Autor Tema: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!  (Pročitano 4220 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #20 poslato: Maj 25, 2015, 11:37:53 pre podne »
Ja to trenutno vidim kao slabost drzave. Drzava ne zeli zarad raznih profita da uvede red na trziste TNG-a. Nije kriv policajac koji kontrolise jer mu je naredjeno, niti ljudi koji ne rade atest jer vide da se 70% njih izvlaci godinama da ga ne urade nego opet drzava. Postoji nacin da se to regulise kroz servise za ugradnju kao i svuda u normalnim zemljama i da se to ugradjuje po standardizovanom sertifikatu koji ti se odmah izda u servisu i posle tehnickog pregleda potvrda da imas gas i registrujes prosto i jednostavno. Ko ugradi na divlje i samostalno njega kad uvate neka mu rade sta hoce ali ovaj sada sistem je po meni tesko odrziv. Ja jesam atestirao svaki auto i opet cu ako budem ugradjivao gas jer ja mirno spavam. Jeste bacanje novca na neki nacin ali kada se sve pogleda drzava uzme od prvog atesta 6350 dinara ostalo do 11000 uzme AMSS.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #21 poslato: Maj 25, 2015, 11:43:02 pre podne »
Evo taksi stanice ispred mog posla. Trenutno 2 dizela 2 na plin i 1 na metan. Ova trojica nemaju atest licno su mi rekli iks puta. I kojeg god da sam pitao sa ove taksi stanice smeju mi se.
Kakav atest-reatest znas ti mali koliko to kosta? Oteram auto u Cacak zveknem mu metan i vozim 100km za 500dinara e to ti je mali usteda!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #22 poslato: Maj 25, 2015, 09:46:26 posle podne »
Roki je objasnio. ;)

Naravno da moras da imas atest, plin nije ugradnja dioda u instrument tablu, jedini je problem kod nas kako se taj atest sprovodi.
Recimo ovde u Ceskoj tzv. "Agencija za bezbednost saobracaja" nema dodira sa atestom, odes lepo u servis, ostavis auto 2 dana, oni ti ugrade ceo plinski uredjaj, odrade atest, tj. svu neophodnu papirologiju i ti nakon toga vozis auto sa tng-om lagano. Ne traze narandzaste migavce i peti pojas pozadi.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #23 poslato: Maj 25, 2015, 09:48:28 posle podne »
#Alal vera, taksisti se time hvale i misle da su smekeri kao sto sada mislim i ja  lollol lollol lollol
Pusti taksističke priče. Bio sam ja na taksiju. Taksista jedan dan u 364 (ne računa se nova godina jer tada svi pazare po 15-20000) ima sreće pa ima pazar 11-12000, a onda ceo život priča kako dnevno uzima 12000!!!
Taj isti dodje sutra pa me pita da li imam 1000 na zajam i ja naravno nemam jer nisam kao on pazario 12000 nego 3000. Nebitno, taksisti uglavnom imaju atest jer se taksi smatra kao javni prevoz putnika i mora da bude sve na papiru. Ne daj bože da se desi sudar i povreda i da taksista ne bude kriv, a da nema atest  :9 Naravno uvek ima izuzetaka, kako za ateste, tako i za ove pazare. Ima kukolja ali ima i divnih ljudi.

