Autor Tema: Filter vazduha, kuciste TDI Ibiza.  (Pročitano 3280 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lemi2903

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3c
Odg: Filter vazduha, kuciste TDI Ibiza.
« Odgovor #20 poslato: Decembar 17, 2012, 10:09:28 posle podne »
Nije druze, upravo suprotno. Posto sam ga kupio sa pijacarskim gljiva filterom, hteo sam da nadjem i postavim fabricki preporuceni, da se resim onog s**** od gljive, ne da budzim nego na fabricko. Naravno da prodjem sto jeftinije.

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Filter vazduha, kuciste TDI Ibiza.
« Odgovor #21 poslato: Decembar 18, 2012, 03:09:57 posle podne »
i ako ti vec ne ide kako treba, prvo vrati sve na fabriku i probaj provozat, jer, hoce protokomjer da brljavi i zeza kad se stavi gljiva, zato sto ona propusta vise vazduha nego obicni filter. Moguce da i nije crko, vec sam brlja zbog gljive, tako da ne puknes odma pare i za njega.

Van mreže lemi2903

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3c
Odg: Filter vazduha, kuciste TDI Ibiza.
« Odgovor #22 poslato: Decembar 18, 2012, 05:56:58 posle podne »
Upravo to i jeste sustina, @Radio, zato i trazim da nadjem original kuciste i filter, da probam sa tim, jer ovaj gljiva je i pijacarski i supalj sav, a ako ne bude ok, valja dalje trazit protokomjer.

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Filter vazduha, kuciste TDI Ibiza.
« Odgovor #23 poslato: Decembar 18, 2012, 07:22:47 posle podne »
Malo preskačeš korake, ako i sa filterom ne ide, onda dobra dijagnostika u auto i na put, prate se parametri punjenja turba, parametri protokomjera itd. tako se najlakse a najjeftinije prođe.

Van mreže lemi2903

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3c
Odg: Filter vazduha, kuciste TDI Ibiza.
« Odgovor #24 poslato: Decembar 18, 2012, 08:19:17 posle podne »
PROBLEM RESEN.
Nasao sam kutiju od golfa 4, uglavio je nekako u onaj prostor, jest da je malo glomazna i da nije pricvrscena na nosace ali radi, cini mi se OK.
Uglavnom mnogo bolje je od one gljive.

@radio...Pa, sta znam, vidjecu kad zamijenim filter sta i kako cu dalje, kako ce se ponasati protokomjer, kupio sam i neko sredstvo sa alkoholom da ga malo ocistim kad zamenim, sprej sa alkoholom.
Uglavnom, kacio sam ga na dijagnostiku 3 puta u zadnjih 20 dana i svaki put mi pokazuje problem sa protokomjerom, sve ostalo djeluje ok, kazu ljudi, fabricki parametri.
Mada potrosnja mi je nesto prevelika, po mojoj racunici od kako je kod mene, trosio je oko 10 l na 100 km pa cak i vise, jeste da je gradska sve voznja al opet mi to previse nesto, moze li protokomjer toliko da utice na potrosnju...?
Ide stvarno dobro, jer vozim TDI 1.6 firmin-NOV Cedi i bratov 1.9 TDI Bora 2002 g.p. i mogu vam reci da moj auto daleko bolje vuce od oba ova, ali mi previse trosi...
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2012, 08:26:59 posle podne od strane lemi2903 »