Autor Tema: 1.4 16v '99  (Pročitano 1475 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
1.4 16v '99
« poslato: Septembar 12, 2012, 06:01:26 posle podne »
Pozdrav svima, evo resih i ja da predstavim svoj auto. Radi se o golfu 1.4 16v '99, od opreme ima sva cetiri podizaca, el retrovizore, manuelnu klimu, abs, 4 air-baga, centralnu bravu, excalibur alarm, lavlju kandzu, sony muziku i to je to, otprilike. Automobil je kupljen pre 3 godine, od poznatog vlasnika koji ga je odrzavao zaista korektno(to je i bio jedan od razloga za kupovinu), a taj gospodin je tada sebi kupio golfa 5(sada vec golfa 6, a 5icu prodao iako mi je obecao da ce me obavestiti kad se resi da je proda, ljut sam iako nisam imao love da je kupim angry2), pa nije zurio sa prodajom a i nije mu bila toliko vazna cena a onda su se kockice slozile i ja ga dobio za to vreme jeftinih 4000e. Elem, motor je imao jednu havariju, tacnije bivsi vlasnik se zaputio na Kosmaj i tamo udario u neku stenu ili stagod, karterom, nije obratio paznju iscurelo mu ulje i otprilike je unistio motor, nakon toga motor je kompletno uradjen, tacnije poruceni su uglavnom svi novi delovi iz nemacke ili kako to vec ide, uglavnom majstor koji je to radio, moj komsija me uverava da je to prakticno nov motor sad... Ja sam auto uzeo sa 140k na satu  sada ima tacno 160, znaci 20k za 3 godine, mala kilometraza, delom posledica toga sto imam jos jedan auto, a vise je posledica toga sto taj drugi auto ima TNG pa ga je isplativije voziti, ali za ove 3 godine na autu je menjano ulje, filteri za ulje, jednom filter  za gorivo i jednom filter za vazduh. Imao je problema sa lambda sondom pa je i ona zamenjena, pukla ona plastikica sto drzi prozor(ona sto svima puca) i to sredjeno. Znaci ulozeno je max 300e ali vrv nije ni toliko. Sada se cuje neki lezaj i to bi trebalo srediti. Pre  neki dan sam ugradio TNG u njega tako da mislim da ce se godisnja kilometraza povecati posto je cena benzina bila razlog za malu kilometrazu. Inace zadovoljan sam autom, i vise nego zadovoljan. One price o tome kako je 1.4 slab i to, verovatno su tacne ali za moje potrebe pravi motor(uglavnom gradska voznja, eventualno 3-4 puta mesecno 50km autoputa i jednom godisnje do mora).Sto se problema sa motorom tice nisam ih imao, sem kada mi je zimus usled ne vozenja nekoliko dana zaledio iberlauf pa je izbacio ulje na merac, sva sreca pa sam primetio na vreme i nista se nije dogodilo. Auto ima ostecenja na limariji koje nikako da sredim usled nedostatka sredstava, uvek se novci izvuku na drugu stranu. Mozda bi ga trebalo celog prefarbati jer ostecenja, doduse sitnih, ima dosta, ali to mi je sada velika investicija pa ce sacekati neko bolje vreme... :rolleyes: Zamalo da zaboravim, auto je dosao sa celicnim 14icama, ali one su sada zamenjene alu 15icama, pa su na 14icama zimske gume koje sam nove, nemontirane dobio uz auto. Ne planiram nikakve modifikacije, osim mozda jedino zamene stopaljki, nerviraju me narandzasti migavci pa bih zatamnio ili uzeo druge one gde su pozicija i migavac tamni. i to je otprilike to. Evo i malo slika koje su sa telefona, jerbo mi je aparat poblesavio pa nece da slika napolju...
















rucica menjaca se ofucala, i to moram da zamenim, ruzno izgleda


e ovako izgleda motorni prostor posle ugradnje tng uredjaja


mesto za tocenje TNG-a pored onog za tocenje benzina


to su te 15ice, koje su zajedno sa gumama GOODYEAR HydraGrip u izuzetnom stanju kostale 190e







« Poslednja izmena: Septembar 12, 2012, 06:12:29 posle podne od strane capricorno »

Van mreže daki TDI GTI

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 222
  • Age: 35
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +8/-13
  • Pol: Muškarac
  • Nemac kada pravi auto i rat moraju da budu svetski
  • Auto: Golf IV TDI GTI,Golf II 1.6
Odg: 1.4 16v '99
« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2012, 09:19:08 posle podne »
Pa korektan ti je autic,lepo si ga prestavio objasnio sve:) imas neke planove za sredjivanje jos ulepsavanje auta,neke felne vece malo,ove lajsne i nastavke krkni sve u boji auta lepsi ce ti biti auto duplo najmanje:)



Van mreže MISHAA9

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 583
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +15/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf IV
Odg: 1.4 16v '99
« Odgovor #2 poslato: Septembar 12, 2012, 09:21:29 posle podne »
Dobrodosao komsija :DDDD

Dobar autic, standard....

nego nesto nmg da izvalim koja je boja

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: 1.4 16v '99
« Odgovor #3 poslato: Septembar 12, 2012, 11:15:17 posle podne »
Pa ne planiram nista, za sada....a kad skupim parice za farbanje ici ce ceo u boju auta... :rolleyes: Inace boja je metalik plava, ali slikano je telefonom a ja se malo igrao sa podesavanjem svetlosti i kontrastom pa sad nije realna boja.. biggrin