Autor Tema: Jetta II trza u toku voznje  (Pročitano 3525 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Jetta II trza u toku voznje
« poslato: Oktobar 31, 2009, 09:18:01 pre podne »
Imam sledeci problem, u toku voznje nezavisno od brzine kretanja desava mi se od skoro da mi auto trza. Prvo sam mislio da je do plina, posto kod nas na Kosovu nemaju nikakvu kontrolu ovi sto imaju pumpe pa prodaju sta stignu medjutim trzanje je pocelo sve cesce da se desava. Desi se da pocne da trza par puta i stane a nekada i po nekoliko kilometara u toku voznje. Posto imam problema sa isparivacem za gas ili pumpom kako se vec zove malo mi curka voda, stradala je membrana na isparivacu, mislio sam da uvlaci vazduh pa zbog toga secka. Juce sam bio kod majstora koji ugradjuje plin da mi zameni membranu medjutim nije imao deo pa treba da naruci ali sto je najvaznije reko mi da zbog plina nece da secka i da imam problem u struji. Kaze negde ti auto gubi struju.
Dali je to moguce i od cega da pocnem kako bih otklonio kvar?
Hvala unapred

Van mreže Comi014

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 221
  • Age: 42
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2009, 12:04:22 posle podne »
Prvo i osnovno za pravilan rad na autogasu je ispravna(nova) razvodna kapa,razvodna ruka,kablovi,svecice i tacno nastelovano paljenje.Zazor na svecicama bi bio pozeljan da bude negde za 0.1 mm manji nego na benzinu i paljenje par stepeni ranije,ali to su vec nijanse u stelovanju tako da nemoras obracati paznju na to ukoliko nisi perfekcionista.
Plin je u principu "glup",tj nema komplikacija kao na benzinu tipa dizne i slicno.Samo mu daj na vreme kvalitetnu varnicu i ima da radi ko svajcarac.
Moze da se desi i da ti vuce negde fals vazduh na usisu pa da i zbog toga trza.

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2009, 06:51:08 posle podne »
uf. Danas sam proverio kablove od razvodne kape do svecica i imao sam sta da vidim. kablovi su bili truli. a kada sam skinuo razvodnu kabu oni grafiti koji su ugradjeni unutra nepostoje, ali bukvalno jer su se istrosili. E sad nastupa problem. Odem ja da kupim kablove i kapu, prodavac koji prodaje deleove iyadje pogleda koja je kapa i koji kablovi mi trebaju i kupim ja to. dodjem kuci zamenim kablove i kad da stavim  r. kapu problem. ne pase se kapa. odem da zamenim u prodavnici i verovali ili ne nijedna kapa se ne pase. odem do druge prodavnice, trece, cetvrte i nigde da nadjem kapu. Bio sam cak i na auto otpadu ali kapa kao sto je moja nigde nema. Odem cak i kod automehanicara i covek kaze da ceo taj sistem nakoji se kaci razvodna kapa nije od Jette i da zato ne pase. Poludeo sam sada moram da menjam ceo taj sistem i puknem 20 eura na otpadu.

:(

Van mreže Comi014

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 221
  • Age: 42
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2009, 07:52:45 posle podne »
Kod tebe je verovatno u pitanju model sa francuskim razvodnikom(Ducieler cini mi se) a ne bosch-ovim.Potrazi po bolje opremljenim prodavnicama razvodnu kapu za taj razvodnik .Cena je ista kao i za sve ostale razvodne kape tj reda nekih 500-600 din.A ako ne nadjes po prodavnicama,mozes da narucis na www.rvtrade.rs .
PozZ mahac

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2009, 08:20:01 posle podne »
nesto jeste. probao sam milion kapi i sve donekle pasu ali nemogu da se pricvrste onim zakacaljkama koje ih drze. Ovaj sajt nesto zeza.

Van mreže Comi014

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 221
  • Age: 42
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2009, 01:08:26 pre podne »

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2009, 09:10:36 pre podne »
Sve je to ok ali je problem sto ja nemogu da narucim dok ne vidim dali pase onaj zubac i one zakacaljke. Oticicu danas do otpada i najverovatnije cu da zamenim ceo taj sistem na kome se kaci razvodna kapa. Iskosta ce me oko 20 eura, ali bar kasnije necu imati ovakvih problema. Moram da zamenim jer mi auto nenormalno trza. Nije do gasa, nije do instalacije jedino mi to ostaje da zamenim. juce sam zamenio kablove jos kapu i videcemo. Hvala na savetima.

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2009, 12:46:10 posle podne »
Da se pozalim jos malo :)
Nasao sam deo kod mehanicara i popkusao je da mi zameni ceo onaj sistem na kome se kaci kapa i nije uspeo jer nije mogao da skine, valjda zbog korozije. Nalio ga je glicerinom i reko mi da odem sutra da pokusa ako ne morace da mi ispusti ulje i na silu iscupa i polomi taj deo da bi stavio drug. ja se nadam da ce uspeti da odvije jer mi se nesto ne svidja ideja da lomi pa da neki metalni deo ostane u motori.

Sta vi mislite o ovome?

Hvala

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #8 poslato: Novembar 01, 2009, 02:41:51 posle podne »
E pazi iskreno taj mehanicar je indijanac, u smislu, gde se bilo sta cupa sa kola, sve moze da se odvrne i sredi, samo ako ima vremena, a ti lepo sedi u taj auto i pravac neki malo veci grad, tamo ces naci raz. kapu, raz. ruku, svecice, sve sto ti treba za taj auto i nacices mehanicara koji ce sve to lepo da ti ugradi, mada to u principu bi mogao i ti da odradis................     coilleo2tj coilleo2tj coilleo2tj
G T I - opaasna masina......

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #9 poslato: Novembar 01, 2009, 07:27:36 posle podne »
Veruj mi probao sam ali bukvalno se taj deo zavario na motor. Probao sam i ja i on raznim kljucevima i klestima ali nismo uspeli. Dolivao sam ga glicerinom nadam se da ce do sutra da popusti. Javljam vam sta sam urado sutra.

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #10 poslato: Novembar 01, 2009, 08:06:20 posle podne »
Prvi put cujem da se naliva glicerinom...Ajde da je petrolej,at ulje,wd,nafta,odvijac....ali glicerin...on ne razgradjuje koroziju
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #11 poslato: Novembar 02, 2009, 06:50:01 posle podne »
Ovako, problem sa trzanjem je otklonjen i to zamenom kablova od svecica do razvodne kape i zamenom razvodne kape. S tim sto je kod mene to islo malo teze jer sam m oro da zamenim ceo sistem na koji se kaci razvodna kapa a to bas i nije bilo lako jer je deo bas zavario i imali smo problema odnosno mehanicar je imao problema dok ga je skinuo. Deo je zamenjen i sve radi ok. Da dodam da sam morao i kablove koje sam kupio juce da promenim jer bacaju varnice, kupio sam originalne kablove za golfa a one sto sam juce kupio vratio sam. Sve u svemu lepo se je zavrsilo. Evo neke slicke danasnjeg poduhvata:



http://img141.imageshack.us/img141/5079/dsc01293s.jpg
http://img141.imageshack.us/img141/4350/dsc01294q.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/4373/dsc01292o.jpg
http://img141.imageshack.us/img141/4376/dsc01291hy.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/6528/dsc01290y.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/5651/dsc01267l.jpg
http://img513.imageshack.us/img513/3734/dsc01265s.jpg
http://img688.imageshack.us/img688/5294/dsc01266j.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/5651/dsc01267l.jpg

Inace zahvaljujem se svima koji su mi pomogli i dali neki savet.

Van mreže acakololec

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 487
  • Age: 39
  • Lokacija: Kosovo i Metohija, s.Kololec
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: CharlesPiews
Odg: Jetta II trza u toku voznje
« Odgovor #12 poslato: Novembar 02, 2009, 06:51:55 posle podne »
Zaboravio sam da kazem da ovde ima i neke slicke karburatora, tacnije pumpe koja ne radi o kojoj sam vam vec pricao. Ta pumpa je vezana zicom i fiksirana jer ne vraca pedalu gasa, moj auto ima elektronsku regulaciju gasa, ako se to tako kaze ili elektronski sauh. Vi bolje znate :)