Autor Tema: Kupujem, pa da pitam  (Pročitano 4251 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Raziel

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Sombor
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Kupujem, pa da pitam
« poslato: Oktobar 22, 2010, 02:01:03 posle podne »
postovanje svima. nedavno se odlucih na kupovinu automobila marke VW. i kad se sve sabere i oduzme...cena, komfor, namena, oprema itd, dosao sam do idealnog modela za sebe: GOLF 4 2002g, 1.9tdi, 96kw, 131ks, 6 brzina manuelni, tempomat, automatska klima, karavan. tu dolazim do dve varijante 4x4 ili samo prednji pogon. majstor sa kojim sam se posavetovao rekao je: "paaa, bolje da nije 4x4".

sta kazu dugogodisnji, iskusni clanovi i vozaci golfa 4? voleo bi da cujem misljenje, ali ne pristrasno nego objektivno.. sto se tice tog modela koji sam izabrao, mane i vrline. takodje sto se tice 4x4 pogona, da li valja ili ne i zasto. hvala svima na odgovorima.

i da dodam, ako ce neko pitati: "a za sta tebi treba auto". karavan zbog prevoza robe sa kojom radim, ali nista tesko. 6 brzina i tempomat jer planiram putovanja po evropi. zena deca itd...
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2010, 02:04:54 posle podne od strane Raziel »

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 22, 2010, 02:06:08 posle podne »
Golf 4 kao golf 4 je odličan auto i ne bi napravio grešku kada bi ga kupio. E sad, možda sam ja i malo pristrasan, pošto je meni golf 4 bio san, pa kad sam ga kupio, taj san mi se ostvario.  alealeee alealeee

Što se tiče modela koji si izabrao, jedino što mi se ne sviđa je to što je karavan, pošto ih inače ne volim. A pogon 4x4...hmmm...po meni je bolje 4x4 nego samo prednji, ali opet to je samo moje mišljenje...

P.S. popuni info u profilu.

Van mreže Raziel

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Sombor
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 22, 2010, 02:11:47 posle podne »
ja sam do skoro vozio passat b5,5 2002g. ali je bio englez pa sam ga prodao. golf 4 nije moj san pogotovo ne karavan, ali mora zbog prostora. znas kako je, porodica ovo ono... :rolleyes: a za nesto skuplje se nema... ogranicen sam na nekih 6000e.

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 22, 2010, 02:19:54 posle podne »
ja sam do skoro vozio passat b5,5 2002g. ali je bio englez pa sam ga prodao. golf 4 nije moj san pogotovo ne karavan, ali mora zbog prostora. znas kako je, porodica ovo ono... :rolleyes: a za nesto skuplje se nema... ogranicen sam na nekih 6000e.

Dobro, to je tvoj izbor, ali mislim da imaš dovoljno mesta i u običnoj četvorci... Ali za 6000e mislim da možeš da nađeš odličnu četvorku. Ja sam, recimo, moju četvorku platio 4900e pre nekih 4 meseca (možeš da je pogledaš u automobilima članova) i zadovoljan sam. Doduše od opreme nema skoro ništa i stariji je model, ali presrećan sam samo zato što je to golf 4. :D Meni je "budžet" bio 5000e pa ti zato kažem da možeš da nađeš dosta dobrih četvorki do 6000...

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:06:40 posle podne »
@masinac
1. nemoj da citiras post iznad svog
2. covek je rekao da mu treba karavan zbog prevoza robe

@raziel
misim da je bolji 4motion, mada je malo sporiji jer je tezi, al nema veze...cuo sam od par ljudi da su imali neke probleme oko prenosa snaga il tako nesto al jeem li ga, mozda im nesto drugo nije valjalo...da ja mogu da biram sad moj auto sa prednjom vucom il sa pogonom na svim tockovima, izabrao bi verovatno pogon na svim...
a inace tempomat mozes uvek da ugradis, tako da bi to trebalo da zanemaris...

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:13:58 posle podne »
u obicnoj cetvorci ima mesta ako ides sa devojkom.
ima mesta i za dvoje dece,ali ako ides samo sa pasosem i stekom od 6 soma evra,ali posto vecina nas ide na more u malo drugacijoj reziji... ;)
ja u mom karavanu oborim zadnja sedista da se izravna pod,ubacim profilisan sundjer,jastuke,pokrivace,dvd i deca kao u hajatu leze.+ ogroman krovni kofer...pa da vidis kako me gledaju ovi,kao sardine poredjani,u drugim kolima. bleh


Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:43:29 posle podne »
Super, dok te ne zaklempa murija za ne vezanu decu . / .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Raziel

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Sombor
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:45:27 posle podne »
u obicnoj cetvorci ima mesta ako ides sa devojkom.
ima mesta i za dvoje dece,ali ako ides samo sa pasosem i stekom od 6 soma evra,ali posto vecina nas ide na more u malo drugacijoj reziji... ;)
ja u mom karavanu oborim zadnja sedista da se izravna pod,ubacim profilisan sundjer,jastuke,pokrivace,dvd i deca kao u hajatu leze.+ ogroman krovni kofer...pa da vidis kako me gledaju ovi,kao sardine poredjani,u drugim kolima. bleh



upravo tako. inace, da mogu da biram, karavan stvarno nebi bio moj izbor. ja volim limuzine kao sto su passat ili audi A6. nista krace od 4,5m. novac je ipak ogranicavajuci faktor, ali i vreme. znaci, vremenom bi skupio novac za to sto zelim, ali posao i porodica ne mogu da cekaju 3, 6 ili 18 meseci na auto.

da se vratimo na temu, da li neko zna precizno zasto je 4x4 na ovom autu los ili zasto je dobar? svideo mi se jedan u novom sadu i bas sutra cu ici da ga pogledam. zato su sve informacije dobro dosle. ne samo oko pogona vec i ostalih detalja koji su bitni pri kupovini ovog modela.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:48:10 posle podne »
Ako uzmes 4x4 pri prvom servisu mu zameni ulje u halden kvacilu.
Inace nisam cuo za probleme, do sada . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:48:48 posle podne »
sto se tice vezivanja,mene brinu neke druge stvari koje su realno mnogo veca opasnost,a sto se tice kazne,u finansijskom smislu,mogu da me povuku.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:54:18 posle podne »
Verujem da te plasi naglo kocenje i posledice istog, a na pare nisam ni pomisljao, vec na stranu ako ides, van Tamnog Vilajeta
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupujem, pa da pitam
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:58:01 posle podne »
4motion je extra fora, nije konstantan pogon na sva 4 vec samo po potrebi, napravljen je savrseno, od odrzavanja imas da promenis ulje za Haldex spojnicu i ako ima filter onda i njega. Auto je tezi 150Kg sa 4motion pogonom i gubi malo na strartnosti , mada ako je tdi 130ks neces to osetiti.