Autor Tema: Golf 5, klima ili ne!?  (Pročitano 17138 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nesh_bros

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Golf 5, klima ili ne!?
« poslato: Oktobar 25, 2008, 02:26:37 posle podne »
Kupio sam nedavno GOLF 5, i ne znam da li imam klimu ili ne!? Znam da zvuci debilno ali je tako.  bonk bonk

Ja imam tri tastera.

1. Onaj za grejanje
2. Onaj sto vrti vazduh (ona strelica)
3. ECON

Znaci NEMAM dugme A/C!!

E sad, da li ECON znaci da ima klimu!? Da li je to taster za klimu, ili samo neki ECONIMCAN rad!?

Hvala

Da bi se bolje razumeli (nije mi bilo tesko) slikao sam kola.. i..

« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2008, 03:26:45 posle podne od strane nesh_bros »

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2008, 02:25:22 pre podne »
A bre kako ne znas da li imas klimu?  blink

Pa probaj da iskljucis ECON i stavi na hladjenje pa ces videti...pod haubom vidi ima li hladnjak klime,kompresor...

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2008, 02:46:49 pre podne »
nemas klimu  nazalost jer klima se uvijek deklarise sa AC ili imas digitalne oznake a econ ti je samo za voznju po gradu satro manje da trosi,:)

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 26, 2008, 04:02:55 pre podne »
istina je gorka, al' sta da ti kazem nemas klimu definitivno.
ovo je najpribliznije tvom slucaju, jasno se vidi a/c

i jos jedna

prilikom ukljucenja klime(a/c dugme), oseti se blaga promena zvuka, i ukljuce se ona dva ventilatora na hladnjaku, tako je barem kod mene na cetvorci

Van mreže nesh_bros

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 26, 2008, 09:35:38 pre podne »
e jbg... ma*** mu j**..  :angry: :angry: angry2 angry2

neki lik mi rece na nekom drugom forumu da...

kao ja nemam klasicno dugme za klimu nego, okrenem npr na plavo 18c i ukljucim ventilator da je to klima (naravno, sa iskljucenim ECON)

a za grejanje npr na creveno 26c i ukljucim ventilator (tj da duva na zeljenu jacinu) (naravno, sa iskljucenim ECON)

ima li to vama neke logike!?

ja sam imao pre golfa, pola 2000god, ona "medjuserija" i znam kod njega je lepo bilo A/C!!  ;)

Jel zna neko sigurno kako radi, jer ocu onda malo da popricam sa likom koji mi je prodao auto!  :angry: bonk batine

i da..

I kako ja da se uverim da li ima klimu!? Mislim fizicki.. koji deo treba da ima ispod haube.. tako mi najsigurnije!
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2008, 09:42:59 pre podne od strane nesh_bros »

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 26, 2008, 09:43:05 pre podne »
pa najjednostavnije odvrni da ladi na minimum temperaturu pa videces da li imas klimu ako ledi onda imas ako ne ledi onda nemas :D

Van mreže nesh_bros

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 26, 2008, 10:49:28 pre podne »
pa najjednostavnije odvrni da ladi na minimum temperaturu pa videces da li imas klimu ako ledi onda imas ako ne ledi onda nemas :D

mislim... sta reci..

napolju je 10c sad. I kako ja da znam da li on samo uvlaci spoljasnju temp ili je stvarno ukljucena klima!?

next!

:D :D

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 26, 2008, 11:36:50 pre podne »
radi neke radnje u kolima od kojih ce ti zamagliti sva stakla skroz heheh...i kada ti zamagle probaj da pustis da radi klima, ako je imas odmaglice ti stakla za par sekundi jer klima duva suv vazduh....

