Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2705922 puta)

0 Članovi i 35 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18360 poslato: Januar 25, 2015, 10:44:59 posle podne »
balkanci u inostranstvu smece bacaju u kontejnere i kante, a kod kuce otvore prozor i sto dalje mogu
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18361 poslato: Januar 25, 2015, 10:47:28 posle podne »
Ima i ceca picku pa je neda svakom.

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18362 poslato: Januar 25, 2015, 10:55:30 posle podne »
Tu je problem samo zakon i sprovodjenje istog, vidis kolika se frka digla jer su priveli osobu bez dokumenata (bez obzira sto je u pitanju javni prevoz, to bi se desilo i da su pokusali legitimisanje i u pekari), cik da vidim da neko pljune na ulici u Berlinu ili pusti kera da se iskenja i ne pokupi za njim, a kod nas moze sve, pa i ti isti stranci (ne mislim na gastarbajtere) cim predju granicu odma po gasu ne gledajuci ogranicenja, u tim istim inostranstvima sam vidjao svasta da rade kad su sigurni da u blizini nema organa reda, a i sta rade kada su van svoje zemlje npr britanci u grckoj (ko je video zna o cemu pricam) tako da ponavljam, problem je zakon i neSPROVODJENJE ;)

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18363 poslato: Januar 25, 2015, 11:08:52 posle podne »
Sta se u ovoj zemlji sprovodi? Pa ovo je banana drzava. Ovde zakone krse prvi oni koji ih uvode. Korupcije i kriminala na svakom cosku. Narod to gleda pa i on tera po svome. Ovu drzavu zadnjih 30 i vise godina vode lopine i kriminalci. Gleda se da se samo sto vise smakne u svoj dzep a da se nesto poboljsa JOK ! Da je mozda neko bolje i pravednije vreme mozda bi i narod bio normalniji i bolji. Ali ovako tesko da ce biti bolje i za 300 godina... Neko spomenu EU ne znam sta ce nam to... Drzava bedna a zapeli ocemo u EU pa u EU. Zasto u EU? Da se uzme jos kredita da se napune dzepovi...
Sjasi kurta da uzjase murta...

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18364 poslato: Januar 25, 2015, 11:16:09 posle podne »
Sigurno se nista nece promeniti i ako nastavimo-nastavite raspravu ? ?

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18365 poslato: Januar 25, 2015, 11:24:06 posle podne »
licna karta se treba nositi , sto se tice prevoza meni se jedino ne svidja sto cena karte vazi isto za 1 stanicu ili okretnica-okretnica , nekome ko se vozi zemun-backa - medakovic3 sa 18-kom sigurno nije puno dati 73 dinara jer se vozi 30+ stanica ali onaj ko se vozi 3-4 stanice je mnogo pa jos ako i mora da promeni vise autobusa . po meni bi mnogo bolje bilo da se sistem napravio na uplatu kredita pa lapo validujes kad ulazis i kad izlazis i koliko si se stanica vozio toliko skine kredita proporcionalno duzini izmedju dve okretnice  , ali jbg nije tako i sta je tu je . treba placati svakako ja se slazem ali narod je ogorcen ne od juce vec 20+ godina i jbg... stara cud se tesko menja ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18366 poslato: Januar 25, 2015, 11:25:50 posle podne »
Sad da udjes u Padinjak sigurno bi se naslusao tuznih prica za 5 knjiga. Gubitnik uvek lako nadje razlog.

Kamo srece da je za 5 knjiga.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18367 poslato: Januar 25, 2015, 11:47:46 posle podne »
Dzaba tupite praznu slamu.Mi smo stoka od ljudi(cast izuzecima),a za sve su krive pare.Niko nikog nepostuje u ovoj drzavi kao covek coveka.Pravi primer vam je ovaj forum,ako nemislis kao vecina odma si coban.potsmevaju se ako neznas neke osnovne stvari oko kola,oni koji imaju para neshvataju kako neko nema da plati jebenih 73 din(ili koliko vec)za tu kartu.Mi smo tolika beda i jad od drzave ta je to tuga,za to nisu krivi vise ni politicari jel sami sebi smo u stanju da zabijemo noz a kamoili nekome drugom.A svi misle da je Beograd centar sveta i svi beze tamo a postao je leglo budala

