Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 843127 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Figo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 761
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4 gti USA
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4460 poslato: Jun 06, 2017, 01:59:37 pre podne »
Odrzavanje i popravke daleko na strani golfa, sto se tice potrosnje mislim da je par litara veci potrosac golf ali to mozes kompenzovati ugradnjom plina ako je potrosnja problem... A izgled je stvar ukusa jer meni je e46 jedan od najlepsih bmw ikada  :)

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4461 poslato: Jun 06, 2017, 02:05:40 pre podne »
Upravo tako, na to sam mislio..

@Desmo, nije veruj mi, taj 1.8t i gas su dva dobra prijatelja..
Inace vise njih u mojoj blizini je vozilo ili vozi taj motor i stvarno niko nije imao problema sa njim

Van mreže Zed

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4462 poslato: Jun 06, 2017, 07:41:57 posle podne »
@AcoVW Koliko su pouzdani 1.8T motori, mislim sto se tice turbine, dizni i ostalo ? Neko je od vas gore napisao 1.9 TDI iskreno jedini dizel koji bih kupio jeste ovaj BMW inace sam ljubitelj benzinaca i zato mi je zapao za oko bas ovaj 1.8T motor

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4463 poslato: Jun 06, 2017, 09:18:35 posle podne »
Gore sam napisao da nekoliko mojih prijatelja vozi ili je vozilo 1.8t i niko nije imao nikakvih problema, pa ni sa diznama ili turbinom. Generalno turno benzinci retko kad imaju problema sa turbinom.
Ti motori su se dobro pokazali i na gas.
Bas ovih dana vozimo jedan A4 1.8t na remap :)

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4464 poslato: Jun 06, 2017, 09:19:25 posle podne »
Koliko znam 1.8t ima problem sa talogom u karteru i ostale standardne boljke turbo motora- senzori, pritisak turba.
Bombine crkavaju ali se resava nadogradnjom od 5 gti. Bmw ima lanac, dobar je za put al za grad je dosta losiji od golfa. Mislim da je za nase uslove golf bolji ali na otvorenom putu ne mogu da se porede

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4465 poslato: Jun 06, 2017, 09:30:09 posle podne »
samo sto na 1.8t svima kuciste turba cikne jer se greje previse jer mu sranje izduvna grana.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4466 poslato: Jun 06, 2017, 09:38:48 posle podne »
Na koliko uzoraka si to licno video pa kazes da SVIMA kuciste turba cikne? Bez ljutnje, pitam samo..
Glupo da generalizujemo stvari na osnovu jednog uzorka.

@Zed, ocigledno ovde neces naci odgovor.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4467 poslato: Jun 06, 2017, 09:52:20 posle podne »
Gore sam napisao da nekoliko mojih prijatelja vozi ili je vozilo 1.8t i niko nije imao nikakvih problema, pa ni sa diznama ili turbinom. Generalno turno benzinci retko kad imaju problema sa turbinom.
Ti motori su se dobro pokazali i na gas.
Bas ovih dana vozimo jedan A4 1.8t na remap :)

Ja u zadnjoj godini skinuo 6 turbina i slao na reparaciju. Od tih 6 4 su se vozila normalno bez ikakvih pretjerivanja i potezanja.
porediti E46 i Golf je isto kao porediti babe i zabe.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4468 poslato: Jun 06, 2017, 09:54:51 posle podne »
E to je konkretno, to volim, a ne rekla kazala..
Ajde iskreno, a koliko si skinuo 1.9tdi turbina?

