Autor Tema: Potencijalni DSG problem  (Pročitano 1186 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže filipcrc

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Titel
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi TT 8j
Potencijalni DSG problem
« poslato: Decembar 02, 2023, 05:01:44 posle podne »
Pozdrav svima, posedujem Audi TT 8J 2.0 TFSI sa DSG menjacem od 6 brzina. Ne znam da li je ovo normalno ali nekad osetim menjanje prve 3 brzine. Nema nikakvog lupanja ili zvuka ali jednostavno je osecaj kao da sam promenio brzinu u manuelnom automobilu. Da naglasim, nekad se oseti, nekad ne, otprilike 50/50 i uvek je samo izmedju 1-2 i 2-3 brzine, najvise izrazeno izmedju druge u trecu brzinu. Nebitno da li je hladan ili zagrejan auto, ali mislim da je izrazenije pri niskim brzinama i slabijem gasu. Uradio sam servis pre manje od 1000km (ulje i filter) tako da ne verujem da je do toga. Takodje sam probao da uradim i DSG Reset (nisam siguran da li sam pravilno uradio) i takodje nije nista promenilo. Pored toga nemam nikakvih drugih simptoma loseg menjaca. Da li treba da se brinem i sta moze da bude u pitanju?

Van mreže sonogsveta

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Touran
Odg: Potencijalni DSG problem
« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2023, 11:07:32 pre podne »
Ako nema udaraca i cudnih zvukova mislim da je slicno i kod mene. Mislim da je to do trenutnog stila voznje. Koliko sam ja primetio DSG se prilagodi nacinu voznje i kad je promenis on drugacije reaguje. Zavisi od nacina kako pritiskas gas. Koja kilometraza?

Van mreže filipcrc

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Titel
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi TT 8j
Odg: Potencijalni DSG problem
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2023, 05:05:42 posle podne »
Trenutno ima oko 189000, presao sam oko 2000km sa njim i konstantno se isto ponasa. Jos jedna stvar, deluje mi kao da je ovo dosta manje izrazeno u S modu u odnosu na D gde je svakodnevna pojava.
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2023, 05:10:26 posle podne od strane Modus »