Autor Tema: Tiguan 2.0 bitdi remap  (Pročitano 6217 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Tiguan 2.0 bitdi remap
« poslato: Oktobar 11, 2023, 11:23:38 posle podne »
Zdravo društvo. Nedavno sam uzeo Tiguana iz naslova i za sada su utisci odlični. S obzirom da sam do sada uvek vozio manuelce, jedini problem mi je što još uvek ne mogu da se naviknem na odziv gasa koji je u normalnom modu sa DSGom jako loš. Čitao sam malo i strane forume, vidim da se dosta ljudi žali na to (pogotovu kod slabijih modela), pa kao rešenje navode remapiranje kojim bi se to regulisalo.

Moje pitanje je da li neko ima iskustva sa mapiranjem ovog motora? Prvenstveno me interesuje da li je sigurno mapirati 2.0 motor sa vec postojećih 240ks?

Takodje ako ima neko preporuku gde je najbolje raditi remap bio bih zahvalan. Ja sam na prethodnim kolima radio mapu kod poznatog majstora u Beogradu na Autoputu za Zg (da ga ne reklamiramo), sa kojom sam bio prilično zadovoljan, ali u poslednje vreme čujem da se sve više ljudi žali na njega, pa bih da razmotrim i druge opcije. Hvala unapred.

Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Karma: +4/-0
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 22, 2023, 09:21:50 posle podne »
Tebi bi tu cipovanje dsg-a možda resilo problem. Ali prvo sta bi mogao da odradis jeste resetovanje parametara menjaca, pa da ga voziš malo i da se on privikne na tvoj nacin voznje jer ima tu mogucnost.
Ako i tada bude peoblema onda adaptacija sw menjaca. E sad jos jedna stvar, da li si radio servis menjaca tj zamena ulja i filtera (mozda)?

Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2023, 12:35:05 pre podne »
Tebi bi tu cipovanje dsg-a možda resilo problem. Ali prvo sta bi mogao da odradis jeste resetovanje parametara menjaca, pa da ga voziš malo i da se on privikne na tvoj nacin voznje jer ima tu mogucnost.
Ako i tada bude peoblema onda adaptacija sw menjaca. E sad jos jedna stvar, da li si radio servis menjaca tj zamena ulja i filtera (mozda)?

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Hvala za info. Ako imas preporuku gde bih to mogao kvalitetno da odradim, javljaj. Može i na pp. U medjuvremenu je ničim izazvan izbacio grešku senzora pozicije kvačila pa moram i time da se bavim  wacko

Servis menjača je radjen redovno po servisnoj knjizi
 Sledeći bi trebalo tek za nekih 40k km.


Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Karma: +4/-0
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2023, 12:39:12 pre podne »
Imas pp

Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2024, 11:26:32 pre podne »
Mali update:

U međuvremenu sam odradio remap u motora i menjača. Auto je sada dosta agilniji, tj. nema tog početnog laga u papučici gasa koji je ranije postojao i koji mi je smetao. Po sadašnjoj mapi izbacio je 292ks i 561Nm.

Promenom mape promenila se i potrošnja. Sa nekadašnjih cca 7 l/100km, potrošnja je otišla na preko 8,5l (otvoreni put, tempomat 140km/h). Isto gorivo, isti vozač, isti stil vožnje. Auto je provereno detaljno i potvrđeno mi je da nema apsolutno nikakvu grešku i da sve mehanički savršeno radi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13130
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +199/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2024, 01:23:57 posle podne »
Ko ti je radio mapu? Normalno je da skoci potrosnja, mada mi je 1.5l na nekadasnjih 7l dosta. Moj 2.0 TFSI Stage1 na 130km/h trosi 8.5-9, dizel bi morao manje, prvo zbog duzeg prenosa.

Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Karma: +4/-0
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2024, 05:51:05 posle podne »
Tačno tako. Ne bi smeo da troši vise od 0.5l ili da ostane ista potrosnja. Ipak je sada i manje opterećenje u odnosu na snagu motora.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9821
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2024, 06:29:51 posle podne »
Koji je broj upisan u saobracajnoj pod "G"?

Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #8 poslato: Jul 05, 2024, 11:13:39 pre podne »
Ko ti je radio mapu? Normalno je da skoci potrosnja, mada mi je 1.5l na nekadasnjih 7l dosta. Moj 2.0 TFSI Stage1 na 130km/h trosi 8.5-9, dizel bi morao manje, prvo zbog duzeg prenosa.


Mapa motora i menjača je rađena kod Milana Freaks. I meni i njemu bilo čudno da je toliko povećao potrošnju, pa je radio dodatnu detaljnu proveru. Kaže da nema apsolutno nikakva greška na autu i da je sve u idealnim parametrima. Ja neću da grešim dušu, auto super ide i nemam nikakvih problema u vožnji, ali stvarno jeste čudno da je toliko veća potrošnja.

