Autor Tema: Saobraćajne Nesreće :(  (Pročitano 285074 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1340 poslato: Jul 04, 2023, 03:52:45 posle podne »
Nisam mislio kako da se popunjava budžet, da se otima od ljudi što voze 45-50.
Stvarno misliš da bi to uticalo na idiota koji se zaleti, čipovano sve u full-u... Najveći je problem je što će da odleži po godinu za ubijenog i to je to, idemo dalje...
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1341 poslato: Jul 04, 2023, 04:06:53 posle podne »
Bas suprotno brate, kad stavis fiksnu kameru i upozorenje da ima radar, budzet se puni vrlo malo, jer ljudi znaju da ima kamera i svi uspore.
Skrivenim radarima se puni budzet a apsolutno nista ne postize, izmedju ostalog jer takvi radari stoje uglavnom na delovima puta na kojima nema apsolutno nikakvog rizika da se vozi i 80-90, ali je ogranicenje 50.

Konkretno za ovo mesto ti je dovoljno da imas auto sa kilavih 100 konja i ipak mozes da nabijes 170 na sat, dugacak pravac magistralnog puta koji je jos nizbrdica u pravcu ka gradu, tj. ne treba ti uopste jak auto da napravis sranje.

Ona ogranicenja od 40 na sat na izlasku iz grada gde su duple trake vaze samo za raskrsnice/ukljucenja/pesacke prelaze inace, nije celim putem 40.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1342 poslato: Jul 04, 2023, 04:52:14 posle podne »
Slažem se sa Madisonom. Kamere i nema problema, samo par ljudi da se kazni za brzu vožnju tom dionicom svi bi tu poštovali ograničenje brzine. Evo gdje god ima kontrola pazi se kako se vozi. I nisu samo te kamere kroz RS već i kroz vijelu BiH, svaki onaj veliki crni stub sa žutom trakom na vrhu pored puta je kamera. Mislim da bi to imalo velikog učinka.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1343 poslato: Jul 04, 2023, 04:57:21 posle podne »
https://www.rts.rs/vesti/hronika/5222804/tri-osobe-poginule-u-saobracajnoj-nesreci-na-izlazu-iz-krusevca-mup-saopstio-detalje-udesa.html

Bukvalno isto mesto kao ona nesreca iz 2021... Ako mene pitate, nadlezni snose pola krivice za smrt ovih ljudi, nista nije promenjeno od proslog puta.
Kriv je ovaj sto je isao prebrzo a krivi su i ovi sto su mu oduzeli prednost.

Osim radara na toj deonici nista drugo ne pomaze.

Staviti lezeci ili semafor je smrt za saobracaj. Pogovoto za kamione i autobuse.

Na kraju zasto bih ja ispastao zbog idiota.

2021. je bila ista situacija.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1344 poslato: Jul 04, 2023, 11:17:56 posle podne »
Ivane, da, bas samo zato i okacio ovo, bukvalno ista raskrsnica. Naravno da je kriv i lik koji se ukljucivao u saobracaj, ali kad neko ide 100 iznad ogranicenja, teze je proceniti.
Kamere su po meni najbolje resenje, sve dok su obelezene. Smisao radara je da poveca bezbednost, a ne da "navatavanjem na foru" puni budzet, ali ovo poslednje je u Srbiji za sad jedina primena.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1345 poslato: Jul 05, 2023, 10:40:41 pre podne »
Znači zaletiš se bez mozga sa 200 na sat u naseljeno mesto, u zonu sa povećanim prisustvom pešaka i automobila, ulećeš u raskrsnice i kružne tokove, a da je postavljena kamera onda bi išao 40? U kom se to crtanom filmu dešava?
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1346 poslato: Jul 05, 2023, 11:30:12 pre podne »
Raco pa ako nije učinkovito, zašto se onda ne dešavaju takve gluposti gdje imaju upravo te kamere o kojima pričamo?  Da se postavi ta kamera svi bi bili oprezniji.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1347 poslato: Jul 05, 2023, 12:55:31 posle podne »
Ulećeš u naseljeno mesto sa 200, boli te patka koliko ljudi i dece možeš da poubijaš, ali zato zentanje od kamere... sigurno...
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1348 poslato: Jul 05, 2023, 01:56:53 posle podne »
Kamera treba da snima i da se salju kazne.
Npr. za takvu voznju velika novcana kazna + oduzimanje dozvole + zatvor + ponovno polaganje.