Van mreže nesh_bros

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 26, 2008, 11:58:50 pre podne »
pazi sad..  evo bas sinoc..  odmah posle Ane Nikolic.. zamaglio skroz  clap clap  mahac mahac  driving driving


kada ukljucim odmagli soferku i stakla prednja brzo.. ova nazad onako... i ne baz tako brzo...

sad..
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2008, 12:01:02 posle podne od strane nesh_bros »

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 26, 2008, 02:24:29 posle podne »
Ma samo pogledaj da li ima kompresor i hladnjak klime,ovako mozes da nagadjas do sutra. i kada se klima upali trebalo bi da se zvuk motora promeni i da se cuje "klik" takodje se upali ventilator hladnjaka klime

znaci otvori haubu,upali motor upali ventilator kabine,iskljuci ECON i vidi sta se desava. ako ima klimu sigurno ces primetiti.

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 26, 2008, 03:31:10 posle podne »
da je to prava klima verovatno bi pisalo A/C, za nase trziste sve tri linije opreme osnovni trendline, comfortline i sportline su opremljeni klima uredjajem, dok za trzista sa kojih obicno dovoze kola tipa Belgije (najcesce) ta kola obicno nemaju klimu, jer prosto zbog ondasnje klime, klima uredjaj nije neophodan.
ja sam sve detaljno objasnio, koji su pokazatelji kada je upaljena klima, a vrlo je lako videti po instalaciji, cevima oko hladnjaka, koje sa druge strane ulaze u kabinu, i naravno po komandnim dugmicima
otvori haubu slikaj pomenute delove, drugacije ne vredi, ovako mozemo definitivno da razvodnjavamo temu do besvesti

Van mreže nesh_bros

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 27, 2008, 02:30:19 posle podne »
otvori haubu slikaj pomenute delove, drugacije ne vredi, ovako mozemo definitivno da razvodnjavamo temu do besvesti

Upravu si, veceras slikam pa kacim sliku.. da zavrsimo vise sa ovim.. :D

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 27, 2008, 03:51:26 posle podne »
Prijatelju imas klimu, cim imas dugme ECON, sto znaci ekonomicna voznja (sa ugasenom klimom). Kod mog druga na petici je isto kao kod tebe.

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 27, 2008, 04:04:03 posle podne »
Sada sam se vozio u novom Passatu...ima istu konzolu kao i kod tebe...isto pise samo ECON...pitam coveka jel ima klimu,kaze da ima...kada je ukljucen ECON klima ne radi...kada je ugaseno radi klima...

Kao sto kaze Turbo.


Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 27, 2008, 09:53:46 posle podne »
jeste, tako je. malo je glupa logika, ali nakon malo proucavanja tih klima, jednostavno tako rade. nakon ukljucenja onog dugmeta 1,2,3,4 klima (kompresor) se automatski pali, sto je kod dosadasnjih klima bilo pritiskom na dugme A/C, a nakon pritiska na dugme ECON, kompresor se gasi i imas obicnu ventilaciju. to je vazilo za modele iz 2003/04, dok noviji tipa 2006/07/08 imaju klasicno A/C dugme u slucaju manuelne klime, jer verovatno je proizvodjac zakljucio da je ipak stara varijanta daleko logicnija od situacije sa ECON dugmetom

Van mreže nesh_bros

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Golf 5, klima ili ne!?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 27, 2008, 11:04:23 posle podne »
Sada sam se vozio u novom Passatu...ima istu konzolu kao i kod tebe...isto pise samo ECON...pitam coveka jel ima klimu,kaze da ima...kada je ukljucen ECON klima ne radi...kada je ugaseno radi klima...

Kao sto kaze Turbo.

E sad mi je mnogo lakse... a taman sam slikao sad uvece motor i to.. gledaju me komsije kazu vidi ga prolupao :D :D

Hvala vam puno ljudi!
A taman u ovih par dana gledam.. kako ukljucim samo ono za ventilaciju 1,2,3,4 (klima) bas brzo odmagljuje stakla..

Jos jednom HVALA!
« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2008, 11:07:53 posle podne od strane nesh_bros »