Autor Tema: Passat B5 '98  (Pročitano 6029 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LeonPA

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Passat B5 '98
« poslato: Septembar 19, 2011, 01:50:56 pre podne »
Uzeli smo ovaj Passat prosle godine, negde u avgustu, od operme ima manuelnu klimu, grejace sedista ogledala, full koza, i ostalo standardno.
Kupili smo od decka koji ga je malo ulepsao, pod time mislim stavio stopaljke, alu felne, malo se igrao sa zmigavcima, i tako.

Ima jako zanimljivu boju, slonova kost, bar je meni zanimljiva, nisam vidjao. :)

Ima par kozmetickih nedostataka, da krenem od pocekta( nosa automobila ), puklo mu je staklo od levog fara, ima od kamencica na haubi ostecenja mala, napukla soferka, felne nisu u sjajnom stanju, neko nas je kucnuo tacno u zadnju levu stopaljku i napravio rupicu, i to 2 dana posto smo kupili angry2. Enterijer je dobar, mada malo raskliman, ja sam to doveo u red koliko sam mogao, mislim na plastiku, dok koza, kod vozaca sediste, nije bas u najboljem stanju, ali presvucice se uskoro, a kod vrata tamo gde su kontrole za prozore, pocela je polako da se izvlaci koza, tu nisam siguran sta da radim, imate nekih predloga? Takodje onu plastika izmedju sedista smo grubo receno odvalili od patosa, unoseci neki kauc, pa sad je klimava, a fioka kod nogu suvozaca je ostala bez brave, zbog nestrucnih i nespretnih majsotra

Ovo je, tjaletov auto, mada ga ja najvise vozim, bar preko leta, jer on vozi skuter, pa ja koristim priliku, ali u principu je i moj koliko i njegov, samo sto on sipa gorivo, jer sam ja student, a svi znamo kako je nama. :D

Planiram neka ulaganja sto se tice sredjivanja, sto se tice spoljasnjeg dela, far prednji da zamenim, i da ih ispoliram lepo, i hteo sam da pitam da li te tackice od kamencica na haubi mogu da se predju posebno, ili mora cela hauba da se farba? Sto se tice unutrasnjosti, prvo na tapetu je vozacevo sediste, i plastika izmedju sedista, e sad, hteo bih novu da stavim, ili polovnu ako ima na nekom otpadu, i hteo bih da ubacim naslon za ruku, koliko je to moguce naci za ovaj model, i koliko bi kostalo? To je to za pocetak, u skladu sa mogucnostima icice, kako bude islo, posto ne radim nigde, skupljacu pare od cega mogu, kao i do sad sto sam ga sredjivao, pa ko ceka doceka. :)

Evo nekih slika, koje trenutno imam na kompu, bice vise kada budem nabavio aparat, ovo je sa moba.

http://imageshack.us/photo/my-images/233/30029216092724732275610.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/838/31912216092737732274310.jpg
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2011, 01:53:15 pre podne od strane LeonPA »

Van mreže jevtta

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 504
  • Lokacija: Pasuljanske Livade bb
  • Karma: +11/-6
  • Nemoj na silu, uzmi veci cekic....
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2011, 01:56:51 pre podne »
Lepo izgleda. wub

Daj neku informaciju koji je motor u pitanju, neku sliku enterijera itd....

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2011, 08:36:32 pre podne »
Dobar passat
A sta se tice prestavljanja passata ja vise volim kad ima mnogo manje teksta a mnogo vise slika biggrin
Zato postavi jos slika enterijera rece da ima kozu

Van mreže LeonPA

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2011, 11:50:10 pre podne »
Hvala ljudi. :)

Ja se izvinjavam, znam da ne moze da se pocne bez slika, al' evo cim slikam vi cete prvi znati! :D

Trenuto je kod majsotra, nesto pisti kad radi na leru, da l je lezaj, il' sta vec ne znam, pa sam oterao kod chika Zorana da to sredi, ali inace motor je pregazio oko 300k, sto je nista za njega, i radi kao sat, iako je dizel zimi pali bez problema, iako stoji napolju, posto ne moze da mi stane u garazu, mrcina debela. :D

A sto se tice motora, 1.9 tdi 92ks, sasvim pristojno, mada ne bih s zalio na 130ks, npr. skaciga

Ali prezadovoljan sam i sa ovim, svestan sam da imam odlican auto, i nikako necu da se bunim, zao mi je samo sto nemam vise kesa, jer koliko imam ideja, ostaricu dok ga ne sredim. :D

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2011, 11:55:10 pre podne »
popuni lokaciju u profilu, boja jeste dobra ali ga je usrao sa ovim stopovima, ne stoje mu nikako....

