Autor Tema: Savet za izbor motora i kupovinu novog ljubimca  (Pročitano 3293 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AlexVW

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Age: 28
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • LOTR
  • Auto: '01 Audi A4 B6 1.8T
Savet za izbor motora i kupovinu novog ljubimca
« poslato: Jun 28, 2023, 05:35:51 posle podne »
Pozdrav svima!

Jako dugo me nije bilo, ali sada posle 10 godina od kupovine prvog Audija, razmišljam da sebe "častim", uslovno rečeno :)

Naime, želeo bih da kupim Audi A5, B8 ili B8.5, preferentno B8.5 ali naravno, zavisi kakav se primerak nađe.
Budžet mi nije jasno definisan, recimo da je tu negde oko €15.000, ali se može rastegnuti i do €20.000 jer je sve još uvek u fazi planiranja.

Prvenstveno mi je bitno da je auto u apsolutnoj ful opremi (iliti što bi naši na polovnjacima napisali 3xS-Line, jelte), da ima automatski menjač i da nije srebrne boje. Prvenstveno bih želeo auto u crnoj boji, ali ni ostale boje nisu isključene.


Ono što me je navelo na otvaranje teme je sledeće: izbor motora.
Inicijalno sam hteo 2.0 TFSI motor dok nisam istražio čuveni problem sa potrošnjom ulja, što ukoliko nije veliki ceh za popravu, možda idalje jeste opcija (čitao sam temu na forumu, upoznat sa procedurom ali ne i sa cenom). Sledeća opcija je 3.0 TDI, iako nisam fan dizela nimalo, ali čitajući iskustva, kažu da je čak i agilniji od 2.0 TFSI motora, a pogotovu je pogodan za remap.

Naravno ukoliko sredstva budu dozvolila razmatrao bih i S5 kao idealnu opciju, ali o njemu ne znam puno (u smilu održavanja, kvarova i sličnog u odnosu na osnovnu A5-icu).

Svaka informacija je dobrodošla ! :)
the quieter you become, the more you're able to hear...

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Savet za izbor motora i kupovinu novog ljubimca
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2023, 11:03:38 posle podne »
Vozim 3.0tdi vec 4g...isto nisam volio uopste dizele ali mislim da ce ti 3.0 promijeniti misljenje i sto se mene tice nikad vise ispod ako uslovi budu dozvoljavali, a trudicu se da bude tako ;-)...mislim da je najbitnije da nadjes nesto provjereno tj km da bude prava! A ono tipa reparacija aut mjenjaca sa zamajcem, kablazom, kvacilom...ne znam sta sve bjese tu oko 2.5k e...plocice npr ate su 90e bez popusta, servis mali oko 120e cini mi se...8l ulja stoji u motor...ajde onaj neki nazovi veliki servis dje se mijenja vodena, pk kais i sve to sto ima sa malim je meni tad bilo oko 350e cini mi se, naravno motor je na lanac...to je nesto onako okvirno ako te jos nesto interesuje, tu sam