Autor Tema: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju  (Pročitano 58074 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #100 poslato: Mart 15, 2012, 12:21:09 pre podne »
Ako nije prano detaljno, pravilno rasudjujes, treba neko vreme da to sve procisti i protera, normalno. Nije benzin pa da kazemo ispari brzo.
Boban-Rus

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #101 poslato: Mart 15, 2012, 12:31:27 pre podne »
Problem je u tome da sam ovu turbinu nasao (jedva i na jedinom mestu)  kod nekog majstora kojeg ne poznajem bas, moj drugar mi je pronasao tu turbinu jer je njemu vec menjao na Mitsubishi-u i kada sam otisao kod njega da pogledam turbinu, video da je odlicna hteo sam da je kupim ali on je trazio 400 eura sa ugradnjom, ja mu kazem da mi treba samo turbina i da imam ko ce da mi je ugradi ali on je rekao da tako nece da je proda, samo ako je on ugradi... navodno jer je prosao vec tako da je prodao nekome sigurno ispravnu turbinu i da su posle dosli da mu kazu kako turbina zaglavljuje i da nije bilo dobro ocisceno itd... Ovako on je rekao da on sve ocisti i onda postavi turbinu i onda zna da je postavljeno kako treba itd...

Ok, razumeo sam njegovu poentu i kako bas nemam vremena a ni izbora da biram ko ce mi to zameniti pristao sam na to... E sad, kako je on to sve ocistio ja ne znam, rekao je da je ocistio sve ali ne znam koliko je stigao da uradi od toga i kako jer sam mu dao auto oko 10h prepodne i auto je bio gotov oko 17h. rekao je i on sam da ce trebati neko vreme da ga vozim dok sagori to sto je jos ostalo pa sad videcemo...

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #102 poslato: Mart 15, 2012, 12:40:39 pre podne »
U tom slucaju nije oprao detaljno sve komponente koje je Shomi naveo. No to nije toliko sad i bitno. Tebi je vazno da turbina bude u redu i ne trosi ulje. Kad kreces na put? Imas li vremena da proveris na par stotina kilometara kako se ponasa sad sa uljem?
Boban-Rus

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #103 poslato: Mart 15, 2012, 12:47:22 pre podne »
U tom slucaju kad se vratish, oteraj kod svog majstora da ti lepo ocisti ceo taj usisni vod, da tako kazem...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #104 poslato: Mart 15, 2012, 12:50:59 pre podne »
Tom autu koji ti voziš je izvađena duša i izdrndan je čim mu je riknula turbina, ako ti je na satu pisalo 190 000 km kad si ga kupio, on je pregazio preko 400 000 km, o tome ti pričam...

jes da možda opet malo skrećem sa teme ali baš bzv komentar ... daj mi novog VW-a i do 100.000km ću mu izgorim 2 turbine ;)  turbina može da rikne bilo kad posle bilo koje km ako je vozi neko ko ne zna kako se vozi auto sa turbinom i ovakav komentar nije na mjestu ... možda je čovjek uzeo jako dobar auto .... bolji no ja i ti zajedno .... :) al ga eto ova sitnica *ebe

a to što dimucka kolega ... nzm toliko puta sam čitao ovu temu da sam se više pogubio :) kakva je situacija sa katalizatorom? kompresija ti je OK, turbina je sad dobra, dizne izmjeriš na VAG neki aparat ... ti sad imaš auto koje će da sluša samo tako ... ako on ne pravi oblak dima za sobom kad je zagrijan ... cepaj i ne misli ... znam ni ja ne volim kad mi auto dimucka a kamoli kad je bilo šta na autu u kvaru a moram da ga vozim ali mislim da imaš neki banalan problemčić koje te ništa neće smetat u normalnom korišćenju vozila sem što će te koštat para .. :) 

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #105 poslato: Mart 15, 2012, 01:00:20 pre podne »
Ma turbina je odlicna, bukvalno je kao nova, krilca perfektna, sve je jos u srebrnoj boji kao da je izasla iz fabrike, nema sumnjivog zvuka, cuje se kako i treba da se cuje, vrlo slabo  biggrin

Utisak je kao da je slabija ali tako je kada skines losu turbinu koja je prepunjavala, posle imas utisak kao da je ova ispravna slabija  biggrin

Ova za razliku od prethodne ravnomerno vuce dok je prethodna i kasnila.

Bio je prikljucen na VAG i cini mi se da sam napisao negde ranije kako stoje dizne, -0.12 - 0.12 - 0.12 + 0.46 i mozda upravo da zadnja malo zeza...

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #106 poslato: Mart 15, 2012, 01:01:43 pre podne »
99%
Boban-Rus

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #107 poslato: Mart 15, 2012, 01:08:17 pre podne »
Dobar majstor dijagnosticar je uvek najvazniji. Jer nikad ne crkava 3-4 dela zajedno, vec jedan, nekad glupost nekad neki ozbiljniji, a to nagadjanje mogu i ja da radim i mi sa foruma da kazemo ovo je, ili mozda je ono, kad niti vidimo auto niti smo majstori.
To je problem.
A kakavih majstora ima, cujem od drugara iz malog grada. Menjaju kompijuter i to ga sprze jos dodatno, zbog oksidiralih kablova za svecice-primer od juce. I sta ce sad vlasnik te Ibize da kaze, sranje auto, a oni ga odrali sigurno 300evrica umesto 20-30e. I da ne nabrajam, dobrih i pravih majstora je jako malo, ali jako malo.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #108 poslato: Mart 15, 2012, 09:33:45 pre podne »
Uostalom, mora da se vozi u narednom periodu pa će videti, da li dobro vuče, da li dimi, troši, da bi znao da li i dalje postoji problem...


Edit: Nepotrebno ponavljanje
« Poslednja izmena: Mart 15, 2012, 10:02:13 pre podne od strane LEMI »
Земунчанин

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #109 poslato: Mart 15, 2012, 12:56:15 posle podne »
Ma turbina je odlicna, bukvalno je kao nova, krilca perfektna, sve je jos u srebrnoj boji kao da je izasla iz fabrike, nema sumnjivog zvuka, cuje se kako i treba da se cuje, vrlo slabo  biggrin

Utisak je kao da je slabija ali tako je kada skines losu turbinu koja je prepunjavala, posle imas utisak kao da je ova ispravna slabija  biggrin

Ova za razliku od prethodne ravnomerno vuce dok je prethodna i kasnila.

Bio je prikljucen na VAG i cini mi se da sam napisao negde ranije kako stoje dizne, -0.12 - 0.12 - 0.12 + 0.46 i mozda upravo da zadnja malo zeza...

zadnja zeza 99% dogovori sa majstorom da je zamjenite probate auto prikopčate na dijagnostiku i da rešavaš taj problem više ;) ako ne bude do nje nek ti vrati tvoju častš čoveka nešto sve pet :)

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #110 poslato: Mart 15, 2012, 07:30:40 posle podne »
Ma ne diraj dizne to nije nikakvo odstupanje , a sto se tice smrada iz auspuha sacekaj da sipas pravi Euro dizel u Minhenu pa onda mirisi... Nase je gorivo krs , ja kad sipam preko totalno drugacije mirise auspuh tj mirise normalno, kad sipam ovo nase govno koje je i pored loseg kvaliteta preskupo isto tako smrdi da stipa za oci ....

Van mreže vw-tdi

  • VW Početnik
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Kosovo
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, golf 3
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #111 poslato: Mart 16, 2012, 08:03:31 pre podne »
u svakom slucaju proveri dizne i ocisti ih ultrazvucnim uredjajem nista neces time izgubiti, citao sam na nekom forumu decko imao isti problem i sta sve nije radio , i nakraju kad je dizne odradio problem resen. E sad posto  ti je kompresija odlicna, ako nisu dizne(a trebalo bi da je u njima problem) ja bi posumljao jos na gumice ventila, i jos jedna mogucnost moze da je problem u senzoru temperature motora koji daje informacije ECU i on na osnovu temperature motora dozira odgovarajucu kolicinu goriva. Mislim da si blizu resenja problema jer ovo su sve sitnice kad je komresija ok, i sad jos turbina, samo resi problem odmah pri povratku s puta da ti nebi taj dim zacadjao i novu turbinu. Srecno

Van mreže Simon69

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 321
  • Age: 54
  • Lokacija: Mladenovo
  • Karma: +19/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #112 poslato: Mart 16, 2012, 09:52:54 pre podne »
Necu da se hvalim ali bice po mom..
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #113 poslato: Mart 16, 2012, 10:06:14 pre podne »
Ja kontam da ce posle puta da sve dodje na svoje. ALi ajde da sacekamo. Moguce da je i ta turbina sto je stavljena losija, ali da ne sudimo prerano.

Van mreže serbian_vw

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #114 poslato: Mart 27, 2012, 07:01:46 posle podne »
Evo mene ponovo posle bana, misljenje mi je ostalo isto ali ga vise necu iznositi posto je izgleda zabranjeno  bonk

Da se vratimo na problem, kao sto sam rekao u nekom od postova da imam isti problem, uradjen je full remont turbine (400e), ociscen interkuler i izduvna grana, stavljene druge gumice ventila, merena kompresija i sve je ok, diznte takodje u extra stanju a isti problem i dalje postoji...

Vise ne znam sta da radim sa njim, ako neko ima neki predlog sta da uradim a sto vec nisam molio bi da napise...  blink

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #115 poslato: Mart 28, 2012, 04:29:31 posle podne »
Evo epiloga nakon nekog vremena   kava


Nakon sto sam zamenio turbinu, otisao u nemacku i vratio se, posle 2000 km dima je bilo mozda malo manje ali je bio prisutan i neprijatan miris takodje.

Odvezao sam auto sad u ponedeljak kod bosiste na servis dizni, dizne pregledane, kaze bosista da nisu ni odlicne a nisu ni lose pa samim tim nisu za menjanje jos uvek, kaze proce one jos dosta, malo manji pritisak imaju ali su OK. Nakon sto ih je servisirao, znaci ne remont nego samo servis, ciscenje i menjanje nekih dihtunga i sta ja znam, platio 100 eura i motor zaista mnogo lepse i mirnije radi  clap

Juce kada sam otisao sa drugarom po auto, dao sam njemu da vozi ispred mene i da ga malo ganja, do 4000 obrtaja nema ni dimcic da proviri, nakon 4000 se malo pojavi ali to je toliko malo da ga ni ne mogu svrstati u dimljenje i dim je neke tamno sive boje, sto bi rekli od forsiranja dizelasa, jbg ipak je to TDI B)

Jutros, pomolih se bogu, okrenuo kljuc, auto upalio lepo kao i uvek, ostavio ga neko vreme da radi u mestu, malo testirao po gasu kao i obicno kada pocne da se zagreva, do 1400-1500 obrtaja, neprijatan miris jos uvek postoji, ali nije toliko jak, tacnije isti je miris ali ne stipa i dim iskreno ne znam da li sam video ili nisam, iako ga je bilo onda je bilo izuzetno malo, toliko da nisam uspeo da procenim da li dimi ili ne lollol


Sve u svemu, mislim da je problem resen, bosista kaze da je motor odlican jer je on merio kompresiju i kako kaze, to sto se oseti neprijatan miris je najverovatnije ulje iz katalizatora, posto kada sam dosao iz nemacke bilo je na zadnjici auta dosta tragova od izduva, tacnije ostatak od ulja u nekim komadicima i garez koje je prethodna turbina gurala u usisnu granu, i da ce trebati malo vise vremena da to sve izgura i sagori, ili cu cak trebati ili da menjam katalizator (sto nije opcija), ili da ga izbacim ako mi bas bude smetalo jos neko vreme...  driving Za dim je rekao da i ako ga bude, treba da imam na umu da su dizne ok ali nisu sjajne, ali da nece biti dima, bar ne u toj kolicini koliko je do sada bilo. Koliko ga sada ima, iskreno, za mene taj dim ne postoji  biggrin

Jedino sto mi je u ovom momentu bzvz, je to da auto za nijansu sada slabije vuce, posto za razliku od prethodne turbine koja je prepunjavala i zbog ulja koje je gurala vukao je malo bolje, a ova radi kako treba  biggrin



Zakljucak, dim je bio zbog dizni a smrad od ulja koje je jos uvek verovatno prisutno u nekoj kolicini u katalizatoru...



The End  mahac
« Poslednja izmena: Mart 28, 2012, 04:50:13 posle podne od strane .igne. »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #116 poslato: Mart 28, 2012, 04:58:07 posle podne »
a možda ti turbina ne dihtuje negde kako treba, pa pušta gasove i slabije vuče (vac leak)?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže serbian_vw

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #117 poslato: Mart 28, 2012, 07:29:09 posle podne »
Drago mi je sto si resio problem, nadam se da cu i ja resiti za nekoliko dana, sredicu auto do savrsenstva i ide na prodaju   batine

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #118 poslato: Mart 29, 2012, 01:10:33 pre podne »
A mozda nije dobro nastelovan Waste gate ventil, posle remonta jer bi i on trebao da ide nov. Tj. ti si stavio polovnu. :/

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #119 poslato: Mart 29, 2012, 08:54:10 pre podne »
Ne, razlika je u tome da je stara turbina i kasnila, pritisnes papucicu i ne vuce pa odjednom povuce kao lud ali je i zato gasila jer je prepunjavala  biggrin

Nakon zamene ide takodje dobro, ali nema taj efekat nista pa ko vrag da ga nosi lollol Bio na dijagnostici i kaze majstor turbina je odlicna,  B)

Stvar je u tome da cu u ponedeljak ici ponovo kod bosiste, od kako je bio kod njega za dizne, auto mi je mrtav na malim obrtajima...  :huh: