Autor Tema: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju  (Pročitano 58026 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #60 poslato: Mart 04, 2012, 12:35:42 posle podne »
Kao sto je neko od majstora vec napisao Konstrukcija tog motora je takva da svaki mora malo da duvka na cepu,nista za opterecivanje
e vec kad krene da purnja i prska kapljice  ulja to je vec druga stvar i za razmisljanje
  champ1

Van mreže vw-tdi

  • VW Početnik
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Kosovo
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, golf 3
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #61 poslato: Mart 07, 2012, 07:17:47 posle podne »
sta je bilo jesi li resio problem?

Van mreže Simon69

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 321
  • Age: 54
  • Lokacija: Mladenovo
  • Karma: +19/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #62 poslato: Mart 08, 2012, 08:50:00 pre podne »
Procitao sam temu od pocetka,da li sam propustio ili nisi napisao da li ti rade sva 4 grejaca?Imao sam slucaj da auto zadimi i dve-tri sekunde nemirno radi i tad su bila dva grejaca u pitanju.Moze da zadimi i zbog dizne a ako taj dim traje do desetak sekundi tad obicno dimi od ulja koje se nakupilo u turbini posle gasenja auta.Ne boj se za motor,dobro ulje sipaj,uvek ga zagrej pre nego ga poteras,ne gasi nikad pre nego postigne radnu temperaturu i nikad ga neces otvarati.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo.

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #63 poslato: Mart 08, 2012, 10:19:21 pre podne »
...uvek ga zagrej pre nego ga poteras,ne gasi nikad pre nego postigne radnu temperaturu i nikad ga neces otvarati.
Auto imam da bi on meni služio a ne ja njemu. Ako treba da odem na pijacu kolima jel' treba da provedem deset minuta na ulici da ga zagrejem pa onda još pet minuta kada se vraćam sa pijace (jer se u međuvremenu ohladio) i onda još pet minuta kad stignem kući kako bi se ohladila turbina bonk???

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #64 poslato: Mart 08, 2012, 02:02:03 posle podne »
Ma turbinu hladish ako si ga cepao ko ludak na autoputu u visoke obrtaje, i tako to... i ne treba 5min, dosta minut dva da odradi na leru da prosruju ulje... nishta specijalno... a da stojih u leru da ga grejesh pre nego shto krenesh je glupost... ajd na minus 20, ali po lepom vremenu, jok, smao nemoj da ga przish dok ne skuca kazaljku na 90 stepeni...;)
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #65 poslato: Mart 08, 2012, 04:16:52 posle podne »
...uvek ga zagrej pre nego ga poteras,ne gasi nikad pre nego postigne radnu temperaturu i nikad ga neces otvarati.
Auto imam da bi on meni služio a ne ja njemu. Ako treba da odem na pijacu kolima jel' treba da provedem deset minuta na ulici da ga zagrejem pa onda još pet minuta kada se vraćam sa pijace (jer se u međuvremenu ohladio) i onda još pet minuta kad stignem kući kako bi se ohladila turbina bonk???

hahaha pa brate što onda ne uzmeš GII 1,6d i miran si ... kupio si TDI oćeš da mu vadiš mast i pritom ti smeta što ide plavičast dim  lollol   i đe si vidio zagrijavanje u mjestu od 10minuta ... nako zimi dok se skida metar snijega sa kola  biggrin

zna se kako se vozi TDI ... pisano je ja mislim dosta o tome na forumu ja tako vozim moje a nije baš da ja služim autu ... i nikad problema

kazaljka od 90 stepeni je temperatura vode .... to u pravilu ništa ne znači jer posle provg paljenja (dakle kad auto prvi put upalite ili posle neke duže pauze recimo od pola dana) ulju da dođe na radnu temperaturu treba cca 15min (zavisi naravno koje je ulje kakav je motor i sl) ...

Van mreže dane grusic

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw pasat b5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #66 poslato: Mart 08, 2012, 10:08:57 posle podne »
ja iskreno nisam resio,imam isti problem kao "igne"pa zato pisem ovde
grejace sam promenuo,i kod mene bila dva otisla,prestelovao dizne medjutim i dalje sve isto,za vikend menjam vakum creva pa cemo za dalje videti,jedno po jedno resavati negde se mora zaustaviti bicedobro

Van mreže Simon69

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 321
  • Age: 54
  • Lokacija: Mladenovo
  • Karma: +19/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #67 poslato: Mart 08, 2012, 11:12:31 posle podne »
Te frajere sto su kupili auto a ne auto njih srecem svakodnevno.Nemam nista protiv takvog odnosa ali imam protiv toga sto kad ga prodaju znaju da odrede cenu kao da je auto kupio njih,takvi bi posle svoje torture rado da dobiju vise nego sto su dali a sledeci koji kupuju da bude u salonskom stanju i jos da im malo ostane para od trgovine.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo.

