Autor Tema: Passat b5.5 klima ne hladi na leru  (Pročitano 14210 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #40 poslato: Jul 12, 2012, 10:02:55 pre podne »
Ako je originalni motor onda o popravci mislim da nema ni govora. Juče sam upravo skinuo moj ventilator klime i izgleda nema šansi da se rasturi bez oštećenja. Osovinica motora deluje kao da je upresovana u plastiku koja nosi peraja i deluje kao neraskidiv spoj. Istina, novi (kineski) vetilator koji sam stavio je drugačiji, ima neki osigurač koji se može skinuti tako da se takav verovatno može raturiti.
Kad se potrudis moze da se rastavi. Ima 3 ili 4 kopce koje treba da se saviju ka sredini i dosao si do cetkica, koje uglavnom prave problem.
A ko je i malo vicniji moze i sam da promeni cetkice.
Ja sam svoje ocistio i malo razradi-naprskao federe, jedna je bila dosta istrosenija od ostale 3, ali je proradio i radi.

Problem sam isti imao kao sto je postavljac teme naveo, radila normalno i samo jedno jutro ne radi, posto sam ga ostavio u leru kao da razradi auto. Krenem kad ono pocne da radi najnormalnije. Skiniuo ventilator, probao da ocistim da ne kupujem odmah nov je to najlakse, treba nesto i popraviti, i uspeo sam da ga osposobim da radi najnormalnije.

Kome treba proppravka neka se javi 20e. lollol
« Poslednja izmena: Jul 12, 2012, 10:07:46 pre podne od strane dag81 »

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #41 poslato: Jul 12, 2012, 01:25:40 posle podne »
evo ovako ljudi, sad sam vidio da mi lijevi ventilator dokle stojim ispred auta nikako ne radi, znaci stavio ja klimu na AUTO ili sta vec, lijevi do sad nije zavrio nikako, takodje sam primjetio da se ne okrece lagano kao desni, nego malo otezano, ako razumijete sta ocu da kazem, kad desni(od motora) zavrtim on se okrece jedno 3-4 sec posle, dok ovaj lijevi od klime kad zavrtim stane odmah, ne znam da li bi tako trebalo.Kako da provjerim da li je ventilator ispravan i sta jos moze da bude uzrok, pomagajte ljudi istopih se po ovoj vrucini  wacko

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #42 poslato: Jul 12, 2012, 01:34:43 posle podne »
Ako ti nista od ovoga sto su ti ljudi pisali neznas da uradis, onda brate idi kod majstora. Stvarno mi nije jasno sta bi ti jos objasnili kad ti je ovde sve objasnjeno.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #43 poslato: Jul 12, 2012, 02:27:41 posle podne »
Nađi auto-električara (koji ume i hoće), kaži mu da ti ne radi ventilator klime a on će videti šta treba.

Van mreže @aca@

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 547
  • Age: 49
  • Lokacija: bgd
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4, pasat b5 1,9tdi
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #44 poslato: Jul 12, 2012, 02:42:17 posle podne »
pazi kad upals klimu mora da radi levi vent(kad stojis ispred auta) onaj drugi ti se stalno vrti jer je visko
ako ne vrti konktor ti se nalazi pored posude za volan skines onu plastiku i videces nekoliko dzekova
od ventilatora proprati kablove do dekova i ispitaj da li dolazi struja do njega ako dolazi umro je vent.
ako ne dolazi proveri osigurac ispod ped.kvacila
mozrs probati i vent dirktno ako varnici znaci da je on kaput
zicama daj direktno na akumulator braon je masa  a crveno crna struja i odma ces videti da li radi
govorim tiho i nosim psa sa sobom

Van mreže dule73

  • VW Driver
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1968
  • Age: 50
  • Lokacija: Nikšić-Crna Gora
  • Karma: +55/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #45 poslato: Jul 12, 2012, 02:47:38 posle podne »
@aca@
 Nijesi mi rekao za osigurače od klime ispod noga koji je (jeli ispod releja 192) i ima li još koji drugi.

Van mreže @aca@

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 547
  • Age: 49
  • Lokacija: bgd
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4, pasat b5 1,9tdi
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #46 poslato: Jul 12, 2012, 02:58:28 posle podne »
pa proveri obadva moraju da budu ispravni
govorim tiho i nosim psa sa sobom

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #47 poslato: Jul 12, 2012, 08:24:12 posle podne »
gasi ga preostat,ne pali ventilator... u vožnji se ohladi i padne pritisak...
ili ventilatoru radi na prvoj brzini,tj vrti sporo i kad vozis radi ti normalno klima jer ima strujanje vayduha
a kad stanes nema i dize temperaturu i gasi kompresor,pregreje ga i opali zastitu

Ako ti ventilator ne radi uopste,ne vrti uopste onda NEMOZE DA UPALI KOMPRESOR i da hladi
meni nije radio entilator,i nije hteo da pali kompresor zbog toga jer on prvo pusti struju kroz ventilator,i ako je u redu i radi onda upali tek kompresor
ja sam kod mene skinuo ventilator i umesto njega stavio sijalicu za far samo da pusti struju kroz nju  i prijavi da je ispravan ventiilator( u ovom slucaju to je sijalica) i upalio mi je prvo sijalicu pa posle toga ventikator
kupio sam nov ventilator Topran oko 50e

  champ1

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #48 poslato: Jul 12, 2012, 11:43:11 posle podne »
pa znaci da ne moze biti do ventilatora jer onda ne bi nikako hladila klima?Do cega je onda?Jer ja nisam do sad nikad vidio da mi je upalio lijevi ventilator

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #49 poslato: Jul 13, 2012, 10:54:57 pre podne »
Zašto nećeš da odeš kod električara (ako već sam ne umeš) i ustanoviš zašto ti ne radi ventilator klime kada stisneš AUTO već tragaš za nekim drugim problemom? Na autu ponekad postoji više od jednog problema, rešavaj jedan po jedan.

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Passat b5.5 klima ne hladi na leru
« Odgovor #50 poslato: Jul 13, 2012, 12:47:06 posle podne »
Uputstvo kako se može popraviti ventilator klime

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=40414.0