Autor Tema: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a  (Pročitano 8338 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stevan Tanaskovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« poslato: Mart 10, 2011, 09:19:18 posle podne »
Pozdrav svim entuzijastima i poznavaocima automobila!
Postavljam ovu temu i ocajan sam za nekim dobrim savetom ili resenjem. Molim za malo strpljenja u čitanju sledećeg detaljnog opisa dogadjaja.

Kupio sam svoj prvi auto pre skoro 2 meseca. Uzeo sam polovnog VW Polo 1.4  '07god. Auto je kupljen u Porscheu SRB i tamo je servisiran i ugradjen mu je plin. S obzirom da nisam neki poznavalac mehanike i elektrike relativno naivno sam kupio ovaj auto za novac koji i nisam planirao da potrosim u tom iznosu za svoj prvi auto. Ali posto mi se ovaj auto dosta svide i jos sam uspeo da spustim cenu resio sam samo da proverim u Porscheu i SUP u kakvom je stanju auto. Njihov servis mi je potvrdio da je auto bio u dobrom stanju za svo to vreme a ja sam kupio auto sa napomenom prodavca da me ceka od investiranja samo mali servis. Auto je stvarno super isao na par probnih voznji. Jedino mi nije bilo jasno zasto ne radi centralna brava zadnjih vrata?! Ali... kupih ga.
     Nakon nedelju dana pao je prvi sneg i upalila se lampica za servo ali je servo pri tome radio. Sledeca voznja i dalje je gorela lampica ali se servo ugasio. Volan je skroz otvrdnuo. Kada je došlo bilo lepo vreme lampica se ugasila i servo je proradio.
Sledeci sneg je bio ovaj zadnji i doceko nas je neradeci servo + upaljena lampica air-bag-a. A onda je i centralna brava gepeka prestala da radi pa gepek zakljucavam na kljuc. Jednog jutra nisam mogao auto da upalim jer je akumulator bio prazan, pa sam ga nakon provere promenio sa nadom da je to razlog mojim problemima...ali oces vraga! I dalje sve isto.
     Pre par dana sam ga vozio na dijagnostiku gde su uklonili lampicu air-bag-a ali servo problem nisu. Komjuter nije izbacivao gresku serva. Malo su pogledali neke veze na akumulatoru i utvrdili da se tu neko petljao sa nekim licnama i sta ja znam sta jos. Kazu mi da ne znaju šta je i da trebam da se obratim nekom ozbiljnijem elektricaru.
Šta mi je raditi i kome mogu da se obratim od pouzdanih elektricara?

Molim vas za pomoc da bih napokon poce da uzivam u svom automobilu!
Hvala unapred!
    
« Poslednja izmena: Mart 11, 2011, 06:34:00 posle podne od strane Stevan Tanaskovic »

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2011, 01:48:13 pre podne »
Problem sa servom je čest problem na polu. I sam ga imam od skoro i tek treba da ga rešim. Elektronika servo pumpe obično strada i to zbog vlage. Moj slučaj, najskuplji i najčešći. Polovna pumpa od 200 evra pa naviše (u suštini mačka u džaku), a nova u AK 75.000 dinara. Ostalo što može da bude je senzor položaja volana ili neki problem u ozičenju ili neki osigurač.
Svakako moraš ići da ti neko utvrdi tačan kvar i tek ćeš onda znati na čemu si.

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2011, 02:02:52 pre podne »
Pošto si sa Novog Beograda, pravac kod Draška u Zemun polje,novosadski auto put,skreneš levo u Zemun polje,samo ideš pravo i servis je sa leve strane,pitaj tamo,svi znaju za njega.Da ne bi lutao po raznim majstorima i "majstorima" idi kod Draška i on će da ti reši problem.

Van mreže Stevan Tanaskovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2011, 06:54:35 posle podne »
BG2225-Hvala za predlog servisa
Golub- nadam se da nece biti nesto tako skupo u mom slucaju. Šta ti nameravaš da uradiš, nov ili mačka?

