Autor Tema: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013  (Pročitano 140532 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lurchgm

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 48
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf II 1.3
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #80 poslato: April 05, 2013, 08:07:09 pre podne »
@Aca1097  u potpunosti se slazem sa tobom...dzaba se mi zalimo jedni drugima...mislim da je doslo vreme da se malo ozbiljnije ukljucimo svi,da se organizuje neki vid protesta,peticije,da im se stavi do znanja,ovako nista ne dobijamo...ako sve ovo prodje,ko zna sta ce jos izmisliti...mozda bi moderatori mogli da se malo ukljuce u ovu pricu,da se malo pokrene
@Shomi   moguce da zavisi od mesta do mesta...u mom gradu su vec zatvorili jedan tehnicki pregled zbog naslona...drugar sa dvojkom (takvu je kupio) bez pojaseva pozadi,rekli su mu da po specifikaciji vozila postoje pojasevi,i da mora da ih ugradi,ako misli da registruje auto...i da,naslone da ne zaboravim
@enkob   atest kosta 6000 dinara,a odes kod nekoga ko ima ovlasceni servis za ugradnju plina,oni ce ti sve ostalo reci i odraditi ostalu papirologiju...ja moram da menjam multiventil koji je oko 40E,i jos nekih par prepravki,sa zahtevom za atest,izlazi mi jos pored tih 6000,jos nekih oko 70E

evo link iz pravilnika o tehnickim uslovima
http://www.informisanje.info/2009/10/pravilnik-tehickim-uslovima-vozila/

jasno pise "Nasloni za glavu u putničkim automobilima moraju biti ugrađeni i izvedeni za sva sedišta za koja imaju ugrađene sigurnosne pojaseve, i obrnuto"...e sad je samo fora sto do sada to nije praktikovano,ali im je izgleda zafalilo para u budzetu,pa su poceli da primenjuju
« Poslednja izmena: April 05, 2013, 08:18:19 pre podne od strane lurchgm »

Van mreže JOCA88

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 230
  • Lokacija: Beograd/Karaburma
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK3 1.6 ABU - lpg
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #81 poslato: April 06, 2013, 09:53:22 posle podne »
Ja ne kapiram, sta da radimo mi koji na zadnjim sedistima imamo pojaseve a fabricki nema naslona za glavu?!

Van mreže yawa

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Lokacija: sombor
  • Karma: +7/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 2xgolf 1 kabriolet+ golf 1 diz
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #82 poslato: April 07, 2013, 12:46:12 pre podne »
Ukoliko se ovako nastavi, ja mislim da bi kao klub, u saradnji s ostalim klubovima u Srbiji i organizacijama vezanim za saobraćaj i zaštitu potrošača, najozbilnije trebali da se pozabavimo ovim problemima. Ako ljudi ne predoče javnosti i nadležnima kakvi su ovo problemi i ne pobune se protiv očigledne pljačke, ostaće ovako ili još gore! U potpunosti se slažem sa tim da se rade provere ugrađenih plinskih uređaja, ali ove nove odluke AgenCIjE očigledno pokazuju da nikome od njih nije stalo do bezbednosti vozača i čuvanja okoline, već do potrebe Sistema da nagazi raju na vrat!  angry2
e ovo si bas lepo rekao

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #83 poslato: April 07, 2013, 07:00:07 posle podne »
Razresena je misterija oko ovih naslona za glavu, bar po onome sto je onaj nesrecni pomocnik ministra rekao danas u SAT-u... Tacnije nece biti potrebno da se imaju nasloni za glavu na svim sedistima, odnosno nece to biti uslov za tehnicku ispravnost...uskoro...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #84 poslato: April 07, 2013, 07:53:59 posle podne »
e ako je Mirko rekao... gde to sve otislo u majcinu kad na TVu mora da se pojavi takva bruka
u krstenim zemljama bi leteli ministri, a ovde niko ni zrtveni cata na tehnickom
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #85 poslato: April 07, 2013, 08:26:26 posle podne »
Je l' treba da se sakrije taj treći pojas na zadnjem sedištu?
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #86 poslato: April 07, 2013, 11:21:13 posle podne »
Ma opušteno taj pravilnik pada u vodu u utorak, lepo je rečeno u današnjem SAT-u. Nego ostaje ovaj što muči manji broj vozača za TNG uređaje i reateste.

Nema zanata bez alata

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #87 poslato: April 07, 2013, 11:23:14 posle podne »
Sad kao ne trebaju zadnji nasloni za glavu? Ili je odlozeno do daljnjeg?

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #88 poslato: April 10, 2013, 02:06:14 pre podne »
Ja imam jedno pitanje, mozda je neko imao slican problem. Da li ikako moze da se uradi atest, znaci prvi put, ako ne postoje papiri od boce, isparivaca i multiventila? Raspitao sam se na tehnickom, rekli su mi da mora da se vadi sve napolje i da se stavi ceo nov plinski uredjaj. Znam da je pre moglo i bez papira, ali rekoh, mozda zna neko neku foru, na koju je odradio, jer bi zbog atesta od 90 evra, moralo da se ulozi jos 300 za nov uredjaj...

Van mreže high_lander

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 37
  • Lokacija: Leskovac - Nis
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3 1.8 66kw
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #89 poslato: April 11, 2013, 03:44:26 posle podne »
Koliko ja znam ne moze bez papira. Ja moram da menjam bocu, multiventil, creva i da mi naprave oklop za bocu to kod mene kosta 160 evra. Ajde to nekako i progutah ali kad mi je salterusa u amss danas rekla da cu za atest sticu u OKTOBRU tu sam popi.... nacisto!!!!!!!

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #90 poslato: April 14, 2013, 08:44:35 posle podne »
Mirko danas kazo, da ce da odloze ovu zajebacniju oko "re-atestiranja"... Dakle kazo, da ne moze preko noci tako, i da nema gdi da se radi... I takodje kazo, da nije lepo shto agencija tako radi, ali da mi zbog nashe bezbednosti treba da radimo tu proveru. I pozalio se kako mnogo pisama dobijaju, i kako stvarno nije uredu da ovako zajebavaju vozace, da ostaju bez registracije vozila...

I onaj drugi cika se slozio i potvrdio da se upucen zahtev svevishnjem Komitetu za Bezbednost i DamiruAgencijaOkanovicuBezbednostiUSaobracaju, da se primena pravilnika odlozi na neko vreme, tj da se ljudima da prelazi rok da zavrshe taj reatest...

I "Uskoro" ce da reshe i taj problem!

Dakle Mirko. :D
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #91 poslato: April 14, 2013, 09:55:48 posle podne »
Ja ako sam dobro razumeo, onog sedog uplašenog zamenika direktora ABS-a. Da je upućen predlog komitetu za bezbednost saobraćaja, da donese novi pravilnik po kojem će važiti atesti onoliko koliko su i atestirani. I da će se to ovih dana rešiti. Ja se nadam iskreno da će biti kao i za naslone za glavu za par dana.
Nema zanata bez alata

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #92 poslato: April 15, 2013, 12:42:33 pre podne »
Tuga i zalost ko su te strucne osobe. Koliko su oni proracuna i analiza odradili da bi dosli do sasvim logicne zackoljice NE MOZE PREKO NOCI TO DA SE ZAVRSI, a siguran sam da su bas tako doneli odluku. Krkali prase u kafani i neko rekao "Daj sutra nek moraju da svi imaju reateste, pa sta kosta da kosta."
I sad Mirko zvani "glas naroda za pare" skrece strucnjacima paznju... Oooo Srbijo. I opet niko nece popiti otkaz. Otkaz mozes da dobijes samo na izborima izgleda.

U svemu ovome meni je najjace kako su Mirku slali pisma, kad SAT MEDIA GROUP DOO niti ima sajt niti ima mail u 2013 godini
Ostavljaju Tijanicu ispred vrata? lollol
« Poslednja izmena: April 15, 2013, 12:53:10 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #93 poslato: April 15, 2013, 12:46:20 pre podne »
A sat kao emisija mislim da postoji minimum 15 tak godina  i nema sajta uopste

A kod mene je bolji slucaj  ,ja imam atest do 2014  ,a atest je izvadjen 2008 (novembar) a registracija u septembru .Ja mogu da ga registrujem (nemam jos 5 godina do reatesta),a posle novembra nisam tehnicki ispravan  boodala
« Poslednja izmena: April 15, 2013, 12:48:11 pre podne od strane 14henry »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #94 poslato: April 15, 2013, 12:56:27 pre podne »
@wele, pisali mu bre pisma. Nosi poštar u subotishte. Al sad imaju feeejzbuk stranu :D A kako o donesenju odluke u kafani... Nisi daleko od istine....
U zemlji Srbiji postoji Republicki zavod za statistiku, kao vrlo bitna institucija... Gde povećati namete "minimalno" a da ne izazove opshu pobunu, a da drzava maksimalno profitira... Pa eurodizel su izgurali da je preshishao benzin, Bash nekako u zadnjih 4-5 godina kad se uvezlo Mahom dizel vozila.... plin poskupeo kad se opasnost povećao broj vozila na isti.... Jbg....

A primetili ste moj ton kada pišem o kompaniji Alvirovic, jer sam siguran da vise po svim autoforumima u zemlji!
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #95 poslato: April 15, 2013, 07:31:30 pre podne »
a da li treba atest i za nas koji plin koristimo u domacinstvu za kuvanje, nemam nikakve papire za bocu ni za sporet, mozda i njih treba da atestiram? lollol

Послато са ZTE Skate користећи Тапаток 2

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže high_lander

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 37
  • Lokacija: Leskovac - Nis
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b3 1.8 66kw
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #96 poslato: April 15, 2013, 09:12:27 pre podne »
Komsija to za sporet si u pravu, treba i za to :) Meni nisu hteli da napune bocu na Eko pumpi, kazu nemam atest!! :DDD

Van mreže starko

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat B2 kantavan
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #97 poslato: April 19, 2013, 11:00:52 pre podne »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #98 poslato: April 19, 2013, 12:36:24 posle podne »
rame uz rame sa peticijom:

Zahtev navijača Partizana za jednogodišnji ugovor sa Rivaldom


Nema ništa od ovoga, nisu oni doneli uredbu jer su se zajebali, već je to plod višegodišnjeg planiranja dranja kože sa leđa svojih građana. Zato država i služi. Ovde samo govnjiva motka pomaže
« Poslednja izmena: April 19, 2013, 12:38:24 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže starko

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat B2 kantavan
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #99 poslato: April 19, 2013, 01:34:46 posle podne »
Pretrazujuci po netu,naleteh da i opelovci planiraju neku peticiju ili protest. Mozda bi mogli da se auto klubovi udruze i organizuju zajednicki protest na kome bi se trazilo ukidanje ove pljacke. Ako bi jos bilo ko iz VW kluba organizovao okupljanje, ja se odmah pridruzujem. Poneo bih i govnjivu motku, mozda bude posla za nju! badmood