Autor Tema: Passat B5 centralna brava  (Pročitano 1955 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nemanja2609

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Age: 33
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Passat B5 centralna brava
« poslato: Jul 19, 2019, 02:02:55 posle podne »
Pozdrav,

naime od pre para dana desava se problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem u kolima.

U pitanju je passat B5 i preko daljinca jedino jos mogu da otkljucam/zakljucam gepek (isto i sa komandama na vozacevim vratima).

Vrata vozaca i suvozaca mogu da se zakljucaju/otkljucaju jedino kljucem, ostalo ne reaguje nista.

Zadnja vrata totalna blokada, ne reaguju uopste. Cak iako se povuce kvaka iznutra, pipak se podigne, pa se vrati.

Sta mi je ciniti?

Hvala unapred svima

Van mreže medolinos

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • brmmm
  • Auto: Golf 2 1988, Zucko
Odg: Passat B5 centralna brava
« Odgovor #1 poslato: Jul 19, 2019, 02:59:50 posle podne »
Proveri osigurace, tj. onaj koji je za otkljucavanje vrata, ako nije osigurac, onda ti je mozda crklo nesto u kontrolnom modulu ispod vozacevih nogu, zna da udje voda tamo. Cinimi se da vec ima tema sa ovim problemom.

Послато са SM-N910C помоћу Тапатока


Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat B5 centralna brava
« Odgovor #2 poslato: Jul 19, 2019, 10:05:39 posle podne »
Mislim, nisam siguaran, da kada izgori osigurač, nijedna brava ne radi. Tako da to verovatno nije.

Skini prag-lajsnu sa leve strane i onu plastiku za nogu pored pedale kvačila, pa podigni taj deo poda i pogledaj da li je voda curela. Tu ima jedna velika crna kutija, a u njoj je još jedna, to je comfort modul u koji udje voda i napravi haos.

Ako to nije, onda su brave i svaku koja ne radi treba posebno skinuti i pregledati da nisu nedge pukli lemovi i slično. Meni jedna vec neko vreme ne radi, ali nikako da nadjem vremena da je skinem i prelemim kontakte.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.