Autor Tema: Poludela klima i ventilacija  (Pročitano 3763 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže elas

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.6 i
Poludela klima i ventilacija
« poslato: Januar 04, 2013, 09:27:01 posle podne »
E ovako pre neki dan se pocelo desavati,polo je u pitanju sa digitalnom klimom iz 95,sve je radilo normalno do skoro.Kad upalim auto posle par sekundi mi se pali automatsko ukljucenje farova i displej klime,pocelo je tako sto kad se upali disp.klime nisam mogao nista da podesavam jedno par minuta i pocne da blinka,tad mogu da podesim temperaturu i brzinu ventilatora,veceras iz cista mira nemam nikakvu informaciju na displeju i smrzo sam se do Vrsca i nazad,probao sam da skinem klemu i vratim ali isto se desava.Displej nije imao problema da gubi znakove pa da je on crko,mislim da je nesto drugo u pitanju jer se ne cuje onaj rele koji je ukljucivao sistem.Ima li neka dijagnostika za ove klime kao sto je moja i gde da odem,za 10 dana putujem u Bugarsku pa ako budem morao da lozim vatru u kabini da se zagrejem gotov sam.Pomagajte ako znate nesto....

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2013, 12:44:56 pre podne »
To sto je blinkalo kad upalis auto je bio znak da postoji neka greska u radu klime. moras to na dijagnostiku batice, druge ti nema. Ostalo moze da bude prica za memoare. mahac
Boban-Rus

Van mreže elas

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.6 i
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2013, 02:21:22 posle podne »
Bio danas na dijagnostici,u sistemu nema da je fabricka nego su je Italijanai montirali naknadno u novo vozilo zasto pojima nemam,crko mi je procesor koji sigutno necu naci nigde NEC 75308  sa programom  B 71

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2013, 02:33:22 posle podne »
Posto si iz Beograda, pozovi firmu Polarklima DOO koja se nalazi kod Lastine garaze i potrazi vlasnika Nenada Šukaru. Objasni mu o cemu se radi i vidi da li oni mogu pomoci. mahac
Boban-Rus

Van mreže elas

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.6 i
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2013, 08:11:04 posle podne »
Ovo mi treba kompletan komander za ventilaciju pase od Pola i golfa 3,celo popodne sam zvao otpade i nema a kazu da nisu ni imali takve automobile sa digitalnim klimama.


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2013, 11:30:21 posle podne »
Bio danas na dijagnostici,u sistemu nema da je fabricka nego su je Italijanai montirali naknadno u novo vozilo zasto pojima nemam,crko mi je procesor koji sigutno necu naci nigde NEC 75308  sa programom  B 71
tesko da ces naci celu jedinicu,trazi po otpadima,   a procesor ima zamenski za taj verovatno ali je problem da se ukodira,to ovde kod nas ne verujem da neko radi jer se nov dobija blanko
  champ1

Van mreže elas

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.6 i
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2013, 03:38:25 posle podne »
Sve je pocelo kad sam remontovao alternator,zaglavio lezaj pa je morao nov.Kad ga je majstor vratio odmah tog dana su mi se svetla mnogo kasno palila jer imam automatsko ukljucenje farova,trebalo im je nekad i minut a pale se posle par sekundi po startovanju motora.Tad je i klima tj.displej poceo da baguje blokira i ne mogu da mu nista podesim,tako je bilo dva dana da bi nakraju dispplej samo svetleo bez ikakvih simbola.Kod elektronicara je konstatovano da je poludeo NEC procesor za komandovanje sistemom.
Sasvim slucajno sam juce video da je jedan konektor  na alternatoru koji ima tanku zicicu zelene boje iskljucen,nadjem na alternatoru mesto i ubodem,upalim auto i svetla odmah se ukljuce,ali displej i dalje mrtav,pozovem majstora i on mi kaze da je to za impul za punjenje ali kako mi se nije baterija ispraznila jer sam presao nekih 400 km od remonta alternatora pod svetlima i ostalom strujom u kolima.E sad sam otiso da neso uzmem i upalim auto kad ono sve normalno,svetla odmah,muzika isto kad ono moja klima se povratila iz mrtvih,probam sve funkcije i radi,pa nisam pametan sta je bilo ako je konstatovano da je procesor crko kako se sam popravio ili je to bio problem od one zicice na alternatoru,ako neko nesto zna bas me zanima.
Uzgred nisam cestitao  BOZIC SVIM PRAVOSLAVNIM VERNICIMA  HRISTOS SE RODI BRACO

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2013, 04:18:28 posle podne »
Reprogramirao se procesor i zato sad radi normalno. A bagovao je jer nije imao dovoljno struje. Vaistinu se rodi!
Boban-Rus

