Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2705991 puta)

0 Članovi i 48 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15080 poslato: Mart 29, 2014, 05:28:56 posle podne »
@Shone84, kao prvo taj Golf i BMW imaju 5 brzina, drugo Golf 4 je jedna obična kanta naspram BMW-a, po gradu je BMW trošio 0,5l manje na 100 km od golfa a pri brzini od 160km/h BMW manje troši jer je kvalitetniji motor a i rasterećeniji. Kao treće taj moj Fiat Doblo 1.9 JTD je prešao preko 500.000 km i nikada motor nije mu rađen a ni turbina i ide jako lepo njemu je prosek 5,8l na 100 km, grad i otvoreno, mereno milion puta, pun pa prazan pa opet pun rezervoar a ne po vašim BORDIĆIMA  biggrin Veoma je visok i ima 105 KS, jeste da ne ide kao Golf ali manje troši, toliko o famoznom VW  biggrin Kod majstora je jer mu odlaze dizne, regulator goriva, postrojenje jer prelazi 60-70.000 km god. po ovim našim kraterima i danas smo mu zamenili plivajući zamajac VALEO 43.000 din. ili 370 evra + 70 evra majstoru ruke a SACHC-ov set nije bio a da je bio košta preko 60.000 din. Fiat je preko 5 god. kod mene i prešao je preko 300.000 km za to vreme a kada smo ga kupili na satu je bilo 280.000 km ali ko zna koliko je stvarno prešao a motor samo motor je jako kvalitetan i izdržljiv izdržljiviji od bilo kog motora VW. Treba ovih dana da mi brat menja zamajac i na golfu. Koliko imaš taj tvoj auto kod sebe i koliko si dosad prešao km?
« Poslednja izmena: Mart 29, 2014, 05:54:46 posle podne od strane SKYLINE »

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15081 poslato: Mart 29, 2014, 06:42:33 posle podne »
Što sereš toliko po VW i njihovim dizel motorima?


Hoćeš rići da Golf ne može da predje 250k km?
Svaki TDI uvezen ima min 400k i ljudi ih voze dugo bez problema.


Fiat je fiat, uvek bio i uvek će ostati. Ja bih pre išo peške nego to da vozim.
Slabo se razumeš ti batice, razbacuješ se nekim tvrdnjama tu.


Terao ja Golf mk6 GTD sa 550k na kome nikad nije menjano ništa osim ulja i jednom DSG menjač. Auto k'o nov.


VW je VW i tako će uvek biti, odličan kvalitet za solidan novac, i što se tiče benzinaca i dizela.
BMW i VW se ne uporedjuju to je sasvim nešto drugo, kao i Fiat i VW.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 952
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15082 poslato: Mart 29, 2014, 07:02:01 posle podne »
moram da iznesem svoje iskustvo o TDI motorima,tacnije o TDI sa 90 hp
to da TDI ne moze da predje preko 250 hiljada je smesno,moj ima 310 hiljada pravih na satu
od zamene do zamene ne dolivam ulje,sipa se 5w 40,naravno potrosi nesto
motor lepo radi,ne dimi,lepo vuce....tolko o kvalitetu
o potrosnji necu da pricam jer ne znam tacne cifre,famozni bord trenutno pokazuje 5.5 l prosecnu
potrosnju na oko 3000 predjenih km

sto se tice poredjenja sa drugim markama,najbolje je sesti u i videti razliku npr. izmedju fiata i vw

i jos o bmw trojci,vozio sam se u jednom dizelasu od 150 hp,stvarno je zmaj auto
ali mislim da su cetvorka i bmw trojka potpuno razlicite klase i ne treba ih porediti,verujem
da je bmw imao mnogo jacu cenu od golfa kada su bili novi

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15083 poslato: Mart 29, 2014, 07:11:17 posle podne »
...Fiat je fiat, uvek bio i uvek će ostati. Ja bih pre išo peške nego to da vozim.
Slabo se razumeš ti batice...

 :46 Naravno, a ako grešimo mi, cena, potražnja i prodaja govore sve... gde je VW, a gde Fiat.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15084 poslato: Mart 29, 2014, 07:38:22 posle podne »
Danas vozio iza komše koji je došao na urlap iz Nemačke sa mk4.Gledam sa onim nemačkim tablicama mi preterano matoro izgleda.Četvorka sa D tablicama,redak prizor kod nas. :53
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže AleksandarBL

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 234
  • Age: 31
  • Lokacija: Бања Лука, Република Српска
  • Karma: +5/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 SDI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15085 poslato: Mart 29, 2014, 07:40:32 posle podne »
Vozio sam ja Punta 1.2 2000. godina, kad sam kupio Golfa IV SDI, kao da sam sjeo u Mercedesa. :26

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15086 poslato: Mart 29, 2014, 07:49:21 posle podne »
Do pre 10 godina sam vozio bicikl.Onda uskočio kamion,u vojsci Deutz,T110,T150,TAM svi na dizel,pa kupio dvojku diz'la,na poslu kamioni na dizel.Moj život je dizel! lollol
Ćale je u vojsci vozio Dodž kamion na benzin.Ide za sve pare a troši kao T84. biggrin
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15087 poslato: Mart 29, 2014, 07:57:24 posle podne »
Što sereš toliko po VW i njihovim dizel motorima?
 
