Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2705921 puta)

0 Članovi i 29 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže AleksandarBL

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 234
  • Age: 31
  • Lokacija: Бања Лука, Република Српска
  • Karma: +5/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 SDI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15300 poslato: April 13, 2014, 11:10:48 posle podne »
Ista stvar i u Banja Luci. *ebiga, mora se odraditi servis na novoj C/E klasi, a ponestalo love. :46
Gade mi se neki doktori. Tako su puni sebe, a posao tako otaljavaju da je to nevjerovatno. Znam kako vizitu ujutru odrade. Njih petorica idu po sobama i neće pacijentu da posvete ni 10 sekundi da popričaju sa njim.
O tome da ponižavaju ostalo osoblje neću ni da pričam.

Ima svijetlih primjera, ali bogami ima i ovih za nogu u dupe. batine

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15301 poslato: April 13, 2014, 11:17:54 posle podne »
Na zalost kod nas su sve institucije zrele za debelu reform, a boga mi I mi sami kao drustvo nismo bolji pa nam je mozda zato tako kako jeste.
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15302 poslato: April 13, 2014, 11:22:40 posle podne »
Po cenama se ne razlikujemo od EU, a po plati? 

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/457497/U-cemu-je-Srbija-skuplja-od-EU

Van mreže AleksandarBL

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 234
  • Age: 31
  • Lokacija: Бања Лука, Република Српска
  • Karma: +5/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 SDI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15303 poslato: April 13, 2014, 11:23:08 posle podne »
Ne bih da ovo bude shvaćeno kao neka politika, ali čim je ovaj čovjek otišao u ambasadu umjesto u prdekanu zna se kakva nam je država. Ne mogu toliki milionski gubici nastati sami od sebe.
« Poslednja izmena: April 14, 2014, 12:35:28 pre podne od strane igorpolic »

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15304 poslato: April 13, 2014, 11:25:39 posle podne »
tesko da ce ista ikad biti bolje....... thumbdown

optimizam sve vise jenjava
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže denyl

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 923
  • Age: 30
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Karma: +41/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia vRS
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15305 poslato: April 14, 2014, 01:22:44 pre podne »
Jel zna neko da li postoji neka varijanta da se felne iz BIH dobace do Srbije?
Nasao sam neke preko pik.ba u Teslicu ali neznam kako se moze organizovati prevoz,ako neko zna moze i na pp da pise,hvala.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15306 poslato: April 14, 2014, 02:44:07 pre podne »
@Blade nemoj da generalizujes.Ako neko radi u drzavnoj firmi,automatski znaci da pije kafe I dolazi na posao kad hoce?
Ne bih rekao...u nekoj si gadnoj zabludi,ili mnogo realno shvatas seriju Drzavni Posao.

Ja tu seriju nisam nikad gledao, cuo sam za nju. Ali neki moji drugari, koji rade u drzavnim firmama, sami kazu da su mali begovi. Sto opet ne znaci da u drzavnoj firmi niko nista ne radi. Ali svakako ima kome sekira upadne u med. Ima to i u privatnim firmama. Ali manje, ko je neradnik, ostace neradnik. I tu je kraj. A sto mi trpas u usta ono sto nisam rekao, to vec ne znam. Nigde nisam napisao da niko u drzavnoj firmi nista ne radi. Ali da ima neradnika i izmisljenih radnih mesta-ima.

@Wele,

Ne krivim ja nikoga. Zivot je tezak i svako se bori za sebe i krci sebi put. Neko ima vise srece, neko manje. Opet kazem da ne vidim gde sam napisao da niko u drzavnoj sluzbi nista ne radi. Ali da ima takvih, ima svakako. Licno ih puno znam. Ima i u privatnim firmama to. Sve ti je kako se ko snadje i uvali.
Kada sam se sa 19 godina zaposlio, mislio sam da trebam da se dokazem da sam vredan i radan i da ce to neko ceniti. Davao sam, sti se kaze 200 posto sebe na tom poslu. A druge lencuge su to svirepo koristile. Bio sam klinac, naivan, kratko receno glup. I kao takav san sebi tovario bedu na vrat, jer nisam dobijao nista drugo, sem vise posla. Cim pokazes da nesto znas i mozes, to sa odmah uvrati u listu tvojih svakodnevnih obaveza. A onaj ko ne zna i izbegava posao, niko ga ne dira i uziva. A konj koji vuce, naravno i tovari se. I nikad nisam umeo da budem slihtara i skapam dobre odnose sa nekim ko mi treba.
A znam i puno ljudi koji su najebali jer su hteli da budu vredni i posteni. Da budu cenjeni zbog svog rada i stava jer nisu slihtare.
Daleko sam vise mogao da doguram da sam bio ljigav, podmukao, dvolican i ostalo. Ali to mi je ispod casti i zato sam ovde gde jesam, ali ne kajem se. Mirno spavam i nikom nista ne dugujem. Svakog mogu da pogledam u oci.


Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15307 poslato: April 14, 2014, 09:44:18 pre podne »
Nisi rekao već si napisao između redova, čitam te kao otvorenu knjigu. Takvih ko ti što kukaju na sve živo znam milion.

Ma šta mi sad napriča? Bolje je biti loš radnik nego dobar? Bolje biti glup nego pametan? Nigde ti nećeš dogurati sa tim razmišljanjem.
Prvo niko neće ni da drži na poslu neznalicu. Ili hoće, ali za ograničene poslove bez da će da napreduje. 20.000din plata, a onda kuka kako mu je mala plata. Problem je što ljudi ne razmišljaju da rade na sebi i da se usavršavaju. Iz svakog iskustva čovek treba da nauči nešto da napreduje. Neko je pomenuo da mu je potrebno znanje nemačkog jezika i zato nije otišao u Nemačku. Pa zašto ne uradiš nešto povodom toga i naučiš jezik? Ja sam gledao gde sam tanak u poslu u kojem radim i to sam gledao da naučim. Sa druge strane koristio sam neke druge sposobnosti koje su mi prednost. Prošle godine sam dobio povišicu 100e. I dalje učim sve što mogu i radim još 2 posla sa strane.
Drugar puko u tri posla, ali se nije predavao. Krenuo za programera iako pojma nije imao o programiranju i evo sad radi za dobru platu. Bori se, nije se predao i okrivio druge za njegovu situaciju.
Najlakše je uhvatimo se u tužno kolo i kukamo kako nas sjebao Sloba, Tadić, Vučić, Turci, masoni, Amerikanci, sankcije... nema leba od toga, to su priče za zaludne klince. I niko ne voli plačipičke.
« Poslednja izmena: April 14, 2014, 09:49:57 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15308 poslato: April 14, 2014, 09:51:02 pre podne »
Kako ograniceno razmisljate kada je posao u pitanju. Svi koji su pisali prethodne postove u vezi posla razmisljaju pogresno. Zato nam je i drzava tu gde jeste.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15309 poslato: April 14, 2014, 09:52:09 pre podne »
Moram da se složim sa Kamišom legendom foruma... brinem za sebe lollol
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Boki Mk3

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • ne brze od zivota...
  • Auto: Golf Mk3
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15310 poslato: April 14, 2014, 09:54:40 pre podne »
 biggrin legenda si !
Ko nema u glavi ima na google-u
Um caruje dok snaga ne popizdi... :)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=55661.0

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15311 poslato: April 14, 2014, 10:18:25 pre podne »
Ti Wele citas i vidis ono sto zelis da vidis. Ali radi tako, nemam ja nista protiv. Ili me provociras namerno, cega ne vidim svrhu. Ali dobro... :26  I ne vidim sto sve shvatas kao kukanje. Jer covek nista nista da prokomentarise? To je za mene trenutno stanje stvari, koje ne vidim da ce u u skorijoj buducnosti biti poboljsano. A trudicu se da se nosim sa tim.

Ja zelim da radim i da zaradim. Ne trazim da me niko plati sto pijem kafu i ne radim nista. Da mi sada sef kaze da mora da se radi ceo dan, a da cu za to biti placen, ja bi radio. Jer mi kao i tebi i svim forumasima, treba novac. Ne treba mi nista drugo, sem onoga sto sam zaradio posteno. A ti losi radnici koje drze su neciji poltroni i zato ih sefovi stite, jer imaju koristi od njih. A imaju i konje koji im sluze za tovarenje.

Zamisli sada ti si moj kolega...I ti radis jednu smenu i zavrsis posao. I sledece nedelje ja radim tu istu smenu i ne zavrsim posao koji si ti zavrsavao i ti me pitas: Pa kolega u cemu je problem? I ja ti kazem, nisam stigao, nisam imao vremena. Jel me ne bi pitao : ,,Cekaj bre sine, pa koga ti je..s u zdrav mozak?,, . Ali meni se moze, ja sam sefov poltron, pijem sa njim kafe, vozim ga kuci, mu.a, valcer,...A ti si tu dosao da se dokazes postenim radom i ne trazis nista vise, sem da budes jednak sa kolegom.

A slozio bi se sa tobom...cudo je ta pokretacka energija. Ko moze i zna pored svog posla i po nesto privatno, to je full. Bilo sta, svaki priliv novca sa strane je dodatni plus.

I sta mislis zasto su Vojvodjani najbogatiji u Srbiji? Zato sto vecina i radi u firmama i ima zemlju, stoku i zivinu. Sto kaze, jedan moj drugar iz Banata: ,, Radim u firmi, imam platu, za nase uslove, pristojnu. Imam stoku, zivinu, bastu, njivu...I to radim. Razvalim se od posla, ali i imam zasto. ,,  I zato zivi bolje od proseka. I nije od onih sto pljuje Beograd u fazonu da je nikakav, a du.e bi dao da zivi u Beogradu. Vec kaze da u Beogradu ne zeli da zivi jer tu gde je ima mogucnosti da zaradi vise. A kad mu treba Beograd, upali kola i dodje.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15312 poslato: April 14, 2014, 10:33:18 pre podne »
To što ti dozvoljavaš neko na poslu da te jebe je zato što nemaš argumente ili kičmu da postaviš stvari na pravo mesto, pa onda druge kriviš da su ulizice. Toga svuda ima. Kako se postaviš, tako će ti i biti.
A ti sutra da imaš 5000e platu kukaćeš da ti je malo jer takva je ljudska priroda - alava. Uvek će hteti da ima još malo što mu nije pri ruci. Zato sam ti rekao da preispitaš šta su bitne stvari u životu. Neko to nikad ne skapira.

Braco Wagenovci, nekome je zivot majka, nekom maceha. Imate ljudi, imaju srece, nasli dobar posao, u drzavnoj sluzbi, ne rade nista. Kasne na posao, idu ranije sa posla. Je..vaju se na poslu, piju kafe pola dana...I njihova firma lose stoji, a imaju duplo bolju platu od nekoga ko radi u privatnoj firmi koja radi extra. To ti je zivot. I svaka cast svakome ko ima takav posao.
Citiraću te opet jer sad ne znaš kako da se opereš, pa malo lupetaš
Šta sam pogrešno napisao? Boldovao sam ti tekst da ti pomognem šta si napisao suštinski.
« Poslednja izmena: April 14, 2014, 10:38:27 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15313 poslato: April 14, 2014, 10:40:21 pre podne »
Dvoje su se tako smuvali lollol

Послато са GT-S7562 користећи Тапаток 2

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15314 poslato: April 14, 2014, 10:51:28 pre podne »
Brate Wele, ja na poslu nemam nikoga da me drzi. Moze da me drzi jedino moj rad. A da cuje pretpostavljeni moje argumente, zabole ga bas. Nema pametnija posla. A kicnu da nemam, pukla bi do sada. Sistem je takav ili mu se prilagodis ili puknes.

Film ,,Tesna Koza,, , nije smesan jer je u njemu glavni lik tako neki Mita Pantic koji ima frizuru kao da ga je udarilo 220V naizmenicno, nego jer vidis kako u ovom ja..rskom drustvu prolazi jedan posten covek i prepoznajes kad malo razmislis, da se to i tebi desava.

Nemam sta da ja se perem. Ja to i mislim i ne zavidim im na tome. Snasli se ljudi. Prilagodili se sistemu na vreme i izboksovali najbolje za sebe. Gazili i preko mrtvih i preko zivih i na Boga nisu mislili. Nego su mislili: ,,Ja, a drugi neka crknu,,.  Ili ih je na taj posao ubacio neko njihov ko je tako radio.

I onu su Wele mogli tako, ja nisam. Jer se trudim da budem moralan. Niko mi nije branio da ne budem moralan i da se borim za sebe istim oruzijem kao oni. I zato ih ne krivim. I nisam kivan na njih. Naprotiv, svaka im cast! Opet kazem. Nadam se da si ovaj put shvatio sta sam hteo da kazem, a ne ono sto si zeleo da vidis.

Sto kaze jedan moj kolega: ,,Dobro, oni su se izborili za sebe tako kako su se izborili? Sto ti nisi? Jel ti branio neko? Nije! Sam si sebi branio. I zato cuti i smrdi tu gde si,, .

Ruku na srce Wele, svi bi smo mi voleli da imamo lak posao, a da budemo dobro placeni. Ali to u praksi kod obicnih smrtnika malo teze.



@djokicsale,

Necemo bre Wele i ja to. Mi samo razmenjujemo misljenja ovako, trudimo se da se sporazumemo tacnije.  lollol

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Gandra

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 439
  • Lokacija: НБГД
  • Karma: +12/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: тројкаш
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15315 poslato: April 14, 2014, 10:56:24 pre podne »
Sistem je i postavljen tako da se rad, postenje i zalaganje malo ili nimalo ne vrednuju...

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15316 poslato: April 14, 2014, 10:58:43 pre podne »
Nisi rekao već si napisao između redova, čitam te kao otvorenu knjigu. Takvih ko ti što kukaju na sve živo znam milion.

Ma šta mi sad napriča? Bolje je biti loš radnik nego dobar? Bolje biti glup nego pametan? Nigde ti nećeš dogurati sa tim razmišljanjem.
Prvo niko neće ni da drži na poslu neznalicu. Ili hoće, ali za ograničene poslove bez da će da napreduje. 20.000din plata, a onda kuka kako mu je mala plata. Problem je što ljudi ne razmišljaju da rade na sebi i da se usavršavaju.
Wele ja se slazem sa tobom, nisam video ove tvoj post. Moje misljenje je da ne drzavni posao najgori na svetu, mislim dobar je za one koji se zadovoljavaju nekim "normalnim zivotom i "normalnim potrebama" bez zelje da nesto stvore. Ali ako je covek vredan i pametan on to moze iskoristiti na mnogo bolji nacin. Svaki posao koji radis za platu je los. "Posao za platu" pametnom i vrednom coveku treba da bude samo privremen. Takva osoba treba da razvije svoj biznis, da bude gazda, da ne prima platu nego da pravi pare. Wele ne zadovoljavaj se tom povisicom, niti jedna plata nije dovoljna. Snimaj ljude koji vode taj posao koji radis i onda pocni sam. Ja sam prosle godine uzeo terasu u centru grada, za 5 meseci sam zaradio 18000e. E uporedi sad koliko bi trebalo profesoru  da zaradi tolike pare od plate ako mu je plata 500e, znaci 36 meseci. Za tih 36 meseci on ima priblizan rashod sa prihodom, tako da je na kraju na 0, ili je ustedeo da kupi jednu grejalicu, znaci od skoro niti jednog posla ne mozes zaraditi vecu lovu ako sam ne pocnes da pravis lovu. Jos ako si gazda nemas radno vreme, posao je zanimljiviji imas vise slobodnog vremena i tako.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15317 poslato: April 14, 2014, 11:01:39 pre podne »
Sistem je i postavljen tako da se rad, postenje i zalaganje malo ili nimalo ne vrednuju...

Sve jasno receno u par reci.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15318 poslato: April 14, 2014, 11:29:16 pre podne »
Kemiše svaka čast, ali mene to ne interesuje. Bio u toj priči, i daleko je od toga da imaš vremena za sebe, naprotiv. O nerviranju i potrošenim živcima i da ne govorim. Sve to na drugom kraju dosta više košta od para. Moja ideja je da imam u životu koliko mi je dovoljno, a da najviše imam vremena za sebe tj porodicu. Kad juriš pare, onda imaš pare, ali nemaš ništa drugo.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #15319 poslato: April 14, 2014, 11:44:46 pre podne »
Najbolje je da radis kulturan posao, stalno prvu smenu, od 8 do 4. Da ne radis vikend. I da imas pristojnu platu. I ostatak vremena da posvetis kuci i porodici. Ali dotle treba doci. Samo da mozes normalno da zivis od onoga sto radis, ne treba nista vise.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.