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2011, 12:03:23 posle podne »
predstavi se ovde
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=9.0
i popuni lokaciju u profilu

Van mreže LeonPA

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2011, 02:48:54 posle podne »
Obavih formalnosti.  tapsac

Zasto? Meni se bas svidjaju stopovi, samo mi krivo za to ostecenje, mozda moze nekako da se sredi, slikacu vam sve to, kad dodje od majsotra.  alealeee

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #7 poslato: Septembar 19, 2011, 03:17:11 posle podne »
Zanimljiva boja slazem se i meni se ponekad opasno zasvidja ali svi znamo koja su vozila imala tu boju jelte  biggrin

Cekamo jos slika i malo vise informacija tipa kako ide sa 90ks tolika mrcina, kolko "loche" i sl.

a stopovi hmm ja bih to prodao, kupio fabricke a ostatak novca ubacio u kasicu prasicu za prednje "sochiva" farove sa bistrim zmigavcima  ;)

Van mreže LeonPA

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #8 poslato: Septembar 19, 2011, 03:46:39 posle podne »
Ljudi, samo da se objasnimo, ja sam jos u learning fazi, tako da, slobodno predlazite ideje, posto ja ni ne znam sta sve postoji. I naravno recite sta jos trebam da kazem, ovo mi je prvo predstavljanje, citam iz vasih tema, ali pravim propuste. :D

Kako ide? Pa, do sada sam vozio motore, pa mi sporo malo, aliii...  bleh Salim se, ja sam sasvim zadovoljan, negde na 2, 2 i po hiljade obrtaja najbolje vuce, lepo ubrzava za moje standarde, vozio sam do sada jos par automobila, ali Passat mi predstavlja nesto posebno, ima sve sto treba, i zahvalan je, ne fali mu snage nesto mnogo to je bitno, mada kod preticanja na otvorenom putu, ume da zafali, kao ajde povuci sad, sad, kad ces? Ne mogu sad u nizu, ajmoo, i onda vruum...

Sto se tice potrosnje, Tjale je nalozio da se sipa Loz Ulje, jer je najeftinije, koliko je dobro ne znam, on placa, ja tu ne uticem mnogo, ali evo sipao sam za 2000 u utorak, i vozio sam se po gradu dosta, malo i otvoreni put, i nije jos upalio rezervu, ali Tjale kaze oko 7,8 da trosi.

Ne smem nista sam da prodajem, tjale je skeptican malo, ali kad god mu kupim nesto(za auto), odusevi se, npr oblogu za volan, patosnice, itd... Jer on ni ne zna sta je to sto mu pricam, a uvek je fazon, ma ne diraj, dobro je, ma sta ce nam to, ma koga briga sto se klima plastika itd... Jednostavno mator je, i navozao se kola i kola, i sad odrzava masinu, a estetika mu nije toliko bitna, mada vidim kada ga ulepsam sa necim, odmah mu je drago, itd... ali kako je vreme, razumem ga, uvek trebaju pare na neku bitniju stranu, zato ja sam ulazem u glavnom.

Koliko bi inace mogao da trazim za stopaljke, i koliko bi kostale fabricke?

I mozes da mi pokazes sliku, o kakvim farovima pricas? :)

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #9 poslato: Septembar 19, 2011, 03:52:20 posle podne »
bas odrzava masinu kad sipa loz ulje  boodala

Van mreže LeonPA

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #10 poslato: Septembar 19, 2011, 03:54:01 posle podne »
Mislio sam na redovne servise, i svaki kvar otklanja, za loz ulje sam i ja skeptican, svestan sam da  nije dzabe 100din, sta tu moze da se izdesava?


Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #12 poslato: Septembar 19, 2011, 04:24:11 posle podne »
Super je autić. I ja bi ti predložio da mu vratiš fabričke štopove.  biggrin Naravno, ako uspeš starog da obrlatiš da na to pristane.
Što se tiče lože, ja to ne bi sipao u auto sem da ne moram... mislim da bi bilo fer prema autu da se odrekneš ponekog pređenog kilometra i nekad sedneš na bus, bajs ili prošetaš, da ponekad ne izađeš u grad da se olešiš, ili da na neki sličan način uštediš tih trideset dindži razlike po litri između lože i regularnog dizela. Nadam se da će se ćalac predomisliti što se točenja tiče thumbup
Nešto mi je mnogo osam litara da troši. Ja vozim isto b5, 81kW, a potrošnja mi je prešla sedmicu samo kada mi protokomer nije radio. Nemam bord kompjuter nego sam računam na osnovu pređene kilometraže i nasutog goriva kada se desi da kane koja para viška pa se dopuni rezervar do kraja  biggrin

