Autor Tema: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T  (Pročitano 5360 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« poslato: April 07, 2014, 12:55:23 posle podne »
Ne znam vise koji izraz da upotrebim da bih prodavcu auto delova docarao o kom se delu radi. Nude mi neke spanere, rolere itd al ovo sto mi treba ili nisu culi za to ili kazu to na ovom AGU motoru nema ili ga jednostavno nemaju. To je jedan aluminijumski deo kao gasni amortizer, mislim da je uljni ili tako neka fora i on gura veliki spaner, tj nateze ga na kais, ja sam ga licno skidao kad sam radio vel servis, i vidim tada da on nije bas jak koliko bi trebalo tj vlazi malo oko klipa al ajde reko neka ga jer sam procitao da moze da se vraca isti nekih 4-5 puta. Pre neki dan auto mi parkiran na nizbrdici i nesto mi se dade da pogledam zupcasti. Bio je u brzini, ja vidim kais labav prilicno  :9  Ja ga izbacim iz brzine i on zategne kais i sve ok, al kad povucem rukom spaner on ima jos hoda ka zatezanju al ovaj amortizer to nije odradio. I jos jedna stvar koja se desava je da se verovatno u nekom rezimu voznje kais opusti (lupam, na nizbrdici bez gasa),  tj sabije ovaj iznemocali amortizer i kais dohvaca ivicom na nesto sto je malo ostavilo traga na kaisu. Jos mi ostao Autokomerc sto se tice Srbije al se nesto niko ne javlja.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1725
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2014, 01:04:28 posle podne »
Najbolje da odeš kod njih ili da skineš taj amortizer (zatezač) pa da ideš od radnje do radnje zato što se meni isto tako dosta puta desilo da tražim neki deo a prodavac me bledo gleda.  biggrin

Obično po prodavnicama delova nisu nešto stručni i znaju samo teoretski i iz kataloga.  biggrin

Srećno i da brzo rešiš problem.  :26

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2014, 01:10:31 posle podne »
Nista drugo osim tako!  Hvala buraz, nadam se  :26

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9785
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2014, 01:11:14 posle podne »



Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2014, 01:55:57 posle podne »
E to buraz, hvala ti puno!!!!!!!!!!!!!!  Ni sliku nisam mogao nigde da nadjem pa da posaljem papcima nek vide. Sad imam ovaj broj sa njega pa se nadam da ce neko ubosti da nadje

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #5 poslato: April 07, 2014, 02:50:13 posle podne »
iz ap sport porucuju da mogu da nabave bilstajn za 5300, mada mi to jaka cena za smrdljivi bilstajn al mozda je to to, onda je u autokomercu 15000 najmanje.

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2014, 12:33:23 pre podne »
nije u auto-komercu 15000 , mislim da je manje... trebalo bi da zameniš taj amortizer jer samo on španuje kajiš,nije isto kao kod TDI-a,jer se ovde španer pomera,šraf ga ne fiksira,već ga samo taj amortizer nateže,ako se olabavi previše,može da prezupči!!! Ako menjaš sam,ne skidaj osigurač sa novog španera pre nego što staviš kajiš,nećeš moći više da ga vratiš :)

P.S treba ti šraf M5 ,dužine oko 55mm ,ako hoćeš da lakše nabaciš kajiš,staviš šajbnu široku i nategneš španer,videćeš gde ima rupa sa navojem M5 beer
« Poslednja izmena: April 08, 2014, 12:38:49 pre podne od strane Gagi »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2014, 11:21:01 pre podne »
Hvala Gagi! Znam zato sam se i ufrkao kad videh kako je iznemocao, ne bih se sa tim zezao pa mozda najbolje Autokomerc ako ne bude klanica, videcu. Koliko ja gledah nesto, cini mi se da moze on da se zameni da se ne dira ni kais ni spaner veliki, a kad sam radio vel servis taj sraf mi izleti  bonk bonk bonk bonk  ,i onaj klip izadje naravno skroz i ja ga posle nesto sabijem u stegi i kao polako i strpljivo sam malo po malo al sad mu je kraj. Dobro je da mi nije prezupcio a gazio sam ga tako evo vec godina dana kako sam to radio.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #8 poslato: April 08, 2014, 05:16:40 posle podne »
U autokomercu zaista nije 15000 vec 14335 din i imaju na stanju jedan, sto se mene tice imace ga jos dugo dugo, mozda im ostane i praunucima ako zele. Pa ne vozim ja golfa 12, sa koje li su planete pali. Porucen neki swag NTN koji kosta 5000din i to mu je to pa kako mu bude, ne mogu vise da mozgam oko ovoga treba mi auto.  :26

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #9 poslato: April 13, 2014, 09:51:20 pre podne »
Stigao neki febi u kutiji od swag-a  :31 , to izgleda trenutno imalo na buvljaku pa mi to poslali, postavljen i radi za sad ok. E kad zivim u ovoj rupetini pa sve moram brzom postom i onda sve sto nemaju kud uvale ti tada, mada je sve ovo isto smece. Pozzz!  mahac

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #10 poslato: April 25, 2023, 08:04:47 posle podne »
Opet ja posle dugo vremena... prosle godine radio vel servis i sve je SKF a kais Gates, kao i uvek... Delove kupio u HDM, nikad do sad nisam tu kupovao... nisam se cestito ni provozao od tada i malopre parkiram auto u garazu i skinem poklopac da pogledam kais cisto onako i vidim kais labav solidno, mogu da ga pomeram na remenici duz zuba da tako kazem, nije ono zategnut kako bi trebalo. Auto ide ludacki, sve ok i gazio ga malopre...
Mora se skidati, moze da napravi haos??
Povukoh rukom spaner i on zateze, upalim i po gasu i sve ok, kais ne igra i kad ugasih sad je zategnut....
« Poslednja izmena: April 25, 2023, 08:52:18 posle podne od strane vladegti »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #11 poslato: April 30, 2023, 08:41:55 pre podne »
Ajd da pokusam jos jednom, nadam se da ne smetam nikome sto se sam sa sobom dopisujem, ili ce biti da se svi resili 1.8t i uzivaju u necem novijem, nema vise ludaka kao ja 😁
Vozio auto i kais zategnut, ne popusta spaner... ali stajao u garazi dva dana i opustio se opet malo, ne onoliko ali nije ni dobar... ima li ko savet koji da trazim da ovo zamenim, ne smem ovako voziti...

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #12 poslato: April 30, 2023, 09:34:00 pre podne »
Probaj sa nekim polovnim zatezačem, možda bolje prođeš nego sa tim zamjenskim. Jesi li razgovarao sa nekim ko ima 1.8T da pogleda kod njega kako se ponaša taj zatezač?

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #13 poslato: April 30, 2023, 11:09:45 pre podne »
Auto je kod mene od 2006god, promenio sam ih 3-4 do sad uz svaki vel servis, stoji mi stari koji sam skinuo isto skf ali je bio dobar, mogu njega da vratim ali ne znam ni on koliko ce. On je bio na autu nekih 50000km, ovaj nakon samo 8000km ne valja... ovaj skf kostao oko 50e, u ovlascenom je oko 19000din ali tu ce mi stici neki madjarski, rumunski, poljski...
« Poslednja izmena: April 30, 2023, 11:12:17 pre podne od strane vladegti »

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #14 poslato: April 30, 2023, 11:44:50 pre podne »
Vidi nekoga iz inostranstva da ti neko donese original, a možeš da pogledaš i na Instagram stranici vw_original_delovi koja je cijena.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #15 poslato: April 30, 2023, 12:56:13 posle podne »
Moram neki naci pa da mu ugradim video nadzor da pratim u toku voznje 😁
A i preko delovi isto smece, juce skinuh s blokove pastetice lemforder koje su kupljene u Berlinu, stavljene prosle godine i presle svega nekih 3000km, nisu se isprljale jos kao nove ali meke, otisle mi prednje gume ivice skinule... Opet stavih trw, imao ih pre ovih i bile ok

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #16 poslato: Maj 01, 2023, 12:26:21 posle podne »
Nude mi INA ovaj hidro spaner pa nzm da li da probam sa njim kakve cu srece biti? Ovako mi kazu: "U svakom slucaju ne preporucujemo odavno SKF delove najvise jer oni uglavnom pakuju delove od drugih proizvodjaca, mnogo je bolji izbor recimo INA za spanere i rolere". INA bi trebalo da bude ok??

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #17 poslato: Maj 01, 2023, 12:51:58 posle podne »
Ja sam uzeo Ina zatezač PK kaiša kad sam radio veliki servis, evo ga 50 000 na autu bez ikakvih problema, mada nisam imao problema ni sa originalnim, više sam to preventivno zamijenio.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 669
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #18 poslato: Maj 01, 2023, 01:36:58 posle podne »
 Porucicu INA pa sta bude, nego trebao bi mozda i kais da zamenim kad vec skidam sve, njemu je vec tri godine iako je presao samo 8000km a ko zna i koliko je stajao u radnji.... Ili da ne diram da ne naletim na neki gori od njega 😁

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: ,,amortizer" spanera zupcastog kaisa golf 4 1,8T
« Odgovor #19 poslato: Maj 01, 2023, 02:04:54 posle podne »
Zamijeni, nema tu još mnogo troška kad već sve rastavljaš i skidaš, a 3 godine je od prilike i vrijeme kad treba da se mijenja.