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #68 poslato: Mart 12, 2012, 02:36:52 posle podne »
Najzad malo imao vremena da odnesem u petak auto kod bosiste tu u subotici, ostavio da prenoci kako bi mu izmerili kompresiju dok je hladan, kaze majstor da je motor ok, kompresija 29. 29. 30. 29. ali kaze nakon malo sto radi krene pomalo dim koji stipa tako da kaze trebalo bi proveriti dizne, mozda neka malo kapne. Ima ulja u usisnoj grani, sto znam jer su mi i vakum creva od ulja i turbina bude mrtva nakon 140 khm  bonk

Turbina je za remont to je sigurno, odnecu sledeci put da mi proveri dizne a onda i turbinu saljem na remont. Imao sam priliku da kupim polovnu za 250 eura jer moj drugar je skidao sa nekog passata isto 131ks ali jbg zakasnio sam citavih 3 sata jer neko je pre mene kupio  :angry: Za nju su garantovali jer je bila kao nova.... Jbg, ili cu naci neku takvu ili slati moju na remont. jedina trenutna briga moja je sto u cetvrtak moram na put u Minhen a ne ide mi se sa ovom mojom losom turbinom, hteo sam ovu polovnu jer mi je hitno ali nisam imao srece jer mi je neko uzeo bukvalno ispred nosa...  krokodil

Van mreže vw-tdi

  • VW Početnik
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Kosovo
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, golf 3
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #69 poslato: Mart 12, 2012, 04:40:56 posle podne »
koliko te je kostalo merenje kompresije ? i jeli skidao dizne kad je merio kompresiju  ili kako ?

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #70 poslato: Mart 12, 2012, 04:51:20 posle podne »
Turbo servis u Uzicu (Dragan). Moju od Sharana je @gedora slao ovom coveku i uzeo mi je 6000din sa sve brzom postom. Turbina sada radi ko Svajcarski sat!
Boban-Rus

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #71 poslato: Mart 12, 2012, 04:53:24 posle podne »
Za 6000 sigurno nije radjen full remont

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #72 poslato: Mart 12, 2012, 06:56:22 posle podne »
koliko te je kostalo merenje kompresije ? i jeli skidao dizne kad je merio kompresiju  ili kako ?

Kostalo 1000 dinara, a sad sta je vadio ili ne to ne znam  biggrin Dobio sam karticu na kojoj je obelezena kompresija od-do i cuo sam sto sam zeleo da cujem. Sad sam menjao plocice od kocnice, jos jednom su mi pogledali turbinu i rekli da se dosta klimaju krilca i da ako vec moram da idem do Minhena ne ganjam mnogo, 6-ta brzina 2300 obrtaja maximum, to bi trebalo da bude oko 120-130 kmh...

Sta mislite, a da ja "zaglavim" turbinu prvo i probam sa tempomatom da drzim 130...  bicedobro Put ne mogu da odlozim jer je iskrslo ne predvidjeno, onaj me za turbinu izradio posteno a vremena za remont nemam...

Iskreno bojim se da ne "popijem" iberturu...  wacko

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #73 poslato: Mart 12, 2012, 08:10:22 posle podne »
Za 6000 sigurno nije radjen full remont

Oprana, ispeskarena i ispolirana. Zamenjen jedan od propelera na nov i uradjena geometrija.
Boban-Rus

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #74 poslato: Mart 13, 2012, 12:36:12 pre podne »
@igne, tebi turbina gura ulje kad je hladan, tako je i na mom bivsem i samo odjednom puff, i to 300km od NS tom decku sto sam mu prodao. Ili trazi polovnu dobru, ili nekako remontuj svoju, ili drugi auto,. Iskreno malo je rizicno, ne mora da ''exprlodira'' ali moze da se desi. A to ce te preko izaci bar 1500e ako ne i vise, nedaj Boze, ovog je ovde izaslo oko 900e sa slepom.

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #75 poslato: Mart 13, 2012, 11:08:14 pre podne »
Upravo sam nasao turbinu i ostavio auto da se zameni, turbina je 2007 godiste i bukvalno je kao nova  alealeee

Jedino je problem sto sam je i dobro platio... Ono sto sam mogao da platim 300 sa ugradnjom a bila je u istom stanju i godinu dana mladja, ovako ce me izaci 400 eura... Ali jbg, sad je vec besmisleno o tome da razmisljam, a i dok bih poslao ovu moju na remont izaslo bi me isto i nemam vremena za to, a ova je zaista kao nova, sva sija  tapsac

E sad me samo zivo zanima da li ce i dalje da purnja hladan  driving

Van mreže vw-tdi

  • VW Početnik
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Kosovo
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, golf 3
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #76 poslato: Mart 13, 2012, 12:00:20 posle podne »
javi rezultate!

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #77 poslato: Mart 13, 2012, 12:03:45 posle podne »
Videces kad je ugrade. Ako bude purnjao a turbina dobra kao sto kazes onda moras proveriti motor.
Boban-Rus

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #78 poslato: Mart 13, 2012, 12:45:41 posle podne »
Motor je sigurno ok i tako misle svi majstori koji su ga gledali, sa tom kompresijom koju on ima bilo bi cudo da ima problem. Mogao bih jos dizne proveriti i to je to. Ja iskreno mislim da ce dobra turbina i ciscenje oko nje resiti problem  B)

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #79 poslato: Mart 14, 2012, 12:45:28 pre podne »
@igne,
Ma do nje je 99%.

@serbian,
Nemoj vise VW sa preko 400k km ili se spremi na zamenu nekih skupljih delova. ;)
Salim se, sta te muci?  Ako je dim pri jutarnjem paljenju a posle nestane, turbinu radi dok ne zvekne i uzivaj.
« Poslednja izmena: Mart 14, 2012, 12:49:12 pre podne od strane dag81 »