Evo bio sam danas kod nekog elektricara u Vidikovcu i on je pregledao auto i utvrdio da servo dobija struju ali da je plastika nekog dzeka smrskana a da pritom on izgleda da obavlja svoju funkciju. Video je i ono petljanje sa nekim licnama što sam predhodno spomenuo. Osigurač za servo volan je pregoreo i i neko je napravio kontakt pomocu licni. On nije imao osigurace na prodaju pa cu morati i to negde da kupim.
Što se tice centralne brave, rekao mi je da je to hronicno kod VW automobila (desava se u svim klasama)  i da mi to jedino mogu srediti u Autokomercu ili Porscheu.

Van mreže Stevan Tanaskovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2011, 08:33:30 posle podne »
A da! Još jedan podatak, kada mi je auto podignut na dizalici odozdo ispod pumpe je nešto curelo. Valjda je to tečnost za servo volan. Da li to curi zbog voznje sa tvrdim volanom?
Uostalom koliko je opasna voznja automobila u ovakvom stanju, bilo po masinu bilo po mene?

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2011, 11:57:52 pre podne »
Ne bi trebalo da curi zbog toga što ne radi servo. Mislim da ne bi trebao tako da ga voziš. Ako ostaneš bez tečnosti za servo rizikuješ kvar pumpe i letve volana.

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2011, 05:05:21 posle podne »
A da! Još jedan podatak, kada mi je auto podignut na dizalici odozdo ispod pumpe je nešto curelo. Valjda je to tečnost za servo volan. Da li to curi zbog voznje sa tvrdim volanom?
Uostalom koliko je opasna voznja automobila u ovakvom stanju, bilo po masinu bilo po mene?
Ne sme ništa da curi,zato te i zezao servo,idi kod majstora da nadje gde curi,da to sredi,onda dopuni ulje za servo.

Ti imaš nekoliko sitnih zajebancija koje te izuvaju,ti obilasci majstora koji ništa konkretno ne urade samo te dodatno nerviraju,a automobil počinje da ti deluje kao obično djubre čije popravke nemaju kraja,užas,imao sam ja sličnu situaciju ranije oko nekih gluposti,i samo pravi majstor,to je rešenje,posle kad sam video zbog kakavih stvari sam se nervirao i kod kojih budala sam terao auto dodje mi da sam sebe išamaram.

A ova elektrika što te zeza,samo Draško,i završio si obilaske majstora.

Van mreže Stevan Tanaskovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2011, 06:35:52 posle podne »
Sad sam bio da vidim nivo ulja za servo. I ulja ima vise nego oznaka za max. A i izgleda da kreće da kaplje samo kada se vozi, jer juce kada sam bio stigao kod majstora se videlo da kaplje, a od juce kada sam ga parkirao ima samo 2 kapljice na betonu ispod levog fara.
BG225-mozes li mi dati neki br.tel. da bih se najavio kod Draska?

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2011, 08:58:43 posle podne »
Sad sam bio da vidim nivo ulja za servo. I ulja ima vise nego oznaka za max. A i izgleda da kreće da kaplje samo kada se vozi, jer juce kada sam bio stigao kod majstora se videlo da kaplje, a od juce kada sam ga parkirao ima samo 2 kapljice na betonu ispod levog fara.
BG225-mozes li mi dati neki br.tel. da bih se najavio kod Draska?
Iskren da budem broj nemam,ali mislim da mora da se ode lično kod njega,ne može telefonom da se najavi,ranije je moglo,ali je to prestao da radi,mora lično da odeš,zakaže ti kad da doteraš auto,ima mnogo posla pa mora da se zakazuje.

Evo,na ovoj temi je neko ostavio telefon,pa okreni,možda sad i može telefonom da se zakaže.
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=4689.0

Van mreže Stevan Tanaskovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2011, 11:08:38 pre podne »
Momci, sjbn sam totalno. Majstor Draško dijagnostikovao da je pumpa. Auto je bio udaren i  tada je stradala pumpa, a i dva plasticna dzeka za servo su u lošem stanju. Draško mi reče da tražim pupmu marke KOYO, a da misli da moze da se nadje za oko 350E. Teško da ću imati te pare pre jula! Videću šta ću. Ali opet bi mi trebao neki kotakt nekoga ko to donosi iz inostranstva. Ako neko zna nekoga, molim vas pišite.

