VW - Forum > Uradi sam

Poliranje plasticnih farova

(1/47) > >>

hallamiti:
Negde se na forumu vec raspravljalo o ovoj temi ali nigde konkretno nije opisano sta i kako se radi, pa sam resio da dam svoj mali doprinos.

Mislim da znate na sta se misli kada se raspravlja o pozutelim i matiranim farovima ali evo jedna slika mog fara kako je IZGLEDAO.



Slikano je odozgo(deo gde su duga svetla) da bi se lepo videlo kako to izgleda.

Da bi ste ovaj problem resili potrebno vam je:

1.Volja i strpljenje  ;)
2.Vodena smirgla P2000 (ja sam od nje poceo i samo sa njom radio) posle ovoga moze i P3000 ali ja je nisam kupovao
3.Polir pasta G3
4.Tvrd(gust) sundjer za poliranje pastom.Ako nemate to moze i pamucna krpa ili vata.





-Vodenu smirglu ostavite u vodi 5 minuta da odstoji
-far dobro operite da nema trunja i prljavstine
-kada je far mokar, pocnite sa smirglanjem ( prvo:vodoravno ceo far, pa kada tako zavrsite onda vertikalno.NIKAKO KRUZNIM POKRETIMA) i samo strpljivo i bez zurbe.

NAPOMENA: prilikom smirglanja CESTO ispirajte smirglu i cistite far od opiljaka od smirglanja.(far mora non stop da bude mokar)

evo mog fara odradjenog do pola vodoravno. dok je far mokar i vidi se kroz njega nesto ali kada se osusiiiii.......






kada se zavrsi sa smirglanjem ostavite far da se osusi.






ja sam koristio ovu pastu za poliranje(na njoj pise da sluzi za skidanje finih ogrebotina nastalih usled smirglanja vodenom smirglom P1000) ovde je koriscena SAMO P2000, kada kazem samo mislim da su one krupnije pregrube za far, dovoljna je i ova.





i evo finalnog rezultata, ja sam PREZADOVOLJAN. ova slika je slikana po mraku sa blicem jer nisam ranije stigao da zavrsim zapoceti posao, tako da cu sutra dodati jednu dnevnu da bi se lepo uporedilo.






ZAKLJJUCAK: far koji sam polirao, izgleda mnogo bolje od onog koji nije trebao da se polira. Pasce poliranje i drugog samo malo da otopli.
SAVET:Nemojte ovo raditi po hladnom vremenu, verujte pricam iz iskustva bonk boodala, prsti su mi se smrzli od stalnog ispiranja smirgle i kvasenja fara, ukocio sam se od sedenja u jednom polozaju na -3 danas.

Pozdrav svima

hallamiti:
zaboravih da kazem, nemoj te da se zezate sa onim polir pastama za plastiku (za ekrane mobilnih telefona), ovu pastu sam uzeo u ehomu na severnom bulevaru i nije nesto skupa, ljudi drze samo profi opremu...

Mily:
Ja tu pastu samo koristim za poliranje. Ozbiljna,kvalitetna i profi pasta. Svaki dobar farbar radi samo sa njom i postizu se izuzetni efekti. 10 evra kosta ta tuba

nemanja7:
Svaka ti cast  clap clap clap tapsac tapsac tapsac.....
reci mi samo jel to pomaze i kod vidiljivosti posto su moji farovi katastofa ...plasticini su TYC proizvodjac (cuo sam da su losi)dali imas neko resenje sta da radim sa mojim farovima mnogo su losi,ljudi su mi rekli da ce mi isto biti i sa ogrinalim farovima da bi trebao da uzmem Nightbreaker sijalice koje pojacavju svetlo za 90 posto i 10 belje...u pitanju je passat b4 1995...a ovo poliranje cu da odradim sto posto cim dodje lepse vreme..i reci mi jel jako pristiskas kada smirglas ili nezno...pozzz i opet svaka cast

bama:
da to je to

bas smo rapravljali o ovome.i ja sam na mom autu to tako odradio i stvarno je ekstra ispalo

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju