Autor Tema: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 437733 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1820 poslato: Decembar 07, 2020, 10:25:18 posle podne »
Ti si vise za teoriju, a ja za praksu. Sve više ljudi namerno ostavlja otvorene kanistere benzina u podrumima pored guma..
Daj covece ja ti pricam o konkretnim stvarima i svojim iskustvima, a ne šta sam učio u višoj poslovnoj..
Ako želite da date 150e za gume uzimajte premium polovne nikako saulin, tigar i ostala sr.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1821 poslato: Decembar 07, 2020, 11:16:20 posle podne »
@Zorancile

Umalo ne izgiboh sinoc na mokrom putu negde u mrklom mraku banata, sa tigricama pozadi (wintera).
Malo ostrija krivina pri 90-100km i cudan osecaj pozadi kao da je izduvana guma. Sreca esp odradio posao.
Napred imam letnje dunlop stare 9-10 godina. Vozilo a3 8l dizel.
 thumbdown

Ovo mi baš nije jasno, ispada da su Tigrove zimske gume proklizale a stare letnje Dunlop nisu iako je bilo hladno jesenje vreme?
Kakav je bio osećaj, da li je zadnji kraj bežao od centra krivine ili je ipak prednji kraj išao prema centru krivine?

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1822 poslato: Decembar 08, 2020, 09:10:56 pre podne »
Ti si vise za teoriju, a ja za praksu. Sve više ljudi namerno ostavlja otvorene kanistere benzina u podrumima pored guma..
Daj covece ja ti pricam o konkretnim stvarima i svojim iskustvima, a ne šta sam učio u višoj poslovnoj..
Ako želite da date 150e za gume uzimajte premium polovne nikako saulin, tigar i ostala sr.
Iako možda nije vidljivo okom, uništavaju gume na taj način. Evo, testiraj, uveri se. Uzmi parče neke gume, odseci 1x1cm stare gume i stavi u posudu sa benzinom. Možeš i medicinskim. Čisto pogledaj kako jedna materija utiče na drugu. Nema tu teorije i prakse. Nauka je nauka. Fizika-fizika, hemija-hemija. U naučnim zakonima nema izuzetaka, sve ide tačno određenim tokovima...
P.S. Nije visa skola i nije poslovna. Ako ne znaš koji stepen strucne spreme je diplomirani inženjer drumskog saobracaja, jbg


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2020, 09:15:18 pre podne od strane voodoons »

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1823 poslato: Decembar 08, 2020, 11:21:24 pre podne »
Uvek je bilo da ulje i benzin razaraju gumu. Ali kakve to veze ima sa skladistenjem!?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1824 poslato: Decembar 08, 2020, 11:27:53 pre podne »
Ti si vise za teoriju, a ja za praksu. Sve više ljudi namerno ostavlja otvorene kanistere benzina u podrumima pored guma..
Daj covece ja ti pricam o konkretnim stvarima i svojim iskustvima, a ne šta sam učio u višoj poslovnoj..
Ako želite da date 150e za gume uzimajte premium polovne nikako saulin, tigar i ostala sr.
Iako možda nije vidljivo okom, uništavaju gume na taj način. Evo, testiraj, uveri se. Uzmi parče neke gume, odseci 1x1cm stare gume i stavi u posudu sa benzinom. Možeš i medicinskim. Čisto pogledaj kako jedna materija utiče na drugu. Nema tu teorije i prakse. Nauka je nauka. Fizika-fizika, hemija-hemija. U naučnim zakonima nema izuzetaka, sve ide tačno određenim tokovima...
P.S. Nije visa skola i nije poslovna. Ako ne znaš koji stepen strucne spreme je diplomirani inženjer drumskog saobracaja, jbg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa ko jos namerno ostavi benzin u otvorenom kanisteru pored guma koje će prodati!?
Ja sam završio višu poslovnu, a ne ti. Sve si pomešao..

