Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2705959 puta)

0 Članovi i 38 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17940 poslato: Decembar 20, 2014, 08:29:16 posle podne »
Rodjaka mi radi u parking servisu i ona mi kaze da 70% para od naplate parkinga ide za BG a 30% ostaje gradu.
Imam svoj krov nad glavom i jedino bih mogao neki dodatni posao da radim jer od pokretanja neke proizvodnje nema 'leba.

Ne trazim ja da se obogatim nego zelim da zivim normalno od svog rada i plate.
Da imam za normalan zivot.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17941 poslato: Decembar 20, 2014, 08:40:34 posle podne »
Sit gladnom ne veruje, ne vredi da vam se objasnjava, ako je neko pravio pare iz nicega, ja sam ali doslo je vreme da niko nema pare nemas kome da prodas ni posto zasto, zaradjivao sam i vise nego guaranac tamo preko, ali doslo vreme da ljudi koji su bili pojam za uspeh, privatnici, ne mogu do nule da dodju da stave katanac na firmu.... i za to treba novac. Lakse je u bg jer sto bi jedan poznat cika odavde rekao, da skupljam sitnis po gsp zaradio bi vise nego ljudi u provinciji s fakultetom......
a npr u Nis na buvljak sve profesori doktori itd..... krpe kraj s krajem .   ..

Послато са NOKIA 3210

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17942 poslato: Decembar 20, 2014, 08:42:24 posle podne »
Kako je kriza sve dublja i dublja,stiče se utisak da ljudima iz provincije život u BG i NS lakši i lepši jer imaju veća primanja.Novac ulazi u ova dva grada,narod raspolaže sa više para,ali to je privid.Velike.pare i normalan život vode budže,lopovi i dileri droge i tzv.prodavci magle.Slažem se sa Glavnim da je život u velikom gradu daleko od normalnog.Definitivno je sve skuplje nego u manjim gradovima,ali to je normalno.Iz ovakvih kriza i nemaština proistekli su fašizam,nacizam i nacionalizam.Jer narod nema posla i gleda tuđa posla.Ko šta ima,ko gde ide,kolika mu je plata,koliko ima švalerki/švalera...Svakako,ova diskusija je prisutna na mnogim forumima i sve se vrti u krug.Srbija je mala zemlja kojoj sudbinu kroje veliki.igrači,a mi,kao i obično,nemi posmatrači,nemoćni da bilo kako stvari okrenemo na bolje.Zato nam,u proseku 6 ljudi svakog dana (na ovaj ili onaj način) napusti zemlju "trbuhom za kruhom".
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17943 poslato: Decembar 20, 2014, 08:48:20 posle podne »
slusaj sale ja necu ovde nikome da se zamjeram, pogotovo tebi i malom broju ljudi koje smatram za normalne.
to sto ces sipati zejtin u rezervar ti nece ustediti nista.
to ti je isto kao kad u automatski mjenjac nekog novijeg auta na servisima sipas neko smece od ulja. na 2 servisa ces ustediti oko 200eu ali na trecem kad opali mjenjac daces 2000. nemoj misliti da bosch pumpi, diznama, klipovim i bloku prija zejtin ili ulje iz friteze. nafta je u toj kombinaciji najjeftinija od svega.
uradi ti sva 4 uloska dizni i lijepo nastimaj pumpu i auto mora manje trositi. zejtina se okani to ti je prijateljski savjet.
ako hoces poslusaj ako neces i nemoras. to je to. pozz

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17944 poslato: Decembar 20, 2014, 08:59:14 posle podne »
Ma taman posla nisam ni ja pitao da bi se pravio da znam, kad nemam pojma ni delic o tim stvarima koliko dobar deo vas forumasa ima, ali cenim svacije misljenje pa sam bas hteo da vidim ovakvu diskusiju, taman posla da se zameramo, tu smo da ucimo jedni od drugih.
Mene je zaintrigirao kao sto rekoh jedan s renoom 5 koji vozi tako, pa reko da vidim sta i kako.
Iskreno u pasata ne bi smeo da to pokusam, ali u golfa koji je '79.-to bi probao bez problema da ga jebes, ce kosta ko servis za b6..... pa ako ide ide. Tema ode u drugom pravcu jbg standard nas malo prc.....

Послато са NOKIA 3210

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17945 poslato: Decembar 20, 2014, 11:59:17 posle podne »
Covek je pitao da li neko ima iskustva sa sipanjem zejtina u rezervoar, nije vas pitao da mu drzite moralne predike.
Svako zna koliko mu je dinar tezak.
Nego Nikola sto si ti otisao u Sloveniju ako nije zbog para? Zbog klime i super provoda?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17946 poslato: Decembar 21, 2014, 12:27:14 pre podne »
Sale ja sam ti rekao za dva primera koja znam. Jedno je sigurno mora da ima nekih posledica ipak fabrika nije pravila auto da ide na dijamant ulje...
A sto se tice zivota,para i ostalih stvari ne treba o tome pricati... Svako muci svoju muku,svako ima neke svoje brige i svoje zivotne price...
Sto kazu moji roditelji samo da smo mi zdravi a za ostalo cemo se snaci.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17947 poslato: Decembar 21, 2014, 12:38:14 pre podne »
zato sto nisam mogao vise da gledam da mi voljena osoba pati zbog kretena i idiota , a ovde je bilo najlakse i najbrze prebaciti se. meni je kao programeru isti penis dal sam u srbiji ili sloveniji ili americi ili zanzibaru po pitanju struke.. bitno da sam sa zenom i detetom, i da su mi zivi i zdravi. i kako vreme prolazi sam sve srecniji sto smo se makli iz te jebene drzave iz milion i jednog razloga, koje mogu uz pivo da objasnim uzivo.

ko misli da je to tako pickin dim .. treba vam fakultet, odlican prosek/znanje jer ne primaju zajebante sem na gradjevinu, jedno godinu-dve raznih procesa i u nasem slucaju oko 10.000e za sve ispite, prevode, nostrifikacije, putovanja tamo-vamo itd.

i necu vise na tu temu da objasnjavam , toliko je ljudima preko kurca svega da misle da ih podjebavam
lollol

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17948 poslato: Decembar 21, 2014, 12:04:49 posle podne »
Čekao sam da se malo smire strasti pa da napišem koju reč o zejtinu.

Prvo: 90-tih su ljudi sipali u traktore čisto ulje i nikakvih problema nije bilo. Nisam čuo, već lično video.

Drugo. Malo komplikovanije. Biodizel se dobija izmedju ostalog i od jestivog ulja. Odnosno: jestivo ulje = biodizel + parafin.

Proučvao sam ovo, bio zainteresovan da probam, ljudi u kućnim uslovima prave bio dizel, i u svetu (neki amer je prešao 75k milja sa 123 240d bez ikakvih problema), i kod nas (ali uglavnom o ovom ćute zato što je za odstranjvanje parafina iz ulja potreban metanol čiji je promet zabranjen kod nas zbog trovanja zozovačom, pa praktično rade protivzakonito čim poseduju metanol). Ovakav kućni biodizel (zbog nečistoća i vode koje može zaostati iz procesa proizvodnje) je primenjiv samo u starijim kolima tipa G2.

Da ne dužim više, problem sa korišćenjem ulja može nastati baš zbog parafina (to je ono što zimi zgušnjava naftu) jer ga ima mnogo više nego u nafti.

Nikad nisam mislio sipati čisto ulje, već praviti biodizel od ulja, ali kad bi mi to palo na pamet ne bi čisto ulje već bi mešao sa naftom, kojim udelom ne znam.
VW über alles.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17949 poslato: Decembar 21, 2014, 12:52:59 posle podne »
Nije ti metanol zabranjen, mogu ga koristiti odredjene firme kojima su potrebne takve supstance, samo moras imati regularno odobrenje ili licencu od drzave jer valjda metanol spada u drugu kategoriju otrova.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17950 poslato: Decembar 21, 2014, 12:54:22 posle podne »
Biodizel grize gumene delove, gumice i creva. Posle kratkog vremena se sve stvrdne i procuri, pa moraju da se ugrade silikonska creva i kvalitetne gumice na pumpi.
Zejtin kažu da ne grize ali je ipak malo slabiji nego biodizel.
U susednom selu čovek pravio biodizel i mnogo ljudi vozi traktore i automobile na njega. Zimi se zgusne pa teško upali (nekad i neće), ali tokom cele godine radi normalno. Ovo mnogo zavisi i od toga koliko je rafinisan, tj prečišćen...
Cena biodizela je uvek bila 30-40% manja od cene dizela.
Ja sam skidao glavu od jednog traktora koji koristi biodizel godinama i nisam video ništa loše. Nije bilo naslaga na klipovima ili ventilima. Leto je bilo, traktor je normalno palio i radio.
Jedino je razlika što je dim mirisao na palačinke. :)

Van mreže Aca_Ks

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 210
  • Age: 31
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk2 Golf Mk2 Polo
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17951 poslato: Decembar 21, 2014, 12:55:25 posle podne »
Citat uopste nece da radi....
Sale upravu si potpuno... ja radim po dva posla... vozim taxi i povremeno ubodem neku tezgu posto sviram harmoniku... uz to ako uspem neki auto da preprodam pa padne neki dinar... Inace nisam ni tatin ni mamin sin.. Cale mi je invalid ima neku malu penziju, majka ne radi nigde... tako da odavno sam morao sam da se snalazim.. al nebitno to...
Sale Zasto ne se ne povezes sa nekim kamiondzijom... ja ovde naftu nabavljam od drugara vozi sleper uglavnom ruska nafta posto Rusiju vozi stalno... za 1000din imam 10litra i za mog pola 1.3dizel koji trosi u proseku 3.5litra na 100 ovo mi dodje odlicno bukvalno se ne gasi...
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2014, 12:57:09 posle podne od strane Aca_Ks »
ti sine dok polozis vozacki i mognes legalno voziti svaki ce se mk2 moci trajno registrovati

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17952 poslato: Decembar 21, 2014, 01:14:20 posle podne »
I kod kamiondžija i naftaša je poskupela nafta, prodaju je po 120. Kažu ne isplati im se da je daju jeftinije.  lollol

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17953 poslato: Decembar 21, 2014, 01:20:25 posle podne »
3.5 litre ti trosi auto?

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17954 poslato: Decembar 21, 2014, 02:04:25 posle podne »
Nije ti metanol zabranjen, mogu ga koristiti odredjene firme kojima su potrebne takve supstance, samo moras imati regularno odobrenje ili licencu od drzave jer valjda metanol spada u drugu kategoriju otrova.

OK. Nisam se dobro izrazio. Nije zabranjen već strogo kontrolisan. Inače do slučaja zozovača promet je bio slobodan kao i u većini sveta.

Za mene kao fizičko lice praktično zabranjen jer nisam mogao nigde da odem, dobar dan, dobra dan, 100l metanola za poneti molim...


VW über alles.

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17955 poslato: Decembar 21, 2014, 03:13:18 posle podne »
I kod kamiondžija i naftaša je poskupela nafta, prodaju je po 120. Kažu ne isplati im se da je daju jeftinije.  lollol
  pa naravno da se ne isplati jeftinije.   biggrin   ne isplati se zato sto ima mnogo ljudi koji hoce da plate po 120   driving

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17956 poslato: Decembar 21, 2014, 03:25:20 posle podne »
Deki ne odaji polozaj batine lollol
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Vlada SD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 219
  • Age: 28
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk 1
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17957 poslato: Decembar 21, 2014, 03:28:03 posle podne »
Ma kupili bi ljudi i po 130 samo jos kamiondžije ne znaju  :53
Faculty of Electronic Engineering, University of Niš

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17958 poslato: Decembar 21, 2014, 03:43:39 posle podne »
maksimovicu  razumem generale    biggrin

Van mreže Aca_Ks

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 210
  • Age: 31
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk2 Golf Mk2 Polo
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17959 poslato: Decembar 21, 2014, 05:38:10 posle podne »
@nikola 92
Da 3.5litra do 4l na 100 i to malo zustrije voznje, naravno taj auto se vozi lagano nije za jurnjavu.. naravno govorim o Krusevcu.. na otvoreno jos manje.. Evo ti link teme.. u pitanju je VW polo 1.3 dizel.. Ko ne veruje neka ponese pare da sipamo pun rezervoar pravimo 100km bilo brda ili ravnica ili grad ako potrosi vise od ovog sto sam napisao poklanjam mu ga..
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=31221.0

I napravite da radi citat.
ti sine dok polozis vozacki i mognes legalno voziti svaki ce se mk2 moci trajno registrovati