Autor Tema: put na more  (Pročitano 51348 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: put na more
« Odgovor #200 poslato: Avgust 11, 2011, 08:29:23 posle podne »
ja sam isao u CG ,na tamo preko bosne.auto se ne vodi na mene...niko me nista nije pitao (srecom,ovlascenje sam zaboravio kuci).Trazili su saobracajnu i zeleni karton bosanci,crnogorci samo saobracajnu...ovlascenje ne...cak nisu pitali nista...
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže @aca@

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 547
  • Age: 49
  • Lokacija: bgd
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4, pasat b5 1,9tdi
Odg: put na more
« Odgovor #201 poslato: Avgust 12, 2011, 01:00:30 pre podne »
ja se vratio iz cg u utorak
osim radara koji je stojao na izlazu iz Kolasina
i malo zezanja na granici sve je bilo ok
guzve nije bilo ni kada sam isao ni kada sam  se vracao
u Kolasinu su bili jako korektni ogranicenje je 50 ja vozio 83 nisu mi nista
naplatili zbog dece koja su spavala jer je bilo oko 2 ujutro jos me je upozorio da pripazim da mi se ne prispava
i pozeleo srecan put
a na granici su mi trazili prijavu boravka koju ja nisam imao
tako da znate za prijavu
nekad zezaju nekad ne
govorim tiho i nosim psa sa sobom

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: put na more
« Odgovor #202 poslato: Avgust 12, 2011, 01:06:33 pre podne »
Danas sam saznao informaciju od drugara, koji radi u republickoj saobr pol. da je kazna za taj j....ni boravak 120 evra blink bonk  angry2
Boban-Rus

Van mreže Banchi

  • Crvenko
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3029
  • Lokacija: Sefkerin
  • Karma: +32/-13
  • Pol: Muškarac
  • Diesel power
  • Auto: Seat Cordoba 1.9TDI
Odg: put na more
« Odgovor #203 poslato: Avgust 12, 2011, 09:11:47 pre podne »
Šta sad mora da imamo prijavu boravka za CG!!??? boodala

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: put na more
« Odgovor #204 poslato: Avgust 12, 2011, 09:14:10 pre podne »
Nije bas to tema ali kad smo vec poceli sa prijavom boravka da se nadovezem.Ove godine mi nisu trazili kartoncice na granici ,ali prosle jesu.Ove godine razgovaram sa zenom i dolazimo do zakljucka da nas hvataju na ne znanje.Nigde kad ulazis ne pise da taj kartoncic moras da imas,na samom kartonu ne pise da ga treba cuvati i pokazati prilikom izlaska iz zemlje.Sta se desava ako  bacim u kantu  te kartoncice  kad zavrsim letovanje i krenem?Ko daje pravo policajcu da mi trazi karton? to moze da trazi inspekcija,kao sto su mi ove godine trazili kad su zakucali na vrata apartmana. To najcesce traze kad se ide preko B.Polja...kao sto mene u Foči 3 godine za redom zajebavaju sto nemam LPG nalepnicu za plin,verovali ili ne,3 godine me zaustavljaju na ulazu u taj grad i svaki put me pitaju za to...i svaki put sam odgovarao da sam kod nas uradio atest bez nalepnice i da mi to niko nije trazio.Puste me uvek uz zelju za srecan put
Banchi@
Prijava boravka je obavezna od uvek...0,80e dnevno je taksa
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: put na more
« Odgovor #205 poslato: Avgust 12, 2011, 09:59:32 pre podne »
Stvarno sta ce im prijava boravka? Znam da hoce da budu sigurni za placanje takse, ali to im je bezveze. Ako odem kod prijatelja u goste? Kod kuma u stan? Mada te takse su najjace, daj da ciganimo jos koji dinar samo zato sto ste dosli i zvacemo je taksa!
A kako mislis radio si atest bez nalepnice? Kad si ti radio nisu je delili? Po zakonu moras da je stavis, pa makar je kupovao na buvljaku.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: put na more
« Odgovor #206 poslato: Avgust 12, 2011, 10:59:27 pre podne »
Atest sam uradio na oba vw automobila i nisu mi rekli za nalepnicu,nebitno...
Prijava boravka-taksa-porez na glupost...kako god...obavezna je i kod nas.
Meni svakog leta dolaze prijatelji iz nemacke koji provedu ovde mesec dana.Cim dodju idu u policiju da se prijave i kad krecu odjavljuju se.Nisam ih nikada pitao da li nesto plate ali znam da je obavezna prijava.To sto se svi mi ponasamo van svih zakona...to je druga stvar.
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: put na more
« Odgovor #207 poslato: Avgust 12, 2011, 12:10:07 posle podne »
Da, ima logike... ako je komunisticka zemlja u pitanju i treba imati evidenciju svih stranih placenika i spijuna  biggrin.
Ali zar ne bi onda se morali prijavljivati svi koji putuju u neku zemlju?

