Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2705922 puta)

0 Članovi i 27 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17900 poslato: Decembar 20, 2014, 12:18:28 pre podne »
 kava
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17901 poslato: Decembar 20, 2014, 12:31:59 pre podne »
sa gorivom koje ovde sipam oba auta mi trose 6 litra na 100 km. to je oko 900 din

na 1000 km je 9000 din, sa ovim zejtinom iz friteze bi bilo upola..... jedino je zezanje dok se filtrira, e sad ako gledate ulje iz prodavnice ono je 90 dinara, u odnosu na 150 koliko je dizel.... ima razlike makar i samo leti vozio jer vidim sad nesto po netu da svi koji tako voze sipaju 20% nafte ostalo zejtin.......

ja letnjim mesecima minimum 6-7 hiljade km mesecno predjem nekad i vise, pa izvedi matematiku, isplati se i ovo kupovno a kamoli ovo iz restorana za dz koje mora da se filtrira.

A da ga jebem ako zeznem golfa, opet jeftinije nego kvacilo na petici  :53



nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17902 poslato: Decembar 20, 2014, 12:35:33 pre podne »
sale

svuda na zemaljskoj kugli 5l dizela su nikakve pare.
druze ti pravis lose kombinacije u zivotu, lose transakcije ako 750din/100km predstavlja problem
iskljucujem se
pozz

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17903 poslato: Decembar 20, 2014, 12:55:59 pre podne »
Mene 100 km kosta oko 1000 dinara, 6,5l  dizela i nikako manje.... ne znam sad koliko je nafta vidim da je malo niza cena nego zadnji put kad sam isao na pumpu.....

a sto se ovog za lose transakcije tice, uz duzno postovanje prema tebi, ocigledno je da ti i ja ne zivimo u istoj drzavi, iako je tako na papiru.

« Poslednja izmena: Decembar 20, 2014, 12:58:13 pre podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Vertigon

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Beograd/Borcha
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 1.9 TDI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17904 poslato: Decembar 20, 2014, 01:39:25 pre podne »
a, koliko utice to na motor? nemoguce da zejtin sagoreva istu vrednost kao namensko gorivo, mora da se vidi razlika u snazi...

pogotovo kod novijih motora. pa da to moze tek tako, fabrika bi pravila motor na to ulje a ne na namenska goriva

ulje je uvek bilo znacajno jeftinije od goriva, neretko i duplo, pa se nije sipalo...otkud sad to da se sipa?

kad je bila inflacija i gorivo na ulici 4-5 dojce maraka litar, pa se nije sipalo jestivo ulje kao zamena..

mozda to moze u traktore i starije dizele, ali u novija auta?


Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17905 poslato: Decembar 20, 2014, 01:51:27 pre podne »
Jbg. ljudi, biodizel je alternativno gorivo nastalo zarad smanjenja emisije stetnih gasova co2 u okolinu, licno sam radio neku proporciju i neke detalje oko toga zato sto trosim oko 3000l nafte godisnje, pa sve kad se sabere i oduzme na godisnjem nivou bar u mom slucaju mogu da ustedim za puznu presu i pasterizator odnosno glavnu preradjivacku jedinicu.
Problem kod ovog goriva nastaje kod toga sto se dobija iz raznih sirovina pa mu to i utice na kvalitet, ali ono sto je za sad najbolje jeste dobijanje iz suncokretovog ulja i uljane repice, to vam pretstavlja najcistiji biodizel.

Ja ga licno ne sipam u golfa iako je 1.6 dizel, a prvi komsija pravi biodizel i prodaje po ceni od 90 dinara, i dalje sam skeptican prema kucnoj samostalnoj radinosti gde se odoka sipaju dodatne supstance.

Sale ako gledas da ustedis, bolje se povezi sa nekim soferima.