#Wele ti si potpuno u pravu. Naravno da bi se meni to obilo o glavu, a da bi na sudu bio izložen osmesima, tako da od toga nema ništa.
Ono što mi smeta jeste da opšta državna neozbiljnost i neodgovornost i to me baš čini revoltiranim. Gde god vide priliku samo lapaju i udaraju po narododnom džepu i tako je sada i sa ovim atestima dok glume dušebrižnike zbog bezbednosti. Suština je da se 80% benzinaca vozi na plin i čim zafale pare to je plodno tle za uzimanje harača.
A onaj tamo uveze engleza pa prebecuje volan i pedale i ta budževina je bezopasniji zahvat od ugradnje gasa!!! A i da ne prebaci volan - vozi naopako, a tako mu bacaju i farovi pa zaslepljuje sve koji idu u susret (farove niko ni ne menja i kad promeni stranu volana). Znači ako mi padne na pamet ja mogu da premestim volan i na zadnje sedište bez zakonskih posledica jer bih bio jedini koji je to uradio, ali ću gas ipak morati da atestiram i reatestiram jer je jedino tako bezbedno!
Onda su izvalili da se dosta zatamnjiju stakla pa i tu počeše da pominju nekakve ateste. Ne znam dokle se sa tim stiglo, ali biće sigurno.
Posle će neko da uoči da ima mnogo dizelaša koji su 1.9 pa će da spuste onu kategoriju 1.8-2.0 za jedan stepenik niže i ljudima će da bude registracija po 50000  angry2
Ma nama će da bude dobro samo ako Nemci opet naprave okupacionu vlast!
Nemoj me shvatati ozbiljno, ovo lupetaram onako bez veze posto me baš nerviraju  :35
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #24 poslato: Maj 25, 2015, 09:55:10 posle podne »
Ali u Češkoj verovatno taj servis garantuje moralno, pravno i materijalno... Ovde je bilo slučajeva da cev od plina namotaju oko auspuha i auto se zapalio. Baš se pitam šta je bilo sa tim servisom, ali mi nešto govori da je izjeo vuk magarca! A tek koliko bi bilo zloupotreba kada bi servisi davali ateste to ne smem ni da pomislim. Ne bi ni video auto a dao bi mu atest isto kao što sada dobar deo automobila prolazi tehnički bez odlaska na isti!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #25 poslato: Maj 26, 2015, 06:56:57 posle podne »
Ja naa puntu imam odradjen atest koji vazi do juna 2017 godine i kad istekne odradicu ga opet,taj auto vozim i ja i moja porodica,zabole me uvo za 15-20000 din i za drzavu i AMSS i ko jos vec,sa plinom nema zezanja,tako da te price  kako drzava otima pustite na drugu stranu. Ja gledam bezbednost svoju i moje porodice i na zanima me za drzavu i druge institucije. Samo kod nas se radi reatest na 5 godina u svim drugim drzavama se radi na 10godina,ali sta ces,drzava je propisala tako... Isplati se voziti na plin,ja sa puntom ceo mesec se vozim za 5000din plina,ne izlazim iz njega,svaki dan na posao a plin kosta 74din, sa passatom isto sve to nisam bio ispod 12-13000 din mesecno za gorivo,znalo je da ide i znatno preko toga
  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #26 poslato: Maj 26, 2015, 10:16:16 posle podne »
Acco ubedio si sebe u laz da bi ti logika bila na mestu. Da li bi tako pricao da je atest 50.000din. Ili 90.000din? Nije u pitanju bezbednost ne samo tebe i tvoje porodice vec i okoline u kojoj se kreces sa takvim vozilom (da, postoje i drugi ljudi u saobracaju) vec je stvar precenjene vrednosti kontrole bezbednosti. 20,000din ne cini tebe bezbednijim vec tudje dzepove punijim, a nase praznijim. Po samom cenovniku AMS koji sprovodi pregled i vremenu i opremi koja je potrebna za pregled racunali smo da atest ne bi trebao da iznosi vise od 400-500din. Medjutim tu se pojavi monopolska izmisljena agencija da ispred drzave nepotrebno otima pare pod okriljem zakona, a to nema veze sa bezbednoscu.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #27 poslato: Maj 26, 2015, 11:15:04 posle podne »
# Wele +1

Oni kad uzmu novce kao gledaju pa daju atest i na bolji i na lošiji plinski uredjaj. Siguran si ako je dobro uradjen, a ne ako imas parče papira. Naravno da nećeš kroz baštensko crevo da ga sprovedeš do motora, kako je bilo reči.
A mnogi su testovi pokazali da je sigurniji od benzina u slučaju havarije jer ima usmerenu reakciju umesto da se razlije ispod auta...
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #28 poslato: Maj 27, 2015, 12:09:11 pre podne »
Wele ja sam mislio na ovu sada trenutnu cenu koja je, naravno da ne bih dao 50000 i vise za atest plina, vozio bih ga na benzin onda. A sto se tice toga da sam za atest jesam i osecam se sigurnije kad znam da je to pregledano i da je sve ispravo,zbog mene i mojih,a kao i sto ti kazes i zbog okoline,to sam izostavio.
  champ1

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #29 poslato: Maj 27, 2015, 02:01:16 pre podne »
Po meni je vaznije da plindzija odradi to kako treba. A ova bagra sto pravi slike i gleda dal imas atestirani krovni nosac i ne znaju mnogo o toj bezbednosti koju ne vade iz usta da bi opravdali svoje gluposti i dranje koze.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #30 poslato: Maj 27, 2015, 09:38:16 pre podne »
Ko je radio atest zna da ovi u AMS ništa ne proveravaju niti kako je ugrađeno niti šta je ugrađeno, samo upišu serijski broj i datum proizvodnje sa uređaja + dve slike sa digitalcem od 50e
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #31 poslato: Maj 27, 2015, 10:24:05 pre podne »
Slazem se da treba imati atest ali po razumnoj ceni i bez iznenadnih izmena zakona, 2006 uredno odmah po ugradnji plina uradio atest platio 50 evra tada i dobio atest i "garanciju" od ovlastdnih drzavnih strucnjaka da mi to vazi do 2016 i onda aj da dopunimo drzavnu kasu pa da smislimo reatest i tu platim jos 6000 i uradim reatest i ko mi sad garantuje da nece smisliti neki reatest reatesta i uzeti mi opet pare. Jednostavno od 2005 do neke 2010 masovno se ugradjivao plin i radili atesti i kad jd taj procenat drasticno pao i ne kaplje u dr kasu daj neki novi zakon agenciju ovo ono pa da pljackamo narod tj uzmemo pare. U principu pusimo mi koji sve uredno platimo a oni sto su se do sad provlcili bez atesta ispadose pametni, sad ce ga uraditi i nikom nista,da je prava drzava kao sto nije ne bi ni morao raditi reatest a cene atesta bi bile povoljnije i ljudi nebi ni eskivirali taj atest jer se niki nebi cimao da krsi zakon zbog dve tri hiljade dinara koliko realno i vredi taj pregled po meni pa makar i da vazi pet godina