Veruj mi da bi se posle drugog usnimljenog sve unormalilo.

Ali posto smo mi takva zemlja kakva smo opet bi bilo nedodirljivih.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1349 poslato: Jul 05, 2023, 03:46:12 posle podne »
Raco pa ko normalan svjesno ide da ubije nekoga? Našim ljudima je dovoljno jednom da nekoga lupe dobro po džepu za brzu vožnju i svi će se unormaliti. Ne kažem, ima neodgovornih, ali više je na sreću onih normalnih.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1350 poslato: Jul 06, 2023, 07:20:13 posle podne »
Pa Vasile ovaj što se zakucao i poubijao ljude je sigurno normalan. Po meni te ludačke brzine, droga, alkohol bi se tretirali kao ubistvo sa predumišljajem, minimum 40 godina pa se dokazuj u zatvoru.
A ovo za kamere i kazne bi uticalo samo na one što su vozili max 35 pa bi vozili 20 da ih ne snimi kamera.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1351 poslato: Jul 06, 2023, 11:35:24 posle podne »
Slažem se, za to da bi se takve vožnje trebale tretirati kao ubistvo sa predomišljajem. Na sreću više je onih koji voze normalno. Za vozače koji su u alkoholisanom stanju i koji su pod uticajem nekog narkotika je kriva saobraćajna policija što su u saobraćaju. Da je malo više saobraćajne policije koja bi provjeravala vozače bilo bi drugačije. Kamere bi svakako doprinijele smanjenju vozača koji tom dionicom puta voze preko ograničenja, a mnogo je takvih. Nije bez razloga tu predviđeno ograničenje 40...

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1352 poslato: Jul 07, 2023, 05:47:13 pre podne »
Ne moze ovo da se tretira kao ubistvo sa predumisljajem jbg, ali ja sam ubedjen da bi kamera mnogo smanjila sansu za nesrecu, na tom mestu. Fora kod oznacenih kamera je da poveca bezbednost na rizicnom delu, ne da edukuje, ali jeste efektivna onde gde je postavljena.
Nije bio problem sto je neko vozio 150 pola km pre ove raskrsnice, nego sto nije na vreme usporio. A verujte mi i da bi te "budale" usporile ako znaju da ce 100% dobiti kaznu ako prodju sa 150 kod kamere.
To ne znaci da ne bi vozio brze na drugom delu, naravno, ali to nije ni poenta, poenta je da postoje rizicna mesta gde jeste ogroman problem ako neko vozi prebrzo.
Ne postoji idealno ni sveobuhvatno resenje, ali postoje nacini da se umanji sansa za nesrecu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1353 poslato: Jul 07, 2023, 10:23:42 pre podne »
Meni ne ide u glavu da neko ko ludačko  brzinom sa nogom na gasu uleće u naseljeno mesto usporava zbog kamere. Jedino ako nisu ove nove PeGe kamere što utičuna svest vozača.

Moja zadnji prekršaj, radar Valjevo 30.6.2022, oću k. da vam platim

13.9.2022 Zamenjuje se u kaznu zatvora, dobijete dva k.

4.7.2023  Nalog za izdržavanje kazne zatvora KPZ Padinska Skela/KPZ Požarevac, rok za javljanje 12.7.2023. Oće još k.

9.7.2023 Apsolutna zastarelost prekršaja

Ja sam se nadao u to Valjevo, računam stari udbaški centar, stići će na vreme kad i od njih ništa. Mada vidim kada su u pitanju pijani i drogirani vozači onda nema šale sa narodnom milicijom.

Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1354 poslato: Jul 07, 2023, 09:52:31 posle podne »
Sta bi bilo da te je neko zaustavio rutinski i proverio? :)

Ne uspeju ni svi da se izvuku, ubedjen sam da bi kod vecine delovao taj makar psiholoski momenat da ne plate kaznu.
Cist primer isto u Krusevcu u Citluku ima kamera i apsolutno niko ne vozi iznad 50, ne znam koliko puta sam prosao tuda i nikad nikog video nisam da vozi preko ogranicenja. Spucam ga i ja odmah nakon toga sve do kruznog toka ka Kraljevu, ali tu nema naselja i nije uopste rizicno.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1355 poslato: Jul 08, 2023, 12:41:11 pre podne »
Sta bi bilo da te je neko zaustavio rutinski i proverio? :)
Ne razumem šta bi bilo, ništa, sve normalno i redovno. Rutinska kontrola je rutinska na Voždovcu 24/7  ;) Ja do kuće imam samo jednu putanju, a da me ne registruju kamere da sam došao u naselje, sa zapisanim tablicama i snimljenim licem, sad što je to protivzakonito i protivustavno manje bitno.

Cist primer isto u Krusevcu u Citluku ima kamera i apsolutno niko ne vozi iznad 50, ne znam koliko puta sam prosao tuda i nikad nikog video nisam da vozi preko ogranicenja.

Čitluk je staro poznato mesto za radar, ali što ti nisi video u zadnje vreme ja sam dokumentovao. Imam tri prijave za brzinu i jedna puna linija. Sve četiri prijave isti policajac.  boodala
A i pravac za Valjevo mi je poznat, čak sam i reko ženi sad će da nas zaustave i izleće policajka...

Mene te priče i ne plaše, ali me plaši da sa 160 i više ulećem u naseljeno mesto sa nogom na gasu jer znam da ništa drugo nema više uticaja samo sreća. A ako te izda sreća pa poubijaš ljude i unesrećiš porodice onda je jedino pošteno da belog dana više ne vidiš. Mislim da bi to ipak imalo malo više psihološkog uticaja na buduće događaje, a kamere, radare i ležeće policajce treba zakonom zabraniti.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1356 poslato: Jul 08, 2023, 09:24:18 posle podne »
Mišljenja sam da prosečna budala/dijabola u Srbiji nema osećaj straha od mogućnosti da samog sebe ubije bez ikakvog razloga brzom vožnjom i rizičnim ponašanjem u saboraćaju. Isto tako strah od toga da ubije nekoga drugog očigledno ne postoji.
A od čega postoji strah u ovoj zemlji od jakog udaranja po novčaniku. Pa lepo bez odugovlačenja procesa itd itd svakoga što više po dzepu,oduzimanje automobila i dozvola pa da vidimo. Naravno to je moguce da funkcioniše u zdravom sistemu kod nas teško...
« Poslednja izmena: Jul 08, 2023, 09:25:53 posle podne od strane Алал вера! »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1357 poslato: Jul 09, 2023, 09:57:28 pre podne »
Po milion za ubijenog u Mudrakovcu i oduzimanje auta, dođe oko 30k €, da ga udare po džepu. Nacija svršava od zadovoljstva, leče se dugogodišnje frustracije, uzeli su mu pareeee... clap clap clap Alvirović izveštava direktno sa brojanja para, Okanović smišlja u šta bi moglo da se uloži za bezbednost da se otvori novi tender... 
Izađe za par godina, ponovo za volanom za pet, koga boli k...  kava kava, ali uzeli su mu pare  clap thumbup thumbup...

@Madison

Nisam siguran da je ona prva u Čitluku kod škole radarska kamera, stižu li prijave za tu kameru? Moram sledeći put da se popnem da proverim  lollol











Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1358 poslato: Jul 09, 2023, 12:38:05 posle podne »
Kolega zivi na 100-tinak metara od skole i kaze da nije radarska. On je jednom prosao sa 50 i kaze da mu nista nije stiglo.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1359 poslato: Jul 09, 2023, 01:24:08 posle podne »
Batina je mečku naučila da igra. Tako i nas samo udri po dzepu po imovini i jake zatvorske kazne. Ali to u ovom sistemu ne moze da funkcionise. Svako ima vezu pa cak i u redu u pekari....