Autor Tema: DSG 6 brzina - vek lamele i plivajuceg zamajca  (Pročitano 1402 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sonogsveta

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Touran
DSG 6 brzina - vek lamele i plivajuceg zamajca
« poslato: Novembar 23, 2023, 09:40:31 posle podne »
Kakva su iskustva odnosno na koliko kilometara se manja lamela i plivajuci zamajac? Da li prilikom zamene lamele treba zameniti i plivajuci zamajac? Kakvi su simptomi pohabane lamele kod DSGa? Moze li se pohabanost detektovati nekom dijagnostikom? Obzirom da menjacem upravlja mehatronika i racunar trebalo bi da vozac manje utice na vek trajanja lamele nego kod manuelnog menjaca.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: DSG 6 brzina - vek lamele i plivajuceg zamajca
« Odgovor #1 poslato: Novembar 23, 2023, 11:10:11 posle podne »
Moj brat na B6 2.0 125KW DSG 2010 godište je zamijenio samo plivajući jer se čuo, i to na oko 350 000km, lamelu nije dirao.

Van mreže andras

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6
DSG 6 brzina - vek lamele i plivajuceg zamajca
« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2023, 11:38:37 pre podne »
Ja sam na b6, 103kW, 2009, takodje dsg menjao na 300k samo plivajući. Kaže majstor na dsg se samo to menja


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Niki Lauda

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-1
  • Pol: Muškarac
  • JeRi DiZel?
  • Auto: B6, Mk2, Yaris
Odg: DSG 6 brzina - vek lamele i plivajuceg zamajca
« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2023, 01:52:03 posle podne »
Da li možete da prepotučite neki servis automatskih mjenjača Beograd i okolina, za Passat B6?

Kontaktirao sam servis u Jakovu rekli su da ne rade ništa ispod gosišta Passat-a B8.
My philosophy is: It’s none of my business what people say of me and think of me. I am what I am and I do what I do. I expect nothing and accept everything. And it makes life so much easier.