Autor Tema: Potrosnja ulja  (Pročitano 10929 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Potrosnja ulja
« poslato: April 29, 2008, 05:48:05 posle podne »
Imam Passat b4 1995 1.8 benzin...

Potrosnja ulja mu je  4dl na 700 km...dali je to normalno ili bi trebao manje malo...

Inace i malo mi dimi na auspuh onaj beli dim...nedimi kada stojim nego dimi samo kada krecem prvom i dam jaci gas..

i sta bi trebao da odradim da bi mi manje ulja trosio i nebi dimio...

hvala puno.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Potrosnja ulja
« Odgovor #1 poslato: April 29, 2008, 11:29:16 posle podne »
pa naravno da je previse,,,pa ne znam gdje sam procitao da se tolerise 1l/100km,,,pa sa tim sistemom ne bi se ulje mijenjalo nikako,jer bi na 10 000 km trosio 10 litara sto je otprilike 3 punjenja,,,,

ako dimi bijeli dim, proveri kompresiju, gumice ventila, to ce mnogo da ti kaze,......
potrosnja preko 1, 1,5 l/10 000 km je granica tolerancije koju fabrika navodi...za sinteticka ulja 5w40
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Potrosnja ulja
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2008, 12:27:45 posle podne »
Izmeri komresiju,mada ni to ne moze nista precizno da ti garantuje.Verovatno su ti propale gumice ventila i trebalo bi da se uradi glava.Ja sam imao problem sa istim motorom isto sa potrosnjom ulja,kompresija je bila skoro identicna i dobra na svim cilindrima.Glavu sam imao drugu i komletno sam je odradio i mislio da cu proci samo sa zamenom glave motora.Kada sam otvorio motor iznenadio sam se koliko su sami cilindri bili potroseni a imao je dobru kompresiju.Da ti odmah napomenem da je motor presao skoro 500.000 pre otvaranja potrosnja ulja je bila oko 3-4l na 5000km.Glava motora je vec bila ocajna ventili su brljavili a i gumice propale.Ako se odlucis da radis glavu recicu ti gde da odes i bice ti glava ekstra odradjena.Neki prvi znakovi da su ti propale gumice ventila mozes primetiti i sam.Ostavis auto uvece i ne palis ga do ujutru,ujutru kada ga upalis ako odmah grune oblak plavog dima na aupuh znaci da ti ulje trosi na glavi,jer se ulje preko noci slilo kroz ventile jer gumica dobro ne dihtuje u kompresioni prostor,i kada auto upalis to ulje odmah sagori pri prvom paljenju i dimi na auspuhu plavo.
« Poslednja izmena: Maj 01, 2008, 12:37:40 posle podne od strane pokemoni »

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Potrosnja ulja
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2008, 10:26:05 posle podne »
e hvala tu puno...svaka cast na odgovoru...hajde reci mi gde je najbolje da odradim  glavu...i reci mi koliko ce otprilike to da kosta...sve sa obradom glave i gumicama i sta vec ide...otprilike cena...hvala punoo

Van mreže PEDJA_COACH

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2043
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +12/-9
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: Golf 3
Potrosnja ulja
« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2008, 12:22:07 pre podne »
Kod svakog majstora ce ti biti slichna cena,e sad bih ti ja preporuchio iz lichnog iskustva,da idesh kod nekog majstora koji je na glasu,jer ipak nie sve jedno ko ce ti raditi oko motora..nije to vulkanizer,gde ce ti staviti tegic i izbalansirati gume,vec se radi o motoru...poprichaj sa priateljima,gde oni servisiraju svoje automobile...
   
SVI SRECNI! :D

http://eurodubs.com/

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Potrosnja ulja
« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2008, 12:38:27 pre podne »
Dosta puta sam se na svojoj licno kozi opekao sto se tice raznih majstora koji rade masinsku obradu.Ja bi ti preporucio da glavu odneses u MR na masinsku obradu oni su iz bg-a,nece te zavlaciti i recice ti sta trebas da kupis,ja licno masinske obrade za svoj servis radim samo kod njih.Mislim da ce ti trebati samo vodjice i gumice ventila,a ventili ce ostati tvoji a glavu ce ti kompletnu odraditi.Mislim da je cena oko 80e,ne znam tacno jer ja to sve placam preko racuna i malo se cene razlikuju.Kada vec skines glavu videces i koliko su potroseni cilindri i da li da ga karicis ili i blok da radis,ali licno ne verujem da ces morati.Delove nemoj kupovati bilo gde i bilo sta mozda ti i tu mogu nesto pomoci.Glupo je da ovde reklamiram neke firme javi mi se na pp.

Van mreže PEDJA_COACH

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2043
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +12/-9
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: Golf 3
Potrosnja ulja
« Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2008, 12:47:03 pre podne »
Da MR shto se tiche mashinske obrade je stvarno najpouzdaniji u gradu...za sve ostalo se i moze naci zamena,ali ovo je prava stvar..
SVI SRECNI! :D

http://eurodubs.com/

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Potrosnja ulja
« Odgovor #7 poslato: Maj 02, 2008, 07:09:56 posle podne »
e hvala na odgovorima...

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Potrosnja ulja
« Odgovor #8 poslato: Jun 24, 2008, 06:58:02 posle podne »
ovako u vezi ove potrosnje ulja....pogledao sam danas auspuh i video sam da je sam "mokar od kraja izduvne cevi pa 15 cm nazad je sam mokar od ulja...to znaci da baca ulje na auspuh..nesagoreva dobro.....neku su mi rekli da promenm te gumice i nastelujem ventile i da stavim ULJE MINERALNO Posto imam sad polusintetiku 10-40....

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Potrosnja ulja
« Odgovor #9 poslato: Jun 24, 2008, 10:56:39 posle podne »
polusintetika je samo i samo za aute kojima je u servisnoj knjizi to predvidjeno,a auto koji je 95 god ne vjerujem da koristi polusintetiku,ulje ti trosi zato sto je viskoznost mineralnog i polusintetike razlicita,sipaj mineralno i proveri da li ce ti trositi,meni je jedan magarac od majstora sipao sinteticko ulje,potrosio mi je 1L na 100km,sreca pa sam ga odmah ispustio i sipao mineralno kako mu je i konstruktor predvidjeo,i naravno trosi mi 500grama na 5000km.a taj koji ti je rekao da sipas polusinteticko ulje sad treba da ti plati obradu glave.najgore sto nasi ljudi ne kapiraju da su ta sinteticka i polusinteticka ulja saaaamo i saaamo za motore proizvedene posle 2000god i eventualno za neke proizvedne 99.mi mislimo ako je sintetika da je ona najjbolja-jeste ali samo za motore najnovije generacije a ne za nase lomatine iz 20vijeka.moj stari je imao golfa II D,motor mu je bio savrsena ,gram ulja nije trosio i onda jedan primitivni priglupi mamjun od majstora mu sipao sintetiku i naravno posle 2000km mu zakovao,tako da koji god konj da ti kaze da u motor proizveden prije 2000god  sipas sintetiku ili polusintetiku nije normalan i treba malo da se edukuje ili dobrovoljno ili prinudno ili da nikad ne kaze da zna bilo sta o autima.dugacak esej ali sta mogu muka mi je vise od neznalica koji sipaju ono sto cuju na tv apojma nemaju sta je sta.to bi bilo isto kao da sipas kerozin u dizela,naravno on ce da ide ali koliko?e tako je sa uljima.veliki pozzz i pokusaj prvo sa stavljanjem mineralnog ulja.pozz
« Poslednja izmena: Jun 24, 2008, 10:58:33 posle podne od strane borko83 »

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Potrosnja ulja
« Odgovor #10 poslato: Jun 25, 2008, 12:38:07 pre podne »
brate svaka ti cast...hvala ti puno...i mislio sam da netreba polusintetika ali eto sta da radim majstor je majstor...sta mislis da odma sad ispustim ovo ulje polusintetiku 10-40w..presao sam sa njim 4500 km...i jel ce mi biti potrebna obrada glave...pozzz..i hvala na odgovoru jos jednom...

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Potrosnja ulja
« Odgovor #11 poslato: Jun 25, 2008, 02:05:58 pre podne »
Citat: borko83
polusintetika je samo i samo za aute kojima je u servisnoj knjizi to predvidjeno,a auto koji je 95 god ne vjerujem da koristi polusintetiku,ulje ti trosi zato sto je viskoznost mineralnog i polusintetike razlicita,sipaj mineralno i proveri da li ce ti trositi,meni je jedan magarac od majstora sipao sinteticko ulje,potrosio mi je 1L na 100km,sreca pa sam ga odmah ispustio i sipao mineralno kako mu je i konstruktor predvidjeo,i naravno trosi mi 500grama na 5000km.a taj koji ti je rekao da sipas polusinteticko ulje sad treba da ti plati obradu glave.najgore sto nasi ljudi ne kapiraju da su ta sinteticka i polusinteticka ulja saaaamo i saaamo za motore proizvedene posle 2000god i eventualno za neke proizvedne 99.mi mislimo ako je sintetika da je ona najjbolja-jeste ali samo za motore najnovije generacije a ne za nase lomatine iz 20vijeka.moj stari je imao golfa II D,motor mu je bio savrsena ,gram ulja nije trosio i onda jedan primitivni priglupi mamjun od majstora mu sipao sintetiku i naravno posle 2000km mu zakovao,tako da koji god konj da ti kaze da u motor proizveden prije 2000god  sipas sintetiku ili polusintetiku nije normalan i treba malo da se edukuje ili dobrovoljno ili prinudno ili da nikad ne kaze da zna bilo sta o autima.dugacak esej ali sta mogu muka mi je vise od neznalica koji sipaju ono sto cuju na tv apojma nemaju sta je sta.to bi bilo isto kao da sipas kerozin u dizela,naravno on ce da ide ali koliko?e tako je sa uljima.veliki pozzz i pokusaj prvo sa stavljanjem mineralnog ulja.pozz

Borko, u tvoj auto je fabricki predvidjena polusintetika, imam golfovu knjigu original na nemackom i lepo pise za turbo dizel motore ulje specifikacije vw 505.00 a to je polusintetika, ako treba skeniracu stranicu da vidite, obicni dizeli koriste mineralno po preporuci proizvodjaca tako da te molim da ne preporucujes ljudima nesto ako nisi 100% siguran.  

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Potrosnja ulja
« Odgovor #12 poslato: Jun 25, 2008, 10:22:01 pre podne »
I moj je obican dizel bez turbine pa ide 505.00. Samo sta kaze knjiga to se sipa.
« Poslednja izmena: Jun 25, 2008, 10:22:19 pre podne od strane Rocky Balboa »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Potrosnja ulja
« Odgovor #13 poslato: Jun 25, 2008, 11:26:29 pre podne »
Ja nemam srvisnu knjizicum ali jos kad smo ga kupili cale je sipao polusintetiku, i nije se nesto kvario po tom pitanju...Mada jeste dosta trosio u poslednje vreme, ali to je bilo do karika.
@Kosta, tvoj golf je bese bio TDI, je l' ista stvar sa mojim GTD-om(interkuler) ??

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Potrosnja ulja
« Odgovor #14 poslato: Jun 26, 2008, 12:26:19 pre podne »
Moj je bio turbo dizel bez interkulera i u njega sleduje polusintetika, za dvojku sa interkulerom takodje.

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Potrosnja ulja
« Odgovor #15 poslato: Jun 26, 2008, 01:04:45 posle podne »
postovanje svakom znanju ali uzmi bocu mineralnog ulja,npr valvoline -ja to sipam 15-40,sa zadnje strane boce pise u dnu oznaka 505-00,tako da nije itina da je to pulusintetika,tako kole brate da sam ne samo siguran nego odgovorno tvrdim da je za golfov diesel i turbo diesel motor predvidjeno mineralno ulje oznake 505-00,,.pozzz

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Potrosnja ulja
« Odgovor #16 poslato: Jun 26, 2008, 11:39:10 posle podne »
Onda ce biti sken pa cete videti  , i ja koristim shell polusintetiku 505.00

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Potrosnja ulja
« Odgovor #17 poslato: Jun 27, 2008, 11:28:01 posle podne »
Evo knjige stigla iz Wolfsburga u golfu dvojci...



A evo i sta pise za ulja...



Znaci kako vidite za turbo dizel 505 00, e sad koje mineralno ulje moze da zadovolji te standarde neznam, ali znam da polusintetike tog standarda ima da biras.


Van mreže Zvezdan

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja ulja
« Odgovor #18 poslato: April 28, 2009, 05:10:14 posle podne »
Molio bih za savet/pomoc.Moj golf IV 1.4 trosi i do o,5 litara ulja na 1000km.Pali bez ikakvih problema,vuce lepo i nema nikakvog dima.Koristio sam Mobil polusinteticko i Motul 15-40.Na tabli pise da ima 115 oookm vozio sam ga na dijagnostiku i kazu da je to prava kilometraza?Da li je moguce da mu je otisao motor i ako jeste koliko ce jos moci ovako?Hvala unapred

Van mreže zarko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 503
  • Lokacija: KOCOBO
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja ulja
« Odgovor #19 poslato: April 28, 2009, 06:33:48 posle podne »
Molio bih za savet/pomoc.Moj golf IV 1.4 trosi i do o,5 litara ulja na 1000km.Pali bez ikakvih problema,vuce lepo i nema nikakvog dima.Koristio sam Mobil polusinteticko i Motul 15-40.Na tabli pise da ima 115 oookm vozio sam ga na dijagnostiku i kazu da je to prava kilometraza?Da li je moguce da mu je otisao motor i ako jeste koliko ce jos moci ovako?Hvala unapred
ako trosi ulje, neznaci da je otisao motor????  ali kako ti nije zacepio katalizator? Cekaj odgovor od VW TECH-a. motor od 1.4 za MK IV je preslab pa je stoga moguce da trosi ulje.
« Poslednja izmena: April 28, 2009, 06:36:56 posle podne od strane zarko »