VW je VW i tako će uvek biti, odličan kvalitet za solidan novac, i što se tiče benzinaca i dizela.
BMW i VW se ne uporedjuju to je sasvim nešto drugo

@SKYLINE,tebi ocigledno nije dobro brate  :45 :45 :45

najkorisnije za tebe bi bilo da sam sebe trajno banujes odavde  mahac
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15088 poslato: Mart 29, 2014, 08:44:29 posle podne »
Što da se ne uporede Golf 4 i BMW 3 kada su iste klase? Što vam sveta to poređenje? Isto kao BMW 5 i passat, BMW 7 i Phaeton. VW je dobar ali samo dobar i ništa više od toga a ja mogu da nabrojim ovde barem 10 marki koja su trenutno bolja od VW, jeste ranije je VW bio daleko bolji tj. ispred ostalih ali sada baš dosta zaostaje za konkurencijom, kada ovde moraš za novi VW da doblatiš da bi dobio i rezervnu gumu tj. rezervni točak onda vam je sve jasno  lollol VW je ovde kod nas bez razloga na ceni. Ovde ću reći da su JTD, MJTD, HDI, CDI, BMW dizel motori bolji motori od TDI-ja, TDI zauzima tek 5-6 mesto. Jeste da istina boli ali tako je kako je  biggrin A što se tiče benzinaca VW zauzima baš jako nisko mesto.

@leponiko, dečko ti očigledno lupetaš, gde sada možeš kupiti VW za solidan novac, pitam se na čemu si trenutno da takvu glupost kažeš, kada za običnu golf 7 moraš da izdvojiš 25.000 evra a za te pare naš kakav nov auto možeš kupiti i u kakvoj klasi, malo se raspitaj. Pa kada Polo iz 2001. god. košta oko 2.800 evra ako je to realna cena i misliš da je to realno onda ti stvarno nije DOBRO  lollol

Van mreže AleksandarBL

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 234
  • Age: 31
  • Lokacija: Бања Лука, Република Српска
  • Karma: +5/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 SDI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15089 poslato: Mart 29, 2014, 08:53:49 posle podne »
Golf 7 1.2 TSI oko 15 k evra.

I ja bih radije uzeo tog Pola nego Sandera 2009 godište.

Ili, recimo, nego ovako nešto

http://www.pik.ba/artikal/11164297/dacia-logan-1-4-mpi/
« Poslednja izmena: Mart 29, 2014, 08:56:49 posle podne od strane AleksandarBL »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9783
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15090 poslato: Mart 29, 2014, 08:57:19 posle podne »
Golf je u klasi BMW jedinice, nikako trojke :)

Van mreže AleksandarBL

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 234
  • Age: 31
  • Lokacija: Бања Лука, Република Српска
  • Karma: +5/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 SDI

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15092 poslato: Mart 29, 2014, 09:43:51 posle podne »
@AleksandarBL, brate kada bi morao naravno da bih izabrao Pola ali za te pare ili dodam još malo para mogu kupiti bolji auto od Pola  ;) Ne vidim zašto upoređujete VW sa DACIOM, pa valjda VW nije tako nisko pao, pa treba da se upoređuje sa najboljima a to su Mercedes, BMW, Audi, Honda, Toyota, Nissan, Alfa Romeo, Citroen, Peugeot, Reno, Lexus, Volvo, MAZDA, Škoda, pa čak i Hyndai, KIA ( koji sada ponavljam sada prave sasvim korekne automobile. Sada će neko reći da je VW bolji čak i od Isuzua, kao da je izmislio toplu vodu   lollol

@Desmo, ne bih se složio sa tobom, BMW 1 je u klasi sa Polom. Po tebi ko je u klasi Golfa 4, 5 , 6, 7 od BMW-a?
« Poslednja izmena: Mart 29, 2014, 09:55:46 posle podne od strane SKYLINE »

Van mreže AleksandarBL

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 234
  • Age: 31
  • Lokacija: Бања Лука, Република Српска
  • Karma: +5/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 SDI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15093 poslato: Mart 29, 2014, 09:58:26 posle podne »
Odradiće posao i Renault i Citroen dok su u garanciji, ali na duže staze i kada su u pitanju polovni automobili biram VW, BMW, Audi, Mercedes.

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15094 poslato: Mart 29, 2014, 10:09:11 posle podne »
Japanci prave vrhunske automobile, bukvalno se i ne kvare, da li noviji ili stariji, pogledajte Hondu Acord, Mazdu 6 pa čak i Mazdu 3 za te pare koje oni traže nema boljeg auta ali realno.

Da se ne lažemo ovde pola nas da ima para ne bi vozilo VW i da registracija nije tako skupa svi bi vozili Bembare, Mečke, Audija, itd po 3.000 kubika pa čak i preko  biggrin

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15095 poslato: Mart 29, 2014, 10:11:27 posle podne »
Ti druze , kao da si omasio forum?

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15096 poslato: Mart 29, 2014, 10:12:37 posle podne »
Naslov teme je o pogonskim gorivima a ne o kvalitetu izrade pa shodno tome drzite se naslova.

Van mreže ShoNe84

  • Jedninko!
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 369
  • Age: 39
  • Lokacija: Zabalj
  • Karma: +8/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0TDI 4Motion
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15097 poslato: Mart 29, 2014, 10:14:30 posle podne »
@Shone84, kao prvo taj Golf i BMW imaju 5 brzina, drugo Golf 4 je jedna obična kanta naspram BMW-a, po gradu je BMW trošio 0,5l manje na 100 km od golfa a pri brzini od 160km/h BMW manje troši jer je kvalitetniji motor a i rasterećeniji. Kao treće taj moj Fiat Doblo 1.9 JTD je prešao preko 500.000 km i nikada motor nije mu rađen a ni turbina i ide jako lepo njemu je prosek 5,8l na 100 km, grad i otvoreno, mereno milion puta, pun pa prazan pa opet pun rezervoar a ne po vašim BORDIĆIMA  biggrin Veoma je visok i ima 105 KS, jeste da ne ide kao Golf ali manje troši, toliko o famoznom VW  biggrin Kod majstora je jer mu odlaze dizne, regulator goriva, postrojenje jer prelazi 60-70.000 km god. po ovim našim kraterima i danas smo mu zamenili plivajući zamajac VALEO 43.000 din. ili 370 evra + 70 evra majstoru ruke a SACHC-ov set nije bio a da je bio košta preko 60.000 din. Fiat je preko 5 god. kod mene i prešao je preko 300.000 km za to vreme a kada smo ga kupili na satu je bilo 280.000 km ali ko zna koliko je stvarno prešao a motor samo motor je jako kvalitetan i izdržljiv izdržljiviji od bilo kog motora VW. Treba ovih dana da mi brat menja zamajac i na golfu. Koliko imaš taj tvoj auto kod sebe i koliko si dosad prešao km?
Ok taj bmw od 110kw ima i sa 5 i sa 6 brzina koliko znam zavisi od godista 2002 godiste je sa 5 a od polovine 2003 je sa 6 brzina. Logicno je da na 160 bmw trosi manje jer ima vise snage i manje se muci. VW nije kanta spram BMW-a( BMW mi je omiljena marka auta da ne bude zabune) kvalitetniji je bmw ali da je vw spram vw kanta je glupost i ne zelim da vodim raspravu o tome, kanta spram bmw-a je fiat. Vozio sam ranije E36 kupea sestaka benzinca i znam dobro sta je bmw a zamalo pre koji mesec da menjam golfa za e46 320d ali sam odustao. Recimo moj drug vozi 2003 e46 320d 6b i veca mu je potrosnja za skoro litar u odnosu na mog golfa, posto vidim da se razumes objasni mi do cega je?

Drugi deo moj auto do skoro nije imao bordic i trosio je u proseku oko 6 litara sto je za mene sasvim zadovoljavace.

Treci deo o Fiatu ne zelim da raspravljam jer ga necu nikad kupiti tako da me ne interesuje bilo sta u vezi njega.

Cetvrto golfa imam od avgusta 2011. na satu ima 216000km kupljen je sa nekih 140 000 ako se dobro secam i za to vreme osim redovih servisa, guma, silen blokova i skoro pizdarija oko trapa nije nista radjeno. Zamajac je za menjanje i sa rukama ce me kostati oko 400e...



Van mreže urosnbg

  • VW Početnik
  • Poruke: 164
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.2 CBZB, Golf Mk.1 1.1
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15098 poslato: Mart 29, 2014, 10:14:48 posle podne »
Čoveče Serija 1 je C segment, kao i Golf, takozvana Golf klasa, BMW još nema auto u B segmentu(Polo, Clio, Corsa, Fabia...) Serija 5 je E segment, zajedno sa E klasom i Audijem A6. Passat je D segment, kao i Insignia, Laguna, Serija 3, C klasa, A4... Malo proguglaj klase automobila pre nego lupiš da je Serija 1 u klasi sa Polom i serija 5 sa Passatom.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15099 poslato: Mart 29, 2014, 10:55:54 posle podne »
Fehler
In
Ale
Teile

sto neko rece radije bi pjese hodao. a za rumunsko smece ne treba ni trosit rijec AUTO
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup