Autor Tema: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!  (Pročitano 4222 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« poslato: Maj 20, 2015, 10:30:14 pre podne »
Juče sam ih video ispod Avale, postavili su čunjeve i zagradili autobusku stanicu. Zaustavljaju sve redom. Bilo mi je čudno jer su otvarali gepeke, a sa pandurima su bile i neke devojke. Nisam mnogo obraćao pažnju, ali sam uveče dobio informaciju da je to po gepecima gledaju ko ima plinsku bocu, t.j da je u toku akcija provere atesta i da su takve patrole postavljene na sve strane.
Devojke koje sam video su ustvari zapisličarke i ko nema atest odmah mu se skidaju tablice!   :9

Upravo sam zvao AMSS da vidim šta je potrebno za atest da bih ujedno još jednom proverio da li je u pitranju ta stvar i žena sa kojom sam pričao mi je rekla da ne vozim bez atesta jer je u toku pomenuta akcija!

Dakle, premite se na još jedan harač...  badmood

Sraćno svima
« Poslednja izmena: Maj 20, 2015, 10:34:05 pre podne od strane Sreja »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2015, 12:48:19 posle podne »
Hvala za info. Da li 'akcija' po celoj Srbiji ili samo u Beogradu?
Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2015, 03:04:09 posle podne »
sram ih bilo, barabe jedne!! lollol lollol lollol
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #3 poslato: Maj 21, 2015, 03:36:31 posle podne »
Dakle, premite se na još jedan harač...  badmood

Koji je to novi harač?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže MkTrihi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Age: 43
  • Lokacija: Neresnica>N.Beograd
  • Karma: +20/-4
  • Pol: Muškarac
  • one love
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #4 poslato: Maj 21, 2015, 10:16:34 posle podne »
 :63
I dont drive fast i just fly slow

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #5 poslato: Maj 21, 2015, 10:46:40 posle podne »
na naplatnoj rampi stara pazova juce. panduri sa tim devojkama u zelenim prslucima zaustavljali.

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #6 poslato: Maj 21, 2015, 11:27:06 posle podne »
Citat: Upravo sam zvao AMSS da vidim šta je potrebno za atest da bih ujedno još jednom proverio da li je u pitranju ta stvar i žena sa kojom sam pričao mi je rekla da ne vozim bez atesta jer je u toku pomenuta akcija!

Pa sve dok je takvih žena što upozoravaju na akcije,a nesugerišu ljude da trebaju da imaju koliko toliko vozilo sa kompletnim papirima biće nam kao što jeste... u Austriji ne smeš gume pogrešne da staviš bez atesta,a kamoli plin... mislim da bi nas švabe u najmanju ruku odmah uhapsili... :) a onda znamo da kenjamo kako se svuda  bolje živi , njihove zakone možemo da poštujemo... pričamo kako su to uredjene zemlje,regulisane zakonom itd...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #7 poslato: Maj 22, 2015, 06:09:04 posle podne »
To se zove sveopšte licemerje.
Ja se uvek setim stojketa koji taxira ljude sa instalacijama koje mu idu kroz kabinu..
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #8 poslato: Maj 24, 2015, 10:20:12 posle podne »
Novi harač je kazna ili menjanje boca i ostaloga, pa preko toga plus 11000 dinara za atest, onda sledi nova saobraćajna... ZULUM, ništa drugo!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #9 poslato: Maj 24, 2015, 10:22:14 posle podne »
tdi je bog  ;)

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #10 poslato: Maj 24, 2015, 10:59:34 posle podne »
Gagi: Razlika izmedju Austrije, Nemačke, Amerike, Kanade i nas je u tome što je tamo normalno da zakone poštuju svi, pa i oni koji ih sprovode. Oni ne izmišljaju akcije onda kada im treba da uzmu pare, ne izmišljaju reateste da bi "brinuli o našoj bezbednosti"! Kod njih se unapred znaju pravila, a jok da se nekome navrne da stavlja nove namete onda kada se većina vozila već vozi na plin.
Takođe su građani tih istih država nemaju x primera da je država pljačkala sopstveni narod i razlika izmedju Nemca i mene je ta što kod njega postoji sistem koji ne dozvoljava da se nakote lopovi na svim istancama od tetkice do predsednika i od strane tog istog sistema zaštićen je i sam taj Nemac, dok sam ja izložen riziku da budem opljačkan, a takodje i da ispadnem budala! Takođe njegova država nije takva da samo otima nego ona i daje... Taj plin i ugrađujemo jer mi za prosecnu platu možemo da kupimo 300l benzina, dok on za svoju može da kupi više od 2000L i onda name izmisle prvo ateste, pa onda reateste jer smo inače puni kao brodovi pa daj da malo napunimo budžet! šta li će sledeće da se sete pitam se samo.
Prost primer su beogradski taksiti koji su morali da predju na euro 3 vozila. Njih 95% je to uradilo i uslo u kredite na več pretešku situaciju. Naravno da svi znaju da je novi auto najbolji u daj bože da svi vozimo nova kola, ali čovek ne može da se pruži više od onoga koliko je visok. Onih 5% normalno i dalje voze stara kola i oni sada ispadoše pametni ili ovi ispadoše glupi... Itd itd...

Komšija mi je od 1972. taksirao na pliin i nikada nikoga nije ugrozio, niti je kada bio ugrožen. Taj čovek sada kaže da je ugrožen od brige o njegovoj bezbednosti od strane raznih agencija i da je država mnogo poremetila računicu isplativosti vožnje na isti te su ta neka vremena lepe uštede sada iza nas.

Ovo sad može da bude priča bez kraja...
Na kraju još hoću da ti kažem da ti sigurno jesi u pravu, ali tu postoji još i veliko ALI...
I izvinjavam se na podužem odgovoru!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #11 poslato: Maj 24, 2015, 11:02:18 posle podne »
Brat Gedora je u pravu :)
Em me zajebavaju, em kao budala vučem onaj točak po gepeku jer mi je na njegovom mestu boca!

Gedoro, javi ako imas neki TDI sa papirima, ja hocu da zajebem drzavu i da ne atestiram  lollol
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Artur

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 274
  • Lokacija: Kursumlija
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #12 poslato: Maj 25, 2015, 08:31:46 pre podne »
Svi ste u pravu, na neki nacin, a cinjenica je da su nameti po kg plina najveci u Srbiji kao i da se propisi  najcesce menjaju kod nas u ovoj oblasti

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #13 poslato: Maj 25, 2015, 10:23:07 pre podne »
Takvi su kakvi su, ali po meni daleko je bolje da imamo propise nego da svako radi šta hoće sa plinskim instalacijama. Ko bi hteo da sedne sa porodicom u taxi, a ne znaš da je razvukao baštensko crevo KROZ kabinu do motora? Imaš sličnih primera samo na ovom forumu. Jesmo konstatovali da su haračlije i da je precenjena vrednost atesta, ali kome se ne sviđa ili mu je skupo ne mora da vozi na plin. Taj novi harač ne postoji već je Sreja stari harač izbegavao do sada, pa mu je to sada novo kad više nema eskiviranja.
« Poslednja izmena: Maj 25, 2015, 10:26:42 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #14 poslato: Maj 25, 2015, 10:43:01 pre podne »
Ja sam na svakim kolima (4-5 auta) atestirao plin odmah po ugradnji, ali sada nisam hteo iz inata jer se u datom trenutku pojavio čuveni reatest i ljudi su morali da menjaju boce, ventile i creva da bi to odradili ili u suprotnom nisu mogli da registruju. Ko je hteo da izvadi plin i taj je morao da plati zulum da bi se konstatovalo da vozilo više nije na gas i to me je još više revoltiralo pa sam eto izbegao to da uradim, ne toliko zbog cene atesta nego što ne znam da li će neko sutra eventualno da se seti na primer da svako ko ima bocu vecu od 20l morati svake godine da radi reateste ili da mora ne znam ni ja šta pa da ne lupetam mnogo...
Prosta stvar, država je prokockala moje poverenje odavno i kraj!
A slažem se da je bolje sa propisima, ali ne i sa propisima koji se menjaju onako kako duva vetar!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #15 poslato: Maj 25, 2015, 10:45:50 pre podne »
Pretpostavljam da svaki deo sistema za TNG ima svoj rok trajanja i da bi i trebao da se koristi do isteka tog roka. Fabricki odredjenog. Kakvi atesti i reatesti, čisto uzimanje para narodu. Kontrola sistema bi mogla da se radi na redovnom tehničkom pregledu, uz manje troskove. Druga je stvar sto se ova država seti svog naroda samo kad treba da mu uzme pare. A i guzonje u raznim agencijama treba da se plate.


Sent from my Iphone 6
 
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #16 poslato: Maj 25, 2015, 10:58:48 pre podne »
to nije akcija to se uveliko pise odavno,ko nema atest skidaju se tablice,iskljucuje se iz saobracaja i pise se kazna vozacu od 6-20000 din,prekrsajna prijava,tu ima i nesto kaznenih poena itd...
a tablice moze da dobije nazad tek kad uradi atest i tek onda moze da ucestvuje u saobracaju
  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #17 poslato: Maj 25, 2015, 11:02:44 pre podne »
Atest treba da se uradi, a najmerodavnije je tržišna cena da li nešto vredi ili ne. Nije ni prvi ni poslednji put da se dere narod, pa od toga državni aparat živi, sigurno nije od fabrika i uspešnih poslovanja. Srejo džabe se ti inatiš već ukoliko misliš (a imaš osnove) da je reatest protivzakonit ti lepo traži pravdu na sudu. Bez toga inaćenje zakonu će samo tebi da naškodi.
I totalno RETARDIRANO je da žena iz AMS kaže u toku je akcija već je to jebeni zakon. Važi već godinama da moraš da imaš atest. I veruj ni u drugim zemljama nije med i mleko, svaka modifikacija se plaća i kažnjava
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #18 poslato: Maj 25, 2015, 11:17:13 pre podne »
Velika vecina taksi vozila idu na metan ili plin i nemaju atest. Ali ko da dirne u taksiste kad se zna kako se oni lako skupe i blokiraju grad. Zato udri narod po usima kad vec godinama cuti i gleda u zemlju.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: PAŽNJA!!!!! POLICIJSKA AKCIJA KONTROLE ATESTA!!!!!!
« Odgovor #19 poslato: Maj 25, 2015, 11:29:36 pre podne »
Malo je preambiciozno reći VEĆINA taxista vozi bez atesta, deluje kao rekla kazala. Ja znam da i njih kažnjavaju.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!