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1825 poslato: Decembar 09, 2020, 01:58:10 posle podne »
Ne možete znati ko je i kako skladišti i polovne gume koje kupujete. Nije zabranjen uvoz polovnih guma za džabe. Ako kupujete polovne gume koje su kupljene nove i onda sa tog auta idu na vaš, to je druga priča ali tih situacija u realnom životu kupaca polovnih guma je 5% tipa. Kupujete polovne gume od prodavaca koji ih skladište kako znaju, umeju i stignu.
5 godina je period eksploatacije gume u normalnim uslovima. Kako se ti uslovi pogoršavaju, guma može postati “stara” i pre isteka tih 5 godina. Da sumiram, može se kupiti polovna dobra guma, u retkim situacijama a ne kako neki ovde predstavljaju.. po toj priči ispada da je svaka polovna premium guma bolja od low kost novih guma...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1826 poslato: Decembar 09, 2020, 03:09:49 posle podne »
E pa i po mome vecina guma jes bolja...ja sam sad kupio polovne iz razloga da ne kupujem "jeftine" nove...vodio sam se time da je bolje zato sto mi je na drugo auto dosla miselinka zimska 6g stara i gazila je snijeg nisam mogao da vjerujem

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1827 poslato: Decembar 09, 2020, 06:37:05 posle podne »
E pa i po mome vecina guma jes bolja...ja sam sad kupio polovne iz razloga da ne kupujem "jeftine" nove...vodio sam se time da je bolje zato sto mi je na drugo auto dosla miselinka zimska 6g stara i gazila je snijeg nisam mogao da vjerujem
Pa ja ne verujem šta čitam... ok, ubedili ste me.. samo polovno bajo moj... pogotovu ako ti je to posao jer za svaki posao najbitniji je alat. A gde ima bolje od polovnog, proverenog...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1828 poslato: Decembar 09, 2020, 08:09:21 posle podne »
Ja sam u aprilu naleteo na oglasima za 4 alu Audi 15ice bez ogrebotine bukvalno sa 4 Dunlop gumama 195/65/15 dot0919. Čovek od kojeg sam kupio ih po njegovoj pričio dobio u nekoj zameni, ne trebaju mu i stavio na oglas koliko mu treba para. Verovali ili ne 13.000din sve to. Mislio sam da je neka prevara, pa sam seo u kola i otišao po njih. Jurio sam set 15ica da imam za dva seta, imao solidne letnje nisam ni planirao gume da uzmem, al ovakva ponuda se ne propušta

Za zimu sam uzeo Conti TS860 195/65/15 dot3819.  Prodat auto bez drugog seta, dao ih čovek sa čeličnim za 15.000din. Prodao čelične za 50e, imam drugi set alu. Evo za ovo malo koliko ih vozim, prezadovoljan! Bio je plan da uzmem dve premijum zimske nove i dve polovne dobre. Izletelo ovo, prezadovoljan sam!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1829 poslato: Decembar 09, 2020, 08:33:44 posle podne »
Zašto, ako je prešlo samo par stotina km ile eto, 1000?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Milossdb6

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1830 poslato: Decembar 09, 2020, 10:13:44 posle podne »
Evo ja uzeo nove lasse snoways 4, 33000 sve 4, zadovoljan sam kako se ponašaju, ali je istina da su malo tvrđe za zimsku gumuu

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1831 poslato: Decembar 09, 2020, 10:19:55 posle podne »
https://m.autodoc.de/reifen/continental-4019238691580-0353958
Da li je neko isao na ovu vatijantu? Ja sam mislio sledeci put da idem ovako preko neta pa ce mi ih neko dobaciti na bus...jer 17 i 18 sto meni trebaju su po kom oko 50-60e jeftinije nego odje da ih kupujem i sigurno je bolja zemlja proizvodnje nego ove nase...e sad jedino ne mogu da provalim da im nike neki DOT "veliki" pa su zato jeftinije...zna li neko nesto?

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2455
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1832 poslato: Decembar 10, 2020, 09:58:09 pre podne »
U Trebinju su gume jeftine.
TDI POWER

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1833 poslato: Decembar 10, 2020, 11:08:55 pre podne »
Ali opet nisu kao "vani"

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1834 poslato: Decembar 10, 2020, 11:41:43 pre podne »
Bogdane, je sam kupio Toyo T1R 195/45 R15 u Nemackoj, tamo je cena 50-55e, dok je kod nas bila 9500-10 000 din. i to na 2 mesta samo nasao. Iskreno sam imao peh sa jednom gumom, ima u temi sa kecom, ali sam kupio istu gumu ponovo da zamenim tu jednu i nikakvih problema. Toyo se vec neko vreme pravi u Maleziji, nije vise Japan jbg, zadesila se sa greskom ili sta vec. Drugu sam stavio na istu felnu i nikakvih problema, navodno je mozda izgubila pritisak sudeci po ostecenju, s obzirom da je niskoprofilna i kakvi su nam putevi, mozda je i to, da ne gresim dusu, ili ventil popustio.

Cak i sa tom "doplatom" za gumu koja je stradala sam ipak prosao jeftinije. Nemci su bili spremni da im posaljem gumu na reklamaciju, ali je fora sto je mene slanje kostalo 25e i ceka se do 2 meseca na njihovu odluku, nisam imao vremena da se zezam jer je bila letnja sezona, samo sam narucio novu. Ako imas nekoga da ti dotera, slobodno.

Generalno kad sam gledao cene, nisu sve gume bile jeftinije preko, uglavnom redji modeli koje kod nas malo firmi uvozi i napumpavaju cene.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1835 poslato: Decembar 10, 2020, 01:53:11 posle podne »
Pa super jer sam i ja pretpostavljao da je ta neka komb u pitanju...ovo sto ja gledam konti i miselin su po oko 60e jeftinije nego odje tako da cu onda tako nesto gledati sledeci put...rrebala ki je samo potvrda da je neko to vec radio i da je to ok, hvala

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1836 poslato: Decembar 10, 2020, 02:11:03 posle podne »
Ako se dobro secam, Cubica je pre nekoliko godina isao u Sloveniju po gume svojim kolima. Za 18" mu se isplati put tamo i nazad, jos popije kafu/sedne na rucak itd. :)

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2455
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1837 poslato: Decembar 11, 2020, 08:31:04 pre podne »
Eto svi smo mi Kimi Raikkonen, sa V8, V10 mašinama, pa nam trebaju Pilot Sport ili ContiSportContact da ne bismo gdje proklizali slučajno. Valja tu silu ks zadržati

Za naše puteve i ograničenja nam i ne treba više od Hankooka ili Uniroyala. Tigar, Viking i sl. će da završe posao u 95% slučajeva. Imam na 16" Continental CPC5, ništa mi nisu bolje se pokazale od Uniroyal RainSport 2 koje sam imao prije Contija i to na Sharanu koji je težak skoro 2 tone. Čak sam sa Uniroyalom uspio da pređem čak 60 000km, mada su poslije toga bile za baciti.

Mogu polovne gume solidne da se nađu, ja sam recimo dobio na 17" setu nove Hifly gume kupljene početkom te godine, a ja ih dobio u ljeto. Služe i dalje na Golfu. Šteta je što nisam potrefio neke bolje, ali dobro.
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2020, 08:34:51 pre podne od strane mur3633 »
TDI POWER

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1838 poslato: Decembar 12, 2020, 05:12:15 posle podne »
Da podelim i moje iskustvo. Prošle godine sam kupio sve 4 nove henkok zimske gume za pasata 195 65 15, prezadovoljan sam sa njima, pre njih sam par godina koristio takodje nove mišelin alpin a4, mišelin je za nijansu tiši i udobniji, ali je i skuplji. I jedna i druga guma ima šaru kao riblja kost i meni se takve zimske gume najviše svidjaju. Što se tiče letnjih do ove godine sam napred imao mišelin letnje a savine pozadi, došlo je vreme za zamenu mišelinki, pošto nisam bio baš pri parama kupio sam dve nove savine za napred i moram reći da sam nezadovoljan, udobnije su zimske henkok nego letnje savine, krivo mi što nisam sačekao malo i kupio henkok i letnju gumu.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1839 poslato: Decembar 12, 2020, 05:36:46 posle podne »






Ove gume sam kupio prošle godine i sa njima prešao 20k zamislite kakve su bile kad sam ih uzeo platio sam ih čini mi se 160 ili 170e.