Autor Tema: Auto se gusi i cima prilikom nepotpunog zaustavljanja i ponovnog ubrzavanja!  (Pročitano 1355 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže koki_84

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 40
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Metalic-gray sloth
  • Auto: VW Polo 1.2TDI BlueMotion
Auto se gusi i cima prilikom nepotpunog zaustavljanja i ponovnog ubrzavanja!
« poslato: Mart 14, 2021, 09:54:20 posle podne »
Zdravo drugari... Imam jedan od onih fantomskih problema koje ne mogu da se manifestuju kada ja hocu pa mi blamaza da idem kod majstora i da mu objasnjavam nesto sto ne mogu da mu manifestujem, a mozda neko od vas ili zna sta je ili mu se desavalo slicno...

Naime, povremeno (tipa jednom u nedelju - dve dana) mi se desi kada auto usporava maltene do te mere da je prakticno stao tj. nije za drugu brzinu da bi nastavio voznju, a za prvu brzinu je taman da polako ubrzas i nastavis voznju, tada mi se desi da kada ubazim u prvu i stisnem gas da auto pocne da se gusi, cima i posle sekundu - proguta "knedlu" i ubrza i nastavi voznju ali svaki put posle toga kada stoji u leru i radi i povecam obrtaje i pustim pri vracanju obrtaja u normalu (cca 1000 o/min)  cuje se tih ali tup zvuk kao da lupne nesto u motornom prostoru. Kada ugasim auto i upalim sve nakon toga nastavi da radi normalno bez ikakvih simptoma, lupkanja, gusenja i sl...

Znam da je problem krajnje nelogican i neobican ali mozda neko zna nesto pa bih bio zahvalan da date neki predlog sta bi trebalo da se proveri ili na sta tipujete. Hvala.

U pitanju je Polo 2011. 1.2TDI 55kw (sa tri klipa)
« Poslednja izmena: Mart 14, 2021, 10:18:36 posle podne od strane koki_84 »
Metalic-gray sloth