Tačno tako. Ne bi smeo da troši vise od 0.5l ili da ostane ista potrosnja. Ipak je sada i manje opterećenje u odnosu na snagu motora.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk



Tako sam mislio i ja. Ranije sam radio mapu na Audi A3 2.0 TDI i tu je smanjio potrošnju za cca 1l. Naravno, nije mi cilj da promenom mape smanjim potrošnju, samo hoću da sam siguran da je sve urađeno kako treba.


Koji je broj upisan u saobracajnoj pod "G"?

Mogu proveriti kad budem u kolima. Reci mi samo zašto ti treba taj podatak?

Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Karma: +4/-0
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2024, 04:40:07 posle podne »
A jesi li proveravao da li ti je sada i menjač u istom režimu kada voziš neku konstantnu brzinu. Jer možda je čipovanjem menjača ga stavio da bude konstantno u višim obrtajima?

Sent from my SM-S928B using Tapatalk


Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #10 poslato: Jul 06, 2024, 01:17:28 pre podne »
Isti je broj obrtaja pre i posle promene mape. Cca 2200-2300 obrtaja na 130-140kmh, tako da se u tom delu nije nista menjalo.

Proveren AdBlue, nema nikakav problem. Dizne savrseno rade, temperature izduvnih gasova savrsene. Nije "odbijena" nijedna regeneracija dpfa. Znaci sve Milan pregledao, nema apsolutno nijedna greška ili pokazatelj da neštno nije u redu.

Ako ima neko predlog šta još da proverim, neka javlja.

Van mreže Bingodalton

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #11 poslato: Jul 06, 2024, 03:36:13 posle podne »
E stvarno, da li sad na odredjenoj brzini drzi vise obrtaje
Jedino da mu drzi u nizoj brzini.

Kad si radio remap? Kakve su temp bile napolju, jesi koristio klimu, kao sto sad sigurno koristis?
Mozda je potrosnja veca samo zbog drugog godisnjeg doba i dodatnih potrosaca. Naravno i temp usisnog vazduha utice na potrosnju.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1834
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #12 poslato: Jul 06, 2024, 04:52:46 posle podne »
Sa nekadašnjih cca 7 l/100km, potrošnja je otišla na preko 8,5l (otvoreni put, tempomat 140km/h). Isto gorivo, isti vozač, isti stil vožnje.

A ova potrošnja je praćena preko boarda, nije izračunata prava potrošnja?
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #13 poslato: Jul 06, 2024, 09:09:19 posle podne »
E stvarno, da li sad na odredjenoj brzini drzi vise obrtaje
Jedino da mu drzi u nizoj brzini.

Kad si radio remap? Kakve su temp bile napolju, jesi koristio klimu, kao sto sad sigurno koristis?
Mozda je potrosnja veca samo zbog drugog godisnjeg doba i dodatnih potrosaca. Naravno i temp usisnog vazduha utice na potrosnju.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Remap je radjen i februaru, a ove provere su ponovo radjene nedavno. Dakle, konstantno je veca potrošnja i na letnjim i na zimskim gumama, sa i bez klime. Razlika je u cca 0,5l.

Sa nekadašnjih cca 7 l/100km, potrošnja je otišla na preko 8,5l (otvoreni put, tempomat 140km/h). Isto gorivo, isti vozač, isti stil vožnje.

A ova potrošnja je praćena preko boarda, nije izračunata prava potrošnja?

Preko borda sam merio u oba slučaja, tj pre i posle promene mape. Bord sigurno ima manja odstupanja u odnosu na realno potrosnju, ali odstupanja su bila i pre i posle promene mape.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1834
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #14 poslato: Jul 06, 2024, 11:16:58 posle podne »
A kolika su bila realna odstupanja u svakom pojedinačnom slučaju, verovatno nisi merio?

Kod mene je bilo 0.3, 0.5 i na kraju 1l odstupanja od prosečne potrošnje. 0.7l razlike je dodao kompjuter!
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #15 poslato: Jul 07, 2024, 07:23:35 posle podne »
Nisam iskreno merio, ali sigurno trosi vise jer sam počeo da osetim razliku u smislu da manje predjem nego inače.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1834
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #16 poslato: Jul 07, 2024, 10:07:54 posle podne »
Ne sporim da je došlo do povećane potrošnje, samo mi je cifra od preko 1.5 l upitna. Postoji adaptacija merenja prosečne potrošnje pomoću koje možeš da našteluješ da prikazuje tačno, ali je prvo bitno da se utvrdi razlika u odnosu na realnu potrošnju.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.