar 18, 2011, 04:59:35 posle podne »
kojim karburatorima i ko da mu ih podesi da rade sva 4 kako treba? a doktore? weberima45 ili delorto38/40? koji bolje rade na vw 16v?

Van mreže MACNE_GTI

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3510
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd-kaludjerica
  • Karma: +53/-31
  • Pol: Muškarac
  • Tata kako se pise ljubav?? Pisi sine GTI
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #50 poslato: Novembar 18, 2011, 11:20:39 posle podne »
Ovi moji su delorto sa alfe 75...
PRODAJEM PLAVOG KAMELEONA.
Ne, crvenog...
Ne, zelenog... Uuuu... Ekstraaa... Ne prodajem ga !!
XD

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #51 poslato: Novembar 18, 2011, 11:38:39 posle podne »
Od kad je KR lenj? I nesto nebi rekao da se ABF vrti bolje.Jos nisam video da je ABF dobio KR-a.
Ja sam u kockici imao KR-a na 2 dellorto 40,drugar napravio ABF-a na iste karburatore,i opet je kr begao malo.
9A motor je slabiji od kr-a.
Svako ima drugacija iskustva.Po meni KR sa dobrom k-glavom,nema ludjeg motora.

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #52 poslato: Novembar 18, 2011, 11:45:47 posle podne »
drugar ima u kockici kr ali dobrog kr i bregaste od abf i auto otkiva kako ide do 5000 lepi za sediste samo tako a od 5 do 7000 te zakuje za sediste. nebih bas rekao da je kr lenj.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #53 poslato: Novembar 18, 2011, 11:45:55 posle podne »
doktor se malo zajebao po pitanju kratkog i visokog bloka ;)

Van mreže drfedja

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf IV TDI PD130 highline
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #54 poslato: Novembar 20, 2011, 12:34:15 posle podne »
kojim karburatorima i ko da mu ih podesi da rade sva 4 kako treba? a doktore? weberima45 ili delorto38/40? koji bolje rade na vw 16v?
Weber 45 DCOE za 2.0 16v.

doktor se malo zajebao po pitanju kratkog i visokog bloka ;)
Visoki blok ima bolji odnos duzine klipnjace i hoda klipa. Tako npr. ABF ima 159mm klipnjacu i 92,8mm hod, sto mu dodje 1,713:1 odnos, dok KR ima 144mm klipnjacu i 86,4 hod, sto mu dodje 1,66:1 odnos, a 9a ima oko 1,55:1 odnos. Generalno gledano, veci odnos klipnjace i hoda pomera obrtni moment na vece obrtaje, a manji daje nesto elasticniji motor ukoliko poredis iste kubikaze i iste bregaste, glave itd... Tako bi trebalo ABF da bude najturazniji od svih motora sa istim bregastim.

drugar ima u kockici kr ali dobrog kr i bregaste od abf i auto otkiva kako ide do 5000 lepi za sediste samo tako a od 5 do 7000 te zakuje za sediste. nebih bas rekao da je kr lenj.
Ja sam imao u dvojci KR-a, a onda ACE sa KR bregastim, a sada sa ABF bregastim i mogu da ti kazem da 2.0 ide znatno bolje na svim obrtajima. Takodje sam vozio i ABF u jednoj dvojci i mogu da kazem da se vrlo slicno ponasa kao 2.0 shotrblok sa istim bregastim.
Ako poredis KR-a u dvojci i ABF u trojci koja je 200 kila teza, onda lako moze da se desi da ABF izvuce deblji kraj.
Stavi ABF-a na K-Jetronic sa nastelovanim pritiscima goriva u dvojku ili keca, pa ces da vidis koja je razlika u odnosu na KR u istoj sasiji. Pri tom se 2.0 daleko lepse vozi od 1.8.
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2011, 12:43:00 posle podne od strane drfedja »
Man walks into a service station and asks the mechanic, 'Do you have a windscreen wiper for a Lada?'
The mechanic scratches his head, thinks for a bit, and replies, 'Well, it seems like a reasonable trade - yes I do!' :D

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #55 poslato: Novembar 20, 2011, 05:39:23 posle podne »
Dellorto 40 je bolji sto puta od weber-a 45 , i auto bolje ide na dellort-u,-video,probao. Kod mene teorija nepostoji,samo praksa.
Dellorto je 40 a weber 45 pa opet dellorto ima vece dizne.
Gore napisa da je probano kako koji ide.
U zemunu po 500e se kladili ko ce dobiti , dvojka KR ili dvojka ABF od muhara do saobracajne,Abf ga izduvao.,ja licno vozio KR-a.
Po meni,KR bezi u startu,dal zbog menjaca ili zbog cega,neznam.

Van mreže drfedja

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf IV TDI PD130 highline
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #56 poslato: Novembar 23, 2011, 04:02:06 posle podne »
Nema sta da trazi KR protiv ABF-a u dvojci. Veruj mi ako su dobro podeseni, mozes oba da stavis na isti menjac i na K-Jetronic, oprace ga ABF ko nista.
Kao sto rekoh, vozio sam na istom setupu u istom automobilu KR-a i sada ACE, koji je shortblok, i ACE je primetno jaci, a ABF je tu negde, mozda je cak i malo bolji preko 6-6,5 soma obrtaja.
Za 1.8 je 40mm delorto skroz ok, dok je za 2.0 bolje resenje 45mm. Drugo, zavisi kako je podesen i da li je portovana glava, koje bregaste imas itd...
To koji ima vece dizne nije toliko bitno. Bitno je da ima dovoljno velike dizne i da motor dobija dovoljno goriva, sto znaci ni previse ni premalo i da je to doziranje odradjeno kako treba.
Man walks into a service station and asks the mechanic, 'Do you have a windscreen wiper for a Lada?'
The mechanic scratches his head, thinks for a bit, and replies, 'Well, it seems like a reasonable trade - yes I do!' :D

TTS

  • Gost
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #57 poslato: Mart 01, 2012, 10:36:33 posle podne »
Macne zašto ne uzmeš kompletnu struju iz te trojke ABF i sve lijepo složiš u keca? Pametno kaže Gedora,zeznuto je podesiti te karburatore da rade kako treba,a i kad ih uspiješ podesiti troši ko zmaj. Promjeni mu zamajac,jer je ABF-ov težak i spakuj ga na original injektore,odnesi nekome neka ti digne blokadu na elektronici na 8000 i ima da leti,a imat češ manje problema sa kvarovima,nego da mu staviš karburatore,a o potrošnji da i ne govorim. Još ako slučajno nađeš mjenjač od keca 1,6 GTI,na 13 colnim felgama imaš punu petu brzinu nakon 600-700 metara. Ubrzanje ubija! Probano,pa ti zato i govorim.

Van mreže MACNE_GTI

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3510
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd-kaludjerica
  • Karma: +53/-31
  • Pol: Muškarac
  • Tata kako se pise ljubav?? Pisi sine GTI
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #58 poslato: Mart 02, 2012, 12:54:36 pre podne »
Cela struja i ide od ABF-a,sve je vec slozeno...zamajac jurim gde ima da se olaksa ali izgleda da nema od toga nista...cuo sam da pasuje od 8v zamajac al nznm dal je to tacno,menjac ostaje ABF-ov za sada..
PRODAJEM PLAVOG KAMELEONA.
Ne, crvenog...
Ne, zelenog... Uuuu... Ekstraaa... Ne prodajem ga !!
XD

TTS

  • Gost
Odg: Golf mk1 ABF ili KR
« Odgovor #59 poslato: Mart 03, 2012, 08:38:48 posle podne »
Može ti zamajac od KR-PL i dosta je lakši od ABF-ovog. Neznam tačno koliko,imao sam negdje zapisano,pa ču potražiti. Ide i od 8V bez problema,ali neznam koliko je težak.