Autor Tema: Ugradnja Klime  (Pročitano 5555 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Ugradnja Klime
« poslato: Maj 04, 2006, 11:46:50 posle podne »
Zna li mozda.. neko da mi malo objasni koja je procedura oko ugradjivanja klime.. poshto planiram da je uzmem za ovo leto.. uzeo bi digitalnu sa neke trojke... znate li mozda kako se krecu cene... da li je komplikovano za ugradnju.. i da li to moze svako da mi ugradi ili trebam bas nekog extra majstora.. mislim jel moze neki lejmer da sjebe neshto... ?!?

tnx !!!

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Ugradnja Klime
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2006, 09:33:36 pre podne »
Fabricka klima ti kosta oko 1000 eura i to je jedino sigurno i kvalitetno. Polovnjak, bila to AC ili digitalna klima a sto je potpuno isto, moze da se uradi za upola cene ali i tu vodi racuna ko ce ti raditi jer nije tako jednostavan posao, a i pazi sta kupujes jer polovne klime su uglavnom krs.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Ugradnja Klime
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2006, 09:32:54 posle podne »
hmm polovne klime sam nasao neke za 200e i toliko je cena otprilike tako kazu...fabricke za trojku a shto se tice ugradnje.. neki kazu da je komplikovano neki da mogu i sam.. jebem li ga..

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Ugradnja Klime
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2006, 09:47:09 pre podne »
Vidi moj drugar je prosle godine hteo digitalnu klimu da stavi u trojku, klima na koju covek daje garanciju, naravno polovna, kostala je 450 eura a za ruke ti sigurno uzimaju 150-200 eura jer ima dosta posla.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Ugradnja Klime
« Odgovor #4 poslato: Maj 07, 2006, 12:38:06 posle podne »
sto se tice cene klime nisam upucen uopste (jer imam  )
a sto se tice ugradnje-pa mislim da ti nije toliko tezak poduhvat s'obzirom da hoces da ugradis klimu koja pase na tvoj auto-znaci sa istog auta.
trebas prvo da proveris dali imas mesta za pumpu i dali su postavljeni fabricki odgovarajuci drzaci-nosaci za pumpu ili sve to ide u kompleti?
ima tu malo struje koja mozda nije tako jednostavna a mislim da je glavni problem pumpa jer se ona ukljucuje i iskljucuje preko struje (sto je i logicno)  
e sad posto hoces digitalnu climu onda ima tu i senzora za unutrasnju temperaturu u vozilu i spoljasnju koje isto treba postaviti kako treba i sve to treba lepo sprovesti kroz ceo auto
uff za malo da zaboravim hladnjak za klimu  
nharavno i za njega postoji adekvatno mesto
ja licno bi sve postavio sam ali bi jedino prepustio majstoru da sve to poveze kako treba
ako se ne varam-ti bese imas ostavljenu remenicu za kajs za klimu fabricki???
aj ako imas neku sliku tog seta (moze i novog nema veze) postavi pa da vidimo sta tu sve od skalamerija ide

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
Ugradnja Klime
« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2006, 02:45:37 posle podne »
YUPOWER je u pravu sto se tice kacenja struje to prepusti drugom da uradi a ti sam mozes sve da postavis.Mislim da moras da uzmes drugi nosac i remenicu a sa tim ide i drugi kais.Najbolje je da nadjes neku tricu koja ima klimu ili sa koje ces da kupis i samo to prekopiraj.Takodje mislim da ces morati da skidas komplet instrumental tablu jer se neki od hladnjaka postavlja unutra.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Ugradnja Klime
« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2006, 09:53:43 pre podne »
ma dobro to za tablu skidanje i te stvarcice nije nikakav problem.. raskopam ja to za cas... a znam kajseve kad sam kupovao pitali me svi da li imam klimu ili ne...

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
Ugradnja Klime
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2006, 01:56:52 posle podne »
Nije problem ugraditi klimu problem je naci dobru klimu pa ti predlazem da ides po otpadima i trazis trojku sa klimom koja radi i snimaj kako stoje stvari na njoj.Ja inace trebam da ugradim klimu u dvicu,moguce i servo ali mislim da cu malo da izgubim na snazi pa i nije bas posle sigurno sa servom, jer nemas osecaj u krivini,pa ne znam sta da radim sa servom.Znaci ide drugi nosac i drugi dugacki siroki kais,cak i druga remenica na altenator a i mislim na radilicu.
« Poslednja izmena: Maj 08, 2006, 02:08:10 posle podne od strane BojanGTI2 »

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Ugradnja Klime
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2006, 10:49:11 pre podne »
Nemoj da zaboravis na povecanje potrosnje od 10%.
Sto se tice same ugradnje, prepusti to ljudima koji su obuceni za tako nesto.
Cisto primera, kada smo drugaru rasturali Vento za farbanje, trebalo nam je dobra dva dana da vratimo sve na mesto...
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Ugradnja Klime
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2006, 10:54:58 pre podne »
Da, a pored rasturanja i sklapanja ta klima treba i da se napuni freonom ili vec cime ......  

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Ugradnja Klime
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2006, 01:35:31 posle podne »
Kosta u pravu si klimu posle ugradnje treba i napuniti,a i to nekada ume da bude dosta skupo.Nemoj kupiti negde vec skinutu klimu koju ne mozes predhodno isprobati.Najbolje je po meni da ti sam skidas klimu sa stranca i tako uzmes svaki sraf i nosac koji je potreban za njenu ugradnju.I da te pocetim samo da je servis komresora klime oko 100-150 e.Nije bas toliko komplikovano za ugradnju cela ta klima samo ako imas strpljenja sve to da uradis kako treba i stavis svaki sraf na svoje mesto.Bitan pokazatelj koliko je klima koju hoces da uzmes radila je potrosenost same remenice na kompresoru klime.Remenica ne sme biti mnogo usecena od samoga kajsa koji je pokrece,ako je dosta pojedena i usecena saunutrasnje strane znaci i da je puno radila.I sama potrosnja ce ti biti veca za oko 10%,ali sreca imas dosta jak mootr pa ne verujem da ce ga klima puno gusiti.