Van mreže daRee

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 697
  • Age: 30
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +7/-5
  • Pol: Muškarac
  • Rabbitiiii :D
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17906 poslato: Decembar 20, 2014, 02:14:21 pre podne »
Komsija sipa u Forda 1.9D '93 zejtin,za sad radi dobro,malo teze pali,ali radi...
Sinoc sam sanjao strasan san - bio sam sin Pamele Anderson i dojila me je na CUCLU!!!
 lollol

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17907 poslato: Decembar 20, 2014, 08:36:49 pre podne »
Uzmite A8 4.2 i parkirajte ga u garažu, extra ušteda...
Štedi na gorivo, na cigare, na delove... još i da ne jedem pa da umrem odmah.
Štedeo ne štedeo te pare nema da vidiš Sale.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17908 poslato: Decembar 20, 2014, 09:21:40 pre podne »
i nije ti neki nacin razmisljanja Joco, ja nisam neki mnogo stedljiv tip u zivotu, ali nije isto kad sam naftu placao 60 i sad 150 dinara a kilometraza ostala ista.... cinjenica je da je gorivo skupo i ko puno vozi normalno da razmislja kao ja.
Sudeci po vasim komentarima i ovi sto ugradise plin nisu morali jer te pare ionako nece da vide......?!?
Pitanje sam postavio da vidim ima li nekog ko to radi da cujem iskustva i uticaj na motor posle nekog vremena itd..... da znam sve oko toga ne bi ni pitao lollol

A drugo pojedino gorivo koje sipamo nije za qrac, tako da ova kombinacija i pola pola mozda izadje dobra.
@vertigon  a ko kaze da se tad nije sipalo? Ja licno pamtim da su ljudi sipali zejtin bas u golfa 2, pojedini i danas voze te dvojke.

Послато са NOKIA 3210

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže exer

  • VW Početnik
  • Poruke: 152
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo-Kacarevo
  • Karma: +7/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: MB Vito/BMW e39 523i/VWpasatB3
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17909 poslato: Decembar 20, 2014, 09:27:10 pre podne »
Koliko ja mogu da zakljucim vi svi stedite na pogresnom mestu.
Ne stedi se u prodavnici, na pumpi ili kad radis temelj kuce pa gledas da ode manje betona. Stedi se u banci ili eventualno nekoj slamarici a na ostalim mestima se trosi.
Sto rece gedora, pogresne kombinacije u zivotu mogu skuplje da kostaju a sirotinja je uvek placala duplo.

Van mreže Dzinn16v

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1338
  • Age: 34
  • Lokacija: Livno BiH/Samobor Cro
  • Karma: +48/-11
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen motorsport
  • Auto: Golf mk2 16V
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17910 poslato: Decembar 20, 2014, 09:46:23 pre podne »
Volkswagen motorsport

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17911 poslato: Decembar 20, 2014, 10:45:30 pre podne »
Ja kao da pricam sa svajcarcima ovde lollol
Znaci ne treba da ugradjuju ljudi plin, tu nema ustede? Ili metan?
Secam se tema o tome kako plin nije dobar za motor, te nije to to, samo je za kuvanje.....
nismo svi ovde na forumu zaludjenici za auto trke, ja koliko mogu da primetim, na forumu kad bilo ko pokrene temu ovog tipa, ili neko cackanje a da nije vezano  za g60 ili 16v motore biva izlozen posmehu od strane pojedinih napaljenika na benzin i brzu voznju.
Jebemliga dal je ovo 16v forum ili vw?




Послато са NOKIA 3210

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17912 poslato: Decembar 20, 2014, 10:48:42 pre podne »
Moj kolega zadnjih godinu dana vozi na tu kombinaciju goriva. Mozda i manje od godinu dana.
Zejtin + nafta.
U pitanju je G1 1.6D.

Koliko znam nema nikakvih posledica i kaze da nije primetio neku razliku u voznji.

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17913 poslato: Decembar 20, 2014, 11:01:27 pre podne »
Samo mirisu krompirici iz auspuha..

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17914 poslato: Decembar 20, 2014, 11:32:31 pre podne »
Valja sve probati u zivotu.Ovu kombinaciju nece sigurno probati neki prosecni svaba koji samo zna da upali auto i ode da sipa.Mi smo takav narod(siromasan) i prinudjeni smo da isprobavamo sve i svasta u vecini slucajeva sami jel jedva imamo 40-50 dinara za koru hleba a ne  150 ili koliko vec za litar jebene nafte.Svaki dinar koji ustedimo dobro dodje,jes da ga nevidimo al znamo da smo ustedeli.Ljudi stede na mnogo vecim stvarima kao sto je hrana,hrane se nezdravo i meso retko kad vide.

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17915 poslato: Decembar 20, 2014, 12:14:43 posle podne »
Ja stedim za pocetak tako sto vise nemam auto..A ovi burzuji i "Nafurani maWi" sto ostale nazivaju onako kako im ne prilici da ih nazivaju,ako smeta sto ljudi nemaju kes da sagorevaju kroz auspuh,mesto nije ovde. Citam redovno par likova tu,te sam se nasao prozvanim na neki nacin...
Gedora ne mozes reci za ljude da su klosari ako nemaju da sipaju gorivo u golfa 2,a ponajmanje da im kazes da voze BMX. Izrazito mnogo postujem clanove foruma,ali kao sto @djokicsale kaze,nemaju svi mogucnost da izbacuju pare na auspuh,kao neki ovde.

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17916 poslato: Decembar 20, 2014, 12:49:58 posle podne »
Deda mi je pricao kao klincu da su 70 i neke dobili (zadruga) u kooperaciji od Dijamanta (tadasnji Servo Mihalj) neku vecu kolicinu uzeglog zejtina; pa da su to sipali u traktore dok se radilo; da su radili isto kao na naftu; ali kaze cela zadruga mirisala na pecene krompire..
e sad verujem da moderne masine nemogu tako da rade, a stare masine su pravljene da traju, to je islo na bilo sta

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17917 poslato: Decembar 20, 2014, 01:20:19 posle podne »
Znam dva coveka koji voze na jestivo ulje. Jedan vozi mercedes 123 a drugi vozi mercedes 124 i to kao taksi. Razmeru u kojoj sipaju naftu - ulje ne znam ali mislim da na 10 litara nafte sipaju 4-5 litara ulja. Primetio sam da i jedan i drugi teze startuju i da dobro zadime po nekad. Kolike posledice to ima ne znam nisam majstor ali da prelaze dosta prelaze pogotovo ovaj kao taksista.

Sto se tice alternativnih goriva ima tu i dobre i lose strane. Licno sam losu stranu iskusio na svojoj kozi. U mojoj temi imate sliku spaljenih klipova zbog plina. Dizne je majstor bacio u djubre i regulator a mislim da ce i pumpa zavrsiti u djubretu. Manje vise sve je to posledica plina i coveka koji ga je vozio. Startujes i gasis auto na plin i leti i zimi. Detonacije prave haos zimi ispod haube pa nestabilan rad u leru i jos brda problema... Sada ja hocu to da sredim za svoju dusu da radi sve al ce to i da me kosta. Isto tako zavisi jel planiras da vozis taj auto duzi ili kraci period dal planiras nekome da ga zavalis itd itd...
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2014, 01:32:27 posle podne od strane Алал вера! »

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17918 poslato: Decembar 20, 2014, 01:28:41 posle podne »
Vidjao sam a3 od 2003 pa na dalje bez bord-a ali audi a3 sa manuelnom klimom u zivotu video nisam  boodala Jos je ovaj 2009.

nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #17919 poslato: Decembar 20, 2014, 01:46:00 posle podne »
pozdrav ljudi, da li ima neki program  preko koga mogu ocitat koji je mjenjac fabricki za koji motor?  Npr kod mene na dizelu 1.6 je ATH al mislim da nije fabriicki pa bi volio znat od cega je.