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18368 poslato: Januar 26, 2015, 08:40:00 pre podne »
Pretpostavljam da je diskusija o hapšenju žene koja se švercovala u GSP.
Ne bih da zvučim kao bot vladajućih,ali nije lepo ni sa njene strane ni od strane komunalaca.Ne znam kako je uopšte mogla da uđe bez karte kad se ulazi na prednjim vratima,kao i kod nas u NS.Ja bi prvo kaznio vozača.Pre neki dan vozio sam se JGSP sa ćerkom.Uredno platili kartu i ušli na prednja vrata.Na sledećoj stanici ulazi grupica studentkinja/devojaka gde 4 od 5 plaćaju kartu ili pokaznu vade.Peta devojka ulazi,daje mu 55 RSD za kartu,a on šmeker sa sunčanim naočarima,vraća joj pare,bez otkucane karte.Devojka se nasmejla,a faca joj govori:Šta mu bi?
I,sad da je ušla kontrola,ova nema kartu,leti iz busa,a vozač hteo da postane švaler/šmeker.A ja trebam da ga uhvatim za šiju i da ga pitam kako sme da nekog pušta u bus bez karte.Ko da mu ga je ćaća kupio...
To je jedan od svakodnevnih primera gde se,po pravilu,vozač izvuče jer ne obavlja svoj posao kako treba.Možda u BG ovo ne funkcioniše tako,ali očigledno se velika suma vrti oko naplate karti u javnom prevozu,pa su tu uleteli razni APEXi i BUSPLUSevi.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18369 poslato: Januar 26, 2015, 01:23:28 posle podne »
U Beogradu se ne ulazi na prednja vrata. Vozac i ovako ne gleda dal su svi usli ili izasli sigurno a kamoli jos i karte da gleda.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2015, 01:26:10 posle podne od strane Алал вера! »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18370 poslato: Januar 26, 2015, 04:22:12 posle podne »
Ne dao im Bog da mi sestru tako vuku,iz crne zemlje bi ih iskopao.
Stvarno? Čak i kad ona ne želi da izvrši svoju građansku dužnost ni kad je lepo zamole? Koje je tvoje rešenje problema baš me zanima.

Sta se u ovoj zemlji sprovodi? Pa ovo je banana drzava. Ovde zakone krse prvi oni koji ih uvode.
Uvođenjem anarhije i nepoštivanje zakona neće rešiti problem već će ga učiniti još gorim. Ne treba da razmišljaš kataklizmično već konstruktivno. Kako poboljšati, a nekako uništiti stvari. Svoju bes i nemoć moraš da usmeriš u pozitivnu stranu.
Pođimo prvo od sebe i poštujte zakon bez da te neko primorava na to. Poštuj prostor i vreme ljudi oko sebe. Samo to će biti ogroman korak za opšte dobro.

Prizor privođenja nije prijatan niti bi trebalo bilo kome da se desi, ali je jedan sasvim legitiman način zavođenja reda. Nigde nisu prekršili zakon i postupili su kompletno po proceduri. Uostalom ova žena neka tuži komunalce ako misli da su je oštetili nekako, ali sam siguran da i ona zna da se zajebala. Kad se stišaju strasti situacija je sasvim jednostavna. Nije htela da pokaže LK i završila u stanici. 90ih da sam kojim slučajem odbio da pokažem LK panduru, iskrivili bi pendreke o moja leđa, stoga ovo po meni je veliki napredak.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Bole - MNE

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1393
  • Age: 39
  • Lokacija: Bar, Montenegro
  • Karma: +25/-16
  • Pol: Muškarac
  • U Ime Golfa GTIja, Dva Nula, 16 Ventila, Amin
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18371 poslato: Januar 26, 2015, 06:10:05 posle podne »
Sve je to ok, dokle nema selektivne primjene zakona!

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18372 poslato: Januar 26, 2015, 06:27:56 posle podne »
@wele
Ja i razmisljam konstruktivno. Ukinuti komunalnu policiju i raskinuti ugovor sa bus plusom. Sve pare sto su isle komunalnoj usmeriti u GSP. Smanjiti cenu autobuske karte i uvesti konduktera. Kako nocnim busem kada je karta 150 dinara svi plate? Pa ima konduktera i ljudi znaju da moraju da plate. Smanjis cenu i uvedes konduktera i podstaknes narod da placa tu kartu.
Sto kaze bole selektivna primena zakona to i jeste veciti problem ove drzave. Gledao sam istu tu komunalnu policiju kako coveku na ulici zapleni nekoliko kutija punih milka cokolada. Parkiraju kola iza stambene zgrade kod decijeg igralista vracaju mu kutije on njima malo para i teraj. A na ovu zenu napeli ko tri bizona zbog jedne karte. Jedini njihov rad koji sam ja video je jurcanje ljudi koji nisu imali bus plus i ovo sa cokoladama...a da gledao sam ih i kako udju u kafic jedu burek i ako nikoga nisu pitali da li smeju da unesu to u kafic a normalno konobar cuti sta da im kaze...
Kad se docepaju drzavne palice onda silje onu stvar na koga god stignu. Sto se mene licno tice ja sa zakonom nikada problema nisam imao...

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18373 poslato: Januar 26, 2015, 07:57:08 posle podne »
uf al si konstruktivan.. zameni povremenu kontrolu koja ima problema sa stalnom kontrolom koja ce imati jos vise problema..
kod nocnog uvek imas dodatni faktor da ako te izbaci, pesacices ili ces cekati sat vremena.. kod dnevnog to nije neki problem.
ako mene pitas problem je prosto sto niko zivi ne placa prevoz.. ako je ovde duplo skuplji bus.. a isto je autobus, isto trosi gorivo.. kako tek sa 1/2 cene i 1/3 koji plati kartu da budu na nuli a ne u plusu.
ako das otkaz komunalcima i uvedes po kontrolora za autobus, mislim da prvo razmera nije ok.. a drugo samo ces jos opteretiti gsp, jer ne mogu da dobijaju pare iz drzavnog budzeta na nivou grada.
ako bi ja bio zli despot :) .. ukinuo bi gsp na dan.. da vide ljudi sta da ocekuju ako se ne placa jbg. ako nema promene na 3-5-10-14 itd.. dok ne bude potrebe da ne stoji kontrola i pandur i pop iznad tebe da bi sam platio, nece na bolje nikako.
lollol

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18374 poslato: Januar 26, 2015, 08:33:08 posle podne »
Wele moje je rešenje da se svima koji su bili na vlasti ili su još uvek,a koji su se nakrali zapleni i rasproda imovina.Od tih para obnoviti GSP park da ih na -20 ne čekaš po 30 min,onda uđeš u autobus i smrzneš se više nego napolju ,a onda sa autobusom nešto nije u redu,pa ti vozač kaže u kvaru izađite napolje ili uopšte ne uđeš od gužve itd itd.E kad se to bude regulisalo i kada budu stvaili realne cene markica ili karata,onda će se i kupovati.
I da stvarno čak i kad ne želi da izvrši građansku dužnost jer i većina iz vlasti istu ne vrši,kao npr treba da čistiš sneg ispred svoje kuće,a kroz ulicu ne možeš ni peške,a kamo li kolima,a pri tom pri svakoj registraciju plaćaš za puteve i još mnoogo toga što je u njihovoj nadležnosti i njihova dužnost,a ne ispunjavaju.
Wele šta bi kojim slučajem ne dao Bog da je tvoja majka u pitanju?
« Poslednja izmena: Januar 26, 2015, 08:34:51 posle podne od strane bure1 »

