Autor Tema: VW normativi za ulja  (Pročitano 223469 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #260 poslato: Decembar 23, 2021, 10:44:05 pre podne »
Na castrolu i rawenolu znam kako mi motor vuce....strah me samo da na ovim jeftinijim  uljima ne bude glasniji motor a to mrzim najvise na svetu,,,Ako netko ima iskustva sa jeftinijim uljima neka napise ponasanje motora.
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2021, 10:46:58 pre podne od strane Goranbanjica »

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #261 poslato: Decembar 23, 2021, 11:08:45 pre podne »
Da merio sam par puta ujutro na ravnoj povrsini sve te kombinacije ulja.....kada je hladan motor...Gde kupis castrol u Bg?U kojoj ovlascenoj?
Ne pisem bez veze zaista mi se to desava .Pre 2 godine sam radio glavu motora i tu polugeneralnu .
Castrol 505.01 je za njega realnost ali zasto mi je rawenol bio veci novo nakon 10.000 pojma nemam.....

https://www.ravenol.rs/proizvodi/ravenol-vollsynth-turbo-vst-sae-5w-40

Neznam zasto ga samo u Subotici prodaju koja je to fora?

Macura servis na Tosinom Bunaru. Nekad uzmem i iz Beca kada kum dolazi, sve zavisi kako kada.

Mislim da mi se u zivotu nije desilo da ne dolijem bar litar ulja u bilo koji auto koji sam vozio od zamene do zamene, pritom sam promenio barem 8-9 marki i vrsti ulja, 4 razlicita auta, 3 benzinca i 1 dizel. Svi motori bili u odlicnom stanju.
Ne opterecujte se previse potrosnjom ulja...

Litar ulja nisam dosuo nikada od servisa do servisa, ni na zeninom Miniju koji srce kao nenormalan. Evo na primer juce sam proveravao ulje u Pasatu malo ispod minimuma posle 5kkm, dok na zeninom Miniju je na pola posle 7kkm. Treba pratiti nivo ulja, ne treba se opterecivati naravno, ali svakako redovna kontrola na svakih 2kkm odokativno

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #262 poslato: Decembar 23, 2021, 01:16:22 posle podne »
Ako padne vec na 7000 km oko minimima ja dolijem pola litra do 10.000 km pa onda na novo servis...

Nego nisam nacisto ako radim sa ovim wolfom il Manolom kako ce se motor ponasati biti glasniji ili tisi...To mi je bitno.

a jeftiniji su dosta

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #263 poslato: Decembar 23, 2021, 02:56:03 posle podne »
Ja sam poslednji mali servis sipao Mannol, motor se normalno ponaša, čak mi se čini da je manje bučan pri prvom paljenju u ovim hladnim danima. Ako budeš kupovao Mannol, preporučunem ti da uzmeš sa dodatkom estera.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #264 poslato: Decembar 23, 2021, 06:50:55 posle podne »
Castrol 5w 40 sintetica  edge nakon 10.000 km na sipci malo iznad minimuma....Shel  nakon 7000 km   ispod minimuma hahahah...neverovatno..
Rawenol mi ulje bilo na polovici sipke  sto sam bio iznenadjen..Ali ne volim vozati na minimumu pa dolevam da mi bude na sredini lakse mi motor radi,,,
Uglavnom su cene tih ulja oko 11oo/1200 din po litru....neki dan uzeh neki krs i dolevao da ne bude na minimumu i nikakve razlike...pije mi isto i taj krs i castrol....Krs ulje oko 700 din...Ako je uopste krs?Neko talijansko..

https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna-oprema/motorna-ulja/236736/motorno-ulje-wolf-vitaltech-5w40-pi-5l

Nije najskuplje kakvo je taxy?
Taxy je preporucivao i rawenol i dobro je.
Da dobro je ravenol koristio sam ga neko vreme dok nisu drastično poskupeli. Zaista mislim da je wolf ulje iznad proseka i stvarno kvalitetno.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #265 poslato: Decembar 23, 2021, 10:46:18 posle podne »
Da uzet cu manol ili wolf....da rawenol je 1300 din litar ali je bolje od castrola a meni se mehanicar podsmevao sta sam mu doneo...rawenol...nikad cuo i te finte...ovde samo u castrol gledaju...

Van mreže Stefan 1.9

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #266 poslato: Decembar 24, 2021, 08:19:23 pre podne »
Isto se i meni desilo kad sam odneo mehaničaru Ravenol, pita lik šta je to. Mislim se u sebi koji si ti mehaničar kad nisi čuo za Ravenol. U pravu si, gledaju u Castrol kao u nzm ni ja šta, a Castrol obično smeće od ulja POTPISUJEM !!! Em je skupo em ne vredi taj novac.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #267 poslato: Decembar 25, 2021, 11:22:06 pre podne »
Zasto je Castrol smece i zbog cega ne vredi taj novac? Jeste skuplji malo kod nas nego preko, ali neznatno. Ne volim ljude koji ne provere svoj auto, da nije do njega problem, a ne do ulja, ne govorim tebi licno vec u globalu. Po mom misljenju, bar za mene, Castrol je dobar, iz razloga zato sto nikada problema sa autom nisam imao, niti sam video razliku u radu motora. Mislim da dosta ljudi ima zablude, na osnovu loseg glasa o castrolu i generalno sa pricama od pre 10 godina, da je gorivo kod nas mnogo losijeg kvaliteta, sto nije istina. Drugar ima firmu za markiranje i proveru goriva kod nas, i radi i preko, bukvalno neznatne razlike. Kaze da je velika razlika na primer na Shell-u, dok je G-Drive dobar samo zimi, iako se menja dizel na pumpama zavisi od vremenskog doba. Tako da prvenstveno proverite auto, pre nego sto kudite nesto sto ste culi ili videli na internetu.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #268 poslato: Decembar 25, 2021, 12:59:43 posle podne »
Moj majstor se kune u Castrol, kaze za automobile koje dugo odrzava i u koje sipa Castrol nije imao problem sa bregastom i hidropodizacima.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #269 poslato: Decembar 25, 2021, 01:45:00 posle podne »
Zasto je Castrol smece i zbog cega ne vredi taj novac? Jeste skuplji malo kod nas nego preko, ali neznatno. Ne volim ljude koji ne provere svoj auto, da nije do njega problem, a ne do ulja, ne govorim tebi licno vec u globalu. Po mom misljenju, bar za mene, Castrol je dobar, iz razloga zato sto nikada problema sa autom nisam imao, niti sam video razliku u radu motora. Mislim da dosta ljudi ima zablude, na osnovu loseg glasa o castrolu i generalno sa pricama od pre 10 godina, da je gorivo kod nas mnogo losijeg kvaliteta, sto nije istina. Drugar ima firmu za markiranje i proveru goriva kod nas, i radi i preko, bukvalno neznatne razlike. Kaze da je velika razlika na primer na Shell-u, dok je G-Drive dobar samo zimi, iako se menja dizel na pumpama zavisi od vremenskog doba. Tako da prvenstveno proverite auto, pre nego sto kudite nesto sto ste culi ili videli na internetu.
Naprotiv, castrol je kod nas drastično jeftiniji nego preko i za naše tržište unutra ide aral, koji je isto kvalitetan brend koji možeš kupiti po nižoj ceni u wint radnjama.

Van mreže marko012po

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 212
  • Lokacija: Požarevac
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.6 16V FSI 85KW
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #270 poslato: Decembar 25, 2021, 02:02:00 posle podne »
Tako je, castrol i mobil npr su preko skuplji nego kod nas.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Van mreže Milossdb6

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #271 poslato: Decembar 25, 2021, 02:09:11 posle podne »
Info od juče, 5w-30 castrol u Švajcarskoj 37 franaka litar...ja ovde sipam ovaj naš i nemam nikakav problem već 7 servisa...pa se nešto mislim, zašto menjati tim koji dobija? :D

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #272 poslato: Decembar 25, 2021, 02:17:49 posle podne »
Info od juče, 5w-30 castrol u Švajcarskoj 37 franaka litar...ja ovde sipam ovaj naš i nemam nikakav problem već 7 servisa...pa se nešto mislim, zašto menjati tim koji dobija? :D

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока
Vec sam napisao zašto je jeftiniji.. Po tvom mišljenju isti je kvalitet ovde i u švajcarskoj sem što su oni glupi i plaćaju 3 puta veću cenu?

Van mreže Milossdb6

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #273 poslato: Decembar 25, 2021, 02:20:22 posle podne »
Po mom mišljenju, zabole me sta je u flasi koja se prodaje na nasem trzistu dokle se motor ponasa onako kako treba.

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #274 poslato: Decembar 25, 2021, 03:12:04 posle podne »
Info od juče, 5w-30 castrol u Švajcarskoj 37 franaka litar...ja ovde sipam ovaj naš i nemam nikakav problem već 7 servisa...pa se nešto mislim, zašto menjati tim koji dobija? :D

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока
Vec sam napisao zašto je jeftiniji.. Po tvom mišljenju isti je kvalitet ovde i u švajcarskoj sem što su oni glupi i plaćaju 3 puta veću cenu?

Nisu glupi vec im je takva kupovna moc..

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #275 poslato: Decembar 25, 2021, 03:37:12 posle podne »
Info od juče, 5w-30 castrol u Švajcarskoj 37 franaka litar...ja ovde sipam ovaj naš i nemam nikakav problem već 7 servisa...pa se nešto mislim, zašto menjati tim koji dobija? :D

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока
Vec sam napisao zašto je jeftiniji.. Po tvom mišljenju isti je kvalitet ovde i u švajcarskoj sem što su oni glupi i plaćaju 3 puta veću cenu?

Nisu glupi vec im je takva kupovna moc..
Znaci mogli ni da im prepridajemo isti proizvod i da zaradimo?

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #276 poslato: Decembar 25, 2021, 03:38:10 posle podne »
Po mom mišljenju, zabole me sta je u flasi koja se prodaje na nasem trzistu dokle se motor ponasa onako kako treba.

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока
Vidiš mene recimo boli da platim nešto više nego što vredi.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #277 poslato: Decembar 25, 2021, 03:38:54 posle podne »
Ti pokusaj, sta da ti kazem. Racunas ti Svicu i ekonomskog tigra. Svasta  boodala

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #278 poslato: Decembar 25, 2021, 03:40:27 posle podne »
Info od juče, 5w-30 castrol u Švajcarskoj 37 franaka litar...ja ovde sipam ovaj naš i nemam nikakav problem već 7 servisa...pa se nešto mislim, zašto menjati tim koji dobija? :D

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока



Info od malopre



Ispod 100 maraka po litri ne sipam  :36


Van mreže Milossdb6

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW normativi za ulja
« Odgovor #279 poslato: Decembar 25, 2021, 03:40:38 posle podne »
Kad bi svi sitničarili kao ti, ti prvi ne bi imao mušterije, znaš li koliko je jeftin taksi u mom gradu?

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока