Autor Tema: VW PASSAT 1.9TDI TIPTRONIK ZAMENA ULJA POMOC  (Pročitano 10943 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže matotalno

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-2
  • Auto: VW Passat 1.9TDI.VW Passat B8
VW PASSAT 1.9TDI TIPTRONIK ZAMENA ULJA POMOC
« poslato: Decembar 13, 2011, 12:04:55 pre podne »
Pozdrav dragi forumasi,
Pratim forum vec duze vreme a evo dosao je trenutak i ja da se oglasim:)

Nedavno sam dovezao iz Nemacke Passat 1.9TDI 130ks ,2004 god, 150000km na satu sa automatik/tiptronik menjacem 5 brzina.
Sve je u redu sa autom , zadovoljan sam ali sam cuo od dosta ljudi da treba zameniti ulje i filtr u menjacu sto sam i uradio - pre nekoliko dana , u servisu za automatske menjace u Zemunu.
Ulje je ispusteno na cepu kartera ,promenjen filter i ocisceni su magneti i poklopac kartera,bilo je vrlo malo sitnih opiljaka i staro ulje je bilo kako kaze majstor ok. Sipali su oko 5l ATF ulja po specifikaciji Dexron III (oko 800 din/l), ulje je sipano dok je auto radio na drugom otvoru dok nije pocelo da preliva,posle toga je zatvorio cep i to bi znacilo da je pun.
Ono sto me zanima,citajuci po netu sve vezano za tiptronik/automatik menjace, ispada da je Dexron III namenjeno za automatske menjace starije generacije i da se ne preporucuje za tiptronik modele. Zanimljivo je da sam zvao jos jedan servis i oni sipaju isto ulje po toj specifikaciji Dexron 3 pa mi nista nije jasno. Da li je to ulje dobro ,plasim se da ne naskodi menjacu a popravka je paprena. Da li ga menjati i sipati preporuceno ulje esso lt 71141 koje je preskupo ili da vozim sa ovim uljem do sledece zamene?

Hvala na savetima

IVAN
 

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: VW PASSAT 1.9TDI TIPTRONIK ZAMENA ULJA POMOC
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2011, 12:08:18 pre podne »
Uzmi ono sto mu fabrika propisuje druze, a ne sta majstori kazu... Nemam iskustva sa automatikom i u ovoj pameti ga necu imati sigurno. mahac
Boban-Rus

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: VW PASSAT 1.9TDI TIPTRONIK ZAMENA ULJA POMOC
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2011, 02:37:17 pre podne »
baki jasam teo da uzmem passata b5.5 tiptronik ali su mi svi živi pšričali,ne brate zajebaćeš se do jajajer se dosta kvare .Procunjao sam po odpadima i dobio informaciju da ti menjači idu ko alva iako su oko 1300e ,manimo se toga jesi išao kod neše u servis za menjače,nisam siguran dali je on u zemunu njegov broj je 0631921833 kažu daje tata mata za automatike.ovako u auto dati kaže staje 2.6 lit ulja i ide vw-atf možda ovde nađeš rešenje http://www.audipages.com/Tech_Articles/auto_transmission/autotranservicing.html
http://translate.google.rs/translate?sl=en&tl=sr&js=n&prev=_t&hl=sr&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.audipages.com%2FTech_Articles%2Fauto_transmission%2Fautotranservicing.html
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2011, 02:40:25 pre podne od strane ZARKOTEKICA »

Van mreže milanilijin

  • Super Moderator
  • Master Member
  • ****
  • Poruke: 3161
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5,Audi A3
Odg: VW PASSAT 1.9TDI TIPTRONIK ZAMENA ULJA POMOC
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2011, 07:50:05 pre podne »
Pozdrav,ja imam u mom pasatu imam tiptronik menjac i prezadovoljan sam sa istim,nisam imao nikakvih kvarova ni problema ( da kucnem u drvo ) na njemu samo treba da se zameni na 60000 ulje i filter.Meni su sipali castrolovo ulje za menjac islo je 6 litara i litar je bio 1300 din
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2011, 08:32:56 pre podne od strane milanilijin »

Van mreže matotalno

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-2
  • Auto: VW Passat 1.9TDI.VW Passat B8
Odg: VW PASSAT 1.9TDI TIPTRONIK ZAMENA ULJA POMOC
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2011, 01:42:47 posle podne »
Da, sve sam to procitao na stranim forumima ,ali me opet zanimaju iskustva onih koji su kod nas radili zamenu ulja na automatskom menjacu ,koje ulje su sipali i kako se pokazalo.



Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: VW PASSAT 1.9TDI TIPTRONIK ZAMENA ULJA POMOC
« Odgovor #5 poslato: Decembar 13, 2011, 04:25:41 posle podne »
Ulje Dex 3 je OK, nego mi malo mnogo to 5 kila i cudno mi sto su ga punili dok radi motor 0_O
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže matotalno

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-2
  • Auto: VW Passat 1.9TDI.VW Passat B8
Odg: VW PASSAT 1.9TDI TIPTRONIK ZAMENA ULJA POMOC
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2011, 11:13:15 posle podne »
Sto se tice kolicine ulja od 5l , toliko je i ispusteno a inace u menjac staje ukupno 9l ali se ne moze sve ispustiti bez da se skida menjac. Ulje je dosuto posle ispustanja dok je motor bio ugasen , nakon toga je dosuto jos oko 1l dok je motor radio da bi pumpa povukla u sistem i to je sipano dok nije poceo da preliva. Ima li jos neko sa iskustvima vezanim sa Dexron 3 uljem u automatski menjac.?