P.S. Draško je stvarno dobar majstor.

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #10 poslato: Mart 17, 2011, 01:29:11 posle podne »
Pogledaj ti kod ovih naših što rasturaju vozila,da vidiš kolika je kod njih cena.

Na ovoj temi imaš telefone raznih otpada i ljudi koji rasturaju automobile,pa okreći.

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=3318.0

Van mreže makis

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +0/-0
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #11 poslato: Mart 17, 2011, 06:02:33 posle podne »
Imas u Temerinu,dobrog majstora, radi u ovlascenom vw servisu radi i privatno ,i nabavlja iz inostranstva delove nove (originalne) a mozda ima i neke polovne.Kupio sam ranije od njega za svoj auto , nov plivajuci zamajac, i planiram da sada idem do njega da odradim veliki servis.Mislim da bi ti se isplatilo da ga pozoves i pitas za svoj problem i sa sa strane finansijske i majstorske cak sta vise bih ti preporucio.Cene su pristojne. Poslao sam ti br.tel.na pp.
« Poslednja izmena: Mart 17, 2011, 06:40:32 posle podne od strane makis »

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #12 poslato: Mart 25, 2011, 07:53:47 posle podne »
Ima u Novom Sadu da se kupi nova KOYO pumpa za 430 evra. Dobije se i garancija. Šest meseci, a ako ugraidiš kod majstora kog ti on preporuči bude godinu dana (ako sam dobro razumeo). Taj je tražio 3000 dinara za dijagnozu i ugradnju i servo tečnost ako se ispostavi da je samo pumpa za menjanje. Ima i polovne pumpe i na njih daje mesec dana radnu garanciju i KOYO košta 250 evra. Ja sam uzeo sebi novu ali je meni trebala TRW i ona je nešto jeftinija. Pošto nije moglo pre srede da se ugradi tamo uzeo sam sa ovom kraćom garancijom pa ću negde u Beogradu ugraditi.

Van mreže mixa90

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 596
  • Age: 33
  • Lokacija: Surčin
  • Karma: +9/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2011, 09:06:46 posle podne »
mozda je otisla membrana na servo pumpi... mada idi kod nekog strucnijeg pa neka ti kaze...  B)

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2011, 09:09:04 posle podne »
miksa polo nosi elektricnu pumpu za servo bicedobro

Van mreže mixa90

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 596
  • Age: 33
  • Lokacija: Surčin
  • Karma: +9/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #15 poslato: Mart 25, 2011, 09:09:45 posle podne »
 boodala nisam gledao sta ste pisali  boodala

Van mreže mixa90

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 596
  • Age: 33
  • Lokacija: Surčin
  • Karma: +9/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #16 poslato: Mart 25, 2011, 09:11:28 posle podne »
@ gedora hvala da znam ako me budu pitali sad na faxu za polo 1.2 BME kakav mu je servo da mogu da im kazem  ;)

Van mreže Stevan Tanaskovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #17 poslato: Mart 28, 2011, 04:02:12 posle podne »
Uzeo sam polovnu KOYO servo pumpu, kupio sam je u Subotici. Imam garanciju 3 meseca. Platio sam je 250E. Servo sada radi odlicno, ali mi se cini da nekad pri odredjenom namotaju u desno, na kratko kao da nesto volan fino zavibrira. Al mislim da nije ništa.
Uglavnom, nadam se da ce me ovako služiti makar 3 godine.
Hvala svim koji su se potrudili da mi pomognu oko ovog mog problema.

A da, interesantno je da mi zadnja vrata i gepek uopšte i nemaju centralnu bravu, nego me je baja, koji mi je prodao auto, farbao da je on iskljucio automatsko odkljucavanje/zaključavanje zadnjih vrata a za gepek mi ništa nije ni rekao!

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #18 poslato: Mart 29, 2011, 01:36:26 posle podne »
Koliko te koštala ugradnja pumpe?

Van mreže Stevan Tanaskovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC!!!:servo volan,centralna brava zadnjih vrata i gepeka,lampica airbag-a
« Odgovor #19 poslato: Mart 29, 2011, 03:49:54 posle podne »
Ugradnja i programiranje su me koštali 4000din!