VW - Forum > Auto Gas

Passat B5 1.8t aeb 110kw teško paljenje

(1/6) > >>

Akii:
Pozdrav, novi sam na forumu pa se nadam da nisam fulao temu, takodjer se nadam da sam se dobro predstavio, opcenito od foruma ne znam nista.. da prijedem na stvar.
Posjedujem Passata b5 1.8t 110kw 1999 kako pise u naslovu sa brc sekvent plinom, naime imam problem sa paljenjem dok je hladan, naime prvo paljenje je takvo da dugo vergla, sastavi na sekundu gdje okretaji variraju na 300-400 auto se trese i gasi, drugi pokusaj nekad uz verglanje od sekunde upali kao mina a nekad nastavi verglat i takodjer se ugasi i tako varira to gasenje, nekad upali iz prve.. da napomenem kad se auto upali neovisno koliko puta sam verglao prije nego sastavi moram drzati gas na cca 1500-2200 okretaja inace se ugasi kao da si kljuc izvadio, immo ne stvara probleme jer bi se gasio i pod gasom, cim prebaci na plin auto radi kao satić te malo jedva osjetno trzucka, sta da pogledam redom? Svjecice, bobine, klapna, akumulator, zubcasti na novo radjen jer sam ionako morao mijenjati to, pa vjerujem da je majstor pregledao fazu, uglavnom hladan na benzin nece raditi nikako bez gasa, a kad drzim gas osjetno okretaji padaju i dizu se a gas ravnomjerno drzim, tj ne stiscem il dajem gas, kasnije kad dode na radnu temp mogu prebaciti na benz i radi normalno.. oprostite na duzem i zamrsenom tekstu

Ps oprostite na offtopicu ako je netko slagao tempomat na aeba(klapna na sajlu) molio bih da mi se javi jer mi puca glava, netko govori da ide a netko da ne ide, rijec je o automatiku pa normalno postoji razlika, 1999 god

Hvala puno ljudi  biggrin biggrin

Akii:
Nitko ne zna sto bi mu moglo biti ? :/

BladeBG:
Moglo bi biti svasta...Nije to Golf 2 1.6 benzinac sa karburatorom bez plina, pa da mozemo odmah da pretpostavimo sta je, da me ne shvatis pogresno...

Ovo sto si opisao, koliko ovako na slepo moze da se utvrdi, je elektronski problem koji ima veze sa dovodom goriva. Prema tome, ono sto ce najvise da ti pomogne je da ga prikljucis na dijagnostiku, pa da vidis koje ce greske da izbaci.

Takve stvari se obicno desavaju kada brljavi bobina. Moze da bude i regulator pritiska goriva ili ventil ubrizgavanja, ta dva su blizu jedan drugog. Onda klapna gasa, svecice, protokomer...

Ali da ne bi nagadjali...Prvo na dijagnostiku, pa dalje...

Generalno skoro sam trazio sta je na jednoj Skodi SuperB 2.0 MK1 sa plinom...Isto vergla dugo prvo paljenje, pa sastavi i ugasi se...Posle upali iz drugog ili treceg puta. Kasnije u voznji nema problema. Dijagnostikom je bilo utvrdjeno da je bobina bila problem.

petarp031:
Sta pokazuje LONG Fuel Trim na dijagnostici. Podatak koji je jako bitan kako bi se otkrilo da li motor radi u idealnoj, siromasnoj ili bogatoj smesi. Meni po simptomima deluje da se plin rastelovao pa brka benzinsku mapu, zato imas problem sa hladnim startom. Ocitati longove pa ako nisu blizu 0 voziti na benzin vise dana, isklucivo na benzin. Ako Long spadne na oko 0, sto je idealno, resice se i hladan start, a zatim podesavati plin.
Pozdrav

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Akii:
Pozdrav  BladeBG, razumijem da niste Vidoviti Milan i slicno, ali rekoh mozda ima netko slican kvar ili zna sta da pogledam, auto je trenutno neregistriran pa ne mogu na dijagnostiku a par njih od ovih milion sto su posudili dijanogstiku su za can protokol a meni treba za k-line, narucio sam je prosli mj, trebala bi stici ovih dana pa cu pogledati, regulator pritiska sam zamijenio, klapnu, svjecice, bobine, taj ventil ubrizgavanja nisam mijenjao jer ne znam gdje se nalazi.

Petarp031,  kao sto sam naveo, kad dodem do dijagnostike pregledat cu to, iskalibrirat ponovno klapnu, probavano je voziti neko vrijeme na benzin, al ne ide bas nesto, tek pred kraj kad sam opet upalio plin poceo je polako dolazit sebi, uglavnom takvog sam ga kupio, tad je palio jos nekako, ali kako je kod mene sve teze i teze pali..
Jel bi se mozda dalo nekako provjerit koliki tlak dolazi iz pumpe goriva jer se prosli vlasnik samo na plin vozio..



Nesto mi se mobitel zblesirao pa nisam mogao uci u forum :/

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju