Autor Tema: Plastikaneri vs Old skula  (Pročitano 77014 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #360 poslato: Mart 02, 2021, 10:49:46 pre podne »
Ma sta sam se raspisao...evo tek krecem !!!

Admine, pa kacio si nam neku pvcameru par stranica ispred, na tu sam mislio. Spominjao si da su to fotke za instagram ...
Daj bilo sta samo da je pvc, da mu odma nadjemo manu  :) .

A neeee.. evo okacicu licno SVOG plastikanera.. koga sam uzeo pre par meseci.. i za ovo vreme ga bas lepo upoznao!
ne sumnjam da cete mu naci mane.. ali ja iskreno nisam uspeo... :huh: cak sta vise mnogo sam promenio misljenje o ovom vozilu u pozitivnim smislu...

"Problem" kod ovog "plastikanera" je jedino to sto koliko sam ja primetio.. tu ima jako malo plastike ?!? Sve je u kozi.. aluminijumu drvetu.. i sve je veoma kvalitetno... nista ne krcka ne pucka.. zvucna izolacija je savrsena.. moguce da mu je to jedna od mana koja ce vama zasmetati... nema sta da landara da klepce...

s'toga krenucemo prvo sa enterijerom:











zavrsna obrada je fantasticna... vodjeno je racuna o svim detaljima... materijali pod prstima.. koza drvo.. aluminijum.. i najsitniji detalji su uradjeni perfektno.. iglice za otkljucavanje zakljucavanje su siroke debele od aluminijuma.. okviri oko njih.. ma svaki deo je perfektan.. sto se naravno i ocekuje od S klase..

Sto se udobnosti tice.. ja mislim da ni jedan auto u savremenoj autoindustriji ne poseduje ovakve FOTELJE... sedista su dinamicna i naravno preudobna! tu su i masazeri sa 6 programa masaze.. kao i pumpanje bubrega u krivinama kako biste ostali uvek u ravnom polozaju... tako da tu mislim.. nemamo sta da pricamo o udobnosti.. jos kad se na sve to doda medjuosovinsko rastojanje i vazdusno vesanje.. kraj!

Sto se tice Asistencija.. ne znam da li da vas zamaram sa tim...



Ovaj auto ima sve sto je potrebno.. navescu neke najbitnije bez kojih vise nikada nebi uzeo ni jedan auto... a to su DISTRONIK PLUS... pored standardnog tempomata.. pomocu distronika pratite vozilo ispred sebe.. limitirate brzinu koju zelite i opustite se  biggrin vase vozilo prati auto ispred sebe.. kad on prikoci vi kocite kad on da gas vi ubrzavate.. ukoliko se ubaci neko naglo ispred on momentalno usporava.. koci zaustavlja se.. mnogo ste opusteniji u voznji.. ne razmisljate da cete nekog cuknuti otpozadi itd..  jako bitna asistencija koja odmara vozaca pogotovo na duzim putovanjima... recimo isao sam do zlat mozda sam par puta stisno gas i kocnicu...  al daaaa to je sigurno dosadno..  wacko boodala al dobro kome je dosadno ne mora da ga koristi  biggrin

Night view assist plus... takodje odlicna stvar.. jos kad ima magle.. kad je smanjena vidljivost.. sve vidite.. i vi i auto.. sto je jako bitno.. mozda cak i bitnije da vidi auto  :)



Drugaru se na istoj S klasi desilo sledece.. vozio je autoputem nocu u najbrzoj traci... kada je auto krenuo da mu pali upozorenja i koci.. da bi nakon ne znam 100-200m video coveka koji pesaci u brzoj traci uz bankinu  blink

Ako Distronik uparite sa DTR+ sterring assist ili sto bi mi vagenovci rekli LINE ASSIST.. onda vam je jasno da nemate potrebe ni volan da pipate.. auto sam vozi skrece.. jos jedna DOSADNA stvar za OLD SKulase.. ali i nju ne morate koristiti ukoliko ne zelite  biggrin