Van mreže LeonPA

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #13 poslato: Septembar 19, 2011, 06:24:05 posle podne »
Miro, aaaaaaaaa ti farovi, pa svidja mi se, koliko inace kosta takva investicija, ne bi bilo lose. :D

Orodox, Hvala, o bre, onda izgleda da nisu verodostojne slike, dodjite i pogledajte ako ste u blizini Panceva, lepse izgledaju uzivo. Probacu da iskombinujem, mada sada ide zima, a tada sipa samo najkvalitetnije, jer ga ne garaziramo.

Pa tako je meni receno, ja inace posto ne tankam od svojih para, nisam orbacao mnogo paznju. Pa tako je i najbolje na chep. :D

Majstor zvao, kaze da je otislo nesto sto drzi kajseve, ne mogu da se setim kako se zove, opet sam zaboravio bonk, u glavnom 100e plus ruke, tako da ode ove nedelje 130, 140e, za ulje filter, i zamenu ovog dela, veselo veselo. driving

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #14 poslato: Septembar 19, 2011, 06:41:24 posle podne »
A ne lož ulje nikako  batine..puno sreće sa kolima,ali mi je ovo lož ulje neoprostivo,ali jbg kad nisi ti gazda  beer
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #15 poslato: Septembar 19, 2011, 07:07:48 posle podne »
ti se bori protiv tate, pradon, protiv loz ulja aditivima kad vec nemos objasnit co'eku da loz ulje ne ide ni u kombajne a kamoli u TDI  biggrin

inace ovi farovi ako ih mos nac su pitanje 180e pa navise  biggrin

Van mreže LeonPA

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #16 poslato: Septembar 19, 2011, 08:21:09 posle podne »
Verujte mi ljudi, samo da je moj, uff... A ne ovako, fightin the boss.  :rolleyes:

Prvo bih krenuo od manjih investicija,  pa mozda se i cale iskesira za neke vece investicije kada mu se svidi sta radim. :D

Video sam u nekoj temi, da ona plastika izmedju moze da se se menja, hteo bih to da uradim, negde sam video da je 30 samo ta plastika, ali ne znam koliko je sa naslonm za ruke, i da li moze da se nadje za ovaj model?

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #17 poslato: Septembar 19, 2011, 08:59:46 posle podne »
Poznata mi je ta priča borbe sa ocem,oko kola  lollol...bolje ti je skupljaj pare pa kupi sebi autić ne ulaži u njegov  coilleo2tj...hehe biggrin
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže LeonPA

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #18 poslato: Septembar 19, 2011, 10:22:03 posle podne »
Ej ljudi moji, ceo dan provodim u oglasima, kakav face, kakvi bakaraci ja gledam Moj Auto i Polovni automobili, i blejim na nekom motocikl forumu, posto ipak mi je to prva ljubav, al iz zdravstvenih razloga, i iskustava kako licnih tako i familijarnih, resih da odem u penziju ovako mlad i lud, a posle mator da nastavim. blow

Takva je situacija sad, brat mi se ozenio ove godine, postacu stric u decembru, srece velike! Tako da auto, je bio u planu, ali morace da saceka vedrije finansijske prilike, VW je skup, pa sam i razmisljao o nekom Puntu za pocetak, a posle zavrsim fax, Srbija zemlja snova, nadjem posao, uzmem Passata CC, ma milina.

Aliiii za sad, da uzivam u onome sto delimicno imam. :D

Van mreže LeonPA

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 31
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5 '98
« Odgovor #19 poslato: Septembar 21, 2011, 11:42:36 pre podne »
Evo danas sam na brzinu napravio par slika enterijera, spolja nisam hteo, jer je prljav kisa, blato itd... Dakle, parite oci. :D

http://postimage.org/image/8keyyg4k/

http://postimage.org/image/8lh0bfhg/

http://postimage.org/image/8lsl2uxw/

Ovde se vidi kako je pohabano vozacevo sediste

http://postimage.org/image/8lz788x0

http://postimage.org/image/8m2iaxwk/

Ovde je koza malo pocela da se odvaja od plastika,

http://postimage.org/image/8m5tdmw4/


http://postimage.org/image/8marzodg/

Ovde se vidi kako se plastika odvalila

http://postimage.org/image/8mj1oeuc/e8f3cb76/

http://postimage.org/image/8mrbd5b8/a5a34861/

http://postimage.org/image/8n2w4kro/