Autor Tema: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo  (Pročitano 12242 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolape

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Age: 41
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Choose wise.
  • Auto: Golf IV
Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« poslato: April 24, 2013, 05:44:32 posle podne »
Pozdrav ljudi,

rekoh da podelim svoje iskustvo sa vama sa jednom osiguravajućom kućom, tačnije Uniqa osiguranjem.

Osigurao sam stakla vozila na iznos štete do 20000din. U međuvremenu mi pukne vetrobran pa rešim reklamirati. Nisam iz BG, niti želim da davim ljude po agencijama sa pitanjima kako, gde, čime itd. Okrenem njihov call centar, dobijem info da moram da odem na NBG kod procenitelja, pa posle zamenim vetrobran sa zapisnikom (gde u mom kraju) itd. Učešće je 20%.

Elem da ne davim, čisto sam rad da podelim svoje nezadovoljstvo učešćem od 20% koje npr DDOR NS ili Dunav ne traže svojim poverenicima, ali ok, to je moj propust. Call centar radi svoj posao ispod proseka, ne verujem da se snimaju razgovori niti da bilo ko to sluša. Odgovori rezervisani, šturi, bez konkretnih smernica za rešenje mog problema. Ja sam dipl. inž. a ne agent osiguranja, tako da se ne podrazumeva da znam ono što pitam te iste ljude. Procenitelj izgleda da ne govori sa običnim svetom, slika šoferku, promumla nešto na klingonskom jeziku i ode.

Napominjem da mi niko nije pomenuo mogućnost izlaska na teren procenitelja, kako ne bih rizikovao kažnjavanje od strane policije zbog prilično oštećenog vetrobrana.

Ukupan trošak oko 50e, a šoferka košta 15000din, što i nije loše, ali ceo proces i učešće u šteti su prilično dosadni.

Moj iskren savet, ako možete bez Uniqa osiguranja samo napred. Koga zanima mail koji sam poslao, prosledicu mu. Naravno da nisam dobio odgovor jer ih baš nešto briga. Klasična neljubaznost i neprofesionalizam

Pozdrav!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #1 poslato: April 24, 2013, 07:09:13 posle podne »
Triglav osiguranje - osiguranje svih stakala nešto ispod 1300din (za vrednost do 15.000din), pre dve godine mi pukla šoferka, otišao u Rakovicu u njihovu kancelariju, popunio neki formular, čika me pitao kako je puklo, ja složio neku priču, on slikao kilometražu i šoferku, pitao me gde hoću da zamenim šoferku, ponudio mi par servisa sa kojima imaju ugovor, odem kod Ivanića i završm sve za 2h
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže nikolape

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Age: 41
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Choose wise.
  • Auto: Golf IV
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #2 poslato: April 24, 2013, 09:13:52 posle podne »
Bravo.. O tome i pricam. Bez ucesca, ljubazan lik, ne mora da mi se smeska, ali neka mi da smernice kako da ne gubim vreme puno.

Jos jednom, Uniqa osiguranje, totalni omasaj.. Ako mi bilo sta odgovore, okacicu ovde. Ovakve treba zatvoriti lagano..  badmood

Van mreže Artur

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 274
  • Lokacija: Kursumlija
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #3 poslato: April 24, 2013, 10:39:53 posle podne »
Ja sam sa dunavom imao pozitivna iskustva, platili su bez problema a procenitelj je dosao na tehnicki pregled gde sam registrovao auto  :25

Van mreže nikolape

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Age: 41
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Choose wise.
  • Auto: Golf IV
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #4 poslato: April 24, 2013, 11:07:51 posle podne »
Da mi je neko barem ponudio izlazak, cekao bih i 10 dana. Ali su to onako lukavo precutali.
-1 za Uniqu opet

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #5 poslato: April 25, 2013, 12:12:18 pre podne »
ja sam takodje u dunav od pocetka (prva reg 2009-a) i placam osiguranje za stakla oko 3200din (u pocetku bilo jeftinije jer je i drugi kurs evra/dinar bio) ali nemam ucesca do 40.000din. Da ne duzim dalje, 2010-e god negde tamo oktobar/novembar udari kamen u soferku i napravi tackicu sa naprslinom po visini soferke, i ja odma u dunav, desilo mi se to i to, imam osiguranje za stakla sta dalje. Zena koja radi kod njih kaze: popunis formular, opises situaciju dogadjaja svojim recima, i cekas 10 do 15 dana na procenitelja (posto ga nema u svilajnac vec dolazi iz drugog grada 2x mesecno), ja reko: ok nema problema. Proslo je oko 8 dana zove me majstor koga znam, pita da skoknem autom do njega da procenitelj slika jer nemoze da mi nadje kucu a i u zurbi je, ja reko: ajd da uradim tako jer ja treba da menjam soferku. Otiso ja kod majstora, procenitelj slikao, zapisao br tablica, kilometrazu, obelezio na soferci da je slikana, i preporucio mi je njihov centar u Jagodini (taj mi je najblizi) ali je rekao da ako necu kod njih, da kada zamenim soferku da odnesem racun od firme koja mi je zamenila i novac ce leci na moj racun za najkasnije mesec dana od dana podnosenja tog racuna. Tako je i bilo, nisam hteo kod njih vec u glass servis (isto iz Jagodine), nova soferka u vrednosti od 150e (uzeo u boji i sa senkom za sunce), dobio racun koji sam odneo u dunav i za nekih 25 dana pare su legle na racun. Tako da je sam za sada zadovoljan sa njima mada mnogi se zale ali eto ja mozda imam srece :)

izvinite sto vas udavih sa ovolikim tekstom

Van mreže nikolape

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Age: 41
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Choose wise.
  • Auto: Golf IV
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #6 poslato: April 25, 2013, 12:18:35 posle podne »
Ma kakvi udavi, samo mi je drago sto si zavrsio sve lepo i bez previse angazovanja. To je i bila poenta price moje.  tapsac

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #7 poslato: April 25, 2013, 02:15:46 posle podne »
Ja sam imao vise kola na Kasko osiguranju u DDOR-u i njih ne preporucujem, mnogo komplikacija neke stete ne isplacene, itd. Cisto kad zaobidjete Uniku da zaobidjete i DDOR.  ;)

Van mreže nikolape

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Age: 41
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Choose wise.
  • Auto: Golf IV
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #8 poslato: April 25, 2013, 05:09:02 posle podne »
Nije loše pomenuti o čemu se radi. Siguran sam da neko iz Uniqe čita ovo i smeje se.. Ali ko se zadnji smeje..  :)

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #9 poslato: April 26, 2013, 09:41:44 posle podne »
Pa evo da navedem jedan moj slucaj. Kada me covek udario na semaforu ja sam dosao u svoju osiguravajucu kucu DDOR i trazio da mi se popravi auto da ne bih cekao zapisnik jer je jasno da nisam kriv a i da sam kriv kasko osiguranje to omogucava pa oni kasnije jure osiguranje okrivljenog i naplacuju, medjutim kada su videli da je steta oko 70% procenjene vrednosti vozila odbili su da mi poprave auto sto je mene kostalo 3 meseca bez auta a to sto ih nisam tuzio je zato sto nisam imao zivaca a fala bogu u kuci uvek imaju 3 auta. Eto lepi pozdravi za DDOR :D

Van mreže nikolape

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Age: 41
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Choose wise.
  • Auto: Golf IV
Odg: Osiguranje vozila (ne)prijatno iskustvo
« Odgovor #10 poslato: April 26, 2013, 11:19:40 posle podne »
Ma treba ih tuziti za svaku sitnicu.. Znaju da uzmu kes, a kad treba da se nadju da pomognu, i budu svrsishodni onda ih nema. Ja bih im posvetio citav podforum ako ne i vise.