Sto se tice trougla u retrovizoru i mrtvog ugla... jako korisna stvar.. ukoliko zelite da se prestrojite.. a imate nekog u mrtvom uglu.. zasvetlece trougao dok prilikom davanja migavca, auto ce vas i zvucno upozoriti.. jako dobra i korisna stvar + nema vise okretanja preko ramena.. sto bi iskreno savetovao ovoj starijoj populaciji da se slucajno ne usinu pogotovo u gradskoj voznji  lollol

Ima tu jos puno puno korisnih asistencija ali da ne navodimo sve.. trebace mi 5 dana... ovo su neke koje su meni licno najbitnije... naravno sve je na struju.. od volana sedista naslona itd itd.. naravno tu je i SOFT CLOSE koji ce se potruditi da vam pritvori vrata ukoliko ih lepo ne zatvorite.. odlicno za decu itd..

sto se tice spoljnog izgleda.. ovaj plastikaner.. ima plasticne branike.. farove stopaljke.. i tu jos po neku stvar.. dok je ostalo sve od aluminiuma.. centralni deo maske je od stakla..



Biserna bela boja.. sa AMG paketom kako spoljnim tako i unutrasnjim cine ovaj auto posebnim! AMG felne od 20" daju posebnu stabilnost ovom plastikaneru  biggrin
Ne znam da li je potrebno uopste pricati o ovim farovima ?!? ovo je nesto najbolje sto sam video.. automatska duga svetla sa sirenje snopa svetlosti... kada ste u ovom autu NOC ne postoji !!!









Sto se agregata tice.. jedan od najboljih i najproverenijih mercedesovih motora.. 350 bluetec.. motor kod koga se nikad ni ne radi veliki servis.. redovno se odrzava i to je to... EURO 6, 4x4 ili ti 4 matic..





Voznja po snegu odlicna.. iskreno ni potrosnja nije mnogo velika.. obzirom da pricamo o 3k kubika.. 4x4 autu teskom preko 2 tone.. oko 10l je sasvim ok...

Evo jos malo nekih slika.. pa onda krenite sa pljuvanjem  biggrin "Dzaba sve kad taj auto nema dusuuu..." "Eh kad to sve krene da crkava i da se kvariiiii..." "Al si se raspisao...digli smo temu iz mrtvih a i forum.." i ti fazoni  biggrin

















Samo pre nego sto nesto napisete.. setite se da pisete o S Klasiiiiii  tapsac biggrin

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #361 poslato: Mart 02, 2021, 11:21:12 pre podne »
Da sam jedno 20god mladji sigurno bih ti zavideo i to bih ti priznao ali sad  u ovim godinama sam na takve automobile ravnodusan jer mi voznja decijih  kolica pricinjava vece zadovoljstvo.

Sto se tice konkretnog primerka, zelim ti da te dobro i pouzdano sluzi.

A sto se tice S klase tu bi mogao da ti ispricam razne bajke ali o slonu S600 v12 iz 90ih godina ali kako nemam ni jednu sliku da to argumentujem onda cu cutati.

A ako uporedimo danadnju S klasu i S klasu iz 90ih onda sigurno znas  moje misljenje kome dajem prednost  :)
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #362 poslato: Mart 02, 2021, 11:43:08 pre podne »
Da sam jedno 20god mladji sigurno bih ti zavideo i to bih ti priznao ali sad  u ovim godinama sam na takve automobile ravnodusan jer mi voznja decijih  kolica pricinjava vece zadovoljstvo.

Nema potrebe da iko ikom zavidi... pogotovo ne na glupim kolima.. :) nego pricamo ovako uopsteno o ovoj temi, OLD VS Plastika B)

nisam shvatio ni ovo za decija kolica ? kakve to sad veze ima ?

ja sam ovaj auto i uzeo zbog decijih kolica... udobnosti i sigurnosti svoje dece.. mislim to mu je prva namena..  i tu mislim da deci vise prija da se voze u ovako nekom "plastikaneru" nego u old skuli ??