LPG nalepnica ti je obavezna po zakonu, kod nas jos ne pretresaju kerovi, garant oce jednom, a ja cu da je zalepim na cep za benz, ali sa unutrasnje strane... kad krenu
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: put na more
« Odgovor #208 poslato: Avgust 12, 2011, 04:51:12 posle podne »
nalepnica je obavezna i lepi se iskljucivo na vetrobran,a ne na cep sa unutrasnje strane ili bilo gde drugo.jedan od razloga je ulazak u podzemne garaze.kod nas moze,ali preko ne dozvoljavaju takvim vozilima ulazak.(barem u solunu je tako bilo).

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: put na more
« Odgovor #209 poslato: Avgust 12, 2011, 06:09:51 posle podne »
drustvo kakav je put odavde do bugarske,tacnije Nesebara?
jel sve auto put ili ima i magistrale,idem 19estog na more pa cisto da se informisem barem oko toga?
  champ1

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: put na more
« Odgovor #210 poslato: Avgust 15, 2011, 02:51:37 posle podne »
Ev ja da javim utiske vratih se juce.... U odlasku sam ishao novim putem preko zabljaka i prezaqdovoljan sam... Ono shto je meni najbitnije nema guzve i nema kamiona u buseva koji prave zxasgtoj... Jedini problem su deonice puta koje su josh uvek " u izgradnji" te je na njima ogranicenje 40kmph ali nema ih mnogo... od zabljaka do boke bukvalno 2h voznje... milina... Panduracije ima ali ne previshe... Mogu samo da izrazim odusevljenje kolegijelnoshcu na putu... mislim lepo ljudi upozoravaju na patrole, i loklalci i turisti. tako da ja prblema nisam imao.... U povratku sam morao starim dobrim kanjonjom jer smo imali planirano stajanja kod neke rodbine i mogu reci samo da sam sa pokajao... jeste put sredjen, ali dzabe par slepera naprave haos... tako da molim lepo od sada samo preko zabljaka....

Shto se kontrola tice strashno je bitno da se odradi JEBENA PRIJAVA... Uveli su informacioni sistem na granici tako da sada imaju jedinstvenu evidenciju i kada ste usli gde i kada izlazite, dakle nema vishe ono fore vadjenja bio sam samo 5 dana... Dakle svaki boravak duzi od 8 dana mora da se prijavi.... I na ulazu dobija se informator o tome... Nas su malo drndali na brodarevu... Nismo imali prijave kao ni ne znam koliko godina do sada. Vlasnik kuce/vikendice ne placa turisticku taksu od 0.5eura, ali svi njegovi "gosti" pa makar i to bili ortaci placaju... Ranije je turisticka kontrola ishla od vrata do vrata, i naplacivala na licu mesta, ove godine ne. Ali eto kazem svako je duzan da se prijavi.

Ono shto je kvaka u celoj prici nigde ne pishe da se kartoncici moraju cuvati i predati na granici. Tako da smo prosli sa "upozorenjem" jer su nam kartoncici "ostali" u kuci u Krasicima... MIslim prete malo sankcijama, shatro prekrshajna prijava i kazna od vishe stotija jura, kako kaze ker na granici al ono...


Btw, ovog vikenda nisu zatvarali brodarevo nocu... dakle nije bilo one obustave od 22-03. to je nezvanicna info, sa prelaza da ce tako do kraja sezone, ali ipak ko god da putuje bolje da se ne oslanja na ovo... tako je bilo ovog vikenda dal ce tako i ubuduce boga pitaj.... 
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: put na more
« Odgovor #211 poslato: Avgust 26, 2011, 06:25:50 posle podne »
ako je neko u Paraliji trenutno, nek se javi ovde, da se vidimo, ja sam tu jos 11 dana, pa ako neko dolazi za to vreme nek pusti pp  ;)
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže MarkoMirijevo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 665
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
Odg: put na more
« Odgovor #212 poslato: Avgust 26, 2011, 07:15:15 posle podne »
Peco ja sam juche dosho iz Paralije,sto bre nisi napisao  bonk

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: put na more
« Odgovor #213 poslato: Avgust 27, 2011, 12:35:09 pre podne »
Pa ja sam juce dosao ovde  biggrin dok sam provalio password za wireless  lollol
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br