Autor Tema: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu  (Pročitano 3022 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pavleus

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk4 1.6
Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« poslato: Novembar 08, 2012, 09:31:20 posle podne »
Zanima me da li su stvarno dobre tzv. lpg svecice (npr. ngk, brisk) ili je to samo reklama? da li auto gasu ''smetaju'' svecice sa 4 kraka? Ako je auto stelovan sa starim svecicama, pa se zamene novim npr. brisk lpg, da li mora auto ponovo da se steluje na kompjuteru? Inace u pitanju je sekvent sistem, kompjuter je AC 200.
Pozdrav

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« Odgovor #1 poslato: Novembar 09, 2012, 11:25:10 pre podne »
Druze evo ja cu da ti odg posto imam gas u kolima sada u G4 ranije u Puntu 2 i isto sam se raspitivao uglavnom ako sve lepo radi i nemas problema ne diraj nista i ne brini jesu li sa 4 ili manje krakova,cak mislim da je puno bolje da su org svecice koje propisuje proizvodjac od nekih tng koje u namenske za brdo auta.Pozz

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9791
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« Odgovor #2 poslato: Novembar 09, 2012, 12:16:16 posle podne »
Meni je isto jedan "stručnjak" iz prodavnice auto delova rekao da nikako ne ideu trokrake svećke na LPG. Moguće da je istina al nikako da probam u poslednjih sedam godina stavljam fabričke svećice

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« Odgovor #3 poslato: Novembar 09, 2012, 02:28:26 posle podne »
Ma svasta ljudi danas pricaju i prave se da poznaju materiju cuo sam od ovog onog ovako onako po meni samo sta fabrika propise je ispravno bar je sa tako drzim i nikad nije bilo problema

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Odg: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« Odgovor #4 poslato: Novembar 09, 2012, 02:52:30 posle podne »
Po meni ngk pravi vrhunske svecice za lpg cng evo primera cene za moj auto passat b4 2,0 85 kw 2e oznaka motora svecica trokraka 520,00 din kom a za lpg cng 1900,00 din kom interval zamene 60000 km i sve svecice su iridijumske sa naravno jednim krakom.Ja konkretno koristim beru jednokraku interval zamene je 20000 km.

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« Odgovor #5 poslato: Novembar 09, 2012, 04:08:14 posle podne »
Ja sam imao 'fabricke' trokrake Bosch, i nije lepo bas vukao na plinu, i imao je ogromnu potrosnju, sada sam stavio jednokrake Bosch, ali predvidjene za plin, i osetno se vidi razlika, cak i na benzinu (mislim da je za to najvise zasluzan manji broj krakova). Ostalo je jos da vidim kakva je potrosnja. Bar je tako u mom slucaju. I mislim da svi ti poznati proizvodjaci nisu za dzabe ubacili tu seriju svecica...

P.S. I svecice za plin bi trebalo da su uvek jeftinije, a ne 3-4 puta skuplje...

Van mreže pavleus

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk4 1.6
Odg: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« Odgovor #6 poslato: Novembar 09, 2012, 04:50:51 posle podne »
A koliko si placao te bosch za lpg? NGK su jako skupe, oko 2000 komad. Brisk lpg 450 kom. A jesi podesavao nesto posle zamene?

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« Odgovor #7 poslato: Novembar 09, 2012, 06:41:42 posle podne »
a koliko je to osetno flipi? osetno osetno ili baš osetno? ili subjektivno bolje kad se zameni stare svećice za nove?
:roll:

stavi fabričke to će ti svaki plinadžija reći
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« Odgovor #8 poslato: Novembar 10, 2012, 01:55:55 pre podne »
Pa sad ne znam hoces li da ti kazem u procentima iliii...? biggrin Te trokrake su bile maltene nove, presao sam oko 3000 sa njima, tako da nisu bile stare. Mislis da ako 'svaki' plinadizja kaze, to znaci da su pravu? Ja ne mislim tako... Kod svecica postoji mnostvo karakteristika koje se gledaju, a ne samo da li su NGK ili Bosch ili... A opet. ako je tako, onda je bespotrebna paleta svecica koje se proizvode, samo 3 vrste treba da postoje i cao zdravo. lollol

Placao sam ih 350 dinara... A nisam jos isao na servis, uskoro cu, pa cemo da vidimo treba li se dopodesiti. Ali moje subjektivno misljenje je da ipak treba...

Van mreže skalar

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: lukavac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat 3 benzin
Odg: Izbor svecica za lpg i naknadno stelovanje na kompu
« Odgovor #9 poslato: Novembar 10, 2012, 05:18:03 posle podne »
ja na svom pasat 3 1,8 kako ga vozim ubacujem trokraku svijecicu ,sad su mi trenutno neke BERU svijecice i auto radi na plin i benzin super , mozda su nekih 5-6 mjeseci u autu
ja kako znam svijecice treba gledati po njihovoj radnoj temperaturi ,da ne bi doslo do ranog crkavanja svijecice
ako ubacis nove svijecice mozda ti motor bude brze radio onda nek ti neko nasteluje ,u suprotnom nista ne diraj