Van mreže elas

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.6 i
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2013, 04:32:52 posle podne »
Ajde da postavim posto sam pronasao negde na netu za ove klime  nesto jer jako malo ima za njih.
To su Diavia-Delphi klime koje su Italijani ugradjivali u nova vozila po narudzbini,u VW,Audi,bmw ali redje.Klime su potpuna automatske sa svim senzorima i jako dobro ugradjene jer je firma ozbiljna u toj delatnosti i postoje preko 40 godina,postavljaju rashladne sisteme i u hladnjace i dostavna vozila za prevoz kvarljive robe.
Nasao sam malo auto dijagnostici same klime jer na fabrickim dijagnozama nece pokazati nista jer ne prepoznaje da ima klimu(naknadna ugradnja).
.Klimu možeš restartovati i tako što ćeš skinuti klemnu sa akumulatora i nakon 2-3 minuta je vratiti, ili kada daš kontakt,pre nego što si se bilo šta pojavi na kontrolnom panelu,odmah pritisneš tipku AUTO.
U prvoj fazi računar će ti prvo prekontrolisati ekran - nakon toga opet pritisneš AUTO, i
u drugoj fazi ispritiskaj sve dugmiće da vidiš da li rade, zatim opet AUTO,
U trećoj fazi ćeš prekontrolisati elektro motore klapni za usmerivanje vazduha.Mislim da će ti reagovati samo na četiri dugmeta pošto ima tri elektro motora,od kojeg jedan kontroliše grejanja i hladjenje,drugi usmeravanje vazduha a treći recirkulaciju.Tu će ti se pojaviti broj 100 a što znači da je klapna otvorena ili broj 0 a što znači da je klapna zatvorena.Zatim opet pritisneš dugme AUTO
U četvrtoj fazi se kontrolišu senzori ,kojih imaš pet (moraš videti koje dugmići su za koji senzor), i tu će ti izbaciti različite vrednosti temperatura,zatim tu se kontroliše napom struje,da li se pale ventilatori u haubi i da li kompresor dobija struju,i mislim maksimalno duvanje ventilatora kabine na šoferku. I opet  pritisneš AUTO i ostaviš da klima sama postavi klapne u početni položaj - to traje naka 2-3 minuta.  I TO TI JE TA DIJAGNOSTIKA.

Pronasao sam i elektro semu uredjaja samo me malo zeza da je skinem nesto im je sajt los pa ide sporo,mozda ce nekom trebati ovo nikad se ne zna neka stoji nece da se baci.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2013, 04:49:00 posle podne »
A za delove znaci via Italija ispada....
Boban-Rus

Van mreže elas

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.6 i
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2013, 05:42:55 posle podne »
Imam rodjake u Italiji,poslao sam kodove i slike,nasli su o Djenovi da ima delova ali porucivanje i cekanje mada su ti modeli iz sredine 90 ih godina pa onda mislim da novo i kod njih ne moze da se nadje,jedino neke zalihe zaturene ako ih uopste i ima,za novije ima to je sigurno.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #11 poslato: Januar 07, 2013, 05:50:43 posle podne »
Ne znam kakav je sistem remenice kod tog kompresora klime (ima li kvacilo u sebi i spulnu ili ne) pa zato pitam. Jer ako ima kvacilo i spulnu to se vremenom pohaba i mora se menjati.
Boban-Rus

Van mreže elas

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.6 i
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #12 poslato: Januar 07, 2013, 06:06:39 posle podne »
Kompresori su dobri cak sta vise odlicni predimenzionirani su uglavnom,imaju u sebi kvacilo samo je mozda problem kad treba da se menja spaner jer nije fabricki za to vozilo,konkretno sam ja sad imao malo problem da najem adekvatan spaner kaisa ali nadje se po radnjama.Lepo su oni to spakovali i spoljni deo u motornom prostoru i onaj koji je ispod table.Kod mene je pre par godina kompresor nesto crkao,mada je tad auto bio kod druga u vlasnistvu i sasvim normalno je izremontovan,znam da nije nesto bilo problema sa delovima odmah su nasli sta je trebalo,problem je samo ovaj panel za kontrolu sto ne moze da se stavi drugi zbog programa ali i to ako ima srece da se nadje na otpadu.Tolika vozila su dosla iz Italije u Srbiju mora da postoji.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #13 poslato: Januar 07, 2013, 06:09:58 posle podne »
I to sto kazes...
Boban-Rus

Van mreže elas

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.6 i
Odg: Poludela klima i ventilacija
« Odgovor #14 poslato: Januar 07, 2013, 07:13:31 posle podne »
Evo konacno sam ih skinuo,ima sema i oznaka simbola za DIavia-Delphi klime


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

g404.imageshack.us/img404/2386/sema10.png