Sto se tice tog starog slona... imao sam prilike da ga vozim davne 2002 god.. i mogu ti reci da je to bila ozbiljna tarabakula.. pogotovo oni S500 i S600 trosili su ko tenkovi...  taj auto nije mogao da prismrdi A8mici ili S8mici... bio tarabakula i ostao... porediti njega sa ovim..  biggrin to je jednostavno neuporedivo! samim tim i ova tema od samog starta nema smisla.. al mi zanimljivo da gledam to vase koprcanje i branjenje neceg neodbranjivog :)

Citat
Sto se tice konkretnog primerka, zelim ti da te dobro i pouzdano sluzi.

Hvala.. ali nece se on dugo zadrzavati kod mene.. ja sam stari V.A.G-ovac  biggrin

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #363 poslato: Mart 02, 2021, 01:05:15 posle podne »
Nek se pokrenula tema da malo živne forum.

Ja ću iz svog ugla da opletem.

Svaka čast novoj autoindustriji i svim bezbjedonostnim inovacijama, s obzirom na današnju mrežu puteva i brzine koje se na istim ostvaruju prosto je neophodno za čovjeka sa porodicom da ima neki "pristojan" auto sa par airbagova i modernim drkalicama poput raznih asistencija. Previše je budala ali i razmaženih vozača na drumovima, pa je bolje takvu budalu sačekati u bezbjednijem autu.

Takođe ljudska glupost nema granica pa ako smo nekad mi kao djeca bili učeni da da uveče ne nosimo tamnu garderobu kad se krećemo pješke po putu i da idemo kontra stranom, to današnja omladina ne jebe 5% pa nije ni čudo što su danas potrebne infrared kamere i sl. Takođe vozači su se ulijenili pa je teško okrenut glavu i viđet ima li nekog u mrtvom uglu pa zato imamo senzore u retrovizoru koji upozoravaju na vozilo u mrtvom uglu, i tako ima toga u nedogled, ali inovacije ne smijemo zaustaviti niti ignorisati, tako da sve to ima neke logike i neke potrebe. Vjerujem da su slično razmišljali ljudi naviknuti na vozila iz 60-ih godina kada su se pojavili automobili koje mi danas zovemo scule i isto su govorili vidi ovaj ima servo, pa to je za mekušce, vidi ovaj ima pojaseve, koji će mi matrak to, pogle obrtomjer, pravi vozač mora po uhu da čuje kako motor radi i kad da šalta.

Ja sam svoje vozačko umijeće pleo na škodi 120 iz ´79, kojoj je menjač ispadao iz treće i nije radio rikverc (pa se moralo debelo razmišljati gdje i kako parkiraš), zatim u Citroenu BX 1,9d gdje sam unapređivao svoje vozačko umijeće (gvožđe se kuje dok je vrelo) i tvrdim da su 90-ih francuska auta bila zakon za VW grupaciju (sa ovom tvrdnjom sam sebi obezbjedio dosta minusa od članova  biggrin ). Nakon toga sam imao sreće da vozim razne "plastikanere" (sve iz VAG grupacije - da se ispravim za prethodno  biggrin ) koje vozim i dan danas jer je vrijeme i porodica zahtjevala isto. Al sam pod stare dane  lollol  odlučio da sebe častim old skulom baš zato što mi je trebalo nešto što će me podsjetiti na ta neka davna vremena.



I ćerkica više voli da se vozamo "karivolicom" kako je od milošte zovu svi ukućani, iako sam svjestan da smo u njoj zaštićeni kao u limenci od coca-cole, pa samim time drugačije i vozim i imam otvoreno 10 očiju. Al osjećaj u vožnji je nešto sasvim drugo, srećniji sam kad izađem iz starog auta nego iz novog (ne zato što sam stigao živ, zdrav i čitav  biggrin ), al miris benzina, drugačija kočnica, bez serva, bez klime, sve to ima neku svoju draž. Ima to i neke svoje edukativne strane - onih 80km/h mi sad djeluju nekako drugačije lollol, sjetim se toga i kad vozim moderan automobil.

Službeno vozim novog superb-a 4x4, 2,0 tdi, dsg u ful opremi, BMW f10 525xDrive, sve nova auta, sve je super, za putovanje i sl naravno da bih to birao, al nekako, nešto svim tim autima fali i za svoj merak bih sam u vozilu krenuo i do skandinavije sa favoritkom ali sa porodicom već ne bih, i to je vjerovatno suština sve priče.

Isto kao što neko voli da zimi spusti krov a neko kaže vidi ovog ludaka i narihta grijanje na 27 na svom klimatroniku, tako i ovo, neko voli neko ne. I stoga se ne mogu porediti navedene kategorije.
« Poslednja izmena: Mart 02, 2021, 01:09:23 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #364 poslato: Mart 02, 2021, 01:26:24 posle podne »
Ih bre admine, ti ko da si upo u ovu temu  da bi se samoreklamirao kao dobra prilika za zenidbu a ne da bi se zezao.

Za to ti je bolji  onaj Q forum koji si onomad spomenuo, tamo je bolja publika, znas i sam da smo mi ode sirotinja i da je nama ovde cak i G3 premija a kamoli  s klasa.

Sto se tice decijih kolica nisam nista lose mislio, hteo sam da kazem da mi vece zadovoljstvo pricinjava voznja unuceta u decijim kolicima  nego da vozim bilo kojeg cetvorotockasa.

Mator sam ja za bilo sta, ostalo mi samo da pricam u prazno  :) .

A ne moram ni to.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #365 poslato: Mart 02, 2021, 01:35:22 posle podne »
Miro, svaka cast na sculi. Sve si lepo objasnio.

Sad po povratku iz albanije se setim tebe i tvog piskaranja o tvojoj voznji  po SH20.
U skadru se malo dvoumio dal da ga odvozam al sam ipak ostavio za neki letnji vikend.

Sve se ja slazem sa adminom ali meni piša na takve stvari ne reaguje.
Menì se dize kad  pigledam u serpentinu a onda ga iz trece vrati u drugu  a onda pomislim da li cu uspti ili cu morati i iz druge da vratim u prvu.

To je moje zadovoljstvo i to struji mojim venama.

...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #366 poslato: Mart 02, 2021, 02:45:53 posle podne »
Ovde je izgleda nemoguce voditi normalnu konverzaciju... ja pokusavam da se drzim teme:

"Zato i služi tema da vidimo gde je granica, kad su stvari krenule naopako u autoindustriji."

Posto iskreno smatram da stvari nisu krenule naopako u autoindustriji nego bas naprotiv... mnogo brze se usavrsava i napreduju... kao sto je slucaj i sa tehnikom generalno..  ovo je novo doba i logicno da automobili kao i sve ostalo prate te nove trendove... da li upadaju u neki komercijalni sablon i da li su izgubili dusu ? ne, smatram da nisu!

e sad sto ti zivis u nekoj nostalgiji i sto tebi te stvari pricinjavaju zadovoljstvo da osetis miris benzina da ga presaltas itd.. to je sasvim ok! i ja nemam nista protiv toga... eto i Miro to voli i ko zna koliko jos ljudi na ovom forumu.. ali mi je krajnje ludacki da neko napise i tvrdi da je sve krenulo naopako u autoindustriji pored nekih ovakvih primeraka ?!? tvoj licni stav je tvoja stvar.. napisao si sta volis i sta te cini srecnim...ako na to dodamo i prvo puse** u golfu II, mozda i prvi sex? haha sve je jasno kao dan! i ja to sve podrzavam..al probaj malo da "odzumiras" stvari i pogledas sa nekog generalnog aspekta ?!

Citat
Ih bre admine, ti ko da si upo u ovu temu  da bi se samoreklamirao kao dobra prilika za zenidbu a ne da bi se zezao.

Opet si kontradiktoran.. pa ti si mi sam napisao:


Daj neku fotku one pvcamere, daj nas malo motiviši da imamo razlog za prozivanje  :26 ...


zato sam i okacio i napisao sve ovo da bi imali razlog za prozivanje i zajebanciju... samoreklamiranje mi veruj nije potrebno pogotovo ne na forumu.. uostalom u poslednje vreme sam vozio 5x bolje automobile od ove S klase  :rolleyes:

Znam da vam je zelja ali ja stvarno ne mogu da poredim neki Muscle car sa opel astrom 1.6b iz 2001 god i kao eee kako je sve krenulo naopako u autoindustriji.. plastika.. krs.. itd......

ovo je sve zajebancija, bar ja na to tako gledam.. drugacije bi bilo da pricamo uzivo uz pivce.. a drugacije je kad se kuckamo...pa se nesto pogresno i protumaci.. tako da nemoj da pomislis da zelim da budem maliciozan il da imam neke lose namere... ovde smo svi da se druzimo razmenjujemo misljenja i stavove!    sta bi bilo da mislimo svi isto ?

meni je 5x draze i zanimljivije da debatujem sa tobom i lupetamo ovde gluposti nego da razglabam sa nekim ko misli isto kao ja  biggrin :26

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #367 poslato: Mart 02, 2021, 03:12:38 posle podne »
Ma razumemo se ti i ja u potpunosti,  :26 ....

Bratu Zokiju sam obecao da ce se na forumu za par dana ispisati vise slova nego za proteklih godinu dana i mislim da sam ispunio obecanje prema njemu.

Drago mi je sto sam proturio koju rec sa svima vama  bez obzira ko vozi plastiku a ko sculu.

Bitno je druzenje i ako negde ostanem u kvaru trazicu pomoc prvo od vas   coilleo2tj
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #368 poslato: Mart 02, 2021, 04:18:55 posle podne »

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #369 poslato: Mart 02, 2021, 06:13:32 posle podne »
Evo i mene.. :).Radi se,pa se nema vremena da se isprati sve..jbg treba za old sculu zaraditi,malo za granu,malo za vece diskove ... :53..Nego Mecka S,pa fino,pre par god sam isao u Tursku sa necim slicnim e350 4 matic amg,sama skrece,sama se parkira,sama koci pun penis sta sve sama radi...Samo me uvek zanimali ima li asistencija,za to kad sedne neka gara pa da pripomogne da nogice idu u zeljeni pravac?? lollol.I tako doemo ti mi na Bosfor..moj prvi utisak na pumpi je bio,za nas old scul,nenormalna potrosnja,sine to srce 15-20l euro dizela,kakva crna 10l...doduse gazena jr domacinski...Sledeca stvar,mi pred hotel,kad ne lezi vraze ,ovaj frend vlasnik nesto mase stopalom ispod zadnjeg branika al se nista ne desava... :).Ja reko jel mu otrnela noga od ne radjenja nicega(jel sve sama radi)...On kaze ma senzor baguje ne mozemo da izvadimo stvari iz gepece  lollol.
E tu ja reko ko na sculi,pici rukom more proradice...a on ce kakvi to senzor taj oko 300e bez ugradnje i adaptacije,sa ti svim pizdarijama oko 650-700e ako me secanje sluzi... lollol
I tubti mi ostadosmo celu noc i sutradan do podne dok ne dodje neki iz Merc-Benz mobile service da nam otvori gepece..Eto moje neko iskustvo sa Merc plastikom!
Meni licno veci uzitak pruza kad vidim neku posteno uradjenu old sculu nego ovu asistenciju od kola.
A kome na sta vlazi,to nezz,al znam da moja mala kad se provoza u sculi,pa prikocimo da oladimo masinu koja ne trosi gram ulja,..ume lepo da uvlazi,a tek kako asistira to nemam reci! lollol!

Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2455
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #370 poslato: Mart 02, 2021, 07:21:17 posle podne »
Kad sjednem u skulu pa prođem gradom, svi se okrenu za njim, postalo ljudima dosadno da gledaju ove nove plastikanere
Od elektronike samo CD Player, uživancija

Travi i ekipa će shvatiti o čemu pričam

TDI POWER

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #371 poslato: Mart 02, 2021, 07:32:42 posle podne »
Mur3633 brat imas plusinu kao kuca,za ono gore o skodi i kako deca uzivaju u njemu kad se voze.Isto tako i moja ceta mala,sutra kad budu odrasli ljudi,siguran sam znace sta je bila cvaja,i kako su u njoj porasli i kako ih je  vozila po 1200 km bez ikakvih problema!Nije svet lud kad iskesira po 500 000 zelenih za npr Mustang gt500 Elenaor.Samo da dozivim vrednost i popularnost da vidim za jedno 10-15 god ovih S,E,Amg i ostale plastikarije...I druze dao si odlican primer i moj sure ima tuniranog juga,kad god projezdi gradom sigurno znaj svaka cica se okrene cak i ona iz S 4matic-a..zZna svaka sosa sta gladi samo a sta odistinski udara!I drug,prestavi ovog jugera ovde u old sculi,dobar je bas. lollol
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #372 poslato: Mart 02, 2021, 08:00:54 posle podne »
Off topic: mur3633 de mi nadji mi ove felge kao što imaš na yugicu samo da ne koštaju ko jos jedan favorit  biggrin

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #373 poslato: Mart 02, 2021, 08:15:58 posle podne »
MiroMNE-Bratski,ispravka ti si pisao o skodi i malisanima,izvini na brzaka sam citao komentare pa pogresik,jbg moja scula Nokia 6 pvc nema asist za rukovaoca lollol.
Moj predlog za favorit felge je one celicare sa bmw 2002,sto nose jugici.Imam extra drugara,koji siri celicare i radi sa njima,pa ako ustreba javi se na viber(Ima Travi moj kontakt).
:26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #374 poslato: Mart 02, 2021, 08:56:21 posle podne »
Nema frke beer
Tražimo nešto iz istočnog bloka, najradije bih ili dolnicarke ko sto ima kolega mur ili fabričke favoritove koje su proizvodjene u našoj bivšoj Yugi.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #375 poslato: Mart 03, 2021, 07:52:55 pre podne »
Mur, sve te razumeo. To je to o cemu pricam.

Premijum klasa se zna za koga je i sa kojim ciljem napravljena.
Njoj je cilj da se pokazes u drustvu a ne da bi je vozio jer je bez greske.

Meni nije frka da priznam  da nemam para da vozim s klasu ali zato mogu slobodno da kazem da imam veca muda od vecine vozaca premijum klase i provozam svoju sculu putevima gde oni ne bi smeli ni da pomisle.

Cast izuzecima, naravno.

Takodje mi nije cilj da pljujem po plastici, ona jeste kvalitetnija i udobnija ali NIJE POUZDANIJA od  kvalitetno odrzavane scule.

To je poenta mog piskaranja.




...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #376 poslato: Mart 03, 2021, 08:44:22 pre podne »
Citat
Premijum klasa se zna za koga je i sa kojim ciljem napravljena.
Njoj je cilj da se pokazes u drustvu a ne da bi je vozio jer je bez greske.

A to mozda u ovoj jadnoj i napacenoj Srbiji gde je auto statusni simbol... gde svi Audi gledaju kao mafijasko vozilo... BMW Beogradsko mangupsko vozilo ili sta vec i ti fazoni... U Svajcarskoj sam video bakicu kako vozi M3 drecavo plave boje? cesto sam vidjao i starije gospodje u Karerama.. Bentlijima sto mi je u prvi mah bilo impozantno dok kasnije nisam navikao.. i ti automobili su pravljeni za normalne ljude..koji zele da voze automobile sa jacim performansama... a ne za kriminalce politicare i ostalu gamad... to sto na zalost u ovoj nasoj napacenoj Srbiji uglavnom oni imaju para za takve automobile to je neka skroz druga tema... eto taj famozni Q8 vidim u toj svojoj FB grupi ko ga kupuje i ko vozi.. Sve normalci.. starija populacija.. Bakice i Dekice koje bi udoban pregledan auto.. ili pak porodicni ljudi kojima treba terenac da mogu sa njim na skijanje ili povuku neku kamp prikolicu ili camac.. koliko samo njih ima 60+ koji su uzeli RSQ8 od 600ks... vole ljudi.. hoce dzip hoce da mogu i da ga poteraju malo brze... ceo zivot ljudi radili posteno.. zasto da ne priuste sebi takav neki auto ? + ako uzmemo tamo rate za lizing da se odbijaju od penzije itd.. i nije toliko preterani luksuz... dok bi  kod nas to morao da vozi neki namunjeni kontraverzni baja.... al pusti me toga... nije Srbija ceo svet... (nazalost mnogima jeste, jer nisu videli dalje od svoje avlije, pa im je i svest suzena kao i dvoriste) amera 300mil nas 6-7... gde je rest of world...  Prema tome da se manemo tih malogradjanskh gluposti... "da se pokazes u drustvu" itd...  Nikad ni jedan auto nisam kupovao da bih se "pokazao u drustvu" nego iz svog licnog gusta i zadovoljstva... zato sam ih i sredjivao budzio itd.. zbog SEBE zabole me za druge sta misle...

Citat
mogu slobodno da kazem da imam veca muda od vecine vozaca premijum klase i provozam svoju sculu putevima gde oni ne bi smeli ni da pomisle.

ovo mi je stvarno glupo i da iskomentarisem  :)

a sto se tice pouzdanosti... pa sad.. sa ovom S klasom bih smeo na kraj sveta.. dok sa nekom old skulom.. odrzavanom.. tesko da bi se upustio u takvu avanturu.. pogotovo sa malom decom..  :26

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #377 poslato: Mart 03, 2021, 09:07:36 pre podne »
Pokusacu veceras da nadjem jedan komentar sa drugog foruma pa ga slobodno prokomentarisi, nemojj da ti bude glupo. Nije moj, da nemislis da sam ga ja pisao.

Sa prvim delom tvog komentara se slazem, zivimo u Srbiji i o vozilima u Srbijji pricamo.

Nista licno, pricamo uopsteno.
Znas ti dobro da podjebavanje nije moj stil. Kao ni tvoj. :26
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #378 poslato: Mart 03, 2021, 09:50:44 pre podne »
Slazem se zivimo u Srbiji i pricamo o vozilima u Srbiji al ne moramo i mi tako da razmisljamo! da budemo puni predrasuda... jbt pre neko leto sam bi ona krstarenju.. gledam one matore amere.. imaju 80+ godina.. oni se raspravljaju sa konobarom oko hrane koju im doneo.. vracaju... nesto im ne odgovara negoduju... zive ljudi... a gde su nasi roditelji ? pomrli sa 50-60 god.. od stresa sekiracije muke.. bombardovanja teskog zivota i svega ostalog... al mi smo Srbi nebeski narod najpametniji !!!  boodala

Nego cika travi ocemo li mi ove god u Grcku ?? Nije vazno da li esarom ili old skulomm vazno samo da se osoli bulja  biggrin

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #379 poslato: Mart 03, 2021, 10:27:20 pre podne »
Slazem se da je plastika lepsa i udobnija,al pouzdanija nikako,od old scule.Lepse je i elegantnije zavaliti se u Mecku,Bengu,RS,i dok on pola srvari radi sam,vozis se u Grecos,Bosfor iliti bilo gde..al sine kad se nesto pokvari bez servisa nema vrdanja!!!
E zato ja preferiram old sculu,jel iako se nesto batali,kljuc 13 i srafciger resavaju vecinu stvari!
Pored one e350 u Turskoj imaonsam i lose iskustvo sa Bengom 520(inace jedan od omiljenijih kod mene),zakljuca se centralnobsamo od sebe,i ostasmo bez kljuceva koji su bili u bravi...u sred Cg..
Dok bi to kod cvaje sam resio za max 5 min,otvaranje Benge je trajalo oko sat -dva i kostalo 50e tada(liku kome je profesija otkljucavanje bez brave lollol).
Okrenem se i ja kad na ulici vidim neki amg,G500,RS,R i to,ali bogme meni licno lepse mnogo kad sretbem nekibsredjen old scull primerak!
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