I da, tesko je porediti e46 i golf
« Poslednja izmena: Jun 06, 2017, 09:57:46 posle podne od strane AcoVW »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4469 poslato: Jun 06, 2017, 11:44:40 posle podne »
Ja vozio 7 godina 1.8T, skoro 90.000km i nisam imao nikakvih problema od ovih navedenih problema. Promenio jednu bobinu cim sam ga kupio, par godina kasnije stavio crvene bobine od petice eto nagovorili me, a nisam morao. Ajde da razumem da taj motor komentarisu ljudi koji su ga konstantno vozili, ali oni sto su culi od komsijine babe da je mali Djole imao problem sa tim motorom, nije bas relevantno. U kontaktu sam sa vise ljudi na ovom forumu koji voze iste motore ni od njih nisam cuo slicne stvari. Mozda se nisu "hvalili" tim kvarovima, ali ja ih na svojoj kozi nisam osetio. Pri tome kod Gedore svaki dan se skidaju turbine na TDI, ali o tome niko nista ne zna.
Koliko znam 1.8t ima problem sa talogom u karteru i ostale standardne boljke turbo motora- senzori, pritisak turba.
Bombine crkavaju ali se resava nadogradnjom od 5 gti.
Zbog velike temperature koju brzo napravi pravi koks koji moze da zacepi filter ulja. Ja sam svaku zamenu ulja prao motor sa namenskim sredstvima. To povecava cenu odrzavanja za 5-10evra na svakih 12.000km
Pritisak turba je u problemu ukoliko imas creva koja ne dihtuju kako treba. Tu je znacajno osetljiviji nego dizel. To se lako utvrdi gde pusta i zameni se crevo.
Senzori kada se ociste onda ne prave problem. Ja sam zamenio senzor radilice 20ak evra i to je bilo to.
Generalno sve ovo spada u odrzavanje. Ne postoji auto koji se ne kvari. Pitanje je samo da li ce da se pokvari ranije ili kasnije.
Imas dosta razlicitih 1.8T. Secam se da Pekarov (AGU) i moj (AUM) skoro da nisu imali isti deo u motoru. Na kraju smo hteli da proverimo da li bar ram za tablice pase obojici  lollol Generacijski su bili drugaciji. Ima na netu tabela svih slovnih oznaka 1.8T motora sa razlikama i slicnostima.

I Zede o 1.8T u ovoj temi imas vise rasprava, ne budi lenj vec prelistaj malo u nazad ili jos bolje koristi pretragu u samoj ovoj temi i sve imas da procitas. Da budem ja malo konstruktivan umesto moderatora.

Ja kad bih poredio bmw i vw uopsteno, prednost vw u odnosu na bmw kao i ostale proizvodjace jeste u jednostavnosti odrzavanja. Svuda mogu da se kupe koliko toliko kvalitetni delovi i svaki majstor zna da popravi VW. Koliko sam video kod Gedore konstrukciona resenja za VW su dosta dobro osmisljena, pa je vecina stvari lako dostupna za zamenu. To sve zajedno daje jeftino odrzavanje.
« Poslednja izmena: Jun 07, 2017, 12:05:14 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Zed

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4470 poslato: Jun 06, 2017, 11:57:38 posle podne »
Kad' se saberu utisci ipak ce da u dvoriste da udje 1.8T hvala svima na pomoci...   :26

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4471 poslato: Jun 07, 2017, 12:55:06 pre podne »
Meni je licno gedora reko sto se tice izduvne grane i savetovao mog kuma koj vozi 1.8t da zameni granu. A na ovom forumu vise njih je govorilo o curenju boosta jer kuciste strada cak je neko i slike kacio. p.s. jos jedan druga vozi pasata sa tim motorom isti problem kuciste strada zbog pregrevanja.

Tako da aco nije samo rekla kazala.

p.s. Ja nisam reko da se kvari nego da je to problem koj sam naisao na forumu za koji su par njih rekli i jos par nekih koji imaju taj auto pa se njima desilo.

wele naravo da se vise menja na 1.9tdi jer ih mnogo vise ima i vecina su cipovani pa im pritisak potaman za takve stvari.

u ostalom nemam ni jedan od ta dva auta za koj je momak pitao, ali opet zavisi sta hoce meni je bmw lepsi i zanimljiviji za voznju od golfa 4 ali gti ce istrpeti vecu torturu nego bmw dizel.

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4472 poslato: Jun 07, 2017, 09:52:56 pre podne »
pekar je na bivsoj mk4 slikao kuciste od k03s koje je imalo pukotine

Van mreže Milan Petosevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4473 poslato: Jun 07, 2017, 10:25:02 pre podne »
Pozdrav svima! Pre svega da kazem trazio sam malo po forumu ali nista konkretno nisam nasao sto bi bilo odgovor na ovo pitanje. Imam neku dilemu oko kupovine automobila koju ne mogu sam da resim :) Ne mogu da se odlucim sta je bolji izbor Golf 2 GTI 1.8 16v sa 129ks ili Golf 3 GTI 2.0 16v sa 150ks? Zanimaju me iskustva clanova koji su imali neki od ova dva Golfa, nikad nisam vozio ni jedan ni drugi, jedina mana kod dvojke mi je sto ima K glavu, a cuo sam price da ako krene da se kvari to vise niko nemoze da namesti da radi kako treba, sto kod trojke nije problem jer ima elektronsko ubrizgavanje sto je jedina prednost ,citao sam nesto na autodati i video da Golf 2 sa motorom od 129 ks ide bolje i brze ubrzava od trojkinog ABF-a sa 150ks, i pored toga sam video da dvojka manje trosi od ABF-a, preciznije me zanima koliko koji trosi i plina i benzina, znam da ne trosi malo ni jedan ni drugi nego me zanima ovako cisto da znam na cemu sam, i naravno zanima me koji stvarno bolje ide i ubrzava? Hvala unapred na odgovorima...

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4474 poslato: Jun 07, 2017, 11:15:40 pre podne »
Bmw e46 je po kvalitetu i za golfa 5 za klasu bolji. Možda ne bi verovao u ovo da se nisam sam uverio, i direktno iz e46 seo u golf 5 1.9 tdi 4motion od kolege. Ne mogu se porediti, ali slažem se da ako ti auto treba za po gradu bolje uzmu golfa, bmw je više za otvoren put i duza putovanja.
Što se tiče agregata, nijedan nije savršen svaki ima svojih mana. Standardno turbo, dizne,  kod 320d 110kw kazu da hoce radilicu da pokida, mada sve zavisi kako je auto održavan.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4475 poslato: Jun 07, 2017, 11:37:41 pre podne »
E46 kvalitetniji od Golfa 5...dobar vic.  :53

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4476 poslato: Jun 07, 2017, 11:42:45 pre podne »
I ja sam imao istu reakciju kao ti sada, dok  nisam iz bmw direktno seo u peticu i razočarao se malo u golfa po prvi put u životu. Iznosim svoje mišljenje, ne mora da znači da sam u pravu, a ne vidim ni razloga za podsmejavanje.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4477 poslato: Jun 07, 2017, 11:44:58 pre podne »
Mozes li da napises iz tvog iskustva po cemu je kvalitetniji ?  :)

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4478 poslato: Jun 07, 2017, 11:59:11 pre podne »
Dovoljno je da pomeris rucicu za zmigavce ili brisače npr. i sve ti bude jasno, dalje u enterijeru kvalitetu izrade, čvrstoća materijala, masivnost, udobnost, sve je na strani bmw. Što paul reče poredimo babe i žabe...
Motore necu komentarisati, jer oba su dobra ako su pravilno održavana.

Kada sam kupovao auto, zelja je bila prvenstveno golf 5 a onda vidim da za 6000e plus minus zavisi kako sta, ja dobijam auto koji je klot sa opremom npr. nema komande na volanu, itd.. iskreno precenjen za to što nudi.


Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4479 poslato: Jun 07, 2017, 12:19:21 posle podne »
A sto se tice komfora ? Golf je neuporedivo komforniji i prostraniji auto,e46 je skoro pa klaustrofobican.
Enterijer ne moze da se poredi,e46 ima enterijer koji skoro da nije menjan od 91-92 tj.predhodne generacije.
Prednji trap kod e46 je kao od stakla.
O limariji bolje i da ne pricamo.  biggrin