Autor Tema: Par problema - Golf 2 19E  (Pročitano 9373 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Par problema - Golf 2 19E
« poslato: Oktobar 09, 2009, 12:53:59 pre podne »
Ljudi, ne znam koliko je problem ozbiljan ili ne, pa sam hteo da se posavetujem ovde sa vama za pocetak.
Naime, pri radu motora cuje se blago kuckanje, naravno, u zavisnosti od obrtaja, kuckanje je toliko ucestalo... kad radi na 1000 obrtaja polako kucka, kad vozim npr na oko 2500 obrtaja cuje se brze... Moje pitanje je - da li je to nesto ozbiljno, i da li treba time da se pozabavim, ili moze da saceka zbog sledeceg problema>

Drugi problem je to da naprimer kada hocu da parkiram ili tako nesto (uglavnom sporije kretanje i skretanje pod vecim uglom) volan mi nekad kao... hmmm... preskoci da tako kazem... tj cuje se neko KVRC i nastavi sve normalno da radi... i mozda povezano sa time, a mozda i ne, prednji desni tocak, cini mi se da ima malo lufta, i to ne da ga pomeram levo-desno, nego ima lufta malog kad ga guram napred-nazad... (orijentacija - kao kada se sedi u autu), i pri penjanju preko malih prepreka cuje se isto neko lupanje, koje dolazi iz pravca prednjeg desnog tocka... Ne znam kako bih vam drugacije objasnio svoje probleme, ali bio bih vam svima jako zahvalan ako bi mi pomogli... zaludjen sam za autom... :)

Hvala svima unapred!
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 09, 2009, 01:25:10 pre podne »
Meni su simptomi bili identicni kad mi se desilo ovo sa slika. Samo sto meni tocak nije imao lufta. Mozda zato sto nije isti trap. Proveri za svaki slucaj kugle, spone i ostale delove prednjeg trapa.

Pogledaj kako je izgledalo kod mene posle pucanja.

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=2641.40

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 09, 2009, 01:47:51 pre podne »
ijoooj... imam fobiju sad da sednem u auto... u majku mu... pa da ga teram onda na pregled pod obavezno?! ili da se molim u voznji? :D
Drive only the best... VW to infinity!!

Krle

  • Gost
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2009, 11:09:38 pre podne »
Moze biti da ti je otisao lezaj na desnom tocku... Meni kad je tocak imao lufta bas kako kazes, ne kad ga motas, nego kad ga okreces napred-nazad, otisao sam i zamenio lezajeve i posle sve ok... Takodje moze biti da ti je otisao kineticki, on zna da se cuje tako... Nisam strucnjak, ali sam imao slicnih problema, ovo su samo nagadjanja....

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2009, 11:28:57 pre podne »
a koliko te izaslo da menjas to?  big_boss
Drive only the best... VW to infinity!!

Krle

  • Gost
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2009, 02:02:40 posle podne »
Ne znam tacno, al evo ti priblizno cene... homokineticki je oko 2500, kineticki je oko 4000, lezajevi su oko 2000... to su priblizne cene za moj auto, uzmi u obzir da je nekad bio VR6, i da je zadrzao trap od istog, tako da su meni malo skuplji delovi... najbolje ti je da udjes u prvu radnju sa delovima i da im trazis za svoj auto te delove i da vidis cene... otprilike ti je svuda isto... naravno, imas i kineskih delova koji su za 40% jeftiniji od shatro nemackih, al ja to ne kupujem... VS Group na nbgd ima za skoro sve delove po 3 cene... ja uvek biram srednju.. Uzmi u obzir da ako bilo sta oko trapa radis, moras da centriras trap, a to ti je kod dobrog majstora i do 2000...  Kad sve saberes, izadje puno, al tu nemoj da stedis... zamisli ides 40 i nesto ti pukne, auto izgubi gas, tj. pukne ti homokineticki skroz, ispadne i menjaca...a ti ne znas za sta da se hvatas.... uzas

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2009, 03:03:23 posle podne »
Na kraju su samo lezajevi problem, pa cu ih menjati.. Sa ugradnjom su 4 hiljade oba.. Ali opet se nesto desilo - motor je poceo da mesa ulje i vodu.. Tj, dihtung mi je otisao, pa mora da se skida glava motora i da se menja ulje, antifriz, filteri itd.. Na sve to, majstor mi daje "gratis" sredjivanje kocnica da ne skripe! Sve to za 120e.. Sta mislite, jel to puno za sve gore navedeno?
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2009, 05:07:25 posle podne »
ja mislim da ima
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2009, 07:42:01 posle podne »
Crkcanje je 99% do zgloba, i msm da je lewi do menjaca a sto se tice desnog tocka ako ima lufta, werowatno je lezaj ...

Van mreže mk2vr6

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 890
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +48/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 vr6
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2009, 09:10:35 posle podne »
to sto ti se cuje na motoru su ti podizaci ventila, ja sam taj problem rijesio sa novim uljem. za volan, vjerovatno ti letva preskace, a sto se tice tocka pomjeranje naprijed nazad ti je 100% znak da ti je otisao silent blok, ja sam imao isti problem na mojoj dvojci.obavezno stavi blok od trojke, provjereno je mnogo izdrzljiviji
low life

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 19, 2009, 12:15:51 posle podne »
Pa ovo sto si opisao ispada da ti on u stvari samo skida glavu motora i onda menja dihtung glave, a najverovatnije ces morati, tj sto posto bih ja uradio da sam na tvom mestu, odneo bih glavu u neku masinsku radionicu za obradu glava i blokova motora da provere u kakvom je stanju tvoja glava motora i da li je potrebno da se radi ravnanje glave...............  (masinska obrada ne bi smela da bude vise od 150 eur.), tako da je meni puno da ti uzme 120 eur. samo za skidanje i vracanje glave motora............ Zamena ulja, filtera i stelovanje kocnica posebno bi kostala max 1500 din. ....................
G T I - opaasna masina......

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 19, 2009, 12:24:16 posle podne »
Hvala shone, al taj majstor mi je na kraju samo uradio le
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 19, 2009, 12:32:25 posle podne »
To ti je dobra ponuda, ako ce ti oni sve to uraditi i naravno oni na tu glavu motora koja je obradjena moraju da ti daju neku garanciju, tako da znas............ I nema na cemu tu smo da se pomazemo ................... clap clap clap
G T I - opaasna masina......

Van mreže nikola_gti16v

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 19, 2009, 01:30:10 posle podne »
Ako ti se to krckanje u tocku cuje i na naglom kocenju i naglom ubrzanju, postoji velika verovatnoca da je caura u silen bloku lose postavljena. Postavi novi silen blok sa sve caurom i po mogucstvu promeni sraf koji prolazi kroz njega.... Ako nadjes nov - super, a ako ne - onda stavi isti takav sa nekog japanca.... Ne znam tacno koji je japanac u pitanju, ali sraf je potpuno isti, samo je pocinkovan, tako da ne rdja, za razliku od vagenovih. Ja sam takve srafove nasao u Overdrive-u.
Ja sam tako resio problem krckanja iz prednjeg desnog tocka. Moj savet, dakle, proveri silen blokove....

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 19, 2009, 01:36:00 posle podne »
Nikola, hvala na brizi ali to je re
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže ichbinmilann

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 19, 2009, 10:52:20 posle podne »
Isti problem sam ja imao sa izbacivanjem vode na passatu 2 1.6 TD letos. Kada se zagreje malo vise, on izbaci ili na cepu, ili ako je skroz zavrnut cep izbaci na ulazu creva u vodenu pumpu. Svi spojevi su dobri, jer vodu izbaci samo kad temp predje preko pola, a termostat je izvadjen i stavljen termodavac na 85 C valjda.Plus imam 2 ventilatora sto hlade (jedan od klime) jer je hladnjak bas veliki.I cim izbaci vodu, krene da se greje, jer nema cime da hladi jelte....Creva nisu tvrda, pipao sam ih, ne mesa ni vodu ni ulje nigde. Isto kao kod tebe. Niko nije uspeo da mi resi problem. Ostalo je da ga otvorim i vadim glavu.
Ako te interesuje sta se desava posle kod mene... Nastavio sam da ga vozim. i prestao je da izbacuje vodu... ali je poceo da pije vodu, trosi...I to bas mnogo, kad sam se vracao sa mora sipao sam bar 10 litara vode za 500 km. Isto, potrosi svu vodu, i odmah dize temperaturu. Skoro sam sipao ono za zacepljivanje hladnjaka, iako nigde nista ne curi, i sa 10l mi je skinuo na 0.5 litre potrosnju vode. Tako ga vozim vec jedno 300km.
Da l' ima neko slicno iskustvo?...I mene interesuje resenje problema......

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 20, 2009, 07:07:33 posle podne »
Eto ljudi, pojavio mi se novi problem... zasto, ne znam... valjda sam te srece da kad mi se jedna stvar pokvari, da se tad pokvari sve... angry2
Nego, da predjem na stvar... posto je isti auto u pitanju, necu da otvaram novu temu, da ne zauzimam dragoceni prostor na forumu... NEGO...
Problem sa dihtungom i dalje stoji, cekaju se novci da se uradi zamena dihtunga, ravnanje glave i hidrotest, medjutim, da li smem da vozim sa tako pokvarenim dihtungom, ne znam, al ja sam vozio... sad je auto poceo da mi cvili povremeno... dal je to kais il sta je pitaj boga, ali u leru se ne cuje... to je sigurno... samo kad vozim, tj kad sam u brzini i dajem gas...  badmood E pa moje pitanje je da li JA mogu da uklonim taj problem, i kako... a ako ne mogu ja, kome da se obratim?  scenik palica
please HELP!!! :( polako upadam u opasnu desperiju... :))
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 20, 2009, 07:08:08 posle podne »
i da... da li je to cviljenje auta povezano sa dihtungom ili ne... eto toliko za sad...
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 20, 2009, 09:58:41 posle podne »
Neverujem da je povezano sa dihtungom, pokusaj da lociras ispod haube odakle zvuk dolazi.
Moze biti od kaiseva, lezajeva alternatora ili vodene pumpe ili spanel lezaja.

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Par problema - Golf 2 19E
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 20, 2009, 11:53:44 posle podne »
Pojacaj muziku batine
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)