Van mreže kruska

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1812
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +79/-68
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18375 poslato: Januar 26, 2015, 08:49:22 posle podne »
Ja ne vjerujem iskreno da neko ove vase postove procita do kraja.. sta vam je ljudi ? Treba se svercovat i bacat smece kroz prozore i pljuvat kroz prozor jer su ovi koji sprovode vlast stoka i izivljavaju se na sve moguce nacine a ljudima normalnim uveli restrikcije na sve strane.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18376 poslato: Januar 26, 2015, 09:05:15 posle podne »
Kakvo je to rezonovanje VLAST PO NAŠIM KRITERIJUMIMA LOŠE RADI, AJDE DA PRAVIMO BEZAKONJE I JOŠ VEĆE SRANJE. Kome će to da koristi? Vlast, kao imaginarna pojava će da se promeni? Oni koji su na vlasti i navodno pune džepove će da se zamisle? Ma neće niko. Ako praviš sranja praviš ih u svojoj kući. Ti celo vreme autobus i sistem prihvataš kao nešto tuđe i nametnuto i hoćeš da polomiš, a ne kapiraš da je to tvoje. Baš ovo što Gvarana kaže. Daj da vidimo kako ćeš da funkcionišeš 3 dana bez tog užasnog prevoza. Umesto da se potrudimo da bude bolje vaše rešenje daj da urušimo sve.
Svi ti političari koje krivite za sve, a ništa narod nije kriv će prvi da zapale kad krene bezakonje, a mi ćemo da uživamo u govnima do guše. I doći će opet takvi, a vi ćete se nadati da će doći mesija da napravi Nemačku od nas. NEĆE NIKAD !
Od oslobođenja Turaka vlast u Srbiji je ovakva kakva je i to se nikad neće promeniti, a vi sad serite i pišajte po Srbiji i krivite sve drugo dok ste svi vi savršeni i ispravni.
Bure moja majka ili sestra bi pokazala ličnu kartu, a ako je ne bi imala postupila bi kako službeno lice nalaže. Obe su odrasle u gradu, obrazovane i znaju koja su im pravila, ali i koje su im obaveze. Ako je budu privodili neće da vriše kao da je otmica u pitanju.
Stvarno iznenađen koliko vas ne poznaje osnove funkcionisanja društva.
Kruška tebi je zabranjeno da se javljaš kad se raspravlja o kulturi lollol
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18377 poslato: Januar 26, 2015, 09:08:53 posle podne »
@Guarana
A sto placati komunalce koji ne rade nista? Hoces da kazes da to nije bahacenje sa narodnim parama? Ja kad sam bio klinac i kad je u busu bio kontrolor ne secam se bas puno ljudi koji nisu imali karte. Sada i ne mogu da izvuku dovoljno para. Dizu cene a imaju mali broj kontrolora koji mogu da isprate sve linije. Tako da obrni okreni lose se radi...

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18378 poslato: Januar 26, 2015, 09:44:52 posle podne »
Wele,a šta ako je žena postupila kao što bi postupila tvoja,a i moja majka i sestra?Većina komunalaca ili običnih policajaca,isnpektora su sišli sa vrške čuke i bahato se ponašaju,jer znaju da im se ništa neće desiti i da će njihovi predpostavljeni stati uz njih.Da su došli sa vrških čuka znam jer sam radio za agenciju koja registruje automobie i provodio sam u supu po 15-16 sati čekajući u redovima.
Da obustave saobraćaj na 2-3 dana znaš li koliko bi me nešto bolelo,živim 20 min peške od centra i prevoz ne moram ni da koristim.Nikada nisam bio bahat prema državnoj svojini koju su naši roditelji plaćali kroz razne stvari,niti sam lomio niti pisao grafite,niti na demontracijama lomio izloge,ali kartu neću da platim sve dok se ne reguliše red vožnje da ne cvokoćem pola sata na minusu ili na plusu kad uđem da me strefi čuka koliko radi grejanje unutra,dok se ne reguliše da kad se vraćam sa posla sednem ili makar stojim ,a da me ne gaze ili nabadaju laktovima u kičmu ili bubreg.


Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #18379 poslato: Januar 26, 2015, 10:26:45 posle podne »